CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ceriblosom

Haruskah ku Izinkan Suami Kawin Lagi Karna Tiada Zuriat?{update:Dan Talak Itu...

Close [Copy link]
Oh, ingatkan QURAN dalam rumah hang hilang...cari high and low tak jumpa, sebab tuh tak dapat ke ...
manakautau Post at 17-7-2012 22:13
manak ni suka saya ker??

kalo lah haku kene cerai 2-3 hari sebelum posa.... dah nak raya..... kompom jatuh tersungkur
aku bukan wanita sekuat dan setabah cik ceri

cik ceri, bulan puasa ni gi lah duduk umah kakak ye
jgn dok umah sensorang

bila masuk umah cik ceri ni, dada rasa berat... sesak sangat
bulan mulia pun bakal menjelang, tapi begini pula pengakhirannya

bila masuk umah cik ceri ni, dada rasa berat... sesak sangat
bulan mulia pun bakal menjelang, tapi  ...
penmerah Post at 17-7-2012 22:35

BLINGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!

Sila beri puan redpen kita senaskah AL QURAN.......dadanya dah mula tight.....Dan napasnya sesak.......

manak ni suka saya ker??
cmf_blingblings Post at 17-7-2012 22:30

Ini soalan bulutangkis tanggung ke??????

BLINGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!

Sila beri puan redpen kita senaskah AL QURAN.......dadanya d ...
manakautau Post at 17-7-2012 22:45

manak ajalah yg bagi, dekat sikit kot

jgn seru saya guna caplock tu, nanti peminat manak marah pulak

Follow Us
masih sabar menunggu hapdate dr ceri

terima kasih seme sabar menanti update ceri...sbenarnya taktau nak cakap cemana...frust gak ngn prosedur mahkamah tu..dorang tangguh kes ni takde bgtau pon apa2 call ke sms ke..teruk tol..dorng kata kasik sms...tp logikla dedua orang tak dapat pon apa2...mcm la kita takde komitmen jugak...ceri akan update..tp lepas hari jumaat ni la gayanyaa kalu ado kekuatan.....terima kasih seme...yg tak putus2 nasihatkan ceri dan beri ceri semangat...samada kat sini..atau di pm..terima kasih sangat

Reply 1208# ceriblosom

pengalaman akk dulu de rang bg satu keratan tuk hadir pd tarikh yg ditentukan..masa tu akan ada sesi soal jwb..biasanya sebulan sekali date tu..kali pertama pegi mmg tiada kata putus penceraian tu..mmg urusan penceraian ambil masa skit bukan pegi trus jerk disahkan..kdg2 nak tunggu kita nye turn punya la berjam-jam, tp sesi ssoal jwb tu x smpai 10 minit pun..kalau hakim x berpuas hati atau ada keraguan lak..akn ditunda ke tarikh yg lain..depends la...
apa2 bertabah n bersabar la..akk dulu pun pk..kalau bercerai ni abis la smua..cam 1 dunia ni menghukum kita..tp selps bercerai permulaan jerk rasa begitu, da lama2..smua ok jerk..sesekali rasa sedih tu biasa la..kita kan manusia biasa..mana bleh lupa smua ngan drastik..setelah bercerai n  masing2 haluan sekurang2 pikiran kita n otak kita terlepas dr beban tuk pk suami yg menggatal n x sdar diri..

pasti smua ni akn ada hikmahnya..amin

Reply 1209# haryatie

kak mmg betol ke akan ada ulangan jugak?..sebab member ceri pon sama mcm akak p mula2 bincang2 dulu bertiga dengn peg dorng..tp ceri dpt surat ni bukan notis ke hape...surat ini bertajuk menyaman..huhu..mmg takwat salah mende pon harus dapat surat mcm saman menyaman mandatory pergi mahkamah gini ke?....ke mmg camgini template surat tu...ke ceri yg taktau....ingtkan surat saman menyaman ni bilamana kita tak pergi mahkamah je...ini jejak kaki pon blom dah kena saman...serius tak paam

Reply 1210# ceriblosom

hehehe..masa dpt surat tu x tnya ke kerani kat ofis tu..akk kali pertama pegi detail akk tnya prosedur tu ngan kerani, minta lagino tipon kerani tu ..klau apa2 senang nak contact, tp mujur lah adik sorang adik lelaki kerani kat situ baik sgt, apa2 akk call handset dia, dia bgtau smua prosedur..so x der la panic@musykil sgt..kat situ coz x faham apa2..da la pegi menonong sorang2..x de sape2..maklum yatim piatu..saudara mara jauh..biasa x lak kena byar apa2 cuma tuk pndaftaran rm25 kalau x silap..
    mmg akn ada ulangan selagi x dpt pengesahan so..pihak suami kena la hadir, bg kerjasama yg septutnya dan menjwb soalan hakim ngan jelas n tepat..so x der le asyik nak ulang tayang jerk..tiap2 bulan..biasa klau hakim berpuas hati n mmg si suami mmg da bertekad nak lafazkan cerai..kes selesai cepat..cam akk ari tu pegi 3 kali jerk..

surat pengesahan de rang x kuarkan on the sport..nnti akn kena pegi ambil lak kemudian, lbih kurang sebulan dr tarikh tu..pas2 kena daftar lak kat pejabat agama negeri, pengesahan cerai tu...

da dpt pengesahan cerai tu n da daftar, baru le x suami bleh le kawin lain secpt mungkin..

Post Last Edit by ceriblosom at 18-7-2012 16:33

Reply 1211# haryatie

kakak semua tu suami saya yg buat...saya dapat salinan surat je..kaedahnya dorng dtg hantar surat pon time saya keje..so dorng suh gi hamik saya tak ada masa lg nak pergi hamikkknya..saya baca surat yg kat somi saya jeklaa..saya tepon jugak tanya pasal tu..nak menjawap pon tka brapa reti...menyampah pulak..saya pon sebatang kera ni jekk kak... sorat kat somi saya tu mmg tuju akt saya laa...masa hari somi saya setelkan kat mahkamah tu dia nak bw balik surat saya dorng tak bagi pulak..padahal surat sama jek pon..yg kat somi saya tu salinan surat patutnya diberi pada saya

Reply 1212# ceriblosom

x per klau dia yg uruskan..kalau pejabat tu da bg date tuk attend kes..dtg jerk..ikut jerk date yg de rang kasi..cuma sesi soal jwb jerk ngan hakim..x der ape2 atau dikenakan bayaran apa2 lagi..kecuali klau suami lafzkan cerai diluar mahkamah kena byar denda..suami la..isteri x der apa..(klau smpai 3 x tak hadir nnti akn kuar waran tangkap)

setlh pengesahan dapt baru lak bleh nak wat apa2 tuntutan sleps ni..tu pun kalau 'x laki' tu berharta..klau x der per2 nak tuntut biar jerk dia blah ngan sehelai sepinggang..cam akk..akk x tuntut apa2 pun coz ..dia x punya apa pun, kreta/rumah..smua atas nama akk, akk yg bayar bulan2..so smua hak milik akk..so x der le trun naik mahkamah lak tuk claim per2..

nfkah ank2 pun akk x tuntut kat mahkamah coz akk malas nak turun naik mahkamah abiskan cuti  jerk..setakat nak brapa sen yg dia mmpu..akk cuma ckp kat dia..kalau nak hdup selamat dunia akhirat..x nak tanggung dosa smpai mati, nak mati ngan senang..nafkah ank2 wajib  bagi tiap2 bulan, sb akk x akn menghalalkan apa2 yg dibuat ke atas akk ngan ank2, smua akk akn tuntut di akhirat, sekalipun dia terlepas didunia..hehehe....so tiap2 bulan dia bank in uit nafkah ank2..dia lewat jerk akk call@sms..

salam seme..selamat berpuasa.....pada yg masih mengikuti kisah ceri...mungkin ni update terakhir dari ceri...dan akhirnya talak itu dengan rasminya telah jatuh sehari seblom puasa...hakim sangat2 lah bagus kerana cuba memberi peluang pada kami dan tidak sekali2 memalukan atau menjatuhkan airmuka kami...semuanya dipermudahkan Allah..walaupon perjalanan mengharungi detik2 dan saat2 itu tidaklah terlalu mudah dari segi emosi buat kami...moga ceri diberi kekuatan dan ketabahan dan redha dengan takdir ini...

Semoga Ceri terus tabah dan bangkit semula ...

ceriblosom posted on 23-7-2012 07:17 AM
salam seme..selamat berpuasa.....pada yg masih mengikuti kisah ceri...mungkin ni update terakhir dar ...

one day, when u can tell this story and it doesn't bring up any pain, u know it is healed.... good luck ceri, it is not the end of the world..

Atas permintaan TT. Rumah ini ditutup........