CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jpl_fan

THE HUNGER GAMES TRILOGY ~ Mockingjay Part 2 [Page17]

sesape yg dah pegi tgk plz review k..

Harini release kan...harap tak menghampakan...sesapa dah pegi tolong review yer...

Dah gi layan kol 8.30pm tadi

Pada aku ..ermmm...aku menguap entah berapa kali...bahana nak jadi org terawal yg menenguk kononya..
Jadahnya movie kat panggung sebelah mcm lagi havoc la pulak kan..sbb ku duduk tepi dinding ..seat hujungggg paling kiri
Rasa menyesal pulak aku tenguk HG ni awal sgt.

Spoiler ..Snow n Coin mati kojol
Adik Katniss ..Primrose pun mati
Katniss n Peeta hidup aman bahagia dpt anak 2

Motif ada elemen zombie juga mcm Maze Runner?..tpi dlm HG depa dipanggil mutan.
Aku tak faham..Peeta tu asik dok ckp dia dah dijadikan mutan..tpi tak ada la pun dia bersifat ganas atau ada sifat mutan ..setakat awal2 je la,selain dari tu cuma berckp sorg2 kumat kamit mulut..motif kena cium ngan Katniss terus jadi waras..choii

Start 8.30pm abis around 10.45pm..berkematu bontot aku..
Elemen2 dramatik perang2 gaduh2 mcm dlm promo tu..sikit sangat jah pun..
Yawnnn!!!

hipotesis movie hunger games camni: semakin banyak sequel, semakin kurang action. I miss first movie

Follow Us
dh tgk samlam...sbg favorite HG series tanpa baca novel sgt kecewa ngan last episode ni..xtau la naper...cam kureng sgt la part 2 ni..ada ada bnda yg xpaham sgt la jln citer dia...

mayb aku terlalu ngantuk smpi xpaham sgt kot jjln citer dia...sgt rndukan HG yg memula n 2nd tu..psl dh nama Hunger game so cerita duk dalam game jer laa...

hakak dh tgk semlm...sape blm tgk jgn baca hakak punyer review...

-hakak suka cerita ni...sama mcm part 1 katniss bermain dgn emosi...apabila kne 1 group dgn peeta...
-finnick mati..prim mati...finnick tu baru jah kawen...tgglkan baby...sedih betul hensem2 mati...
-byk aksi mendebarkan..nak2 dlm terowong tu..hakak smpi tutup2 mata takut terkejut...tp terkujat jgk sekali..hampeh betul mutan tu...as usual peeta tu lembik..ntah camne la katniss blh tersuka dia...euwww...
-pres snow mcm mental jah...saat2 akhir nk mati pun blh senyum2...sewel..tp suka tanam mawar putih..anak dia tu apa jd eh yg ppuan tu?
-r u love me? real or not real? terus kuar anak 2...anak2 comel tp peeta xhensem...
-gale blh plak bersengkongkol dgn pres coin..masa bom tmpt tu sedih tgk byk kanak2 mati...comel2 lak tu..terbyg baby kat syria tu...
-overall hakak bg 4 bintg..pueh hati snow mati....

Rate

1

Edited by mbhcsf at 21-11-2015 10:36 PM

hi guys

assalamualaikum

so i managed to catch this movie last evening well, at 4.45 pm - Odeon 3D - hmm...
well - interesting - the ending i mean and i sort of guess , that she might have another plan in her head when she  voted' yes'

- tapi it is all about strategy and perception on whom you think the bad guys are...

interesting jugak

so banyak scene berjuang ' secara tak langsung dengan regime snow - and his war gadgets -scenes -'

tak lah secara combative sangat...

action - kurang...

but  comellah the ending  hahahahahahah nice....kan?

comel je...

tapi i tak sangka dia pilih peta mellark ...tapi peta memangs ayang katdia pun..

gale kesian dan i suka sarcasm dia...

hmm...

okaylah nak tengok

Rate

1

i mean ntah citer ni biase je tak mengesankan sangat pun..

Ada 2 benda yg buat aku rasa annoying..tetiba jah kan
Muka Peeta yg sebijik sejibun mcm Zain Saidin
Dengan
Nama KatNiss..bile depa panggil KatNiss KatNiss aku asik dok terbayang muka Haniz Zalika..choiii

Br tgk td..sape nk tgk, masok lps sejam cite start. sape ade insomnia kalu tgk sejam mokingjay kompom terus tido..

X seperti yg di harapkan.... Xtau nk komen apa, tp mcmtu je ke?

ramai cakap lemao...haha entahlah aku rasa sepanjang aku follow ada jugak la ibrah dari cerita ni. dari segi ilmiah tu ada, yang pasti dalam ni ada banyak kata-kata and moment2 semangat untuk survive. so, orang yang tengok pun mungkin dapat jugak tempiasnya haish

Asalnya aku ni tak follow hunger game ni asalnya .. aku ni peminat setia marvel movie je... or any movie yg ada pelakon2 yg aku suka .

Heheh .. aky start tgk hunger game 2, and trus follow sampai habis

Ah no... 2 jam tu rasa macam kejap gile..
Aku suka liam hemsworth .. Cuma, part bunuh2 especially masa dia suruh semua org pergi rumah agam snow utk bagi bantuan, tapi diorg gugurkan bom parachute tu...rasa macam zionis tgh bunuh rakyat palestin. Mungkin tu cuma pemikiran aku. Tapi kebanyakan movie mat saleh ni aku tgk dgn mata hati bukan sekadar hiburan. And aku suka costume jen untk semua sequel hunger games, and part kali ni yg paling cantik la aku rasa. Overal aku bagi 4 bintang .. sbb action agak kurang. Agaknya klu hero filem ni lelaki macho sikit kot. (Simbolik jugak tu kenapa heroinnya pompuan bukan lelaki )

Rate

1

br je balik tgk....ku bagi 4 bintang dr 5...yeap betul action sgt kurang....ku harapkan katniss tu pilih gale tp dia pilih peta gak....kali ni nampak peta mmg mcm lembik2 sket...x mcm hunger game dgn catching fire nampak dia sgt cargas dan kuat....

part 1 pun dah tertido dlm wayang.....baca reviews korang dlm ni dah x minat nak pi panggung...

semua kena GST baik tgk online je .....

sebagainya big fans THG dan telah baca novel sebelum tengok movie, aku suka je part 2 ni.

dalam novel dan cerita kan siapa sebenarnya president coin tu. memang watak antagonist. yg tak baca buku memang tak tahu pun sebab dalam part 1 nampak baik je wlpn dialog dia ada boleh nampak sisi jahat dia. dan part 2 memang banyak watak utama yang akan mati.

suka start dr bila si katniss menyelinap keluar dr District 13, start dr suka dah start action. macam mana si katniss dgn geng dia nak bunuh Snow dan kena lalu "pods". memang berdebar sgt bila nak tengok pods dalam bentuk movie. start dr first pod api keluar dari bangunan, paling suka part kat arena tu. start dr meriam, the si Boggs mati, then kembar Leggs terpijak tapak yang tutupkan arena tu, keluar minyak panas, si Mitchel mati pulak sebab peeta tolak dia dalam minyak panas tu then cara Mitchel mati tu agak scary sebab ada tali yang jerutkan Mitchel. nampak sgt si Snow bersungguh nak bunuh KAtniss sebab banyak giler pods.

Part mutan tu agak berdebar jugak. si Finnick pulak mati. tapi nampak mcm mana "nightlock" tu berfungsi. ingatkan pil beracun tp rupanya bom. tp cara nightlock tu meletup start dr Katniss sebut "nightlock. nightlock. nightlock" terus meletup si finnick. then satu2 mati sebab pods.

ending dia agak rushed. then aku perasan since dr part 1 dgn part 2, details pasal peeta kena racun tak banyak sgt.

overall bagi 4/5 bintang.

geram giler dgn Coin. lepas menang je battle dgn Capitol, wah muka dia terserlah aura jahat dia gila kuasa!

planning nak tgk buat kali-2

Rate

1

Rasa cam bosan lak layan The Hunger Games Trilogy. Tapi bila aku layan trilogy Maze Runner & Divergent feel dia rasa lain.

benda yang aku leh blaja dr cite ni...:-

1)ikut naluri hati jgn mudah terpengaruh dgn orang
2)x leh percaya semua orang
3)teguh dgn pendirian iaitu anti peperangan
4)cinta bole dipupuk
5)jgn mudah putus asa