CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9318|Reply: 27

CABARAN/DUGAAN SEMASA TEMPOH BERPANTANG

Salam..kalau ada topik yg seumpamanya, mohon di merge kan ye..

aku skrg dlm tempoh berpantang anak ke-dua ( baby girl)..dah masuk hari ke-24..anak sulung lelaki umo 2 tahun 3 bulan..tgh nak melasak..cabarannya sekarang ialah menjaga si abang dari mengerjakan adiknya..nak jaga baby tak susah sgt, tapi nak jaga abangnya..hmmm...mmg tak bleh tinggal diorg berdua..jeles abang tak abis2 lagi ni..eheheh..

jom kongsi pengalaman korg lak..

errr... terapkan kasih sayang abg kepada adiknye... tu jer... masa dukung baby... ajak abg dok sblah... ajar abg amik barang2 keperluan adik... contoh masa lepas mandi ke... mintak abg amik kan pampers... lebih kurang cam tu la.... perkara biasa abg nye jeles pd adik baru lahir... bile adik nye dah pandai sok... geng la korang berdua tuh....

aku skang tgh berpantang hari ke 23.cabaran aku ialah melayan perangai mertua aku yg selalu menyakitkan ati aku..

kalau aku, cabaran aku - minuman sejuk/ais jer. dahaga gila la masa berpantang pastu panasss.

daiman posted on 26-7-2012 09:17 PM
aku skang tgh berpantang hari ke 23.cabaran aku ialah melayan perangai mertua aku yg selalu menyakit ...

ko pantang kt umah mil ke????
kalo aku, dah chalo dah....even umah mak aku sekangkang kera dr umah aku pun, aku x pantang umah die....
sbb bapak aku sgt fussy....baby nangis die kasi aku ceramah (benda yg same dok ulang2), pastu die xleh bau rempah2 jamu pilis param sume tu....

peahjamboo posted on 28-7-2012 08:43 AM
ko pantang kt umah mil ke????
kalo aku, dah chalo dah....even umah mak aku sekangkang kera dr uma ...

takla,aku pantang kat umah aku tp dia jaga kat sini.sebabnya mak aku dah tk de..
ada ke patut,first day pantang kat umah,dia nk cabut tali pusat anak aku.menjerit aku time tu,nasib baik aku nampak.dah tua2 pun bebal lagi
ikutkn banyk lagi benda banggang dia nk buat tp malas aku nk citer,sakit ati jadinya

Follow Us
daiman posted on 28-7-2012 01:50 PM
takla,aku pantang kat umah aku tp dia jaga kat sini.sebabnya mak aku dah tk de..
ada ke patut,fir ...

mak oiiiii.....biar betikkkkkk.........
MIL ko ni betul ke x? dah bpe umo die....
die yg nk dtg ke, hubby ko yg bwk ke?

peahjamboo posted on 28-7-2012 03:10 PM
mak oiiiii.....biar betikkkkkk.........
MIL ko ni betul ke x? dah bpe umo die....
die yg n ...

yeeee benar ......dia nak cabut pusat anak aku.!!!!  dia kata budak tu rimas.sebab ada benda plastik tag tu kan.umur dia dah 63 tapi cara jaga baby mcm tak penah beranak.bukan sekali dia nk cabut pusat tu,tp 2 kali.time tu sempat lagi dia nak tunjuk pandai kat aku,kengkunun dia lebih arif jaga anak.

sejak dari tu,aku tak biarkan anak aku sendirian ngan dia.sebab aku dh nampak perangai biul dia mcm tu.bila hari ke 11 pusat anak aku pun tercabut,aku saspek org tua tu g cabut,sebab masa aku nak bukak baju  anak, aku masih perasan pusat tu dah nak kering,tapi bila mil aku mandikn tu,aku terkejut pusat dah tanggal..

aku menangis sebab fikir2 balik padanla anak aku meraung semacam masa dia mandikan tu..agaknya dia pi cabut pusat anak aku kot.trus start tu,aku asek bergaduh je ngan laki aku sebab mcm2 benda biul mil aku buat nak tunjuk arif.bila sampai tahap tak leh sabar aku terpaksa ckp kat laki aku suh mak dia balik..kalau tak lagi lama mati aku rasa anak aku.

hari ni aku masih lg fobia klu org tua tu berdua ngan anak aku.untuk pengetahuan,aku ngan mil aku memang selalu bercakar sbb aku ni bukan menantu pilihan kekdahnya.tp aku tk pedulik pun

daiman posted on 29-7-2012 12:07 AM
yeeee benar ......dia nak cabut pusat anak aku.!!!!  dia kata budak tu rimas.sebab ada benda plast ...

huhu...tu namenye bkn nk tunjuk pandai ke ape...mcm gaya nk mbunuh je weyhhhh....
so skrg mil ko dah balik ke? ni anak sulung ko ke? sib baik xde ape2 anak ko...ke ade? ape ade ke die ckp dolu2 time die beranak die buat gitu kt anak2 die? 1st time aku dengo org tua cenggini...selalunye, org tua la cukup jaga tali pusat tu x kire la ade tag plastik ke x....

hahaha...dah hilang topik pasal TT dah, muncul pasal MIL biul...
serius..biul...bak kata Tipah..'dah tua-tua pun bodooo..."

Dugaan saya pulak awal2 susu susah nak keluar, anak pertama jadi tak reti nak picit2. Balik rumah MIL pantang kejap beforenak blk kg mlm pertama anak menangis sbb lapar. Susu keluar sikit tapi tips dpt kena suap jugak utk stimulate. Masa tu MIL dah suruh bg formula. Ikutkan lakejap walaupun stress tak dpt bg susu.

Tapi yg menduga jiwa sebetulnya bila susu dah ada sampai bengkak2 mcm belon,tambah sakit luka episotomi dgn peha sakit. Anak pulak nangis tak berhenti2. Fuhhh mmg tak tahan masa tu.

peahjamboo posted on 29-7-2012 05:39 AM
huhu...tu namenye bkn nk tunjuk pandai ke ape...mcm gaya nk mbunuh je weyhhhh....
so skrg mil ko  ...

dia dah balik dah,selepas aku bertekak laki bini dgn kebodohan mak nya itu.geram aku.aku cakap aku nk berpantang kat umah kakak,n laki aku paksa maknya balik.tu pun dia soal mcm polis pencen.

ko bayangkan,setiap kali malam2 bila anak aku meragam je,dia g tekan2 perut anak aku dgn kasarnya.katanya nk bagi angin kembong pecah.apa lg,meraung sakanla anak aku.mcm2 weh benda sengal dia buat.blom citer perihal suap susu botol lg( jgn tanya napa tak isap FM hoccay,aku sedeyyy nyah )

mil aku ni dia banyak stress ngan lakinya.sbbnya laki dia ada bini muda cantek.n mil aku ni dah menopos 7 tahun lepas.start dr tu,mil aku ni aku perasan dia banyak termenong,berangan n cakap sengsorang.nak marah je 24 jam,cakap pun selalu meninggi diri.aku tak tau nak kategorikn penyakit dia tu normal or tak.sebabnya,termenong dia tu meleret2 n tetiba cakap sengsorang.

aku selalu peratikan,kalau nak smayang subuh tu kan,kalau org2 tua tu selalunya akan bangun seawal yg blh kan? tapi dia bangun kol 7 pagi,berangan jap dlm 20min mcm tu,pas tu g toilet 15min pas tu baru start smayang subuh.tup tap2 kol 7.40 mcm tu baru start smayang.peh tu berzikir tu ini kol 9 baru setel atas tikar smayang.pas tu,sambil2 lipat telekung,berangan menong lagi dlm 20min mcm tu..

kadang2 sarapan org2 kat umah ni kol 12 tgh hari baru start makan.aku tak tau dia ni kategori penyakit cemana.

daiman posted on 29-7-2012 03:21 PM
dia dah balik dah,selepas aku bertekak laki bini dgn kebodohan mak nya itu.geram aku.aku cakap aku ...

Kesian jugak tgk ur MIL state of mind. Someone pun kena tolong dia sbb itu kalah petempuan meroyan.

berpantang pada musim panas.....

everqueen posted on 29-7-2012 03:02 PM
Dugaan saya pulak awal2 susu susah nak keluar, anak pertama jadi tak reti nak picit2. Balik rumah MI ...

huhu bila first time nak nyusukan anak, sepatutnya kena buat cemana ek. Miu bersalin november nih nnt, tgh bayangkan cemana la nak susukan anak..

miu84 posted on 31-7-2012 11:07 AM
huhu bila first time nak nyusukan anak, sepatutnya kena buat cemana ek. Miu bersalin november nih  ...

Masa pregnant ni rajin2 la cuci puting tu. nanti lepas bersalin bila nurse bg baby tekap je baby kat breast walaupun susu keluar sikit. Jgn give up bg breast kat anak. Pastu sila educate suami psl breast feeding so bila org duk bising suruh bg formula dia tak terpengaruh.

Paling penting keep on try susukan anak secepat mungkin.

everqueen posted on 31-7-2012 11:23 AM
Masa pregnant ni rajin2 la cuci puting tu. nanti lepas bersalin bila nurse bg baby tekap je baby k ...

baiklah~ harap2 dipermudahkanlah urusan Miu untuk menyusukan anak ni nnt.. Miu dulu membesar dgn susu formula sbb mak kata dia tak de kuar susu. time tu limited skit info pasal breast feeding nih kan. Tuh yg kenkadang Miu takut gak kalau benda yg sama terjadi (i.e : tak dpt nyusukan anak).

miu84 posted on 31-7-2012 11:28 AM
baiklah~ harap2 dipermudahkanlah urusan Miu untuk menyusukan anak ni nnt.. Miu dulu membesar dgn s ...

Samalah kita my mum pun ckp mcm tu. dia kata lepas tu dia baru tahu psl ni, so anak seterusnya semua dpt fully bf. kena paksa bf walaupun perit kalau tak within 1 week susu kering.

Perit tau sakit luka pastu breast bengkak esp awal2 tu. saya rasa mcm nk meroyan dah. Kena establish good support system.

mase pantang anak no 1 n 2 rileks jek...mc bercuti plak....anak no 3 kembar lah pulak....rasec nk masuk kan dia owg dlm perot balik....takleh ku kenang time tuh....

dua2 anak, aku ngidap baby blues,...aduiii,...sedih nye ati ku time berpantang tuh,..sensitip la sgt,..dah la lama menghadap benda tu,..sampai abis pantang ,..rasa dah tak nak preggy lagi da,..

12Next
Return to list New