CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mentara71

Suami Nak Kawen Lain[ update page 23]

Dari segala info yg akk dah bagi + persoalan dr forumer yg akk dh jawab, madu ke cerai yg terbaik?

Reply  zienur

Dik, akk tak halang pun dia nk kawen. Cuma akk skrg pk nk cerai@ madu. . Tq bg pen ...
Mentara71 Post at 24-3-2012 13:16

hmm... tu la... sy mampu pk takat tu jerk... takut nk bg pendapat...akk mesti syg lg kt somi kan... so akk crk dl jln tuk selamat kan dier ... kot2 dier kene mandreem ngn pompuan tu... akk jampi2 la ngn ayat al quran (bukan bomoh).. at least kalo da mcm2 cara, dier mcm tu gak... rs2 sy bek bermadu dulu... pastu kalo keadaan makin terok....
duit akk habes kt dorang plak nnt... kot2 laki akk men pukol2 plak nnt psl duit... br la mintak cerai...

err... sy lom kawen... juz my 2cent...

Rate

1

Post Last Edit by esbok at 24-3-2012 14:08
Reply  Mentara71

agaknya bape juta gaji keje kedai 24 jam ye?
Mentara71 Post at 24-3-2012 13:34

dia kira ikut hari kan, 400+ sebulan? entah sesukati aku je neke. Akak saya rasa, dia pikir dia mampu sebb selama ni akak yang tanggung hutang so dia tak penah tau sebenarnye perasaan menanggung hutang yg perlu dilunaskan tetiap bulan tak gitu? cer lepas tangan, biar dia bayor, bak kata porumer lain. takde zalim nye kak,itu tanggungjawab dia bukan tanggungjawab akak, isteri yg sebenor2nya tugasnya, melahirkan zuriat je.

*bila tiang agama tak dijaga mmg senang setan nak masuk jarum kak, doa la hati suami akak lembut. Tahajud Istikharah

Salam TT.
Lambat pulak aku jumpa rumah ko ni Ramai dah bagi komen. Mcm mana aku leh terkebelakang ni

Ok. Ni pendapat aku sbg kaunselor tak bertauliah kat board ni

Sekarang ni, apa yg tindakan ko ialah:-

1)  Stop segala sedekah amal jariah/kebajikan/bantuan/huluran dari segi wang ringgit/material yg datang dari sumber ko kat laki ko tu.

2)  Kisah dia nak kawin dengan pompuan tu, ko buat bodo je lah. Sebab selagi ko halang, selagi tu laki ko buat. Sebab lelaki memang suka thrill.

3)   Ko diam, jangan ambik kisah jika laki ko minta ko tandatangan surat kebenaran berpoligami. Biar laki ko sendiri uruskan dan usaha memohon melalui pihak berkenaan. Biar laki ko rasa naik mahkamah memohon kebenaran berpoligami.  Kalau deme berdua nak kahwin lari kat siam, lantak deme, pasal mcm mana keadaan, perkahwinan tu mesti didaftar kat Malaysia, kalau tak, bini baru tu tak dpt hak dari segi undang2 utk tuntut apa, atau kalau beranak pun kemudian hari, takleh nak daftar anak tu.  Kalau berlaku juga dorang kawin lari, waktu tu, peranan ko adalah, dptkan cukup bukti (surat nikah), dgn cara pujukan yg ko ada, dgn bukti tersebut, ko boleh ambik tindakan kat laki ko dan pompuan tu.

4)  Kalau memang ko tak tahan dah, ko boleh mengadu di pejabat agama berhampiran. Biar pihak berkenaan yg jlnkan tugas kaunseling atau apa2 berkaitan.

5)  Kalau still tak jalan juga, katakan laki ko memang jenis kepala batu, ko boleh tuntut fasakh (sekiranya ko memang dan berpisah).

6)  Kalau ko ok dgn perkahwinan tu, dan katakan nanti hati ko dah sejuk, ko pandai2 la buat laki ko supaya sedar betapa beratnya tanggungjawab 2 bini dan tanggungjwb dia terhadap anak2.

Aku takde idea lebih bernas setakat ni, ini jek terlintas kat pala hotak haku. Harap ko pertimbangkan.

Yang penting, ko kene sentiasa ingat, org dah mabuk cinta, especially org tua tak sedar diri dapat pompuan muda, dalam apa cara dan keadaan pun ko menghalang, dorang akan tetap teruskan niat dorang tu.

Rate

1

Pesanan Khas Untuk Mod ParinAmat:-

Sila Bagi Tacang Lebih Kat Aku Atas Nasihat Panjang Lebar Aku Kat Atas Ni, Untuk Menebus Tacang Yang Ko Tolak Malam Tadi

Suami Nak Kawen Lain. .

Sila Bagi Tacang Lebih Kat Aku Atas Nasihat Panjang Lebar Aku  ...
BATUAPI8888 Post at 24-3-2012 06:28

berapa jam buat karangan tu?hehehe

(posted by mobile)

Follow Us
selamat menambah perbelanjaan lagi sesuap mulut (MADU)

Reply  nuryakmal

Tq, mulai Mac ni mmg tak de dah. Pandai2 dialah nk settle payment. Tp zalim tak ...
Mentara71 Post at 24-3-2012 12:27

NO .. tak zalim ..... betul dah tu apa yang kamu buat ...

komen yang lain2... kaka rejeb dulu ....

dia ingat dia ada btg pensel,dia dah kira mampu la.???
Ngok la sgt jantan cmtu.

(posted by mo ...
MamaMima711 Post at 24-3-2012 12:47

batang pen/pensel utk sain cek ........  

selamat menambah perbelanjaan lagi sesuap mulut (MADU)
juju_amin84 Post at 24-3-2012 19:17

Byk2 komen....ai setujuk sgt dengan yang ni...

Post Last Edit by sayawifenikmie at 24-3-2012 23:21

pesanan buat TT

sila buat ujian STD...........

Maaf ya kakak TT, saya nak bg tau kat WJ inilah contoh lelaki useless.. diri sendiri belum tertanggung, apalagi hari tua, dah berangan tambah beban pula.

Kakak TT, ex saya tak kawin lg pun saya tinggalkan sebab ex tak mampu sediakan yang basic.. kalau dah basic tk mampu, nak kawin lg sbb soal hati, wajar ditinggalkan juga. cerai bukan penyelesaian tapi buat apa bertahan jika hati tak mampu berdamai & redha?

Sila Bagi Tacang Lebih Kat Aku Atas Nasihat Panjang Lebar Aku  ...
BATUAPI8888 Post at 24-3-2012 14:28
Pesanan untuk MOD Parin, tacang tu sila bg dua, tu semua idea bernas kaka blings, dia main copy dr thread lepas-lepas....siap hang batu

Pesanan untuk MOD Parin, tacang tu sila bg dua, tu semua idea bernas kaka blings, dia main copy dr t ...
cmf_blingblings Post at 24-3-2012 20:29

ek...eleh...ngko....aku penat2 pikir kasik idea cantik, ko lak ngaku idea ko aku kopi pes. manyak cantik

Maaf ya kakak TT, saya nak bg tau kat WJ inilah contoh lelaki useless.. diri sendiri belum tertanggu ...
BidadariAnggun Post at 24-3-2012 20:28

ko tetiba sebut WJ kat sini apa kaitan?

ek...eleh...ngko....aku penat2 pikir kasik idea cantik, ko lak ngaku idea ko aku kopi pes. manya ...
BATUAPI8888 Post at 24-3-2012 20:33
hang bertenggek SR sampai berkurun, pastu cut sana sini ayat-ayat power aku, modified sikit sebanyak..pastu buat2 lupa...ngaku cepat! nanti aku bukek rohsia hang

hang bertenggek SR sampai berkurun, pastu cut sana sini ayat-ayat power aku, modified sikit sebanyak ...
cmf_blingblings Post at 24-3-2012 20:37

ek...eleh ngko (lagi sekali), mana de SR? masa bila aku cut paste posting ngko? memandai jek

hang bertenggek SR sampai berkurun, pastu cut sana sini ayat-ayat power aku, modified sikit sebanyak ...
cmf_blingblings Post at 24-3-2012 20:37

kali ni aku belah pagar kau...

Tak tahulah kenapa, aku jd tak bersemangat dah nak bg jalan ke nasihat untuk masalah-masalah baru ni,  tgh fikir macam mana agaknya kalau aku dalam dilema macam TT.....nasib aku baik sbb suami aku mmg tak berselera nak nikah lain, dia nak penuhkan masa lapang dia jah.....

Tp dari yg aku nampak org Melayu banyak yg ada kes macam ni, duit seringgit dua, nak mkn sendiripun tak cukup tp kalau nak mencelup, sanggup bayar walaupun tahu tu dosa...sedih bila Nabi kata penghuni neraka kebanyakannya wanita. Situ saja dah nampak. Kalau masa nak rebut, nak sedap, mak bapa ke, adik berdaik ke peduli apa, janji aku dpt...tp benda2 macam ni seronoknya tak lama manapun....cinta tak leh kenyang

tak pasal pasal u kena tanggung bini muda tu sekali,
ialah sekarang u banyak tanggung keluarga,