CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wallflower

Kenapa lelaki asyik pakai baju sama?

Close [Copy link]
Salam.

Mungkin pada suami auntie (motip nak panggil auntie walaupun i sendiri kertu ) men ...
wallflower Post at 31-3-2012 00:36

W/salam.

Pd pandangan auntie, eN suami suka pakai baju kemeja yg memberikan keselesaan yg maksima.... Dan dia tak suka pakai baju baru, unlike auntie yg suka pakaian baru2... Kdg-kala baju2 akan "diperam" beberapa bulan sebelum dia memakainya... Pelik kan? Apa nak buat, itulah en suamiku.... He's a very simple guy with simple taste and unassuming lifestyle.... And auntie loves the simplicity of our lives....

baju laki aku lagi byk dari aku. huhu..
ikanmasin518 Post at 31-3-2012 10:33

apsal tak minta baju baru?

entah ek... bobo pun perasan (fasal bini yang tegur...) nak kata baju tak banyak... baju memang ada.. tapi kadang-kadang kalau dah suka pakai baju tu, memang baju tu je la yang jadi target untuk sering dipakai...

jadi, solusinya, pakai sedondon dengan bini supaya bobo tak pakai baju yang sama berulang-ulang... tapi kalau ditakdirkan warna sama dengan baju yang selalu bobo pakai... memang ye la.... he he he...............

adakah ini dikatakan lelaki tak mampu? (duit ada) tak ikut trend? (janggut misai trimmed, rambut pacak, wangi-wangi) malas basuh? (dah kawin dah...)

Rate

1

lelaki hidup seadanya.... wanita berlandaskan nafsu semata....
AbukRokok Post at 31-3-2012 09:45

rotate baju tu kira ikut nafsu lah ye?

Reply 83# bobo_haha

1.adakah ini dikatakan lelaki tak mampu? (duit ada)
2. tak ikut trend? (janggut misai trimmed, rambut pacak, wangi-wangi)
3.malas basuh? (dah kawin dah...)

itulah juga yg menjadi kemusykilan saya encik bobo...tp itulah definisi simple,bak kata sebahagian porumer di sini.

Reply  bobo_haha

itulah juga yg menjadi kemusykilan saya encik bobo...tp itulah definisi s ...
wallflower Post at 31-3-2012 20:35

no comment.

Follow Us
no comment.
bobo_haha Post at 31-3-2012 20:45

so xyah komen

kalau pendapat ak..
1. lelaki ni agak malas nk cuci baju...tp kalau aku stakat cuci & msk mesin ak buat je..
2. malas nk iron...yg ni yg ak plg malas skali nk bt...sb nk buat sided baju & sluar kasi tajam tu yg leceh..lg pon tiap2 mggu ak akan pakai 3 kemeja, 1 batik & 1 baju melayu lengkap bersampin..
part nk iron batik & baju melayu plg leceh..

sb tu laa ak rs lelaki ni pakai baju sama je....

Rate

1

ad sorg member aku dok pakai baju yg sama okay..dh la busuk

kadang dia pakai baju yang sama 3 hari berturut2..dia ingat dak2 umah aku tak prasan ke? hampehhh isnin slasa rabu dia pakai..ishh dh la malas basoh baju

Thanks mod Hang for the credits given....

Reply 89# CauPandin

yg uols kutuk kat fb tu ek

Reply  CauPandin

yg uols kutuk kat fb tu ek
UnaHusna Post at 1-4-2012 00:02

cpat jah uols komen kannn one of my friend la kak..yang kat fb tu kitorg berkias jah walhal ktorg satu rumah giler nak tag dia kat fb tu..kang terasa mati iolsss

lama x nmpak akak iols yang cute ini..apa khabar? tp member iols mmang tuttt noks

dulu masa study kolej slalu perasan clasmate laki share kemeja n tie contohnye si A pakai baju biru tie hitam hari senin..si B pakai baju kuning tie coklat..so hari esoknye dorang rotate je baju tu n tukar tie.. kitorang yang pempuan ni pe lagi..dok bisik2 sama kitorang jela pastu gelak2...kitorang org pempuan ni mmg jenis memerhati n cepat perasan yang satu2 benda tu sama atau tak..tu kelebihan yang Allah bagi kat kaum pempuan.. tapi nasib baik masa wat keje grup bebudak laki ni tak berbau sangat..kalo tak sgt la hazab okeh nak wat keje sama2 nak2 dalam ekon

Post Last Edit by wallflower at 1-4-2012 01:01

My personal opinion pula (motip 4 page baru nak bagi )...Majoriti lelaki ni takde koleksi pakaian sebanyak perempuan.

Salah satunya kerana harga untuk pakaian lelaki adalah lebih mahal berbanding perempuan.Kemeja,T-shirt,baju melayu,seluar dan kasut,semuanya memerlukan kos yg tinggi.

Perhatikan saja harga kasut lelaki,range harga mesti 100 ke atas kalau mahu yg berkualiti.Dengan duit sebanyak tu,perempuan dah boleh dapat beberapa pasang sandal dah.

Seluar pula,kalau nak cari yg murah-murah nanti cawat tak kenalah,tak sedap pakailah,jadi kena cari yg berkualiti sikit.

Dengan itu,lelaki tak perlulah takut kalau tgk perempuan selalu tukar pakaian kerana kosnya takdelah semahal barangan lelaki.Tudung pun ada saja yg RM 10,blaus RM 25,sandal RM 35 etc...

Aku juga menyarankan agar lelaki lebih byk membeli supaya pasaran utk barangan lelaki lebih meluas,maka harga lambat-laun dapat dikurangkan.

Reply 92# CauPandin

hehe..ingatkan korang yang laki ni jenis tak kesah kalo tak tukar baju hari2..rupenye kesah gak ye iols alhamdulillah sehat je..cuma bz praktikal skang..3 mggu lg nak abis so kena pulun sket la..uols kalo dah tak tahan sgt sound tepek jah kat kawan uols tu

kalau baju ofis,saya pakai 2 minggu sekali.contoh,kalau hari isnin saya pakai baju kemeja hijau,saya akan pakai lagi pada minggu yg satu lagi

Boleh retak ke rumahtangga kalau pakai baju sama sahaja konsepnya?

Boleh retak ke rumahtangga kalau pakai baju sama sahaja konsepnya?
meritokrasi Post at 1-4-2012 03:04

kerana tak semua orang aman melehat orang yg takde variasi...

sukati aku la nak pakai baju sama ke x. badan aku. hahaha....

sukati aku la nak pakai baju sama ke x. badan aku. hahaha....
otai_g Post at 1-4-2012 03:25

terasa kah? ...thread ni hanya utk santai2 aje...u r rite...takde org kesah pon u nak pakai apa,badan sendiri katanya