CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_inquisitor

Taktik kotor salesman berulang lg! Surirumah sila berhati2...

tak pun wat alasan "cek dapor gas?skang ni zaman pakai dapor letrik la encik"

ada datang rumah saya 2 minggu lepas.

saya jenis pintu pagar sentiasa solex bila ada dalam rumah, so dari tingkap ruang tamu saya tanya, nak apa?
dia jawab mcm TT post tu lah.

saya cakap, ooooohh dah check dah. dia tanya, bila? dan ada bukti dah check ke? saya jawab, oh suami saya yang tukang check, sambil terus ckp terima kasih dan tutup tingkap.

tak berani nak benarkan orang tak dikenali, walaupun perempuan bertudung, masuk rumah.

Taktik baru salesman! Surirumah sila berhati2...

Aku pernah kena dgn puak ni 7-8 taun lepas.

Kebetulan baru bbrp ari pindah masuk unit rumah tu. Aku ingat management yg suh dia mai, check hose segala jadah, aku biar je lah dia tukar.

Dah siap tu dia mintak aku bayar, aku buat muka bodo je kata aku takdak duit, mmg tgh xdak cash kat tgn pun masa tu, bertekak bertekak bertekak aku paksa dia cabut balik hose dia tuh, pasang balik hose lama...sbb aku kata aku takkan bayar dan dia pun xde cakap aku kena byr sblm dia memandai2 tukar hose tu.

Dia balik dgn muka muncung 14. Padan muka.

(posted by mobile)

sudah lama dah perkara ini berlaku, mak i 6 tahun dulu didatangi org utk check no siri tong gas, sib baik mak ai menepik kata utk apa banci tong gas apa kilang tong gas x scan no yg keluar kilangkah, sapa bos korang aku nak tefon, nak banci mestilah ada pengumuman, begitu bersusah payah depa bekerja hanya utk banci tong, mengarut sungguh, pot pet pot pet bla bla bla sambil mencantas pokok di laman rumah, serta merta org itu blah. kalu pegang parang depa mungkin x dtg

ini bukan taktik baru daa.. ini dah lama dah..

tahun 2004 kalau aku tak silap aku kena.. tapi ak ...
NURMIMIE Post at 10-4-2012 20:13

btul,  da lama depa buat taktik ni, bila org mula lupa depa kmbali.
    my advice, jgn bnarkan sape2 masuk rmah sama ada yg nk jual/promo brg ka, nk check dapur gas ka, nk check paip ka, etc.
    aku da psan smua org kat rumah aku, klu depa xnak bganjak, tepon polis.

Salam.

Auntie bersetuju ini taktik lama dahulu. Sbb pernah kena kat auntie masa mula2 kawin (Fyi, auntie dah 25 thn kawin).

Masa tu auntie tak aware of the modus operandi, so dgn bodoh2nya memberi 2 lelaki berpakaian seragam masuk ke rumah selepas diaorg tunjuk kad pekerja... Nasib baik bukan perogol bersiri! ....

Diaorg letak buih sabun dan buat ala2 testing ler... Kata kepala gas auntie ni kurang selamat ler dan memacam lah... Suruh auntie beli kepala gas syarikat mereka + the host as well. Auntie cakap, auntie nak telefon en suami and he will make the decision....

Auntie called en suami, dia cakap dgn org2 tu dan asked auntie utk mengeluarkan 2 org tu drp dapur + rumah. En suami beritau diaorg that he will come back and address the issue. Tak sempat en suami sampai rumah, dua org pekerja tu dah blah.... Diaorg pergi menipu kat rumah jiran2 yg lain pulak....

I learnt my lesson after that..... Syukur, tiada apa2 yg berlaku..... Alhamdulillah....

Follow Us
btul,  da lama depa buat taktik ni, bila org mula lupa depa kmbali.
    my advice, jgn b ...
albob Post at 10-4-2012 22:24

aku mmg tak pernah kasik orang masuk rumah aku kalau hb aku tak ada..

cuma hari tuh laki aku yang kasik masuk.. aku dengo demo dia jah..

jangakan salesmen ka, orang tak kenal ka, menteri kabinet datang rumah aku nak tumpang sembahyang pun aku tak kasik sbb time tuh laki aku tak ada kat rumah.. tengah main bola.. terkebil2 bodyguard dia bila aku kata tak boleh sbb suami tak ada kat rumah..

lebih kurang sama jugak dengan kes sembur ubat nyamuk datang  rumah aku bagi salam lepas tu cakap "encik boleh keluar rumah tak kita nak sembur ubat nyamuk" nasib baik aku ada kat rumah ,tanya dari mana , kena bayar tak? , dia cakap ada la sikit ..
aku cakap ja terimakasih. terlopong mamat tu siap  jawab "iya ka tak mau sembur "

Post Last Edit by highcastle at 10-4-2012 22:34

Benda nie dah lama TT, sejak zaman 80an lagi..yang aku ingat masa dulu:

1) Dia perkenalkan diri sebagai pegawai utk kempen keselamatan dan dtg nak "cek" tong gas dan memberi penerangan cara betul pengunaan dapur gas

2) Kendian dia org masuk dan "cek" tarikh tong gas dan membuat sedikit demo cara nak kesan kebocoran pada salur gas dengan letak buih sabun.

3) Maka bermulalah dia org punya jarum dgn memperkenalkan salur getah gas yg selamat dengan membuka fail dan menunjukkan getah gas yg mana selamat dan diperakui oleh Persatuan Pengguna Malaysia.

4) langkah seterusnya dia orang buatlah demo salur getah yg selamat dengan membakar getah gas tu dan menunjukkan tiada kesan terbakar berbanding salur getah gas biasa. Satu lagi demo menunjukkan getah gas itu akan bertindak dgn menghentikan gas terkeluar jika ada kebocoran pada salur getah bila api menyambar.

5) Bila dah selesai "demo", maka makcik2/pakcik2 atau kakak2 dan abang2 yg tak tau apa2 akan bertanya "Mana nak dapat salur getah gas nie?" Maka pegawai keselamatan (sebenarnya jurujual) tu pun keluarkanlah getah gas yg dimaksudkan dan berkata "Sempena kempen keselamatan nie kami jual murah aje, kalau dah di pasarkan nanti harganya 2 kali ganda"..Yang terpengaruh dengan pujukrayu, beli lah salur gas tu..

... he he he..pengalaman sebab keluarga aku pun dah terkena dulu...

Dulu keluarga aku pun kena tapi tak aperlah berbaloi juga...mak aku yang bayar...
Dia uji ngan lighter kat hujung paip lepas dia cabut, memang ada apai keluar..
Pastu promo dia siap ngan regulator yang ada meter tekanan.

Sampai sekarang aku rasa dah lama dah tapi regulator tu masih berfungsi dan meter dia pun okay... sampai sekarang aku cari regulator yang macam tu tapi tak ketemu..

umah aku pernah 2x geng diorg datang rumah...

aku cakap terima kasih je..

Taktik lama nih....MIL ai kena lagi baru neh....had kali nih lagi advanced, dia jual stove/dapur gas pulok dohhhhh...kunun Italian infra red...ha infra red tuh...uols hado dapo gas infra red ???

Balik2 kampung tengok MIL pakai stove baru...hengatkan murah jer....rupanya RM700 hingget kau ! Sekali ngan kepala tong gas n hos gas, burn la almost RM1K. Sian MIL ai kena pau almost seribu hingget ngan puak2 keparat neh...sialan!:@

pastu ai pesan kat MIL tulunggggg la....walapun duk kat kampung, janganla kasi hamjad2 neh masuk lam umah, bahayoo

kaedah camner nak counter balik taktik mcm nie..
1. time dia dah masuk umah,
2. panggil kengkawan 3~4 org (lelaki ori/pengkit(60kg keatas)/nyah muscular)
3. tutup tingkap.. kunci pintu...
4. mulakan ngan ayat.. "ko sendiri mau ingat kenapa ko dtg sini.. so.. camner nak settle?"

kaedah yg sama boleh digunakan kat promoter gores & menang yg dtg umah sambil mintak air..

pernah sekali datang kat gate umah atuk.. bla bla bla... Lastu tanya camne pakcik? Atuk jawab a aa aaa agha aagh!! (bisu!!)
Tau2 dia bisik kat kawa sebelah....bisu le!!....jom, cau..!!

Masuk dalam rumah, atuk pakat gelak dengan opah..

pernah sekali datang kat gate umah atuk.. bla bla bla... Lastu tanya camne pakcik? Atuk jawab a aa aaa agha aagh!! (bisu!!)
Tau2 dia bisik kat kawa sebelah....bisu le!!....jom, cau..!!

Masuk dalam rumah, atuk pakat gelak dengan opah..

siapa laa mangsa terbaru sales man tong gas ni....

mak aku baru je kena..RM350 tukar kepala gas..  taktik mintak air tu wajib.. yg pasti nye cara diaorang cakap ada bau bau kelantan ganung..

ini bukan taktik baru daa.. ini dah lama dah..

tahun 2004 kalau aku tak silap aku kena.. tapi ak ...
NURMIMIE Post at 10-4-2012 20:13

ada satu citer ni...sales man tong gas datang nak chek....org dah berkeras x nak dia nak chek gak...pas chek tu...godek godek sekali x boleh pasang balik...kebetulan tuan besar(bapak perempuan tu daa) balik...apa lagi mengamuk laa....kena maki....moral of the story...jgn memandai nak chek tong gas rumah orang...terutama yang ayah dier ker suami ker atau tuan rumah x balik rumah lagi...

selain kes nie, org yg spray aedes pung sama saja............ penipu siyal....... kawan aku kena..... ekekeke!

terima kasih for the nasihat....