CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nara_Gaara

ANNOUNCEMENT: Kongsi Kelahiran, Kematian, Birthday KUCING Anda Di Sini!

Reply #33 leotazz818's post

kenapa mati kak leo??skt ker?

Originally posted by elnor_81 at 26-12-2007 08:12 PM
kenapa mati kak leo??skt ker?

x tau lar nor... tp baby2 tue ader yg sakit mata... masa balik kg, tak der saper nak kasi ubat... mmg tinggal mcm tue jer...
mak dia pulak x kisah sgt kat anak2.... agaknya itu pasallah diorg mati

Reply #35 leotazz818's post

1st time banak ker?
setau sy,kalo 1st time banak memang mak kucing tak baper reti nak jaga anak..

Takziah semua atas pemergian kucing anda. I dunno la whether this is true or not, tapi kat akhirat kelak haiwan peliharaan kita pun ada tunggu kita kat sana.

Arini genaplah 2 tahun aku jaga kucing kesayangan ku MIMIE....tp arini jugakla dier pergi meninggalkan aku ....Kebiasaannyer routine harian kucing aku dier akan mintak kuar umh pagi2 dalam kul 2 lbh..aku seperti biasa bg dier kuar tanpa rasa aper2....tp lebih kurang kul 3lbh..aku terjaga kerana terdengar anjing menyalak dan aku terdengar seperti bunyi loceng kucingku...aku pon rasa xsedap ati turun dr katil..dan kuar dr umah...alangkah sedih dan kejam sungguh apabila aku wit my own eyes sendiri melihat kucing aku diattack 2 ekr anjing liar..and yg sekor dok melihat dr jauh...aku pon cepat2 halau anjin2 tu..sib baik..anjing tu jenins takut n lari..klu x mmg lagi teruk keadaan kucingku...(aku br jerk beberapa minggu lepas menonton cite 'Iam legend' and ader adegan anjing kesayangan will smith diattack anjing yg ganas n mati n feel sad watchin da scene) n i juz can't believe da situation happen to me but da different my cats yg diattack.
xkusangka..arinie 31.12.2007...MIMIE ku mati diserang 3 ekor anjing liar:@ :@ :@ ..tp anjing tu xsempat nak bwk lari coz aku sempat halau anjing tu...ketika itu aku mengharap bukan kucingku yang menjadi mangsa..tp kucingku MIMIE...terkulai nyawa2 ikan..ketika itu jgkla...aku meraung menangis..aku bersama dgn adik aku berlari bawa ke rumah dgn harapan ingin membawa ke klinik untuk selamatkan Mimieku..tp apakan daya..tuhan lebih menyayangi kucingku...pada pukul 4 a.m dier mati menajdi kaku dan bpk aku tanam kat belakang umahku... .. i feel really sad n will miss mimie a lot..and it's hard to 4 get..aku asyik teringat situasi dier diserang oleh anjing2 lliar   yg jahanam n kejam tu..but aku kena trima gak hakikat..maybe dah tiba masa untuk dier pegi n dier mati dgn cara camtu..coz  tetiba jerk arini leh ader anjing liar kat kawasan umah aku..sebelum2 nie xder pon....

POEM FOR MIMIE...

The world抯 sweetest cat, That truly was you
And now that you抮e gone, oh what will i do?

Everywhere i look, i see Mimie抯 face
You were into everything, all over the place.

I can抰 believe you抮e not here any more
You抮e not there to greet me when I come in the door.

Or sitting in my bed--your favorite place,
Just waiting for me to notice your beautiful face!

Your spirit will stay here, even if i have many cats before.
I will never forget you, our precious MiMie.

[ Last edited by  masrogue at 31-12-2007 11:41 AM ]

Rate

1

Balas #38 masrogue\ catat

takziah mas.
bimbang jugak neh coz kat kawasan perumahan nara pun ada gak anjing liar. mintak2 la takde pape yg buruk akan terjadi.

Follow Us

Reply #38 masrogue's post

Reply #38 masrogue's post

sedeynye!! aku pnh ada pengalaman mcm ni..tp bkn dgn anjing liar... dgn kuceng liar yg mmg pendengki kat anak kuceng aku.. dia kidnap sekor dari anak kuceng aku..pehtu gigit leher dia smpai anak kuceng aku mati!

salam semua~
da lama pitt tk jenguk2 forum ni...
actly pitt bru lps recover frm demam+flu seme..mayb disebabkn kehilangan 'seseorg'...
'seseorg' yg dimaksudkan ialah TUAH (hang tuah)...si kecil yg bru berumur 2 bln...tlh meninggalkn pitt serta ibunya+bapanya...
dilahirkan pd 29 october 2007....n meninggal pd 10 januari 2008....
disebabkan ade komplikasi pd organ dalamannya..iaitu paru2+hati+usus....
doctor tk dpt buat operation coz dia masih kecil lg....so doc ckp dia tiada harapan utk pulih..cuma bwk blk n tggu 'masa' aje utk dia 'pergi utk selama2nya'...
bayangkan setiap hari pitt suap dia susu..krn semakin hari dia tak mampu utk berjalan n minum susu sndiri...apelagi utk bernafas...seolah2 seksa sgt pitt tgk dia nk bernafas..disebabkn paru2 dia yg sakit....
pitt jaga dia sebaik mungkin dgn harapan tuhan pjgkn umur dia....sedangkn dlm masa yg sama sebenarnya tuah mmg tiada harapan utk hidup berdasarkan ape yg doctor bgtau ...tp pitt tk peduli semua itu...
akhirnya pd 10 jan 2008 lbh krg pkul 1 pagi....Tuah menghembuskan nafas terakhir...setelah 13 hari disahkan doc yg dia sakit...
pitt rasa sedey n terkilan sesgt pd saat kehilangan Tuah..coz dia lah satu2nya sikecil yg hidup masa ibunya beranak 5 ekor aritu....dan akhirnya dia tinggalkn kami juge...
hingga ke hari ini...pitt masih lg tersasul...bila nk pggil kucen lain...pitt terpanggil 'tuah'...
kadang2 utk lepaskan rindu...pitt tgk blk pict2 Tuah...video dia tgh main dgn bapaknya...
dan sumtime pitt turun bwh..gi tgk kubur Tuah yg tlh kami 'tandakan' dgn batu....YaAllah time tu rasa sedey yg amat...
smlm pitt ziarah kubur Tuah...n pitt tya hsemate pitt..."nape kubur dia tk berbau busuk n tiada semut walaupun kami tanam dia tk dlm"...
kemudian hsmate berseloroh " Tuah kecil lg...tiada dosa ape2..."
pitt hanya mampu tersenyum.....

ni pic kenangan Tuah....

* mama alwayz luv u tuah..

Reply #42 pitt's post

sorry to hear that pitt
kiki ader terima sms pitt tentang tuah ... kalo
pitt dekat kiki akan bagi seekor anak2 kecik ku
iteww ... tapi now kiki dah bagi kat ata sebab ....
kucing ata pun meninggal ..disebabkan tu kiki nak
berkongsi...anak kecik pada ata ... sebab kebetulan

Reply #42 pitt's post

dearie...

got ur msg about Tuah takziah..tabahkan hati yerr

sedeyyy nye bila tgk muka tuah yg comey tu..  Anyway tabahkanlaa hati yer.. Puff pun cuma mampu nasihat jer.... kalo jd kat Puff pun sure jd meroyan punye

Kelahiran anak-anak Dumu ^___^

Ati nak ajak semua kongsi kegembiran Ati menyambut anak2 baru

Anak-anak Dumu lahir pada 18 January 2008 pd pukul 6.30ptg - 8.30 malam
Yang pertama hingga ketiga keluar dgn bantuan Ati kerana Dumu belum reti sbb ni 1st time die banak..

Ni masa 1st day..

This is the second day,dah bersihkan semua...

Reply #46 ati1402's post

Tahniah ati .. alhamdulillah sumer selamat .... salam peluk cium buat anak2 ati ...

kelahiran 2008

ari ni kelahiran aku memang ceronok cekali. kucing aku AME           (COMEL) telah lahir kan anak pg td. best nye....:kiss:

Rate

1

@ Tima kasihh bykk monic:hug:

@ TAHNIAH Zue! And welcome to AL

dah lama k leo tak masuk thread kelahiran& kematian nie... bila baca kisah mas & kematian tuah.. meleleh mata ku dgn air mata... sedihhnyeee.... sbb akak pon pernah melalui kehilangan yg tersayang... tabahkan hati semuanya.. dah tersurat begitu, kita terimalah suratan takdir dgn hati yg lapang

utk ati... selamat menyambut kelahiran cahamata yg baru :flower: .... peluk cium utk dumuku yg tersayang!:hug:

Originally posted by ati1402 at 19-1-2008 11:55 PM
Ati nak ajak semua kongsi kegembiran Ati menyambut anak2 baru

Anak-anak Dumu lahir pada 18 January 2008 pd pukul 6.30ptg - 8.30 malam
Yang pertama hingga ketiga kelu ...

Wow ramainye kitten....congrats ati....
anak buah ata punye kucing, gucci pon br branak...5ekor....4itam...satu putih...muka gucci lebih kurang mcm tat tet la...tapi muka bulat sikit...umur pon sama...tapi gucci dah branak 3kali...fuhhh...nasib aku cepat2 operate si tat tet dulu

@ kak leo...thanks so much!Nnt kite pi neuter Dumi ngan Apai sesame yerr

@ Ata..itu lah nnt anak2 dumu dah besar me nak pi operate die gak nii kasi sihat die..anak2 dah ada 5 tu pun dah terlebih cukup le tuu lgpun mmg nk kasi die merasa banak skali..

laju je air mata aku kuar baca post2 ni..

up until now aku telah memiliki 4 ekor kucing

1. Pablo Aimar (1997) - Mati dilanggar lari oleh motorsikal
2. Okishima Shuji (2000) - Liver disease
3. Akaash Altamirano (2002) - Dia demam pastu hilang tanpa dikesan
4. Bumblebee @ Bumbee (2007) - Pun hilang begitu saja..

Aku rindu dgn mereka semua....