CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

APA YANG BUAT LELAKI TERTARIK PADA PEREMPUAN?

Reply 236# arel_ahmad

aku mlas nak cakap.. aku tgk jerk.. kot momod tegur tangung sendirik.. hahhahaha

Reply 255# FreeMen

tak pun

First skali aku tgk penampilannya....
Then....tgk tutur bicaranya.....kalo ok

br msuk bab2 lain....simple like ABC

Reply 252# hest

hahahaha
jodoh tu dtg tanpa diduga wehhh.
kdg2 kita rasa kita dah sedia kawen, tp sebenarnye, belum lagi
sb tu , usaha2 juga, tp penentunya Allah.
bsabarlah.n gunakan setiap masa yg ada dgn baik

...kemusykilan ni terjadi bila aku tengok sorang hamba Allah ni... dia ada rupa.. manis.. comel.. kalau dari segi perangai.. agak ok.. bahasa pun tak lah kasar.. senang di bawa ketepi ke tengah... dalam apa jua keadaan dia boleh cool dan handle situasi tu.. pandai memasak.. kemas tu aku tak tahu sebab tak duk serumah.. dari segi agama pun ok, aku tengok dia solat..pakai tudung.. tapi bila di tanya tentang lelaki.. dia mesti jawab.. tak de sesiapa.. makna solo la ni.. aku ok lagi bab ni.. sebab mungkin baru clash ke apa.. tapi rupanya.. dah clash lama... pastu tanya.. tak de ke lelaki ngorat... dia boleh gelak then jawab... seumur hidup dia.. tak pernah ada lelaki mengorat... pakwe-pakwe sebelum ni pun, macam jatuh cinta tanpa sedar.. dah berkawan macam biasa.. sedar-sedar rapat dan jatuh sayang... aku keliru habes...

hest Post at 23-4-2012 12:56

maaf aku tamo ulas pasal tajuk.tapi sedikit komen pasal isi pendahuluan saudara/i.

sebelum tu aku doakan selamat kepada sesiapa sahaja yang mengikut petunjuk Allah SWT.

aku melihat di mana2, kebanyakan manusia di bumi Malaysia ini, terutama sekali bangsa MELAYU.
maaf, aku bkn seorang racist. tapi nak taknak, bangsa melayu memang di'paksa' menjadi islam walaupon hanya pada nama.di sini banyak mencacatkan islam sendiri tapi ini topik lain.

yang ingin aku tegaskan di mana kita yang beragama islam ini, tidak memahami hakikat agama.
pada kita agama hanyalah solat 5waktu,
pada kita agama hanyalah memakai tudung(walaupon tak lengkap menjaga aurat! -menjaga aurat bukan sekadar memakai tudung!),
pada kita agama hanyalah baca quran(walaupon tak memahami!),
pada kita agama hanyalah puasa wajib dan sunat,
pada kita agama hanyalah haji dan umrah,
pada kita agama hanyalah ibadat khususiyah yang lain2.
padahal diin/agama itu adalah cara hidup.
ya, bagaimana kita hidup ie dari kita bangun dari tidur, hingga la kita tidur balik termasuk makan, kerja, buang air, hubungan dgn manusia, aurat dan semua.

hakikatnya islam mengutamakan sudut aqidah dari sudut ibadah(tolong jangan claim yang saya kata ibadah khusus tak penting.anda penipu)
bagaimana nabi memupuk aqidah selama 13tahun di Mekah?
tak perasan ke berapa ramai sahabat yang mati tanpa sempat melakukan ibadaha khusus tapi takdirnya mereka ke syurga?
tak perasan ke kita betapa surah al-ikhlas menerangkan betapa penting tauhid ilallah?
tak perasan ke kita yang tujuan kita diutuskan di dunia ini sebagai khalifah(2:30) dan juga abid(51:56)?
dan paling UTAMA, tak perasankah kita yang mengaku islam, kononnya bertuhankan Allah Yang Best dan Super Duper Berkuasa dan Esa, tapi hakikatnya kita amalkan CARA HIDUP bukan islam?????

kita berhibur ala barat,
kita bergaul ala barat,
kita tiru budaya couple yang sungguh hina,
kita kata lelaki perempuan berkawan apa salahnya,
kita kata duduk semeja dikhalayak ramai bukan maksiat,
kita pakai tudung tapi anggota lain ketat dan menarik,
kita tutup aurat tapi menggoda dari segi percakapan dan gaya,
kita 'tak boleh hidup' tanpa TV internet,
kita berdoa(meminta pada Tuhan) hanya dalam solat,
kita jadikan ibadah sebagai adat,
kita banyak tujuan lain dalam hidup kita,
kita takut mati,
kita lebih sayangkan harta, anak bini dari memahami islam sebenar..
dan byk lg..

bangunlah kawan..bangun jom..

aku 'ceramah' tak kene tempat?
like i said, deen is the way of life.
di mana kita, apa yg kita buat, kita mesti dalam Islam dan dalam keadaan menyampaikan.
WA

Reply 240# hest

hekhek...kena pilih bakal somi betol2..kang naya hidup...

psstttttt : iols tak suke orang cakap orang lain tak laku hanya krn dia berasa berada di zone selamat sbb dia dah kawen...

Follow Us
Reply  tuan_wu

apa barang tumpng lalu... sumbanglh pendapat bernas mu tuan wu..
hest Post at 27-4-2012 10:00

sabar ye hest.....tuan wu tgh men'digest'kan dan berfikir jap

maaf aku tamo ulas pasal tajuk.tapi sedikit komen pasal isi pendahuluan saudara/i.

sebelum tu  ...
purplehyppo Post at 27-4-2012 11:58

sebab itu aku pernah cakap dulu Islam sungguh perfect..yg tak perfect hanyalah manusia...sori to say, yang semayang tonggang tonggek pun tak jaga hubungan dengan rakan2..dengan manusia, dengan binatang...bertudung labuh sampai ke lutut tapi hubungan dengan manusia tak jaga..."aku tak takut berbuat dosa dengan Allah kerana Allah akan mengampunkan tapi aku takut berbuat dosa dengan manusia kerana hanya dia mampu mengampunkan" - aku quote dalam fb sorang lec..kalau baca pada dasar semua akan melenting..wah sape kau, hebat sangat ke kau tak takut buat dosa dengan Allah..tapi bacalah dengan mata hati..isi tersiratnya...dosa dengan Allah boleh kita mintak ampun, bertaubat nasuha tidak akan mengulanginya tapi dosa dengan orang??? kalau orang terlalu kecil hati dan tak maafkan kita???

aku tak sempurna nak ceramah pada sape2..ilmu aku cukup sikit...ilmu aku tak ternilai sikitnya...aku tak sempurna..tapi aku mohon pada melayu di luar sana supaya ingat Islam bukan agama milik orang melayu tapi untuk semua...kadang2 aku tak paham dengan perangai melayu ni, member cina duk tanya2 pasal islam boleh dia p takotkan, kalau nak masuk islam kena potong tuuttt...cuba jawab benda lain...takut la kawan terus cakap cam tu...sampai sekarang tak berani tanya pasal islam

Reply 263# Y2JoE

memang sempoi deee...
aku dulukan.. kalau jumpa orang pest time ni.. nak-nak lagi lelaki... aku mesti punyalah..pakai l kdar.. sebb dalam pemikiran aku.. aku nak lelaki tu terima aku sebagai kawan sebagai orang yang simple.. selalu date2 atau perjumpaan2 seterusnya br aku smart as me mcm biasa kalau keluar...

tapi ritu duk terbaca... ada forumer pompuan dan lelaki.. depa kata.. first impression tu penting.. terus aku tukar pemikiran ortodoks aku tu

Reply 265# purplehyppo

alhamdulillah... kepada saudara/i ... peringatan untuk diri sendiri yang jahill dan juga kawan-kwan yang lain juga pada saudara/i .. moga Allah merahmati anda dan kami semua.. anda telah menjalankan tugas sebagai khalifah Allah dengan baik

moga Allah memberkati dan memberi saya hidayah juga.. amin...

Reply 266# farahanafarah

itu ada kaitan dengan nota kaki itu kah?

memang hot kalo gitewww..

Reply 267# tuan_wu

hamboih.. kemain lagik kome....

Reply 268# farahanafarah

betul.... sampai skang aku tak boleh lagi nak ikhlskan diri mengampuni 2 insan yang menganiaya aku dan mempergunakan aku... nampak kejam? lgi kejam masa aku berdoa.. bahawa dia akan terhalang masuk kesyurga hany kerna dosa dia pada aku... huhuhu...

insyaAllah... tiba msa aku tetap akan ikhlas memaaf dan menghalalkan mereka... insyaAllah

Reply 273# hest

kita bleh tipu orang tapi nak tipu diri sendiri yg kita betol2 ikhlas boleh maafkn agak susah lah....tapi moga Allah sentiasa bukakan pintu hati kita semua

Reply  arel_ahmad

boleh tak salah.. tapi tgk plak macam mana awak intro dia.... kalau awak. ...
hest Post at 27-4-2012 10:35

hehee..jawab ke le nak..tapi kena pastikan org 2 ader anak dara ler..haha...pasai yg lg satu 2,kena tgok niatdye 2 btol ker tak le..hahaa

Reply  arel_ahmad

bagi aku macam main2 sikit.. ini budak ym bnyak wat macam ni... tak kenal ...
hest Post at 27-4-2012 10:33

haha..kalau ym 2 meme lerr....

tapi,ader pegalaman face to face ker..cer kogsi..cm ner ayat dorg..hahaa

Reply  arel_ahmad

aku mlas nak cakap.. aku tgk jerk.. kot momod tegur tangung sendirik.. ha ...
hest Post at 27-4-2012 10:52

aper lak momod 2 kak..hehehe

boleh tak aku komen sbagai org yg ko maksudkan?ahahahaha.terfeeling lebih gak.

tp cmnilah.aku pun ...
wookiehoney Post at 23-4-2012 13:15

ok..pasu nak menyelit sekejap...
sebenarnya keadaan ini tak ubah macam kemarau ngan tsunami..
masa kemarau....ada kalanya sampai terdetik satu perasaan macam kita ni tak laku...melangok 2 -3 tahun single...takde orang morat...siap tanya...apa yang tak kena dengan aku ni...?..

tapi, time kena ngorat...uishhh..macam tsunami...2-3 orang lak yang datang offer...
tak terpilih ngan terlayan lak...tensen nak layan sms ngan call....
sampaikan...punye saru...tau-tau...terejek semua yang datang...melangoookk balik...

sekarang ni, kemarau ngan tsunami dah rotate macam musim lak...tapi, belum la lagi bernoktah....

hai hest....susah nak nampak kelibat hest..tapi, pasu tetap ingat kat hest...satu-satunya yang pernah kata pasu senget...

Assalamualaikum..

mukaddimah ringkas saje aku nak mulakan untuk thread ni....

Aku cuma nak pastikan sahaja... sebab sekarang ni.. aku sikit keliru... apa yang lelaki pandang pada perempuan? atau.. apa yang buatkan lelaki tertarik pada perempuan?

kemusykilan ni terjadi bila aku tengok sorang hamba Allah ni... dia ada rupa.. manis.. comel.. kalau dari segi perangai.. agak ok.. bahasa pun tak lah kasar.. senang di bawa ketepi ke tengah... dalam apa jua keadaan dia boleh cool dan handle situasi tu.. pandai memasak.. kemas tu aku tak tahu sebab tak duk serumah.. dari segi agama pun ok, aku tengok dia solat..pakai tudung.. tapi bila di tanya tentang lelaki.. dia mesti jawab.. tak de sesiapa.. makna solo la ni.. aku ok lagi bab ni.. sebab mungkin baru clash ke apa.. tapi rupanya.. dah clash lama... pastu tanya.. tak de ke lelaki ngorat... dia boleh gelak then jawab... seumur hidup dia.. tak pernah ada lelaki mengorat... pakwe-pakwe sebelum ni pun, macam jatuh cinta tanpa sedar.. dah berkawan macam biasa.. sedar-sedar rapat dan jatuh sayang... aku keliru habes...

hest Post at 23-4-2012 12:56

ni tuan wu ingin menjawab persoalan hest kat atas tu.....tp ni pendapat tuan wu je la  

"
apa yang lelaki pandang pada perempuan? atau.. apa yang buatkan lelaki tertarik pada perempuan? "

jawapan tuan wu : 1st....tuan wu tgk pompuan tu sopan santun.....lemah lembut.....terus je terpikat....ni kira 1st impression la.....yg penting dia bertudung dan nmpak baik serta beragama......kecantikan adalah bonus.....x cantik pun xpe asalkan perwatakan atau ada aura yang membuatkan tuan wu tertawan.....mngkin cara dia berkomunikasi ke....selain karekter yg disebutkan di atas....

agak2 jwpn yg diberi ni menjawab ke persoklan hest tu  

..aku ada juga kenalan pompuan yg cantik2..berkerjaya..sopan santun(???)..tp masih tak berpunya..aku nak approach pun fikir dua kali..antara sbbnya..x ada daya tarikan..cantik tu biasalah..betul la kata kau org tu..x ade X-factor..