CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

kalau ikut perawat2 sblm ni mmg depa ckp susah nk buang saka...
kena kumpul smua adik beradik...bat ...
Rafina Post at 3-5-2012 12:07
Aik??? ko pernah jumpa aku ke?

Aik??? ko pernah jumpa aku ke?
hantukiller Post at 3-5-2012 15:11

ye le...umah waktom kan laris.... ramai aweks datang....
mane nak ingat mak aweks ni...kekekeke

ye le...umah waktom kan laris.... ramai aweks datang....
mane nak ingat mak aweks ni...keke ...
Rafina Post at 3-5-2012 15:18
ooo bukan aweks lagi lah ni ye, mak awek dah? hehe... aku cuma ingat yg awek awek je... hehe larikkkkkkkkkkkk

salam, lama aku tak berposting.

aku cuma nk ingatkn saje kpd semua, hati hatilah dgn perawat dan ...
hearts Post at 3-5-2012 14:03

hehehe. hearts selamat dtg kat ghumah aku.
gini, ilmu merawat saka tak sama ngan ilmu agama, jauh skali..tak semestinyer org yg alim dlm agama org tu arif pasal saka dan begitu juga org yg arif pasal saka tak semestinyer arif pasal agama.

Ilmu perawatan salah satu dari ilmu2 lain, seperti ilmu hisab,ilmu sains,ilmu bahasa dan sewaktu dengannyer,
berbeza ngan ilmu agama (tauhid,feqah,tasauf, dan sewaktu dengannyer).

Atau hearts maksudkan org yg alim dlm agama yang bertaraf imam hanafi tu..yg hanyer mengirim sepatunyer sahaja kepada org yg kerasukan terus hilang kerasukannyer (jin lari)..kalau nak cari cenggitu pada zaman skarang rasenyer sangat susah..dan lagi imam hanafi bukannyer seorang perawat pon.

Seperti kite tahu saka disebabkan jin, jin pula sentiasa berevolusi maksudnyer jin juga punyai akal utk berfikir...maka munasabahlah ilmu perawatan saka tuh di kategorikan pada ilmu yg boleh berevolusi sama.

Memang betul ade perawat kata senang ade perawat yang kata susah bila bersangkut ngan saka2 nih

berpandukan tahap perawat masing2,manakan sama budak sekolah rendah dengan budak sekolah menengah hehehe walauponmata pelajaran sama. kan kan kan

hehehe. hearts selamat dtg kat ghumah aku.
gini, ilmu merawat saka tak sama ngan ilmu agam ...
gammbir33 Post at 3-5-2012 16:04

hehe bro gambir.....dah bukak umah baru ek.....baest best..

sebenarnye bukan aku nk kata org alim ni tau pasal rawatan. dorg tatau pon sbb dorg bukan perawat. tu maksud aku. maksud aku ialah tak semestinye org yg tau merawat saje bole merawat. org alim biasenye merujuk kpd org yg dekat dgn Allah. maka doa mereka inilah senjata org mukmin. dgn doa yg tulus ikhlas insyaallah makbul. jadi sembuhlah pesakit tu dgn izinNYA. inilah maksud aku.

berbalik kepade soal perawat plak. kan mcm mcm perawat ni ckp, contoh mcm bro gambir kate tok belagak kate bole settle saka below 10 seconds. nampak mcm menyakinkn tp untuk lebih tepat cube tanye mereke yg pernah berubat dgn dia. tak jugak settle pun. cume mereke tak kecoh je, jadi kite tak tau. begitu juge perawat lain yg claim bole buang saka...bla bla bla.... tp bile pesakit tak sembuh....pasti ade alasan tersendiri bla bla bla lagi. atas sbb inilah aku katekan sesetengah ustaz (bukan semua la) kemain lagik promote kat blog blog mereke tentang rawatan mereke. mane ade blog mereke yg kate mereke gagal? semuenye settle...seolah track rekod mereka 100% semue pesakit jumpe mereke settle aje. sebenarnye berape yg tak settle tu lagik ramai dr yg settle. jadi atas pengalaman inile aku kate, hati hati membace blog blog perawat. lelebih lagik perawat yg kenakan harge sekian sekian.

kesembuhan ape pun samede saka, sihir atau sakit fizikal semuanya dari Allah juge. tak semstinye hanye perawat aje mampu ubatkan. bagi mereka yg bukan perawat tetapi hati mereke dekat dgn Allah seperti para ariffin, abid , alim.....doa mereka tu juge mujarab , malah lebih mujarab dari perawat yg cakap tak serupe bikin.

itula maksud aku.namun begitu mungkin ade yg kate mane nak cari org mcm tu, ade ke lagik zaman skang org mcm tu. sebetolnye memang ade, cume mereka ini low profile dn enggan dikenali. apetah lagi mereke bukak website, fb dan sebagainye tuk mencari pesakit.

hehe bro gambir.....dah bukak umah baru ek.....baest best..

sebenarnye bukan aku nk k ...
hearts Post at 3-5-2012 17:04

oooo..betul tu hearts..kalau nak cari perawat carilah yg ikhlas merawat kiter,
doa mukmin adelah senjata bagi org islam betul tu..tapi berdoalah dengan bersungguh2, beramallah seikhlas hati kerana nak memuji,mengagungkan allah, amalan yg tanpa ikhlas akan tertolak, sekiranyer amalan tertolak malulah kiter, mungkinkah doa kiter akan di terima? mungkin di terima tetapi bagaimana?

mungkin ade yg seakan2 imam hanafi masa sekarang tapi dimana, org yg sedang lemas kalo najis terapong depan muka pon dia akan cuba berpaut..itulah ibaratnyer.

Follow Us
org yg sedang lemas kalo najis terapong depan muka pon dia akan cuba berpaut..itulah ibaratnyer.
gammbir33 Post at 3-5-2012 17:22
najis terapung pun cuba berpaut, kira terdesak sangatla kan....

Reply 180# hearts

Kan jin dan setan ni putar alam...dah tu pelbagai kerenah...
dan kemudiannya mereka ni amat mahir dalam bidang memasing....

Ada yang boleh pulak datang rumah perawat dan negotiate...
kalau nak ikut Islamik boleh juga , ikut jer lurus bendulnya...

Ni aku nak cerita satu peristiwa...
Kami bertiga gi mandi kolam air panas jam 11 malam.
Aku dengan jiran sebelah rumah dan seorang lagi jiran empat belah rumah...
Jiran sebelah rumah guru silat, yang empat belah rumah ustaz, imam masjid, surau salah seorang ahli fatwa Selangor...
Aku orang biasa ajer....

Jam satu pagi kurang lebih, aku dan jiran sebelah nampak mata warna hijau berlegar legar di antara wap dekat semak yang sebelahnya ada pokok tinggi...
Kemudian dia turun...menyusur gigi air...
Jiran sebelah bagi tahu kat aku samada aku nampak...aku kata ya..aku nampak...kemudian kami sepakat duduk diam dan tengok siapa yang kena...

Pastu kami pun pulang ke rumah dalam jam dua pagi lebih sikit.
Ustaz mengadu nak muntah dan badan panas dan tak bermaya...
Kami berdua gelak sakan...
Mana tak sebelum turun ustaz dah baca doa, naik atas lepas mandi baca doa, masuk kereta baca doa...boleh kena jugak...

Aku tengok ustaz keletihan amat sangat sampai dah macam tak boleh berjalan dah...Jiran sebelah minta aku berbuat sesuatu dan aku pun amik air kosong , aku minum sikit dan tuang ke dalam gelas dan bagi ustaz minum...dalam sepuluh minit dia okay dah...
Kami masih lagi gelak dan akhirnya ceritakan apa yang kami nampak...

Sekarang ustaz dah mula merawat orang tapi selalu jugak merujuk kat aku...
dan kekadang aku mengelak...tak nak jumpa dia...pengsan aku....bila malam jer...pergi sana pergi sini...
Mana tak...dia meruqyah,...benda tu mengelak pergi kat belakang dia....jadi aku  lah kena bereskan dalam diam....

Aku tengok ustaz keletihan amat sangat sampai dah macam tak boleh berjalan dah...Jiran sebelah minta ...
rdzaccess Post at 3-5-2012 20:33

besh kisah benar cam ni...
ada lagi ke??

Salam hari jumaat semua.

Hari nih nak tepek ayat quran dari surah al-isra, rasanyer ade sangkut paut ngan perbincangan kiter nih. Aku bukan pandai sangat pon,saja nak share sama..bukan mengajar yer. Aku taka de tauliah mengajor.

Dengan nama Allah Yg Maha Pemurah lagi maha menyayangi.

61. Dan (ingatkanlah peristiwa) ketika Kami berfirman kepada malaikat: “Sujudlah kamu kepada Adam”; maka mereka sujudlah melainkan iblis; ia berkata: “Patutkah aku sujud kepada (makhluk) yang Engkau jadikan dari tanah (yang di adun)?”

62. Ia berkata lagi: “Khabarkanlah kepadaku, inikah orangnya yang Engkau muliakan mengatasiku? Jika Engkau beri tempoh kepadaku hingga hari kiamat, tentulah aku akan memancing menyesatkan zuriat keturunannya, kecuali sedikit (di antaranya)”.
63. Allah berfirman (kepada iblis): “Pergilah (lakukanlah apa yang engkau rancangkan)! Kemudian siapa yang menurutmu di antara mereka, maka sesungguhnya neraka Jahannamlah balasan kamu semua, sebagai balasan yang cukup.

64. Dan desak serta pujuklah sesiapa yang engkau dapat memujuknya dengan suaramu; dan kerahlah penyokong-penyokongmu yang berkuda serta yang berjalan kaki untuk mengalahkan mereka; dan turut – campurlah dengan mereka dalam menguruskan harta-benda dan anak-anak (mereka); dan janjikanlah mereka (dengan janji-janjimu)”. Padahal tidak ada yang dijanjikan oleh Syaitan itu melainkan tipu daya semata-mata.

65. Sesungguhnya hamba-hambaKu (yang beriman dengan ikhlas), tiadalah engkau (hai iblis) mempunyai sebarang kuasa terhadap mereka (untuk menyesatkannya); cukuplah Tuhanmu (wahai Muhammad) menjadi Pelindung (bagi mereka).

Dlm ayat2 tu di ceritakan pasal kederhakaan Iblis kepada Allah penciptanyer,dengan angkuh dan sombong. Di ceritakan juga pasal kejadian bapak manusia (nabi adam) dari tanah yg di adun. Dirakamkan juga permintaan dari iblis untuk menyesatkan manusia hingga kiamat,

Yg paling penting dlm ayat itu juga Allah ceritakan senjata paling ampuh untuk menentang iblis dan kuncu2nyer ialah iman yg ikhlas.

Bila bercakap pasal ikhlas..ramai yg paham, ramai juga yg kabur..berzikir kerana nak kan sesuatu, cth: jadi perawat,utk pendinding, utk halau makhluk halus, dll lah semuanyer utk kepentingan dirilah kan. Ikhlas ke tidak?

Ade yg kata ikhlas sbb kiter memuji allah dgn zikir supayaA llah tunaikan hajat kiter.
Ade yg kata tak ikhlas sebb ianyer berkepentingan, atau bersebab.

Bila berbicara pasal ikhlas mesti kene sebut 2 perkara lagi sebagai timbangannyer  iaitu Amanah dan Jujur

Kite diamanahkan oleh Allah di muka bumi nih adalah utk beribadat/sembah Allah ustaz2 selalu baca ayat : tidak aku jadikan manusia dan jin melainkan utk sembah/beribadat kepada ku…jadi amanah kiter kat donia nih salah satunyer beribadat kepada Allah semata2, tak ade bersebab2 : cth : beribadat sebab nak sihat, sebab nak bagi org sayang, sebab nak hebat , tidak!!!..beribadat hanya kerana Allah, solat,zikir,zakat,kerja,memasak semuanyer kerana Allah.

Setelah pahami apa amanah yg di tanggungjawabkan kat kiter, mari kita tengok pula pada jujur.

Jujur lawannyer tipu…jujurkah kiter sekiranyer kita beribadat kerana selain Allah? Jujurkah kiter pada diri kiter masa beribadat itu…mulut memuji Allah tapi dalam hati macam2 ada. Jujurkah kiter berselawat,berzikir memuji tapi ade udang disebalik selawat , berzikir tuh semua tuh?..

Jadi..kalo kiter dah pahami Amanah dan jujur dlm beribadat insyaallah akan timbul Ikhlas tu tadi yg di janjikan sebagai senjata yg boleh mematahkan tipu daya dan ancaman dari iblis dan suku sakat saka dia itu.

Semoga kiter semua selalu dlm limpahan cahaya..

Salam hari jumaat semua.

Hari nih nak tepek ayat quran dari surah al-isra, rasanyer ade sangkut p ...
gammbir33 Post at 4-5-2012 09:49

klu kat fb ada butang "like"
tp kat sini aku letak cam ni je laa

najis terapung pun cuba berpaut, kira terdesak sangatla kan....
hantukiller Post at 3-5-2012 17:25

Gitu lah..gayanyer org kalo dah terdesak, kalo kene kat perawat yg memang cari makan ngan merawat tuuu..senyum leee perawat tuh..sebab harga servicenyer di mulut hehehehe

Salam hari jumaat semua.

Hari nih nak tepek ayat quran dari surah al-isra, rasanyer ade sangkut p ...

salam...tazkirah pagi jumaat yg memberi keinsafan & kesedaran!

Salam hari jumaat semua.

Hari nih nak tepek ayat quran dari surah al-isra, rasanyer ade sangkut paut ngan perbincangan kiter nih. Aku bukan pandai sangat pon,saja nak share sama..bukan mengajar yer. Aku taka de tauliah mengajor.

Dengan nama Allah Yg Maha Pemurah lagi maha menyayangi.

61. Dan (ingatkanlah peristiwa) ketika Kami berfirman kepada malaikat: “Sujudlah kamu kepada Adam”; maka mereka sujudlah melainkan iblis; ia berkata: “Patutkah aku sujud kepada (makhluk) yang Engkau jadikan dari tanah (yang di adun)?”

62. Ia berkata lagi: “Khabarkanlah kepadaku, inikah orangnya yang Engkau muliakan mengatasiku? Jika Engkau beri tempoh kepadaku hingga hari kiamat, tentulah aku akan memancing menyesatkan zuriat keturunannya, kecuali sedikit (di antaranya)”.
63. Allah berfirman (kepada iblis): “Pergilah (lakukanlah apa yang engkau rancangkan)! Kemudian siapa yang menurutmu di antara mereka, maka sesungguhnya neraka Jahannamlah balasan kamu semua, sebagai balasan yang cukup.

64. Dan desak serta pujuklah sesiapa yang engkau dapat memujuknya dengan suaramu; dan kerahlah penyokong-penyokongmu yang berkuda serta yang berjalan kaki untuk mengalahkan mereka; dan turut – campurlah dengan mereka dalam menguruskan harta-benda dan anak-anak (mereka); dan janjikanlah mereka (dengan janji-janjimu)”. Padahal tidak ada yang dijanjikan oleh Syaitan itu melainkan tipu daya semata-mata.

65. Sesungguhnya hamba-hambaKu (yang beriman dengan ikhlas), tiadalah engkau (hai iblis) mempunyai sebarang kuasa terhadap mereka (untuk menyesatkannya); cukuplah Tuhanmu (wahai Muhammad) menjadi Pelindung (bagi mereka).

Dlm ayat2 tu di ceritakan pasal kederhakaan Iblis kepada Allah penciptanyer,dengan angkuh dan sombong. Di ceritakan juga pasal kejadian bapak manusia (nabi adam) dari tanah yg di adun. Dirakamkan juga permintaan dari iblis untuk menyesatkan manusia hingga kiamat,

Yg paling penting dlm ayat itu juga Allah ceritakan senjata paling ampuh untuk menentang iblis dan kuncu2nyer ialah iman yg ikhlas.

Bila bercakap pasal ikhlas..ramai yg paham, ramai juga yg kabur..berzikir kerana nak kan sesuatu, cth: jadi perawat,utk pendinding, utk halau makhluk halus, dll lah semuanyer utk kepentingan dirilah kan. Ikhlas ke tidak?

Ade yg kata ikhlas sbb kiter memuji allah dgn zikir supayaA llah tunaikan hajat kiter.
Ade yg kata tak ikhlas sebb ianyer berkepentingan, atau bersebab.

Bila berbicara pasal ikhlas mesti kene sebut 2 perkara lagi sebagai timbangannyer  iaitu Amanah dan Jujur

Kite diamanahkan oleh Allah di muka bumi nih adalah utk beribadat/sembah Allah ustaz2 selalu baca ayat : tidak aku jadikan manusia dan jin melainkan utk sembah/beribadat kepada ku…jadi amanah kiter kat donia nih salah satunyer beribadat kepada Allah semata2, tak ade bersebab2 : cth : beribadat sebab nak sihat, sebab nak bagi org sayang, sebab nak hebat , tidak!!!..beribadat hanya kerana Allah, solat,zikir,zakat,kerja,memasak semuanyer kerana Allah.

Setelah pahami apa amanah yg di tanggungjawabkan kat kiter, mari kita tengok pula pada jujur.

Jujur lawannyer tipu…jujurkah kiter sekiranyer kita beribadat kerana selain Allah? Jujurkah kiter pada diri kiter masa beribadat itu…mulut memuji Allah tapi dalam hati macam2 ada. Jujurkah kiter berselawat,berzikir memuji tapi ade udang disebalik selawat , berzikir tuh semua tuh?..

Jadi..kalo kiter dah pahami Amanah dan jujur dlm beribadat insyaallah akan timbul Ikhlas tu tadi yg di janjikan sebagai senjata yg boleh mematahkan tipu daya dan ancaman dari iblis dan suku sakat saka dia itu.

Semoga kiter semua selalu dlm limpahan cahaya..
Aku nak tekan butang like, tapi tak reti hehe... ye la orang kg, buta it pulak tu! hehe... eh org kg pulak, haritu ngaku hantu! hehe

Yg aku merahkan tu mendalam isinya... kene fahami dengan sefaham fahamnya

Aku nak tekan butang like, tapi tak reti hehe... ye la orang kg, buta it pulak tu! hehe... eh org kg ...
hantukiller Post at 4-5-2012 11:40

Setuju banget tuh..wak..yg merah tu perlu di pahami betul..