CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: carlisha

Penerimaan LELAKI Terhadap Gadis Dirogol/Terlanjur

kalau yg dirogol tu mmg bagi aku boleh diterima, yg terlanjur tu agak susah la walaupun dah mengaku insaf bagai. sebelum kahwin memang la boleh ckp x kisah..what past is past..tgh bercinta, mmg la semuanya cantik, baik dan wangi. tapi bila dah kawin, once ada problem mula la nak mengungkit. kalaulah betul ada org laki yg tak mengungkit, mmg aku respek lah org tu..

Bagi aku la, keempat-empat kategori, kalau dah jodoh aku, even kalau dia mengaku awal-awal, tak de masalah aku nak terima.

1) kategori ni aku tak pernah jumpa

2) pernah kantoi sekali ngan ex bf, bercinta ngan aku... 2-3 10-12 kali kantoi lagi, tapi tak de jodoh...

3) pernah kantoi banyak kali, bercinta ngan aku ... bertambah-tambah banyak kali kantoi...

4) pernah kantoi, siap ada anak ... berkali-kali gak kantoi ngan aku...

yang paling dashyat, aku ada lagi 3 orang kawan, ada sorang pompuan ni, sosial giler, siap gilir-gilir bawak rumah, bukan sekali dua, pantang sapa line clear... jalan... siap boleh citer lagi macam ni dan macam tu... segala macam mak nenek style, kuntau, lipat, semer dah try...
sekali salah sorang kawan aku ni tangkap cintan lak, berbalas lak tu... terus kawin... dah 10 tahun dah, happy je, anak dah 3, masih lagi kawan macam biasa, tapi tak de la lebih-lebih, member kena respect, lagi pun diaorang dah cuci tangan.

cuma bila datang rumah tu buat-buat tak tahu je la

banyak lelaki sudah boleh terima gadis yang sudah terlanjur dan sewaktu dengan nya.

ada pilihan mmg best..nk yg suci la, yg cantik la, pandai masak la,yg kurus la,..mcm2.. tp cer tanya diri sendiri, dlm sebulan, berapa kali berjemaah di masjid? berapa kali jd imam? pnh ke pegang tangan perempuan bukan mahram? pnh tak jaga mata dr tgk benda xelok? haa.. jom perbaiki diri..

benda dah lepas , tak payah nak di ungkit kan.

Janji die ikhlas dengan kita...
dan betul insaf dengan perbuataan die sendiri...
Okey lah tuh.. kalau dah jatuh cinta..
sebab setiap manusia mesti buat kesilapan..
tapi kalau mcm dah terlanjur banyak kali lepastu insaf konon-kononya..
aku bagi kaki nanti..

Follow Us
Klau gadis tu dirogol aku mungkin bleh terima sbb bukan atas kerelaan dia tp dgn syarat dia tak mengandung atau mempunyai anak. klu bab2 gadis terlanjur ni sekali ke 10 kali automatic aku dh cop pompuan ni b*hsia. kecuali la pompuan ni dh taubat nasuha maybe aku bleh pertimbangkn tp agak agak susah sket.

entah la.. rasanya kalau boleh tak mahu yg mcm ni sebagai isteri - sbb nak jaga keturunan, bukan sbb pandang hina etc..
Islam pun suruh kita pilih isteri berdasarkan agama dan keturunannya. tapi bukan maksud keturunan darah raja lebih mulia atau lebih baik, maksudnyer, kena cari perempuan yang keturunan yg terpelihara.

tapi kalau dah jodoh.. nak wat camner.

Gadis terlanjur = bohsia.

spiderman80 posted on 23-12-2012 09:10 PM
Gadis terlanjur = bohsia.

Cakap Siang Pandang2!

BlueRose99 posted on 27-12-2012 02:05 PM
Cakap Siang Pandang2!

Sorry lah kalau saya tersalah cakap. Saya betulkan ayat saya tu bohsia = gadis terlanjur baru betul.

every person should be given a second chance.. kalau dye da insaf, ingt tuhan, seriously aku ckp aku tak kesah pon.. asal kan tak ulang lagi, sudah la....dose oiiiiiiii.....  :-) :-) :-)  

Saya sebagai seorang Cina, saya boleh accept seorang gadis Cina yang pernah terlanjur, asalkan dia setia pada saya.... mungkin ia dah menjadi normal bagi kaum saya. Tetapi saya tak boleh menerima gadis Melayu yang pernah terlanjur.
Dulu saya pernah nak pikat awek Melayu ni.... dia nampak baik, manis dan bertudung orangnya. Mungkin sebab tu saya tertarik dengannya. Akan tetapi, saya diberitahu oleh rakan sekerja yang dia pernah terlanjur dan masih ada skandal dengan iparnya.... saya tak pasti kisahnya tu benar atau tidak tetapi saya benar2 kecewa dan sedih selepas mengetahuinya. Dia pernah sekali kantoi dengan saya ( yang ni saya malas nak cerita )..... masalahnya sampai sekarang saya masih sangat sayangnya.

UAI kata lelaki yg sanggup menikahi perempuan sebegini, dikira JIHAD.

Tapi tak semua lelaki sanggup walaupun dikira berJIHAD

teringat citer Zain Hakimi & Ersalina Setia Hujung Nyawa
I think if it's me, maybe I will do something like him also if I am in the same shoes
marah, rasa tertipu, nak kenakan dier, nak lepaskan geram etc...

maybe I am still not at age that can accept her, as it is.. akan datang, tak tau lah if jumpe perempuan camtu in my life

wife aku pun byk kali terlanjur sebelum kawin dgn aku..
yg penting nak berubah lepas kawin..dan jgn lah harap jadi baik sgt..

dah mcm kisah Zain Hakimi dgn Ersalina.. hihi

lelaki yang sanggup terima ppuan x dara, sama mcm ppuan yng sanggup di madu.... leh tak perumpamaan tu...  mean, bukan perkara mudah.

ifanonline posted on 18-6-2012 02:23 PM
dlm islam, kesucian keturunan amat di titik beratkan...full stop...itu pandangan aku...

Jangan la full stop dulu.
Macam kita ni okay je kot....tu yg terlibat tu...
Last last bila rasa diri pencemar keturunan yg dititik beratkan....mula lah rasa diri hampeh tak guna langsung dlm agama.
Kena pulak approach...."anakku, terimalah kaseh sayang tuhan bapa yg melimpahkan rahmat pd anak2nya..."-->kisah benar
aiyoyo penat oooooo...
check check balik.....la.....orang yg susah hati....Islam simple aje....
sekadar pandangan....

tapi realitinya banyak je lelaki boleh terima gadis yang terlanjur dan barai asalkan dia cun melecun.

kalau dah lawa tu, tetap beratur lelaki yang nak

aku boleh terima mangsa rogol sebab bukan kerelaan dia tapi yg terlanjur dengan pakwe untuk suka2 ni mmg aku xleh terima walaupun cun camna sekalipun

Last edited by RED 666 on 10-4-2013 06:43 PM