CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7076|Reply: 37

Asasi Undang-Undang UIA atau Matriks Akaun

Saya dapat tawaran untuk melanjutkan pengajian di UIA dalam ASASI UNDANG-UNDANG. Harap forummer dpt memberi pendapat tentang program pengajian ni. Payah dak nak belajar law ni?Saya juga dpt twaran matriks. Sekarang tgh buntu sbb x taw nak pilih yg mana.

Errr...

Saya dapat tawaran untuk melanjutkan pengajian di UIA dalam ASASI UNDANG-UNDANG. Harap forummer dpt  ...
bloodskin Post at 9/5/2012 06:13

Ko nak ambek law tu ko jenis yang amat rajin membaca ke...?

Jizzz... Klong! Klong!

Reply 2# AceHand

hang ada experience ka tentang study law ni? kalau ada blh la crita mcm mana cara study dia

Errr...

Reply  AceHand

hang ada experience ka tentang study law ni? kalau ada blh la crita mcm mana ...
bloodskin Post at 11/5/2012 03:15

Bukang nak kata ada pengalamang tapi kalau belajar undang undang ni memang standard lar gitu kena banyak membaca... Banyak menghapal... Tak lupa critical thinking... Melaingkang ko ambek bidang engineering... Yang tu baru lebih kepada pengiraang... Designing... Kalau busineess study lebih kepada strategy dan decision making...

Jizzz... Klong! Klong!

err, engineering bkn bdg aku. mengira pon bkn bdg aku. jadi, law la jwbnyaaa

Hmmm...

err, engineering bkn bdg aku. mengira pon bkn bdg aku. jadi, law la jwbnyaaa
bloodskin Post at 12/5/2012 02:41

Sebagai pelajar... Sebelom buat keputusang untok memileh memana course... Kena tanya diri sendiri dulu...

1. Hapa bidang pilehang utama...?
2. Adakah bidang pilehang utama tu dipileh sebab minat atau sebab itu saja pilehang yang ada...?
3. Bidang tu bakal nanti memberi peluang kerja lebih luas atau pendapatang yang tinggi...?
4. Sejauh mana keyakenang untok jadi pelajar cemerlang atau harap lulus cam bebiasa saja...?
5. Rancangang jika tidak mendapat peluang kerja sepertimana bidang dipelajari selepas tamat pengajiang...?

Walaupong nampak remeh tapi rancangang lepas tamat belajar pong penting jugak sebab sekarnag ni zamang dah berubah... Jadi lepas tamat belajar tu boleh jadi tak dapat pong kojer berkaitang ngan bidang...  Jadi kalau ada bekap pleng awal awal lagi bagos jugak...

Jizzz... Klong! Klong!

Follow Us
Reply 6# AceHand

uisshhh, pyah jgak nooo. Wuarggghhh!!! Mampoih la cam ni. Dah konfem dah nak amek law. Rasa2, bidang law banyak dak peluang kerja?

Hmmm...

Reply  AceHand

uisshhh, pyah jgak nooo. Wuarggghhh!!! Mampoih la cam ni. Dah konfem dah nak ...
bloodskin Post at 14/5/2012 01:45

Kalau dah kompom nak ambek law ambek jer lar... Pasal peluang kejer tu tak tahu lar nak jawab... Kalau result cemerlang cerah kot...  Kalau result sesuam kuku jer kena plan bukak syarikat guamang sendiri ler...

Jizzz... Klong! Klong!

Reply  AceHand

uisshhh, pyah jgak nooo. Wuarggghhh!!! Mampoih la cam ni. Dah konfem dah nak ...
bloodskin Post at 14-5-2012 01:45

peluang pekerjaan mmg banyak klu result baguslah tp klu result so so aje susah nak katalah maka jadi loyer buruk ajelah then nak kena compete dgn org lain gak, klu dapat tajaan cam dr BNM, TNB atau Telekom atau TLDM dan seangkatannya cerah masa depan klu x mmg kena struggle dgn org lain gak cam nak kijer kat Judiciary atau nak apply PTD tp kena ada few steps nak kena lepas, atau jadi co sec dan yg tue nak kena amik ICSA or else sambung lg belajar jd lecturer

Hmmm...

peluang pekerjaan mmg banyak klu result baguslah tp klu result so so aje susah nak katalah maka  ...
fatehana Post at 15/5/2012 10:40

Betol tu...

Jizzz... Klong! Klong!

Betol tu...

Jizzz... Klong! Klong!
AceHand Post at 23-5-2012 00:58

dulu masa anak dara ana lps SPM ana x bagi masuk matriks sebaliknya suh wat Diploma sbb ana takut nnt dia dapat Law, me myself cukuplah ada sorang aje yg amik Law dalam Family yg lain2 belajarlah benda lain then dia amik mekanikal kat Poli and now wat degree kat UTM lak

Hmmm...

dulu masa anak dara ana lps SPM ana x bagi masuk matriks sebaliknya suh wat Diploma sbb ana taku ...
fatehana Post at 23/5/2012 09:50

Bagi aku masok matrik memang jimat masa belajar tapi kalau tak bleh score bebetol ijazah lupakang jer lar... Baek ambek diploma dulu baru ambek diploma... Kalau ijazah tak berapa cemerlang pong nanti sekurang kurangnya bleh guna diploma... Sijil matrik mana laku apelai kerja...

Jizzz... Klong! Klong!

Bagi aku masok matrik memang jimat masa belajar tapi kalau tak bleh score bebetol ijazah lup ...
AceHand Post at 24-5-2012 01:37

dr segi masa mmg jimat tp klu x score abislah
cam UIA dulu kala mmg ada yg extend 2 tahun matriks sbb foundation dr segi bahasa tue x kukuh
sekrg x tahu lak
my niece, nephew dan cousin yg product UIA mmg dr matriks
sekrg memasing dah pun kijer
sorang budak engine, sorang law dan sorang econs
yg law dah pun jd loyer
klu x konpident mmg elok wat diploma at least something gak
namun CGPA kenalah tip top supaya leh further study

Haaa...

dr segi masa mmg jimat tp klu x score abislah
cam UIA dulu kala mmg ada yg extend 2 tahun matri ...
fatehana Post at 24/5/2012 20:45

Tu lar pada pandangang aku pong... Pepe pong zamang sekarang ni mentaliti kena ubah dah... Anggap saja belajar tu untok ilmu... Kalau boleh kerja sama ngan bidang pengajiang kira bonus lar tu... Kalau nak tunggu gak kojer sama ngan bidang pengajiang alamatnya tua dulu lar... Sekarang ni kojer bukang senang... Nak jadi perompak bank pong susah dah tau... Kompetitor ramai... Sekuriti pong makeng cangggeh dah...

Jizzz... Klong! Klong!

Tu lar pada pandangang aku pong... Pepe pong zamang sekarang ni mentaliti kena ubah dah... A ...
AceHand Post at 25-5-2012 02:12

dulu masa aku sekolah menengah aku pernah ada cita2 nak jadi ala2 mcgyver dan aku pernah tercipta bomb yg mengeluarkan bunyi yg kuat dan asap yg tebal tp api xde dan disebabkan uji kaji yg x dapat restu cikgu tue rambut aku pun sama hangus, nasib baik aku x terbakar
budak2 sekrg lg banyak cabaran berbanding dulu
mentaliti boleh diubah klu mereka betul2 nak berubah
esp nak berubah utk di spoonfeed aje dan kena cari sendiri
pelajar mcm nie yg selalu kurang berjaya
biasanya yg suka xplore tue akan lbh berjaya samada sebg seorg org ataupun penjenayah

Hmmm...

fatehana posted on 25-5-2012 01:45 PM
dulu masa aku sekolah menengah aku pernah ada cita2 nak jadi ala2 mcgyver dan aku pernah tercipt ...

Sekarang ni aku tahu dah asal usol kenapa ko ni botak...

Jizzz... Klong! Klong!

AceHand posted on 12-5-2012 02:18 AM
Bukang nak kata ada pengalamang tapi kalau belajar undang undang ni memang standard lar gitu ...

study law mmg kena byk membace..pastu kena hafal byk ke..walaupun amik course accounting ade 2subject law saye kena amik..1 partnership sem ni company law..peh nk hafal cases pun xterhafal..kena tgk statue company act lg...kalo xminat membace di advise xperlu amikla..hehe..kalo minat ok je...

AceHand posted on 24-5-2012 01:37 AM
Bagi aku masok matrik memang jimat masa belajar tapi kalau tak bleh score bebetol ijazah lup ...

mmg btul matriks menjimatkan masa..tp ngn syarat kena score gle2..takat dpt cgpa 2 lbh baik xyah..mmg comfirm nk smbg degree dpt kos lelong...hehe......

Errr...

nurafriena posted on 28-7-2012 06:07 AM
study law mmg kena byk membace..pastu kena hafal byk ke..walaupun amik course accounting ade 2subj ...

Kalau minat membaca tapi kepala hotak jenis susah nak mengingat pong rekemeng tak payah lar jugak... Heh! Heh! Heh!

Jizzz... Klong! Klong!

Hmmm...

nurafriena posted on 28-7-2012 06:09 AM
mmg btul matriks menjimatkan masa..tp ngn syarat kena score gle2..takat dpt cgpa 2 lbh baik xyah.. ...

Bagi aku worang ambek matrikni sesuai kalau jenis yang kejar nak ambek Master lak... Pastu sambong PhD...

Jizzz... Klong! Klong!

12Next
Return to list New