CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: farikica

All About Gold Coast, Australia - Part 4

Close [Copy link]
Tpi tshirt hard ROck kat situ Made in Malaysia tau...
Nizryn Post at 13-6-2012 22:34

hahaha..betul tue, masa kat sana sy pun perasan, duk kat msia, beli tshirt HRC kat aussie , tp made in msia

Tpi tshirt hard ROck kat situ Made in Malaysia tau...
Nizryn Post at 13-6-2012 22:34

saya ader dengor cakap2 yg mengatakan kualiti kain dari M'sia ni kurang baguh dari MADE IN CHINA @ India. Walllahualam.Saya pun tak penah pakai baju batu keras ni.

Post Last Edit by farikica at 14-6-2012 16:34

Salam semua...saya baru balik pagi tadik..he..he.. sampai pukol 3.45 pg (awal 15m). sori ler x dapat nak bersiaran langsong dari GC... kat apartment wifi kena charge, so, saya malas ah.. lagipon x da masa nak bertenet... Minggu saya pergi tu memang cuaca sangat buruk..rata2 dalam berita cerita pasal hujan, ribut di sekitar OZ.  Ombak kat surfers terlalu kuat sehinggakan laut ditutup..tp ade jugak beberapa degil yg masih nak manid-manda, kene halau ngan guard pantai ..masa saya di sana, 2 hari hujan dan yang selebihnya cuaca sangat ok tp memang windy... tp hujan die pon, hujan halus2 and on and off...semalam, saya p movieworld, hari yg sangat panas..forecast kata akan hujan dan panas tp alhamdulillah settik hujan pon x da...panas ya rabbi, pedih muka...
Kastam clearance semua ok... die bukak bag makanan, selak sikit2 dan tanya dalam brahim tu ada apa, saya ckp paste.. ok! saya tkot nak ckp ayam/daging, kang kena rampas plak... tp sebelum nk keluar tu, ada 4 org peg kastam die yg tanya berperingkat2, rasanya... bukan saya sorangla, semua pon kena pemeringkatan yg sama...leceh betol!  yg pertama, yg stamp2 pasport tu tanya, bawak apa..? pas tu, tengah berator, ada 2 org lagik tanya.. tanda2 kat kad putih... yg last sekalik tu baru bukak bag.. lane 2, ada anjing, seb baik saya lane 6.  lepas keluar, saya teros carik surfside kaunter belik go card dn tunggu bas kat luar..  rasanya, naik bas sangat senang..basnya efficient dan jalan pon x jam... since apartment saya depan bas stop, so, lagikla convenient.

Waktu saya nak ke airport, ada 2 go card saya dah -ve..he..he..cheap skatenyer... Saya cadang nk top up waktu dalam bas on the way nak ke airport tu, tp driver bas kata, x payah...die suruh scan aja, since kami takkan guna dah kad tu, katanya..so, naik free la kami berempat..keh..keh...

Apa lagik ye nak citer...? Tiki village memang sebelah ngan moorings. bas nak ke airport betol2 depan seberang jalan sebelah sana manakala bas nak ke brisbane, theme parks dan lain2, saya kene jalan dalam 2-3 minit, lalu apel park yg berus ckp tu.. ducktour plak depan mooring tu.. Apartment saya x adalah mewah sangat..saya bayar rm155 per night under vacation club..tp memang saya sangat suka..everything complete... sampai tapis semua ada.. rupanya ada rice cooker, saya p bawak sendiri punya.. buat berat ja... apartmentnya besar, split level..masok2 ada lorong, kanan ada bilik, turun tangga sikit ruang tamu dan dining. flat screen tv ada dua..ada jacuzzi spa..anak2 saya tiap2 hari berspa buih...  dah berspa buih hari2 pon, still p swimming gak...budak2 ni memang peminat air! heran org putih tu sumer tengok die org bermandi-manda timse sejok2.Pemangdangan dari apartment saya nampak sungai..sungai apa ye..? nerang ke..? pandangan dari pintu masok plak nampak eye of gold coast tu...cantik..cantik...

panjang sangat dah ni..sambong kat bawah plak...

Post Last Edit by farikica at 14-6-2012 16:24

Reply 237# sham159

nape x belik sham...? kan dah terangau2... saya belik sorang satu pasal saya memang pengumpul t-shirt HRC... kirimla ngan sesapa yg p nanti... so far, saya suka HRC t-shirts pasal tahan lama.. yg saya belik thn 2000 dulu pn sampai skrg elok... x kecot, x besar.. sama ja... tp x pakai dah..pasal bnyk koleksi baru..he..he...

Ni nasihat saya bagi sapa2 yg nak ke Paradise country farm.. x ada kenderaan ya, nak ke dalam tu.. bas berhenti kat wet n wild...so, u have to walk from there... dulu ada kereta api ambik guests tp sejak ada kemalangan, ntah mat salleh mabok mana ntah jatoh dari train tu..dkt 2 km jaoh tercampak, teros keretapi tu x jalan dah... padahal train tu bergerak 30km sejam pon x sampai....

kalau yg ada kereta, leh drive sampai parking tp kalau yg x da, kena jalan jaoh, dalam 1.5km masok dalam..seb baik hari x panas,...so, enjoy ja ah jalan tengok kuda2 dan ladang2..... ingatkan nak makan steak sedap ja, kau idak, dah lama saya cancel trip tu.....

on the way out, seb baiklah ada khamisah, pekerja berhati mulia kat restoran yg kami makan steak tu..die org melayu dari christmas island..pandai ckp melayu, drive kami ke bus stop..x yah la kami menapak...he..he.. on the way out, ternampak, satu keluarga arab, bawak stroller bagai menapak keluar..kesian saya nengok... tp bak kata si Khamisah tu, "kalau saya bawak mereka, nanti u all plak kena turun.." betol2... biarlah mereka yg jalan...[kejamnya saya...]

mkn steak memang sedap... daging die lembot betol...cuma saya kurang suka pasal medium cook, mereka memang masak medium rasanya, unless stated.. tp saya makan jugak... bukan la berdarah pon cuma mcm merah2 sketla.. anak saya sorang ambik ikan (best) dan yg sorang ambik ayam (pon best), rasanya kuah die tu lah yg buat sedap kot.. ke pasal saya dah memang lapar, x tau la... dah la sejok kan..? Paradise ni sekalik dalam pakej matta saya... dalam aud20++ campor entrance... budak sorang free, sorang 1/2 price... salad2 + spaghetti dan lain2 semua tu buffet style, mknla banyak mana nak makan...  nanti saya masok gmbarnya...x godek kamera lagik nih,...he..he...

Kangaroo die x banyak la, x sebanyak di Caversham park yg saya p dulu (bagik sapa2 yg dah ke perth mesti tau kot)... tp bolehla...tercapaila hasrat anak girl saya nak belai2, pelok2 kangaroo tu... anak lelaki saya tengok aja die, sambil menggeleng2 kepala... die benci binatang2 berbulu tuh...

Rate

1

He..he.. time kasih En John... Ko nak gmbar yg mana nih..? Gambar makan2 tu ya..? akan aku usahakan ASAP...wei, AUD dah makin naik..dah tukar duit lom..?

Follow Us
Reply 246# farikica

tak kisah la gmbr ape2 pn..jnji utk tatapan kami semua kat sini. hahah.

aku dh tukar dh. bwk aud972 utk 2weeks. hrp2 cukup ler.

He..he.. time kasih En John... Ko nak gmbar yg mana nih..? Gambar makan2 tu ya..? akan aku usahakan  ...
farikica Post at 14-6-2012 17:12

Wah dah balik dah...cepat pulak rasa masa berlalu....Tiki Village tuh u ambik under swiss garden ker...Tula, I pun kumpul baju HRC nie since Bali and memang elok kualiti dia. Sea world pegi tak??? Mcm john kata, we want pictures!!! Hehehehe!!! Tak sabar nak repeat Aussie lagi but pegi Perth Melbourne lak kot.....

Salam semua...saya baru balik pagi tadik..he..he.. sampai pukol 3.45 pg (awal 15m). sori ler x dapat ...
farikica Post at 14-6-2012 16:21

perghh..farikica dah balik rupanya tentu best bangat kat sana kan kan??

Post Last Edit by farikica at 15-6-2012 11:07

Reply 249# mamaimran

Haah mama, baru sampai semalam.....anak saya kata, boleh x kita pusing balik ke hari jum? (maksudnya masa baru sampai ler tu,..) x mo balik mereka...he..he...

Post Last Edit by farikica at 15-6-2012 11:12

Ni gambar2 kat apartment masa baru sampai...

Kitchen, memang complete...

Living hall, kat sebelah kiri sikit ada meja makan 6 kerusi...Kerusi merah tu blh convert jadik katil single

Yg ni jacuzzinyer...

Uploaded with ImageShack.us

Yang ni pemandangan dari tingkap kat living hall

Yang ni plak pemandangan dari pintu depan apartment...

Rate

1

Salam semua...saya baru balik pagi tadik..he..he.. sampai pukol 3.45 pg (awal 15m). sori ler x dapat ...
farikica Post at 14-6-2012 16:21

Welcome back Farikica....... kwn2 tak sabar nak tgk gambar. Tepek jgn tak tepek!!!Gambar Tiki Village ada tak? Next trip akak nak book kt Tiki Village-lah , time-sharing jugak. Tapi tak taulah bila agaknye, sabar menanti tawaran istimewa Pakcik Tony

Reply 251# farikica

Thanks..... baru mintak gmbar, dah dapat gmbar Letaklah gmbar besar sikit..... baru nmpk gah n best sikit nak tgk. Rasenye kalau gmbar besar sikit, rase teruja tu ada lebih sikit

Reply 254# frapamocha

akak! sy pn dh excited nih! bila pikir2 balik...3 hari kat GC mmg tak cukup. mmg tak sempatla saya nak pegi ke Byron Bay. nampaknya kene ripit lg ler nih..
excitednyaaa!!! monday ni fly...

hrp2 cuaca elok. sbb my plan, touch down je, nk g check in dlu or drop bag. then, terus pegi brisbane. hehehe

Ni gambar2 kat apartment masa baru sampai...
farikica Post at 15-6-2012 11:08

ini apartment 2 bilik ke? Apt ni max occupancy berape org?

Reply  frapamocha

akak! sy pn dh excited nih! bila pikir2 balik...3 hari kat GC mmg tak cuk ...
bdk2 Post at 15-6-2012 11:35

Mr John, 3 hari GC mana nak cukup?? Akak gi 6 hari pon tak puas.Kalau 3 hari mcm gi cuti-cuti Msia je........

Hukumnya Wajib Repeat  

Reply 257# frapamocha

bertabah jela sy ni... bila baca2 balik byk benda yg boleh buat. huhuh.
day 1 - brisbane
day 2 - movieworld
day 3 - seaworld.

Reply 255# bdk2

memang tak sempat cikkkk....aku pong x sempat nak ke Brisbane....huahha..ha..ha..[X tau la nangis ke gelak nih....] bnyk tempat nak p, lagik plak malam awal... sumer benda tutup awal...arghhh...redha aje la.... 2 hari memang agak terbatas sket..pasal hujan on and off.. lari dah plan... tp org kat sini mcm dah biasa berhujan...redah ja nampaknya, lagi pon hujan mereka halus2..x demam der rasanya...

Reply 258# bdk2

aku p pusing2 surfers pon dah dekat sehari..picnic2 kat tepi pantai yg indah sambil makan2 pizza dan kebab..he..he...