CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4328|Reply: 21

di ketepikan kerana simpan rahsia kawan..

assalamualaikum kawan!.. urmm korang pernah tak dalam situasi ni????...antara kawan itu dan kawan ini, kita di tengah2..satu rumah pulak tu...rasa macam diketepikan kawan-kawan sebab simpan rahsia kawan yg sorg lagi ni..bagi saya mereka semua sama..xde yg lebih, xde yang kurang..semua sy layan sama je..kalau sy tahu sy akan diketepikan,awal2 lagi kalau diberi pilihan sy xnak tahu rahsia tu...benda ni berlaku bila kawan-kawan yang lain dapat syak sesuatu dan mereka dapat agak apa yang berlaku dan mereka tahu saya tahu hal tersebut tapi sy x bagitau mereka..sy x bagitau kerana sy dan berjanji dgn kawan sy yg sorg lagi tu untuk simpan rahsia ni..lagi pun rahsia tu hanya dia yang berhak memberitahu kawan-kawan serumah yg lain..benda ni serius..saya sayang kawan-kawan saya..saya nak kembalik seperti dulu..sama-sama happy..

assalamualaikum kawan!.. urmm korang pernah tak dalam situasi ni????...antara kawan itu dan kawan in ...
PrincessRara Post at 11-6-2012 11:24

rahsia nye besar sgt ke? ayat TT belit2. susah plak aku nak paham

rahsia nye besar sgt ke? ayat TT belit2. susah plak aku nak paham
nanie Post at 11-6-2012 15:33

owh belit2 yea...ohoho maaf, baca  3 4 kali nnt faham la..hihi..yepp agak besar, hanya tuan punya rahsia tu je yg berhak bagitau kawan-kawan serumah yg lain...sekarang sy jadi serba salah plak.

aku kalau tau rahsia kawan aku.. pastu kengkawan lain tau aku tahu... aku AKAN mengaku aku tau pada kengkawan lain... dan aku minta kengkawan aku paham keadaan aku yg telah janji tutup mulut.. pastu aku akan ckp.. arap kengkawan paham situasi aku... dan kalau nak tau sangat sila tanya tuan badan...

dgn buat nie biasanya kengkawan  kiri kanan kita takder laa makan hati sgt...

aku kalau tau rahsia kawan aku.. pastu kengkawan lain tau aku tahu... aku AKAN mengaku aku tau pada  ...
kipas_y2k Post at 11-6-2012 23:33

aku dah mengaku dah dengan kawan-kawan serumah yg lain yg aku tahu rahsia tu..tuan punya badan dah bagitau aku tp entahla mereka..tu yg buat aku serba salah..aku pun dah suh mereka tnya sendiri tp mereka malas..

Reply 5# PrincessRara

diorang bukan malas.. diorang tau kawan ko takkan bgtau diorang atau pun diorang tak berani.(nak menjoyah/menyibuk tapi tak berani tanya depan)

dulu aku ade berdepan dgn satu situasi ni.
aku ade member yg mintak tolong secara umum(bkn mintak kat aku direct) dptkan sesuatu. so kebetulan aku ada jalan, aku tolong dia dptkan ape yg dia nak. last2 dia ketepikan aku sbb takut aku bocorkan resia dia yg sesuatu tu bukan hak milik sebenar dia. sampai skrg, dah makan tahun pun. jgn kata sentuh. secebis kabar pun dia tak inform aku pasal *sesuatu yg aku tolong dia dptkan dulu. sedangkan dlm hati aku. ada sedikit kasih aku pada *sesuatu tersebut.

mula2 aku sedey, bengang pun ada tapi kan TT... life goes on. ko takyah mengaku2 ko ade simpan resia tapi takleh gtau ape sume tu. ko just cakap, ko takmo campo.. ko tau dan ko nak buat dono. ko tak minat nak sampaikan atau ulas apa2. kalo diorang nak tau tanya sendiri. kalau malas atau takut..tu diorang punya pasal. ko ade lg byk benda nak pk.. dah.. jalannnnnn

Follow Us
Reply  PrincessRara

diorang bukan malas.. diorang tau kawan ko takkan bgtau diorang atau pun dio ...
eniliana Post at 12-6-2012 08:52

urmm, sy pun kalau diberi pilihan mmg xnak tahu pun rahsia membe tu..cuma tgk dia hari2 muram je so tnya la apa masalah, then dia bgtau a-z..aku jenis kalau berkawan, mesti nk tolong..x sampai hati tgk kawan dlm kesusahan..nak2 lagi masalah dia tu sgt besar..patutya sy x boleh masuk campur tp dia dah bagitau so sy fikir sy bertanggungjawab jugak, sy xnk bersubahat..tp skrg semua masalah tu dah selesai. gembira sgt2! .

Reply 7# PrincessRara

maksud aku cakap takmo campo kepada kawan2 lain yg nak menyibuk tu.

diorg tu nk korek rehsia,kang lau ko cite nnt diorg
tuduh ko mcm2 plak bila hal dah jd makin rumit..
seeloknya ckp je ko xnk campor..biar diorg tny sendiri empunya bdn.

F.R.I.E.N.DS...masa happy2 semua ok..
bile antara kwn bergaduh,kita ditengah2..
bile deme dah berbaik...kita diketepikan..
normal...manusia

Reply 1# PrincessRara

Pegang rahsia tu amanah. Jadi mungkin ni ujian Allah kot utk TT sbagai pemegang amanah. Takpe la, TT banyak bersabar. Mcm forumers atas tu cakap, nanti TT cerita la balik keadaan TT. Bukan TT saje2 taknak bagitau. Insyallah diorang akan faham keadaan TT.

Reply  PrincessRara

Pegang rahsia tu amanah. Jadi mungkin ni ujian Allah kot utk TT sbagai  ...
diyes Post at 12-6-2012 20:52

hurm..sy cuba, tp nak terangkan semula keadaan tu agak susah..apa-apa pun terima kasih yea..

just peduliks
lantakkn saja kalu mereka lancarkn perang dingin pd kamu
amanah ttp amanah..by the way serius sgt ke secret itu
just tell tuan punya badan...next time never ever share her secret with you
coz ia menyusahkan kamu..

Reply 12# PrincessRara

Sama-sama. Takpe, banyakkan berdoa eh. Mungkin nanti Allah permudahkan ujian ni. Kalau Dia nak terbuka hati mereka untuk stop dan terima TT balik, maka terbuka lah. Cume masa dan usaha saja. Kita same2 berharap pertolonganNya ye. Semoga TT tabah hadapi semue ini. Mana tau, mungkin nanti TT diangkat lg darjat, dihormati kerana TT ini orang yg boleh dipercayai.

just peduliks
lantakkn saja kalu mereka lancarkn perang dingin pd kamu
amanah ttp amanah..by the w ...
chaintea Post at 12-6-2012 22:46

yup serius tp sekarang mereka dah tahu, tuan empunya badan dah bagitahu...mereka cuma tacing la kot sbb sy yg tahu lbh awal dr mereka..

Reply  PrincessRara

Sama-sama. Takpe, banyakkan berdoa eh. Mungkin nanti Allah permudahkan  ...
diyes Post at 12-6-2012 22:57

insyaAllah..thank you again..may god bless u

Reply 16# PrincessRara

u r welcome. See you again

Some ppl are just sourgrapes... so they prefer to bully.... sama2 boikot TT, or cold towards you.... sebenarnya dorang tk leh accept the fact that you know more than them... pulak u tk nk kongsi citer atau kawan yg bermasalah tu percayakan dan luahkan pada you and not them.... some ppl thought being friends, you must share everything... tapi ada jugak org tk selesa cerita dia di hebohkan lebih2 lagi ada org yg tk pandai simpan... pedulikan la dgn reaction kekawan yg lain tu... lelama dorang malu sendiri... just move on with your life.... you'll meet more such ppl in future...

pernah jugak rase diketepikan kawan ni. tapi situasi die, si A ni xnak layan aku sebab aku kawan dgn geng si B ni. aku tanye sepatah, sepatah die jawab dgn muke sinisnye! adoiiiyai apehal pulak, aku nak berkawan pun xboleh. lantak kau lar si A tu, malas aku nak melayan

TT bgtau lar kt kwan TT tu, aku dh janji xnak cite problem die kt sape2 pun. klau korang nak tau jugak, korang bgtau aku rahsie korang dulu mesti diorang senyap dh pastu

Reply 15# PrincessRara

lantakkan mereka..biasa la tuh
tacing2 itu mende kecik mmg 1 trait dlm bersahabat

12Next
Return to list New