CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: exclusive_vvip

kisah seram di maktab perguruan perempuan melayu melaka (jom share)

Reply  ninjago

whoaaa serem gak tu beb..banyak gak citer pasal skolah ko ni erk? seb bek a ...
larikesurga Post at 18-6-2012 08:57

agakla, time aku menaip nie pun meremang2 bulu roma kat opis nie ha.. kt blakang tu memang hutan, even sekeliling skola tu pun hutan.. budak2 laki yg slalu fly g bli rokok, roti canai dsb slalu la kena kacau.. Sbb utk fly, dorg kena meredah/merentas hutan utk turun bawah, pastu nnt akan tembus kat muzaffar heights.. haa dorg bnyk rules kalau nak fly tu.. dorg kena jalan dlm 1 barisan, pegang bahu.. xleh bising (of course la kan..kang kantoi) lebih specific, xleh gelak2.. yg paling banyak kes, dorg sesat tak jumpa jalan pergi / balik (pdhal jalan tu sbnrnye senang je sbb dah ada org mark kan), pastu kes nampak2 tu biasa.. pastu org blakang rasa cam ada org lain follow skali kat blkg.. dgr cik pon ngilai pun slalu.. mmg best kalau dgr cite dorg, tp dorg mmg gegila nya tak pernah serik kalau dah gian sgt nak rokok tu kan.. xkesahla, yg penting ktrg pun dapat tumpang skaki order roti canai, ns goreng paprik.. hahahahaa

Reply 21# ninjago

suam2 kuku tengkok aku baca...seb bek tun mutahir takde asrama...hahaha

teringat citer masa belajar kat IPT dulu. Ada la juga sikit2, tapi bukan pengalaman sendiri. Cerita dari kawan2 satu blok. Maklumla, kamila perantis IPT tu. Mmg fresh2 lagi la semua, takde siapa lagi guna.

assalamualaikum semua ....sy org baru kat sini tp dh setahun dok baca cerita seram dan misteri di sini....TT izinkan saya berkongsi cerita pasal Maktab perempuan melayu melaka nih.....kak ngah saya belajar disini tahun....1994-1997 klu xsilap.....setiap kali dia balik dia mesti cerita pasal misteri di maktab tu.......katanya ada 1 public phone dekat dgn asrama ada 1 malam tu sorang adik junior nih nk pegi bergayut ngan balak dia dalam kul 11 macmtu klu xsilap la cita nih pun dh lama....

bila dia samapi ja kat situ...dah ada sorag minah ni dok bergayut kat situ...pas setengah jam dok tunggu xhabis2...adik junior nih dah mula menyampah dan start kata kat minah tu...."kak dah lama nih...cukup2 la tu..saya pun nk call BF saya gak...." minah tu selamber jer jawab...kejap la dik akak xhabis lagi nih...tanpa menjenguk kleuar dari public phone tuh...kan public phone ada ruang bercakap macam tertutup skit.....

so adik junior nih memang x nampak muka kakak tuh.....pas setengah jam kemudian si adik junior nih dah xtahan...dia siap cakap "akak sudah2 la tu bg orang lain plak......" tiba2 kakak tu jawab "ok2 akak dah siap nih..kejap ye..." yang adik junior nih dgn selambernya pegi ke public phone tu cepat2 xsempat si kakak nih nk kluar lagi dari public phone tu...sekali dia dah melopong.......si kakak tuh just ada badan je kepala xder....yg seremnyer tuh..kepala kakak tu ada kat atas public phone tuh....dok tersenyum sambil tangan dia yang menghalakan telefon tu ke kepala dia.....adik junior nih dah pengsan....time org nk pegi sembahyang subuh baru org jumpa dia pengsan kat tepi public phone tu.....

bila dia dh sedar dia pun citer kat kwn2 dia apa yg terjadi....so ada kakak2 senior nih bgtau....sebab tuh diaorg selalu pesan kat budak2 junior jgn pegi pakai public phone kat asrama ...klu nk pakai jugak gunak public phone kat depan........so minah nih dah taubat nak pegi kat situ lagi...tp aku masih ingat kakak aku cakap minah tu still study kat situ sampai habis.......

Rate

1

Aiyooo..seram rupanya tpt2 blaja kt melaka nih.... Seb baik.msa menyeludup msuk bilik kwn aku kt maktab tu x aky x kne sakat... Tp mmg seram suasana nya...

As salam. Halamak terjumpa topik tempat belajar sendiri la. *Pengsan. Dahla mktab da nak bukak lusa. Boleh pulak terbaca. Wuhhhu.
Btw, last year ada histeria besar-besaran. Mlm tu jugak ada bacaan yassin beramai2 & Guru Pelatih x dbenarkan masuk bilik. Kalau pergi mktb ni *skrg dipanggil IPG, dah ad asrama baru dekat dgn pintu masuk depan. Mulai next year (2013), asrama belakang akan dikosongkan dan sume pelajar pindah asrama depan. Ehemm xtaula kan ape cite t kalau 3 blok asrama kosong. Bangunan Blok C bekas Hospital tu still lg ada.

Senior2 yg penah duduk Blok C dlu kata, siang hari pn kena kacau. Dorang x berani pegi mandi kt toilet sensorang. Wajib berteman. Alhmdulillah, 3 thn setengh kt IPG blm jmpa pape lg. *harapnya xde la jmpa pape. Tp pengalaman sendiri, ms foundation setahun stgh, duk asrama Blok B. Kira asrama baru la banding ngn Blok C tu. Satu malam tu aku xleh tido. Dahla katil tepi tingkap. Bilik aku tingkat 2. Aku x ingt pkl bape tp rasanya lam 2-3 pg cenggitu. Aku dgr pintu bilik senior compartment sebelah kena hempas mcm org kua bilik. So aku assume senior la kn kua bilik pi tandas. Oh utk makluman korang, setiap aras punya tndas kt hujung nun tepi tangga. Aku pun dgr la tapak kaki senior tu *kononnya, berjalan lalu sebelah bilik aku. Peliknya, dia mcm jalan ulang alik tau. Jalan sampai hujung kt tandas pastu patah blik. Dlm 2,3 kali jugk. Aku dahla penakut. Last2 aku lompat katil roomate berhimpit katil single tido 2 org. Huhu

Now aku duk asrama baru, tiap malam wajib dekatkan katil ngan rumate. Tido pn nk bersentuh anggota bdn *utk elak ditindih. Dahla 2-2 penakut. Aku xnak dah masuk thread ni unless ms cuti. Seram hoit dahla ak nk kn duk situ lg 2 tahun. Haru

Follow Us
mujur aku x masuk maktab/IPG ni...hohohoho

kagiru posted on 30-12-2012 01:48 PM
assalamualaikum semua ....sy org baru kat sini tp dh setahun dok baca cerita seram dan misteri di si ...

ini betul2 seram ni

keras nyer tempat tue..mesti ramai penguhuni alam lain....kan....

hi semua.....kak ngah saya jugak ada cakap....yg kawan dia ada nampak kejadian yg agak menakutkan....masa tu dia tgh call family dia kt public phone kat dgn public phone kat bahagian depan maktab klu sy xsilap masuk ja maktab tuh dh ada pubilc phone masa tu la coz masa aku pegi sana dulu pun tahun 90an .....bertentangan dgn public phone tuh ada 1 bangunan cam bangunan lama jer aku tengok......kak ngah aku cakap masa kwn dia tgh dok dekat public phone tu dia nmpak ada sorang doktor ngan 2 org nurse tgh tolak stretcher dalam keadaan cemas cam citer dlm tv tuh klu ada patient yg tgh critical......kwn akak aku apa lagi trus blah balik asrama.....1 citer lagi....ada 2 org nurse nih diorang tgh tolak stretcher yg ada keranda kat atas tuh........tp kak ngah aku cakap semua nurse dan doktor yg diorg citer suma pakai pakaian nurse dan doktor zaman 70an tuh.......kak ngah aku ckp bangunan tuh dulu hospital masa zaman british kot klu aku xsilap
...........saper2 yg ada citer lagi boleh share kat sini......terima kasih TT sebab bg sy berkongsi citer kat sini......

kagiru posted on 30-12-2012 01:48 PM
assalamualaikum semua ....sy org baru kat sini tp dh setahun dok baca cerita seram dan misteri di si ...

lama x masuk board MPS, rupanya ada reply baru kat thread i ni...xder kuar alert kat notice i sbb tu xtau..huhu...thanx kagiru sbb share citer...giler seram...kalu i pun, memang harap2 pengsan je kat situ...Alhamdulillah, sibbaik sepanjang i stay kat asrama maktab tu x jumpa apa2...tapi blok asarama lama mmg nampak seram la...

Lyaa posted on 30-12-2012 07:48 PM
As salam. Halamak terjumpa topik tempat belajar sendiri la. *Pengsan. Dahla mktab da nak bukak lusa. ...

kat bangunan kuliah baru pun dengar kata keras juga yer....tapi tu la, akak student kdc jer..tu yg x dpt info psl citer2 angker kat maktab tu...aritu roommate nak citer, tapi dia x berani psl kitorg stay lg kat hostel tu..dahlah org x ramai...pas dah abis study, lupa nak tanya dia...sampai skrg x jumpa2 dia lagi..

kagiru posted on 1-1-2013 03:54 PM
hi semua.....kak ngah saya jugak ada cakap....yg kawan dia ada nampak kejadian yg agak menakutkan... ...

yup, bangunan hospital lama tu memang dr zaman british lg...bayangkan maktab melaka ni dibuka pada tahun 1935...sebelum tu bangunan hospital...lama kan?

12
Return to list New