CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: land_lady

Do you want to go back to Malaysia for good?

Reply 17# plja2117

really??? adakah company dia keje dulu co kecik and not MNC?
memang ada kalanya rasa mat salleh ni racist... but in terms of kerja yang flexible, saya rasa ok.
and the work itself not so bad, and kalau buat OT pun dibayar lagi...

tapi kat msia bila saya dengar cara kerja kawan 2 yang same line with me cerita... kena buat OT tak dibayar... kerja berlambak, selalu kena stay back sampai larut malam, takde masa nak spend time with kids and family... saya rasa turn off sikit.. ye lah, walaupun saya belum kawin and takde anak2, I have a life ok... takkan la nak kerja sampai takde masa utk diri sendiri...

Reply 18# plja2117

Ooh tambahan..benda yg buat i berat nak balik msia adalah:

- harga brg mkan yg mahal - AGREE
- public transport yg hampeh - AGREE
- balik keje lambat, susah nak dpt kompeni yg fleksibel bagi staff work from home - OH MY GOD, THIS IS VERY VERY TRUE!
- jalan jem campur sakit jiwa dgn cara pemandu msia bwk keta - YES...
- panas berlengas (ni statement x sedar diri..haha) - EXACTLY!!! Masa first time balik Msia, keluar2 KLIA... terus rasa ketiak basah!

nway plja di mana? talentcorp tak sampai tempat u?

Dan... ini pengakuan ikhlas saya selepas membuat observation dengan cara hidup orang di Malaysia...

Saya rasa orang2 Msia di Msia sangat kaya... dengan cara perbelanjaan diorang, I'm impressed. Tengok gajet2 terkini diorang, dengan barang2 branded diorang, yang saya pun pikir 40kali kalau nak beli kat sini bila tengok harganya in EUR, kalau saya tengok harganya in RM... saya rasa pengsan kot...

Dan barang2nya yang sangat mahal, even groceries... sebab itu saya rasa orang Msia gila duit, sebab duit itu satu keperluan untuk hidup di Msia... dan saya sangat risau, saya akan jadi materialistik begitu sekali bila saya tinggal di Msia nanti...

Reply 14# land_lady

Saya kat US.

Reply 1# land_lady

bukannya senang nak buat keputusan untuk balik malaysia for good, especially if you have already established a good life oversea, and have family. for me, rasa nak balik malaysia memang ada. for good, tak pasti. right now, mungkin balik setelah bersara but still keep my life oversea.

kalau nak kira hidup mati, kalau kita balik malaysia pun, belum tentu kita mati kat situ. ini semua kerja Dia. orang yang tinggal selamanya kat malaysia pun belum tentu mati kat situ juga. mungkin mati masa tengah terbang, kat laut, masa mengembara, etc. we'll never know.

as for families, i try my best to look after them from afar. doakan selalu. kalau ada di sisi pun, belum tentu baik sentiasa. semua ni pasti ada hikmahnya. ada sebab kita diberi jalan hidup yang ada sekarang ni. yang penting, kita tak lupa Dia.

kalau betul-betul di persimpangan, buat solat istikharah, minta pentunjuk dari-Nya. and, ikutlah petunjuk tu. oobi pernah berada di persimpangan dan tak ikut petunjuk yang diberikan. hasilnya...bukan tak baik, baik. tapi, cabaran yang perlu dilalui agak lebih dari biasa. apa pun, tu semua dari-Nya. ada hikmahnya and tetap bersyukur.

again, go back for the right reasons. consult with HIM, HE is the GREATEST consultant!

Dan... ini pengakuan ikhlas saya selepas membuat observation dengan cara hidup orang di Malaysia...
...
land_lady Post at 24-6-2012 17:59

Nk balik msia for good ker? Jom kita balik...

Follow Us
klo korang nak mati kat oversea x yah la blk,korang duk la sane sampai mati..mane2 tmpat ade je baik buruk nye...aku duk UK lame2 bosan gak...tp tanahair jugak yg terbaek...mmg la panas,barang mahal..korupsi and segala...tp nak buat mcm mane...lumrah dunia....

Aku duk kat mid east...since last year. Mmg walaupun pendapatan cukup lumayan disini...tapi berada di mesia is priceless. Tapi bak kata orang hujan emas di negeri org...hujan batu di negeri sendiri...bagi aku lebih elok lek lu cap kok lu kat negara org...kumpul segala hujan emas yg bley dibawak balik ke mesia then enjoy n start a new life.

Macam aku maybe tade masalah sangat bab2 pendapatan kalau balik mesia nanti sebab dalam sektor oil n gas. Balik mesia pun ada je byk tempat yg bley offer kat aku gaji setara dgn kat mid east ni. Cuma kat mesia ada income tax la...huhu..besar ko punya gaji..besau la jugak tatax nya.

But aku ada target dah...at least duk lu kat sini 5yrs..kumpul modal untuk bukak bisnes di mesia nanti. Yang membolehkan aku survive lagi kat sini target aku tulah....kat mid east ni bukan leh enjoy mcm korang hat duduk UK..US nun pun.

Nanti balik mesia ..bukak cafe n budget hotel kat hometown aku. Konsep...arabian style. Aku mmg suka masakan dan pengurusan hotel so aku bukak bisnes yg aku mmg suka n enjoy. Dan yg lebih priceless nya.....boleh bersama-sama dgn family...tak perlu merantau jauh dah....sementara masih muda lagi.

sebab utama nak balik mesia.... is mak bapak
duit, cara kehidupan yg best di obersea, living cost murah etc tetap tak dpt lawan cium tangan mak pak tiap kali solat jemaah

ku baru 6 thn +++ di obersea, suami plak ><10 thn
dah tiba masa utk balik ke tanah air
tambahan pula mak ayah tak sihat
sayonaraaaaa

nak pula dah hampir ramadhan nih... menggamit2 balik dah

Reply 29# penmerah

jd balik for good ke pen?

i plak br nak pindah UK,Insya-Allah end of August..lps raya lah kiranya..

tgh check school utk anak2 ,tmpt halal food and other amenities nearby..

basically ok lah sebab i pernah duduk sana dulu,just that this time around anak2 nak mulakan alam persekolahan kt tmpt br..

don't know what to expect..

tp,i excited sikit,hehehehe...

bab nak balik ke x tu tgk keadaan lah..basically i sendiri x kisah duduk mana2 pun..

as long as hubby and anak2 happy..i pun happy jugak..

Reply 30# pinksarah

jadik kot sbb hasben dah tender notis
lagipun suara/kehendak saya kompom tak dpt lawan 'permintaan mak' supaya kami balik

bape lama awak akan dok UK?
suami dah kt UK kah?
nanti dok kt mana? north ka? south ka? midland ka?

I love England soooo much, namun........ kedua2 mak ayah tak sihat, dah panggil2 balik.... lagi mau degil dok sini kah?

Saya dah lebih 2 dekad merantau.  Akan pulang ke Malasia bila pencen dan anak2 selesai sekolah dan ada keluarga masing2.  It's a big move and death can  anywhere but I prefer to spend my sunset years among family.  Di sini walaupun ada ramai kawan2 they are still only friends, bukan darah daging.  Sakit demam susah nak handle expecially if you don't have insurance.  I plan to work until I am 60 and then return to Malaysia.  My kids can come visit me when they have the time.  To me, US is only good untuk cari rezeki.  Malaysia is listed in the top ten best countries to retire to, BTW.  Cost living as well medical espenses is still considerably lower than US.

...
land_lady Post at 24-6-2012 17:59

Agree with your analysis.  Malaysians yg datang melawat USpun bila berbelanja sampai kita yg duduk di sinipun takut.  I spent big money on foods tapi kasut, beg tgn, baju and all that I just get from the local Target store as long as they are not made in china.

Reply 31# penmerah

hubby dh kt UK since mid june lepas,2 days after balik umrah..

now he's in kl for visa procedure,Insya-Allah by end of this week balik UK semula...

on my part,i am considering myself lucky sebab my parents jenis yg suka travel..anak dok kt mana pun diaorg pergi visit..

same goes to my pil jugak..cuma lately ni diaorg dh rasa lebih seronok duduk kt malaysia,dh rasa malas nk jln2...

pinksarah posted on 18-7-2012 07:16 AM
Reply 31# penmerah

hubby dh kt UK since mid june lepas,2 days after balik umrah..

which part of uk sarah?

miss_baby posted on 23-7-2012 04:39 PM
which part of uk sarah?

Norwich...

plan to stay closer to school..

pinksarah posted on 23-7-2012 06:44 PM
Norwich...

plan to stay closer to school..

Oh ok, i kat manchester, tapi baru setahun dok sini..

miss_baby posted on 24-7-2012 02:08 AM
Oh ok, i kat manchester, tapi baru setahun dok sini..

you kerja ke kt sana?

how was your fasting experience during summer?

bbakar posted on 17-7-2012 11:05 PM
Saya dah lebih 2 dekad merantau.  Akan pulang ke Malasia bila pencen dan anak2 selesai sekolah dan a ...

Rasanya ini macam tak berapa betul terutamanya Klang Valley kalau nak maintain life style yg agak sama....

pinksarah posted on 24-7-2012 01:51 PM
you kerja ke kt sana?

how was your fasting experience during summer?

Tak, my hb keje sini
Puasa sini 18 jam..
Hari ke 7 ni dah rasa biasa plak, awal2 hari tu berkeroncong gak perut..
Esok ada bazaar ramadhan..best