CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13096|Reply: 105

Deleted. Orang saiko di mana2 (1)

Edited by tom2 at 23-4-2023 11:13 PM

Deleted. Orang saiko di mana2

owh, ada ye macam tu

owh, ada ye macam tu
KumbangPolkaDot Post at 27-6-2012 18:19

Ada jer Kumbang.....
Parents yang pentingkan diri memang mcm tu....bukan pikir pasal anak...yang diorang pikir- RM,RM,RM.....(Bukan Rosmah Mansor ek)
Sian kat TT....bertabah lah TT iya.....

Ada jer Kumbang.....
Parents yang pentingkan diri memang mcm tu....bukan pikir pasal anak...yan ...
jazaa Post at 27-6-2012 18:43

macam sorang makcik ni bagitau iols, parent macam ni dia jeles anak dia bahagia ngan orang lain

macam sorang makcik ni bagitau iols, parent macam ni dia jeles anak dia bahagia ngan orang ...
KumbangPolkaDot Post at 27-6-2012 18:47

Mungkin jugak kumbang.....
Tapi yang ai nampak, parents TT ni rasa bila TT kawin diorang dah tak dapat rasa duit anak lagi dah....mana tau, kalau TT kawin tahun ni, tahun depan dapat anak....belanja pun makin besor...nak bagi kat parents dah tersangkut.....kalau mcm tu, sebelum TT kawin, diorang mintak mcm2 sbb lepas ni dah tak boleh mintak dah....

Tak ke pasal duit tu......

Mungkin jugak kumbang.....
Tapi yang ai nampak, parents TT ni rasa bila TT kawin diorang dah ta ...
jazaa Post at 27-6-2012 18:54

aah, betul la tu..parent TT tak pikir kebahagian anak dia ke

Follow Us
tak salah rasanya kalau tt nak hepi kan parents kalau tu cara yg boleh bt dorang gembira...nnt tt dah kawen mestilah dorang serba salah nak mintak belikan itu ni..tt tak pikir ke berapa byk parents tt kuarkan belanja dari tt kecik sampai besar...
jgn la merungut...cuba bt dua saving...satu simpan utk kawen, satu lg untuk belanja parents

tak salah rasanya kalau tt nak hepi kan parents kalau tu cara yg boleh bt dorang gembira...nnt tt da ...
darkchoc Post at 27-6-2012 19:09

Iya tak iya lak.....
Bijak idea darkchoc ni.....
Betullah TT....kita kalau ikhlas dengan parents....InsyaAllah Allah bagi rezeki dari yang tak di sangka-sangka....
Ai pernah melaluinya banyak kali gak....masa tu memang ai kurang duit...mcm2 nak di dahulukan....sampai tak tau nak dulukan yang mana satu...tapi ai nekad, belikan keperluan my mum dulu....yang lain-lain tu ai tolak tepi....dalam hati, berdoa Allah selesaikan masalah semua....Alhamdulillah....Satu-satu masalah selesai....tapi kita kena ikhlas lah...jgn terdetik dalam hati mcm rasa terbeban.....

Bagus gak TT ikut nasihat darkchoc ni.....ni akak nak bagi munge kat darkchoc....satu jer......

Untung ada parent lagi... berkhidmatlah selagi masih ada..

lom abis belajar.. dah nak kawin... mmg selalunya kebanyakan parent aka dragkan laa...

satu lagi.. maybe diorg dok rasa.. anak aku dah besar lom sempat aku rasa hasil aku besarkan diorg.... dah nak kawin...

Iya tak iya lak.....
Bijak idea darkchoc ni.....
Betullah TT....kita kalau ikhlas den ...
jazaa Post at 27-6-2012 19:19

cuma berkongsi pendapat je..nak ikut ke tak terpulang pada tt..ye tak?
    mekaseh bagi bunga

Untung ada parent lagi... berkhidmatlah selagi masih ada..

lom abis belajar.. dah nak kawin... mm ...
kipas_y2k Post at 27-6-2012 19:21

tulah..kalau aku pun dah keje nnt nak bagi parents aku merasa duit gaji aku dulu...takde lah abes2 je terus gedik-gedik mintak nak kawen..kecuali la kalau ada parents yg kaya,yg duit berkepuk2

Reply 11# darkchoc

pegang pada prinsip.. makpak kita dah susah payah besar kita.. takkan laa perabot pun nak berkira..

dulu dia dah puas susah besarkan kita... salah ke kita susahkan diri kita sikit nak bahagikan diorg... kalau diorg mampu takder deh minta beli perabot bagai...

by the way... nak kawin kawin laa... duit hantaran laki bagi.. nak takut apa huhuhu

Reply  darkchoc

pegang pada prinsip.. makpak kita dah susah payah besar kita.. takkan laa perabo ...
kipas_y2k Post at 27-6-2012 19:45

erkk mmg la laki bagi duit hantaran..tp org pompuan pun kena simpan duit jgak la untuk kawen

problem TT same mcm aku..mau tumpang jugak ini masalah

calon da de..rancang thn dpn mau disatukan..masalahnye mcm2 plak famili aku ni mtk..evry month mmg aku dok membaya wit umh dlm 1k..gj aku da r kecik..pastu ni nk raya mcm2 plak mtk..nk bina tndas n dapor aku kena tmbah 1k lg..pastu wit utk beli cat umh..beli gelang emas emak aku..beli langsir 1 umh..bayokan dwpaimen moto adik aku..sesenang aku xpayah kawen la camni..sume mende nk aku sapot..so mcm mane aku nk menyimpan??? padahal makayh aku jugak desak2 aku supaya cpt2 kawen..nk kawen camne..wit xsmpat nk nyimpan..

x baik la cakap mak ayah tt pentingkan duit anak
haruslah dorang mcm xberapa nak bg kau tawen lg..keje pong taks lg kan?dah kata baru nak abes belaja..dorang nak jugat tguk anak yg dorang sara neh keje dulu ..kalo dah kawen....paham2 la...mak bapak pong dah segan nak suh beli itu..beli ini....merasa duit ....lain la kalo mak bapak ko dah kaya raya..dorang xheran pong ko keje ke tidak..

ya allah..kenapa perlu berkira ye dgn org tua sendiri
susah payah mak duk bawak perut..bertarung nyawa tu lg mahal dr rege duit yg terpksa dikeluarkan tetiap bulan ke..ish ish
kesian

ya allah..kenapa perlu berkira ye dgn org tua sendiri
susah payah mak duk bawak perut.. ...
cik_kiah Post at 27-6-2012 06:44 AM

see inilah reason kenapa me nak beranak sangat,
nanti bolehlah jadikan anak tu bank pembeli barang, atas alasan yang u tulis ini

(me tipu aje)

ish ish ish

oh, klu kes aku plak...aku n akak aku mmg nk kawin, tp abah aku xpnah ckp pn psl isu kawin....dia lupa kot anak2 dia da nk msuk 3 series...asyik2 psl keja, smbung blaja...ksian mama aku teringin nk menantu...

mak bapak mata duitan memang mcm tu, dok selalu ungkitkan jasa2 dia dok besarkan anak