CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nasuha

[Persahabatan] tertekan,stress dengan situasi awak..

nasuha posted on 26-7-2012 10:31 PM
em,,, xnk...
em,, saya boleh sabar... sbb nak blah cm tu trus pun tak leh jugak,, sbb sy d ...

bagus tu enjoylah 2 tahun ni bebetul sebab lepas
tu u, mamat tu, anak dia, bini dia akan ''hidup'' bersama sama.....

atieyra posted on 27-7-2012 11:12 AM
betul2....
nak gak tau hidup bermadu....
kot2 TT ni bahagia ke nanti...

harap harap lepas tu jangan pulak mamat tu
mengayat minah lain pulak
dengan kata TT buat itu dan ini, lepas tu sejarah pun berulang lagi

nasuha posted on 27-7-2012 04:03 AM
LAki bujang banyakk. cume sy je yang tak jumpe yang berkenan... sume kene rejects..

dan lelaki hampeh ni yang u berkenan
alahai, kami yang baca ni boleh agak betapa hampehnya jantan tu,
tapi u oh coz dibuai mimpi mimpi indah sampai tak nampak..

sebenarnya kami kami ni ada heran kalau u nak mamat tu,
your life, kalau merana sekalipun u, bukan kami, so
bukan kami heran pun, sebenarnya lebih pada lantak kau lah

perempuan yang kawen dgn laki orang adalah perempuan yang pemalas nak cari lelaki bujang yang berqualiti!

desperate sgt ke nak bercinta?  

umur 22 tahun bercinta dgn laki orang.  

laki orang mmg pandai guna ayat2 manis sampai perempuan tu leka dan terbuai buai.
lelaki bujang mmg ler hampas sket bila berkata kata sebab blum ada pengalaman lagi pujuk bini nak meng- seks.

umur masih banyak tu, pergi ler gandakan usaha cari lelaki teruna bujang. pemalas betul. ingat lelaki yang bagus turun bersama air hujan ke?

herannya, laki orang yang banyak masalah jugakkk pilihan hati.

Hana posted on 27-7-2012 01:13 PM
perempuan yang kawen dgn laki orang adalah perempuan yang pemalas nak cari lelaki bujang yang berqua ...

kaedahnya dahlah pemalas nak cari bujang,
dapat laki orang, jenis hampeh pulak tu...
alahai, tak mau ke TT ada hidup bebaik dengan lelaki bebaik...

Follow Us
takperlah kawan2..mungkin TT nak minta kita nasihat macam mana nak sabar dan teruskan hubungan dengan suami org ni..bukan nak minta nasihat untuk bersama atau tak..puteh rasa dia dah buat keputusan utk kawin dengan lelaki tersebut..

takperlah...

rumah_putih posted on 27-7-2012 10:03 PM
takperlah kawan2..mungkin TT nak minta kita nasihat macam mana nak sabar dan teruskan hubungan denga ...

kalau dah nak snagat, kaedahnya janganlah tunggu 2 tahun,
besok gak kahwin... kalau dah nak sangat somi orang tu..

umur masih muda, 22 tahun, tergedik gedik nak kat laki orang.
takda cita cita yang lebih tinggi lagi ke??

adik adik....alahai...
adik sangat innocent tau dak..?
hanya berpandu akan nasihat dari seorang hakak ?
fahamilah kami di sini jauh berganda , x semua la tapi mostly yang bagi nasihat sini semua dah otai ...dalam dunia rumah tangga, laki bini, couples,..cerai u name it.
as for me ,..beberapa perkara la aku bleh cakap kat ko dik.
1. sebagai orang islam, ilmu tu penting. cinta tu tak buta, yang membutakan ialah manusia sendiri.  jadi ilmu apa adik kene tau dalam hal ni ? ilmu apa yang dimaksudkan dengan jatuh cinta sesama manusia ? ilmu tentang rumah tangga dari sudut islam, jangan amek lekeh perkara ni. salah satu sebab kenapa rumah tangga pincang sebab nya MEREKA BERCINTA BERKASIH SAYANG TIDAK BERPAKSIKAN CINTA KERANA ALLAH TAALA.
i love u u love me, lets get married.
then what ?
gaduh cerai cakap tak sefahaman, jiwa kosong whatsoever. sebenarnya, orang yang da becerai ni or hampir becerai or ada masalah rumah tangga , mostly ada lagi cebisan kasih sayang kat pasangan masing2..tapi sebab cetek pemikiran serabut tatau mana nak tuju, cerai la jawapannya.
padahal, kalau mereka da rasa jauh tersesat ke dalam, jalan nak patah balik adalah kena bermula dengan agama, cinta yang pertama kepada tuhan.
walaupon ko baru umur 22 tahun, sila la baca banyak2 tentang ilmu yang maybe nampak serious untuk otak ko digest tapi amat berguna.
sebab utama nya yang aku bleh nampak dalam kes ni
ANDA SANGAT NAIF INNOCENT IKUTKAN SANGAT JIWA MUDA.

2. sila la buat solat istikharah. nak plak ramadhan ni. doa dekat Allah beri petunjuk. kalau baik dekatkan, kalau tak baik, jauhkanlah sejauh2nya. kau kena belajar untuk redha.

jodoh tu dik rahsia Allah. ada orang Allah temukan dengan 10 orang yang salah. macam2 kisah dia kena lalui. kalo ble wat novel memang laku. finally dia jumpa jugak Mr Right dia. kenapa tak jumpa Mr RIght je terus, napa ke go tru macam2 dugaan?
tu namanya pengalaman.
pengalaman mengajar kita.

maybe skang ni ko rasa sayang sanagt2 kat laki ni, apa dia buat ko sanggup terima, ko rasa macam saling complete each other .
tapi ingat lah..
yang datang boleh pergi
tak bermakna dia akan kekal di sisi kau selama2 nya.

sebab?

kita tak leh predict future dik. sekarang bersayang2. esok lusa taun depan bulan bila Allah je tau, langsung tak bertegur sapa dah.

umur 22 sangat muda. masa aku umur 22 sibuk buat assignment, g travel, make friends ,
tak koser jaki sangat nak berlaki.
tunggu la bila kau da umur 25 - 26 , if ko masih x kawen lagi ...at this point ko akan nampak ade banyak lagi perkara bleh wat ko happy gelak ketawa walaupun masih single dan tak kawin.
dunia ni luas.
ada 190++ negara dik atas bumi ni.
macam2 benda menarik ada.
jangan sia sia kan usia muda tu.
22 takkan datang dah. taun depan ko dah 23 kan. pastu 24.
tiap masa tu berharga.
trust me.
one of the stupidest thing that we always made ; we waste our youth for so called love that's not true and does not exist.

faraway1 posted on 28-7-2012 01:37 AM
harap harap lepas tu jangan pulak mamat tu
mengayat minah lain pulak
dengan kata TT buat itu dan ...

that's what i said on my post earlier.tapi dia buat xtau je

tabasco posted on 28-7-2012 10:52 PM

kan ade forumers len dah ckp tt dah wat keputusan nk kan suami org tu. wat penat ja komen byk2 ...

tabasco posted on 28-7-2012 08:52 AM

dia dalam fasa rasa begitu special
sebab dapat laki orang, ialah kalau logiknya
jika wanita tu ada hati perut, ingat hendak
ambil suami orang lain, bakal ayah orang lain, tidaknya...

Last edited by rumah_putih on 29-7-2012 12:06 PM \n\nputih pernah bercinta dgn laki orang ni..manyak syiok woo
mulut manis gile..merayu2 kat putih..katanya bini dia jahat, ada skandal kat belakang...

dia merayu2 putih..apa pon yg terjadi dia akan kawin dgn putih..putihlah yg dapat bahagiakan dia..

layanan dia pada putih jgn cakap la..tiptopp..tu kot yang TT tengah rasa, apa putih rasa dulu..

dalam byk2 bf yg ada, laki org ni memang orang tak bole lawan woo...dengan romantiknya, dengan caring, bab duit tak berkira..perempuan bujang memang tergoda habis..ditambah dengan kisah kesian dia ttg wife dia..hati mana tak sayang wooo!..

dalam bercinta dengan dia, bab lain semua manissss....serius semua indah, cuma part dia tu suami org tu jer yang tak indah..

akhirnya, bini dia dtg jumpa puteh, hakikatnya bini dia sangat baik... takde pon skendel2 belakang spt yg dia kata...

dasar gatal nak kawin lebih, alasan nak cari kebahagian dgn kita..kesian lah konon! alah tu je pon modal nak pakai..

porahcit!

mcm2 kes skrg nih...bg sya, pk la pe yg terbaik utk diri tt

jgn terlalu percaya sgt dgn laki...klu dh nk pasang 2, mcm2 la dia leh ckp psl bini dia tu
cuba dgr side bini dia lak
klu xtau nk wat keputusan, bincang dgn family...minta advise dr sape2 yg berkenaan
jgn tersilap langkah dh la...nnt merana badan

oh susah juge ye TT.. kawan ceq ade yg camtu gak taw.. then kawan ceq kene makin hamun dengan ex wife die.. last2 die wat keputusan agak bijak bagi aku.. die clash je ngn bf die.. ok.. bkn nye tade laki laen.. ok mang senang care haku cakap.. tp before ko nye perasaan makin jaoh... ko cube laa lepaskan die.. ko leh dpt sum1 yg "single" kot..

ok la..  DUDA BANYAK PENGALAMAN!

tabasco posted on 25-7-2012 05:06 PM
maksudnya hari ni ko amik laki orang,esok2 orang amik laki ko paham?he is still someone else's husba ...

wakaka.

jantan haprak camnih memang elok dicampak ke api neraka saja.

pernah sorang jantan berstatus laki orang nak ngorat aku. baru second time jumpa dah story benda2 negatip pasal isteri dia kat aku. cakap tak pandai masak la, tak pandai layan la. prfttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt.

bila aku tak layan, makin menjadi. siap sms malam2 ajak aku kuar. hellow? ko hengat aku inesen sangat ka macam tuan kedaung nih? aku tak reply apa2. tapi yang tak tahan masih mencarik. sampai la aku fedap pehtu aku balas kasar2 bagitau jangan kacau aku lagik dan soh jaga bini dia elok2. baru dia senyap. prftttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt.

Hana posted on 28-7-2012 03:13 AM
perempuan yang kawen dgn laki orang adalah perempuan yang pemalas nak cari lelaki bujang yang berqua ...

wakaka. aku sangat suka dengan nasihat kak hana.

semoga adek nasuha bertobat nasuha terus daripada bercenta dengan laki orang pangai biawak apabila membaca nasehat ini.

aku cadangkan adek nasuha pegi kenal2 la dengan wifey boipren ko tuh. nilaikan sendiri boipren ko yang biawak ataupun bini dia yang biawak.

rumah_putih posted on 29-7-2012 12:02 PM
Last edited by rumah_putih on 29-7-2012 12:06 PM \n\nputih pernah bercinta dgn laki orang ni..manya ...

bersyukur la anda selamat dari lelaki bewak camtuh.

pasal tu aku nasehatkan dek nasuha ni pegi kenal2 dengan isteri jantan bewak tuh.

entah2 baik ja. siap golongan ustazah lagi barangkali.