CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2910|Reply: 11

Hukum dan pandangan mengenai permainan poker di fb

Saya ingin bertanyakan pendapat mengenai hukum bermain poker di fb yg mana kita spend duit kita untuk membeli chips nya, dan apakah hukum berurusniaga chips itu yang mn terdapat individu yg mmbuat tawaran untuk menjual dan membeli chips yg digunakan untuk bermain poker tersebut. Harap mendapat penjelasan untuk kemusykilan ini.

saya pernah emelkan isu ni pada Dr.Asri a.k.a Dr. MAZA, dia kata:
Hukumnya harus, jika bermain utk suka2 sahaja.

tapi saya tak tanya pula pasal menggunakan duit utk beli chips atau jual chips kat orang dan hasil jualan dia tu saya tak tanya, tapi seperti yang kita sedia maklum hukumnya HARAM sebab sama dengan berjudi lah.
HARAM juga kalau main sampai lalai tanggugjawab kita.

tapi seperti dalam kes saudara/saudari: hukumnya haram sebab sama seperti berjudi 'live' Last edited by LanzSlumber on 11-10-2012 07:12 PM

Ada pertaruhan ker game tuh? Maksudnya semua kena membeli (keluarkan wang) dan yang menang dapat semua habuan tuh?

ini baru jelas judi.

LanzSlumber posted on 11-10-2012 07:10 PM
saya pernah emelkan isu ni pada Dr.Asri a.k.a Dr. MAZA, dia kata:
Hukumnya harus, jika bermain utk  ...

Mula2nya yg bermain ni semua utk suka.. Then guna chips yg sedia ada free..tp bila semakin khusyuk kbnykn akan beli dekat facebook dgn harga tertentu..boleh beli chips dari 5 ringgit hinggaah ke ratusan ringgit...ramai yg jadi ejen jual chips ni.. Dan ramai juga yg membelinya...

bintang posted on 11-10-2012 08:55 PM
Ada pertaruhan ker game tuh? Maksudnya semua kena membeli (keluarkan wang) dan yang menang dapat sem ...

Yg mng akan dpt chips..so collection chips akan bertmbh..kalau ini dinilaikn dgn wang dan pemilik chips dpt duit sekirnya mnjual chips pd seseorang jelas ini menepati konsep habuan.oleh itu ia sah JUDI

ada masa sungguh berFB and main game ni ye...i adaFB  etc but well...no way  nak main game ...tak der masa.

Follow Us
mbhcsf posted on 12-10-2012 06:45 AM
ada masa sungguh berFB and main game ni ye...i adaFB  etc but well...no way  nak main game ...tak de ...

salam

dear ..
main chess n scrabble .. boleh tak .. hehe
no way  nak main game ...tak de ..

wassalam

NorAddin posted on 12-10-2012 06:22 PM
salam

dear ..

lama dah tak main scrabble ...i kinda like it ..chess ? asyik kalah dengan kakak ...eeeeee... my elder sis used to play online chess..

mamarayyan2010 posted on 12-10-2012 12:33 AM
Yg mng akan dpt chips..so collection chips akan bertmbh..kalau ini dinilaikn dgn wang dan pemilik  ...

errr.... bukan ker chips dalam game boleh buat dengan program Chit .... nak beli2 pulak !

Nazrulism posted on 13-10-2012 03:26 AM
errr.... bukan ker chips dalam game boleh buat dengan program Chit .... nak beli2 pulak !

ntahlah en nazrul, saya ni bertanya kan bagi pihak insan lain yang sedang khusyuk bermain poker tu. jadi sebelum jadi parah lebih baik saya mendapatkan pandangan org2 yg arif. sebab setakat kajian dan pertanyaan saya kepada yg alim, pendapat nya berbeza. yerlah susah juga nak explain kat ustaz2 ni sebab bukan semua ustaz ada fb dan pernah tgk org main minatang poker tu kan...

mamarayyan2010 posted on 13-10-2012 09:30 AM
ntahlah en nazrul, saya ni bertanya kan bagi pihak insan lain yang sedang khusyuk bermain poker tu ...

Itu semua hanya membuka peluang diri dieksploitasi.
yang bijak IT - mempergunakan kebodohan yang tak tahu.

Покер для меня это отличное место для заработка легких денег. Все это благодаря регистрации в Garilla Poker. Простая и быстрая регистрация в гарилла покер поможет вам получить бонусы и окунуться в мир азарта и заработка легких денег. Участвуйте в турнирах покер рума с игроками со всего мира.