CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missyflower

TAKDE KAWAN RAPAT...

Cube tt buat lawak sesekali...

missyflower posted on 13-10-2012 12:13 PM
Sebenarnya keadaan yg saya alami ni apabila sy masuk sekolah menengah..bila saya mula masuk asrama.. ...

xpe la..sabar je..lgpun u kan da ade hubby..jdkan hubby u tu kawan tuk g shopping..cte2..jenjalan..tgk wayang...lg best ape...hehe...

pelik jugak ek... ni antara sbb2 yang aku leh pk la ek..

- ko lawa kot - pompuan neh kdg2 jeles kalau ada pompuan tuh lawa and lebih sikit dr dorang. so, nak puaskan hati, dorang pulaukan la. hahaha.

- ko neh ada pangkat lebih sikit dr group2 tuh ke? - kdg2 org bawahan neh, mana selesa nk kwn dgn org pangkat lagik tinggi, nak ngumpat bos2 susah. lagipun kdg2 kena cover suma benda.

- ko membosankan kot - bosan cthnye, apa org citer ko xleh masuk. org buat lawak pun, ko tak paham. org citer masalah, ko xleh bagik advise.

hehe. ni agak2 aku jelah kot.. tp dr gaya ko citer, dasat jugak dorang pulaukan ko ek. sampai ada family day pun tak inform. sedih nye lahai..

nurafriena posted on 17-10-2012 08:58 AM
xpe la..sabar je..lgpun u kan da ade hubby..jdkan hubby u tu kawan tuk g shopping..cte2..jenjalan. ...

Shopping ngan hubby mmg la selalu..beli brg dapur mesti gi ngan dia..kena angkut anak2 lagi..
Cuma nak gak sesekali outing ngan geng2 pompuan... Feelnye mesti lain sikit kan..

nuhanis posted on 17-10-2012 10:47 AM
pelik jugak ek... ni antara sbb2 yang aku leh pk la ek..

- ko lawa kot - pompuan neh kdg2 jeles ...

Semuanya biasa-biasa je..xde yg luar biasa smpai org nak jeles.. Yg pasal trip tu.bukannya family day tapi ada la geng2 ttu yg buat secara personal..

Yg baca pun sedey , yg mengalaminya lagi la..

Bukan dipulaukan , cuma tak masuk klik depa..hubungan tahap rakan sekerja biasa je la.. atas dasar kerja je la..

sgt2 paham perasaan TT...kadang2 kite rase kalo org kawan ngan kite pn sbb ade kepentingan jer...maybe sbb kite ade kete...tu yg gi mane2 ajak je. Sbb dorg xde transport!

Tp bile time2 lain...slalu kene tinggal je...mcm kain buruk je rase...dipakai bile perlu jer...da rase x perlu, campak tepi jer...

Follow Us
missyflower posted on 17-10-2012 03:29 PM
Shopping ngan hubby mmg la selalu..beli brg dapur mesti gi ngan dia..kena angkut anak2 lagi..
Cum ...

cam tu awak cari kawan bru jela..kan cni ramai je kawan kat CARI..nk kwn ngn sye pun bole..hehe....

ahazman24 posted on 17-10-2012 03:50 PM
sgt2 paham perasaan TT...kadang2 kite rase kalo org kawan ngan kite pn sbb ade kepentingan jer...may ...

Sy selalu alami keadaan camni masa kat sek men and uni..Mula-mula depa akan kwn baik dgn kita..Once jumpa kwn baru yg depa rasa lebih sekepala, terus ditinggalkannya kita.. Terutamanya mcm ms orientation week..

Tapi lagi satu kan, saya ada sifat yg tak tau la mungkin ada org x suka..Bila ada org buat jualan langsung kat ofis, sy memang x layan. .Pernah sy cakap kat sorang ni..Berniaga masa kerja ni sy rasa unethical sbb kita dah dibayar gaji untuk kerja..pas tu  cari pendapatan lain pulak dlm masa yg kita dah dibayar upah..Pas tu sy bagitau yg perkara ni sy pernah dgr dalam ceramah agama ..Merah padam muka org tu sbb dia mmg ada buat..Tp sy bgtau awal2 jgn amik hati sbb sy cuma nytakan stand sy aje..Andaikata nak buat pun bagi katalog , pastu ttu nk tgk ms lunch hour ke bw balik rumah ke x pe la..

Ada perkara sy agak outspoken...

oh..kesian jgk TT bila smpi tahap kena pulau camtu..Darkoko pn xde ramai kawan sgt tp syukur, kawan yg Darkoko yg boleh bilang dgn jari mmg baik dgn Dark dan boleh diharap dlm masa susah dan senang..

ikutkan dari latest komen TT, nampak gaya mcm TT ni mmg ckp direct dgn org...mmgla x salah TT cakap bende yg betul, tetapi besenya sesetgh org ni bila kena smash direct, diorg tawar hati dah berkawan..mak Dark pn slalu ckp, kekdg mulut kita ni wpn cakap bende betul, tp hati org kena jaga gak. Apa kata TT tnya sorg kawan opis TT yg TT rasa boleh tanya, Apa yg dia rasa yg menyebabkan org x nk kawan rapat. Mcm ada salah sorg forumer ni cadangkan. Tp TT kena la bersedia dgr jawapannya. TT pn x boleh la kalau org tu komen bebtl, TT naik marah plak..huhuhu

Missy flower,

Salah satu penyelesaian-nya adalah jangan jadi average. Cari hobby atau minat yang awk terer.
Biar awk terer dlm hobi tu. Then join kelab yang ada geng sekepala.

Kita semua berkawan sbab kwn tu berguna kat kita. Tu realiti dia. Apa yg menyebabkan org lain rs bangga bila awk berada
dlm group diorang? Mesti ada benda best pd awk smpai dorang nak awk dlm group tu. Kalau tak, org tak perlukan awk. Dorang nak g mana2 pun, awk takde pun takpe.

Level awk dgn level group kwn tu mesti separa. Lets say hobi sy suka g gym dan pentingkan badan, kalau sy nak join berkwn dgn group gemuk, susah nak connect. Kalau awk cantik, susah nak msk group pmpuan average. Lg senang masuk group pmpuan yg berupa juga atau group laki.

Keyword nya: hobi. Jangan hobi kumpul setem dah la. Plg bgs outdoor hobby.

Rate

1

missyflower posted on 20-10-2012 09:42 AM
Tapi lagi satu kan, saya ada sifat yg tak tau la mungkin ada org x suka..Bila ada org buat jualan la ...

Missyflower, dulu sy pun mcm tu. kdg2 outspoken. Lama2 sy belajar buat apa susah2 nak explain kat dorang smua, baik layan kan je tapi berkadar. Just live a fun life.

Dorang buat sales dlm office? Ce tanya biz mcm mana? Byk ke untung? Apa plan dia? Target dia? Borak santai2 mcm dlm forum ni je dah la. Tak pyh la nak ber-'i have my own stand'.  Simplify kan dirimu~

aku rasa aku faham perasaan kau.
dulu aku ada bff,tp since aku keje lepas hbis spm(aku ni workaholic) aku da xlepak dgn dorg
then aku msuk study,pun aku xlepak dgn dorg sbb duit elaun aku pun ckup ckup je utk support aku
tp skrg aku mcm nk rpt rpt balik la dgn dorg
tp dorg mcm xnk je
last time aku pun jmpe dorg pun time raya
aku ada nmpk pic dorg(group aku ada 6,so dlm pic tu ada 5 org la)
aku tgk dorg happy je,gila jeles
so aku end up berkepit dgn bf aku
aku anggp dia la bf aku,bff aku,kwn aku.
tp sometimes dia rasa annoy sbb aku asyik nk berkepit dgn dia,sbb dia pun ada bestfriend jgk
so aku sedih la rasa mcm xd org faham apa yg aku alami

dark_chocolate posted on 20-10-2012 03:15 PM
oh..kesian jgk TT bila smpi tahap kena pulau camtu..Darkoko pn xde ramai kawan sgt tp syukur, kawan  ...

Sy pun sedar gak yg org tu pun mcm tawar hati ngan sy. Lepas cakap tu sy nyesal gak..tapi dr satu segi  rasa puas gak dapat cakap apa yg bermain dlm fikiran..Tapi tu la dark..mcm mak awak cakap..wpun benda betul tapi bila cakap salah tak cakap pun salah gak..
Still kami bertegur sapa lagi..xde le dia menjauhkan diri ..taapi story yg biasa2  je la..

Sy ada gak terfikir nk tanya kat kwn kenapa x nak sy join geng depa... tp sy rs bila sy ckp mcm tu nmpk sy ni mcm desperado la pulak.. atau mungkin sy jd bahan ketawa diaorang je... Mungkin ada yg kata belum cuba belum tahu..Tapi takut bila dah cuba , bt diri rasa lg down..

Bt ms ni mcm belum sedia lg...

jgn bersedih..keluarga adalah sahabat yg terbaik..

zaman sekolah rendah, sekolah menengah,universiti aku ramai kawan yang rapat. then bila aku dah masuk keja, umur bertambah, sorang demi sorang kawan2 aku kawin, ada anak. tambahan pula aku kerja di tempat yang agak jauh. nak dijadikan kawan sekerja as a close friend atau kawan2 yang boleh duduk bersembang, memang tak ada. kebanyakan rakan sekerja aku jenis lelaki lembut. depan bukan main manis lagi ayat. belakang lain cerita pulak. so aku lebih selesa buat hal aku sendiri dan tak menyusahkan sapa2. kadang2 ada juga sekor dua yang menyusahkan aku.

so, di sini aku memang betul2 berdikari. aku selesa macam ni. buat kerja sendiri tak perlu nak tunggu2 orang. hidup berpuak boleh slow me down. apa pun, aku sentiasa cermin diri aku sendiri. sbelum tido aku pasang niat maafkn semua orang even tak ada yang salah dengan aku (hati orang kita tak tau). ibarat kita dalam kereta, kita tak nampak kereta kita kotor. dah keluar dari kereta baru tau kereta kita ni kotor.

Rate

1

salam. saya ada sorang kawan cam TT. dia rumet saya tapi saya tak geng sangat dengan dia sebab saya ada geng saya seniri untuk hu ha hu ha dan rumet saya ni macam selalu disisihkan kami huhu.

rumet saya ni dia macam tak reti bergaul sangat..dia baik tapi dia macam kureng dalam bab2 pergaulan ni. dia lebih kepada gelak2 je..

saya kekadang sian gak dengan dia.. tapi dia adalah rumet terbaik saya. saya sayang dia dan saya paham dia.

saya rasa lagi bagus dia macam tu.dapat jimatkan duit dari asik kuar hu ha hu ha dengan geng2 lain. pulak tu tak banyak sangat dapat dosa kot terkutuk sesapa sepanjang jumpa geng2 tu heheh.

kesimpulannya, elok gak kamu kekalkan diri kamu yang sekarang ni..dan jangan pikir takde yang sayang..sebab saya sayanggggg rumet saya yang macam kamu tu ;)

sekali sekala, saya akan tanya khabar dia..

Rate

1

teringat kata2 tok..suatu masa dulu..
apekah tujuan kita hidup kat dunia ni???
tujuannya adalah untuk beribadah..sampai sekarang aku ingat...
jadi, aku tak kisah pon kalau kalau soarang2..
ada betul jgua cakap tok tu..
bila kita yakin pada Allah, susah senang tu nanti Allah akan tolong juga
belum tentu ada kawan baik..dia bersedia tolong kita dari semua segi..
nanti last2 minta bantuan kat sini juga..minta pendapat..hahahahaha..

jadi tenang sahaje..janagna layan sangat perasan tu..setan mmg suka hasut macam2..muahahaha..

Rate

1

ok je la tu tt... ko bukan takde member terus pon.. ade jugak.. tp biase2 aje kan.. aku rase ko dlm kalangan org yg normal je pon.. pasal member2 tak ajak ko g shopping ke ape ke tu.. bukan masalah.. tp aku rase diorg lg slesa kalau dengan org lain.. maybe ko ade sesuatu yg org lain senang dengan ko.. cube cari sesuatu tu..

tina posted on 27-10-2012 09:18 AM
teringat kata2 tok..suatu masa dulu..
apekah tujuan kita hidup kat dunia ni???
tujuannya adalah un ...

Betul la tina kata tok awak tu..
Memang saya selalu ingatkan diri , kalau dpt kawan tapi menambah dosa..buat apa..
Kot..kot Allah jadikan keadaan macam ni untuk pelihara diri kita..mana tau kan..

Tapi tak leh deny le gak bila tgk member2 dok discuss xtvt2 yg depa buat sama2..rasa jealous je..

Rasanya cop lone ranger tu memang dah ada kat dahi kot...

Hmm..nasib baik le dah kawen..kalu tak...lagi parah rasanye...