CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: missyflower

TAKDE KAWAN RAPAT...

sorry... nak tanya.. riak muka TT mcm mana?
mcm saya.. mmg riak muka mcm poyo je.. masam je muka saya ni
padahal bukan saya nak masam pun muka ni
sampai ada member ty napa masam je muka?
br sy sedar sy dh termasam kan muka
padahal saya tak niat pun...
so maybe org anggap kita ni sombong kot kan?

kalau asyik nak senyum je. lenguh gak muka ni kan

bunga_lestari posted on 6-11-2012 03:53 PM
aku pon sbnrnyer x punya ramai kwan.. aku keje dh 5thn kat tmpt aku keje skrg ni pon,
aku cuma rap ...

Tq la Bunga dgn kata-kata awak tu. Lately , saya cam hampir baik ngan sorang junior ni,..kat tempat keje..Syok dpt bercerita ngan dia..mcm2 bole share..pasal family..keje..dll. Tapi yg geramnya mulut memang xde insurans. Walaupun saya ni pangkat kakak ngan dia, dia main bahasa aku engkau..Pas tu cara cakap memang kasar n kurang sikit la kesopanan...Saya ni jenis soft spoken gak n kalu bukan sebaya saya jarang guna aku engkau..

Pas tu sorang2 saya duk terpikir..kalau dapat member mcm ni haru gak..susah la nak dapat member yang sama kepala..

Saya ni bukan la alim..pakai tudung labuh ke..geng2 usrah ke tapi saya minat perkara2 berkaitan keagamaan serba sedikit...tapi tak la sampai peringkat ustazah2 , pas tu benda2 memasak.. outing ckit2.. kalu bole yg positif2 ckit la..

Member yg baru ni pulak..payah nak kata la... Tiba-tiba sy berharap dia x la duduk kat2 dengan sy...lagi baik lone ranger... tapi terhibur gak kdg tu ngan dia

missyflower posted on 10-11-2012 01:00 PM
Tq la Bunga dgn kata-kata awak tu. Lately , saya cam hampir baik ngan sorang junior ni,..kat tempa ...

kalau tt sendiri rsa x selesa,x pyhlaa rapat sgt dgn budak tu.. berkawan mcm biasa jek..

klu tt terasa, ckp terus terang,biasanya org ckp lepas ni dia x perasan kata2 dia tu dh guriskan hati org..
jd, cuba tegur dia ngan cara ckp elok2..

utk hal2 tertentu, tt lone ranger jelaa, sbb klu dh x jmpa yg stu kepala dgn kita mmg susah
jgk nk jdik rapat ngan kita..

sya mcmtulaa kat pejabat, bukan mkna sya buat hal sndiri, tidak, sya bercakap n baik dgn semua org
tp utk hal2 tertentu cth makan, sya selalu pegi dgn satu dept sya je, utk hal2 peribadi lain sya rela keluar sorg
atau keluar dgn sorg lg kawan yg bekerja kat tmpt lain,yg satu kepala dgn sya..

situasi tt hmpir sma la dgn sya, sebab org pej sya tu x satu kepala dgn sya, sbbtu sya
x boleh get long dgn diorg.. just berckp biasa2 jelaa, pstu ckp hal keje..

sbb apa, sbb sya x suka ngular2 time keje, curi waktu rehat lama sgt utk makan, etc2, sya bukan jnis cmtu..
nak kata sya alim ke, pakai tudung labuh ke tidak, sya biasa2 aje, tp bila diorg x boleh sekepala dgn sya,
sya dgn rela hati tarik diri drpd join diorg.. sejak tu, diorg xde dhla ajak sya kemana2.. huhuhu...

sebab sya yg pilih sndiri cmtu.. balik rumah kita dh ada suami dan anak utkkita ambil peduli lebih drpd kawan2..
so, bg sya, takde kawan2 rapat pon x apa asalkan kta baik aje dgn semua org, bertegur saper dgn semua org..

Tq so much kepada yg sudi memberi pendapat , cdgn dll...X sangka apa yg tersirat di hati berpuluh2 tahun dpt kulepaskan di sini dan mendapat respon drp yg membaca..
Masalah ni bukan besar sgt pun.. yalah bukannya pasal kebuluran ke ..penderaan ke.. ...tapi benda ni  tetap satu masalah jugak...

Harap2 in the future..dapatlah jumpa kawan yg sehati dan sejiwa ..yg dpt membawa kepada kebaikan dunia dan akhirat

salam sumer...meh la kawan ngan i...i suka kwn reramai...

Selemah-lemah manusia ialah orang yang tak boleh mencari sahabat
dan orang yang lebih lemah dari itu ialah orang yang mensia-siakan sahabat yang telah dicari

-Saidina Ali-

Follow Us
kes TT ni sama mcm saya lah.. ada x yg sudi mahu berkawan dgn saya huhuhu

Assalamualaikum....
hi salam berkenalan...
situasi u sama mcm i....

sy xde kawan rapat dkt opis...
kawan pun sekadar untuk bercakap pasal kerja...

sedih sgt bile x ramai kwn.. sebelum ni ade la kawan...mkn pun sama2 ...tapi bila sy dah bnyak ajarkan bnyak ilmu kat die tntng kerje...sy dilupekan...dan die sgt berlagak dgn sy skrg...dan die pernah fitnah sy mcm2...org disekiling pandang serong kat sy ...=(

sy selalu buat hal sy sendiri, waktu lunch pun selalu sorang je...sedih sgt tgk geng lain ade je geng...mcm sy x tahu ape salah sy....

munkin kerana suara sy ni lembut...bila sy bercakap bunyi mcm karton dan juga mcm dak kecik...sy bersyukur dgn apa yg ade...cuma kdg sy terpikir nape sy xramai kwn...sy xde buat jahat ke apa kat org...tapiii kenapa...sedih sgt...

sy selalu bercerita dgn hubby dan siblings....dan dorang selalu support sy ...

tapi hati ni tertanya2 naper ade je x suka sy...hina sgt ke sy ni....

=(

Amylia111 replied at 8-6-2020 12:42 AM
Assalamualaikum....
hi salam berkenalan...
situasi u sama mcm i....

anggap je lah suami sbgi kawan rapat,
aku ni bini aku kwn rapat aku,kawan lain ade je tapi aku xboleh nk rapat sbb ade komitmen lain,
kalau pasal geng,aku jenis ade ramai geng dan group,mana2 leh masuk,mana yg xleh masuk aku abaikan je,
lantak la org xnk wish birthday kita,janji kita ade pasangan kita,

Rate

1