CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 23838|Reply: 37

Bole Tak Kalo Staff Badan Berkanun Nk Tukar Ngan Staff Fully Gomen

Salam

Nak tahu laa...

Bole tak sorg staff badan berkanun nak tukar suka sama suka tempat bertugas ngn staff fully gomen .....
Kalo bole kat JPA tu department mane nak berurusan ye ....

Maaf laa ye kalo salah tempat menanye soalan ....

ada sapa yg boleh bagi pendapat tentang perkara nie? pasal saya pom ader masalah nie, ingin bertukar dari badan berkanun ke kerajaan pusat kalau boleh ...

badan berkanun ni semi gov yang dilanti oleh suk negeri. dia tak sama dengan kakitangan awam persekutuan . tak silap saya, untuk pertukaran tak boleh antara berkanun dengan fully gomen sebab kuasa melantik adalah berlainan. tetapi semi gov boleh minta untuk memasuki gov dengan izin SUK dan di interview kembali dgn SPA. kalau untuk pertukaran setahu saya tak boleh.

tak pasti kalau ada pendapat lain dari yang membuat servis.

boleh minta memasuki tu makna tukar ketua jabatan.  contoh atendan kesihatan PPUM nak masuk KKM sebab nak pindah balik negeri. dia ada prosedur dan di terima oleh KSN/ SPA saya tak pasti. kalau dapat kelulusan, akan di panggil interview.. kira hilang kekananan dari tmpt lama serasa saya..

maaf lah dah lama tak buat servis.. kalau ada updated pekeliling saya tak pasti

B4 ni, masa awal tahun.....pernah call JPA tanyakan hal ni..officer tu kate bole apply kalo mmg ada kosong kat mana2 kementerian.....
pastu lps raya puasa, Vase call lagi...kali ni katenya mcm xbole pulak ....

x boleh, kuasa lantikan berlainan

Follow Us
x boleh la..badan berkanun dia lantik sendiri..kalau federal kuasa melantik SPA..lain la ko ada apply post di federal dan dpt, ko boleh la buat surat pelepasan jawatan lama di badan berkanun tu dan masuk federal

pakupayung21 posted on 3-1-2013 10:56 AM
x boleh la..badan berkanun dia lantik sendiri..kalau federal kuasa melantik SPA..lain la ko ada appl ...

betul tu....itupun kalau dapat pelepasan. Kalau tak kena la resign from badan berkanun dan masuk semula federal govt.....tp hilang la seniority dan  terputus la  rekod perkhidmatan sebelumnya.

jumpa bos masing2,kalu bos beri lampu hijau,baru bleh apply jawatan lam gomen,tapi jgn resign lagi dari jawatan lama....kalu dh dpt jawatan lam gomen,cuba apply utk transfer dari jawatan lama,kalu boleh la,kalu x boleh,maknanya kena resign dari jawatan lama,dan mula berkhidmat di jawatan baru sebagai org baru la,hu2

hest posted on 11-12-2012 05:34 PM
badan berkanun ni semi gov yang dilanti oleh suk negeri. dia tak sama dengan kakitangan awam perseku ...

vase badan berkanun persekutuan .....
dah xrajin nk calling JPA tanye hal nih.... post terhad camnilah gamaknye....

vasepecah posted on 7-2-2013 11:07 AM
vase badan berkanun persekutuan .....
dah xrajin nk calling JPA tanye hal nih.... post terhad ca ...

diorang kat sana kena push.. biar calling hari2 sampai dia  malas bila dengar suara kita. nanti dapat la tukar..sebab diorang letih nak layan

hest posted on 7-2-2013 11:45 AM
diorang kat sana kena push.. biar calling hari2 sampai dia  malas bila dengar suara kita. nanti da ...

ye la,nak kena push selalu,kalu tidak x bergerak la,hu2

xpdckelate posted on 7-2-2013 02:05 PM
ye la,nak kena push selalu,kalu tidak x bergerak la,hu2

actually dia bukan tak bergerak tau. macam pengalaman aku sendiri jd staff HR dan urus kan pasal transfer ni.

sometime mmg ikut procedure tak ley nak lepas. tapi kalau kita duk merungut selalu.. bila time ada ruang untuk dilepaskan tp list terlalu panjang.. soalan akan ditanya

"siapa yang kerap kol?" pastu baru tengok "apa reason dia?" kalau mmg reason ok.. lepas la.. kalau tak kukuh dokumen pengesahan doktor ke atau pape tak de tak la dapat. sebab kami tahu, setiap orang nak bertukar. kadang2 mmg ada alasan tp ada jg yang cipta alasan.so, bila ada yang selalu kol dan tanya, means kita tahu dia ada masalah. ikut diri kita pun kan. kalau kita ada masalah dan itu satu2nya jln penyelsaian, kita akan selalu pantau, btl? itu lah pendekatan yang di ambil kalau qouta yg ada sangat terdesak.

pernah hest jaga transfer, alasan, "ayah tak sihat mengidap penyakit itu ini" bila kita dah bagi tukar kol kata tak nak tukar reason? "saya dah jumpa bakal suami kat sini, kami akan berkahwin" hest akan kata macam ni "abes bapak kat kampung yang tak da orang jaga tu dah sihat ke?"

geram kadang2.. sbb kita pikir baik peluang tu kita bagi pada orang lain. sekali dia dah tolak.. kita tak boleh replace dgn orang lain yg beriya nak tukar. sebab setiap permohonan yang lulus, usul di beri pada orang atasa, dan kenapa kita bagi dia bertukar dan bukan orang lain. jadi bila dia tolak, kita tak boleh nak buat paper kata kat orang atas nak replacekan orang..

itulah kisahnya

hest posted on 7-2-2013 02:13 PM
actually dia bukan tak bergerak tau. macam pengalaman aku sendiri jd staff HR dan urus kan pasal t ...

itulah,kalu kerap call peluang dia cerah skit,kalu juz apply pastu wat derk jer,rasanya kalu xde nasib x dpt la,hu2...sebab tu kalu ape2 hal,org sanggup pi putrajaya utk mendapat pencerahan dan buat rayuan,walaupun jauh...tapi yang x syoknya,ade gak yang dpt tukar kadang2 reason x strong pun,tapi yang reason dia lagi kuat x dpt plak,selalu jer berlaku,hu2...apepun,itu bergantung pada rezeki masing2,he2

xpdckelate posted on 7-2-2013 02:26 PM
itulah,kalu kerap call peluang dia cerah skit,kalu juz apply pastu wat derk jer,rasanya kalu xde n ...

kalau yang macam tu berlaku.. kadang2 diorang ikut priority. dan selalunya priority ini adalah. sape yang hantar dulu?? thats y sometime kita kata. apasal reason dia bodoh2 dia dapat? ada department yang stick dgn priority tu. tapi ada yang fleksible. mcm kes yang hest citu tu kan.. bila kita tanya sape kerap kol. tgk reason.. kemudian baru kita tgk. ok dia hantar bila? dia ni hantar bila.. dan kita tengok juga. berapa lama dia bertugas kat tempat sekarang.

hest posted on 7-2-2013 02:33 PM
kalau yang macam tu berlaku.. kadang2 diorang ikut priority. dan selalunya priority ini adalah. sa ...

biasanya pertukaran guru yang selalu jadi camni,ada yg mintak tukar dengan alasan yang strong,tapi x dapat,yang alasan cincai dapat plak,padahal org baru,selalu jer terjadi,hu2...aku bukan apa,member aku nih meme dh byk kali mintak tukar,pi putrajaya dh,jumpa org politik pun dh,call xyah citer la,reason dia meme strong la,tapi x dpt2 jugak,kesian tul aku nengok,hu2...skang terpaksa mintak cuti tanpa gaji,dh tu nak camne??

xpdckelate posted on 7-2-2013 03:54 PM
biasanya pertukaran guru yang selalu jadi camni,ada yg mintak tukar dengan alasan yang strong,tapi ...

yeke? tulah..kadang2 aku tak paham gak bos2 yg terlampau ikut wahyu atau rules.. bkn nak suruh langgar...tp kita kena tgk jg secara keperimanusiaan. selagi tak melanggar apa2 hukum yg dibuat manusia atau Allah.. tak salah kita tolong permudahkan mana yang patut.

aku alhamdulillah. officer aku dulu tu walau jenis detail. tapi kalau ada kes lah orang tu.. mmg kukuh la dia bg, surat dokumen apa bagai. kami akan buat paper work khas untuk orang tu. dan aku solute officer aku ni. sebab dia selalu bg peluang staff dia bagi pendapat. aku plak jenis yang pikir, kenapa nak susahkan benda yang simple. dan kenapa tak blh bantu kalau itu hanya cara orang tu blh nak selesaikan masalah? dan selalu pndpt aku dia dengar cuma bila ada keputusan aku mcm salah dia akan bagi akta lagi ok.. ekekekeke

hest posted on 7-2-2013 04:05 PM
yeke? tulah..kadang2 aku tak paham gak bos2 yg terlampau ikut wahyu atau rules.. bkn nak suruh lan ...

itulah yg dikatakan karenah birokrasi,kadang2 budi bicara boleh digunakan...bukannya undang2 itu Tuhan yang buat dan tidak boleh digunakan sedikit kelonggaran khasnya dalam kes2 tertentu,tetapi kadang2 manusia ni ego,sombong dan berlagak,SOP katenya padahal bila pak mak munturi turun bagi arahan,terhegeh-hegeh menunduk mengikut arahan walaupun bukan SOP,hu2

xpdckelate posted on 7-2-2013 04:10 PM
itulah yg dikatakan karenah birokrasi,kadang2 budi bicara boleh digunakan...bukannya undang2 itu T ...

betul..betul.. nyampah aku yang hipokrit ni.. tak ley ke bertegas dgn orang2 atas tu?

kalu suami/isteri bekerja sebagai polis/askar mudah pula pasangan dia untuk berpindah,untung badan

12Next
Return to list New