CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CariMalay

Tinggi 5'3 kaki. Biasa atau pendek??

thieo posted on 24-10-2012 12:20 AM
maybe sbb faktor makanan, environment, and exercise... kau jenis sporty2? kau makan nutrient yg be ...

Dari segi pemakanan, aku takde banyak beza sangat dengan abang aku. Tapi abang aku memang suka makan roti, aku pulak tak suka sangat. Aku lebih suka makan makanan yg ada kuah atau bergaram, tak suka manis2. Macam sup ketam, sup ayam, sup ekor, sweet sour.

Dari segi environment pun sama tak banyak beza. Zaman aku budak2 dulu dalam 10 hingga 12 tahun, aktiviti harian aku main bola, badminton, melepak kat taman petang2, atau pegi cyber cafe layan game. Abang aku pun lebih kurang sama.

Tapi aku syak aku jadi pendek akibat tekanan hidup. Aku boleh pastikan sebanyak 60% aku jadi pendek akibat tekanan hidup. Aku dulu pemarah, mudah tension atau stress. Malas pergi sekolah nak ponteng je memanjang. Selalu kena marah dengan mak bapak sebab merokok dengan bergaul dengan budak2 yg tak sebaya dengan aku, budak yg dah habis sekolah atau kena buang sekolah. Hisap gam. Sampai kena tumbuk ngan bapak aku. Tapi terus terang aku cakap aku menyesal... Yelah kan, aku belum matang dulu... Tapi sekarang aku rasa malu.

Abang aku hidup dia sempurna, tak macam aku. Masa zaman budak2, Dia merokok, tapi tak selalu sangat sebab dia kata tak sedap. Dia rajin dari aku, kalau kat sekolah dia dalam kategori pandai. Dia tak suka melepak dengan budak2 jahat. Kawan pun yg baik2 semua. Jadi tekanan hidup dia tak sama kot...

Atau mungkin jugak aku dilahirkan cacat kurang hormon tumbesaran. Tak mustahil pun. Last edited by CariMalay on 24-10-2012 12:40 AM

CariMalay posted on 24-10-2012 12:07 AM
Itulah kan... Aku pun tak faham kenapa aku paling rendah dalam keluarga aku. Ayah aku pendek j ...

takpelah

dah ketentuan tuhan untuk u

u mesti ada byk kelebihan lain

kalo ikut website ni http://www.disabled-world.com/artman/publish/height-chart.shtml, Average tinggi org laki mesia 165cm and pompuan 154cm. So, TT hanya pendek sikit dari average. Tp kalo TT g Indon, TT sudah capai tinggi average, kat sana laki cuma 158cm, ppuan 147cm. Pendek rupanya org indon berbanding org mesia.

CariMalay posted on 23-10-2012 11:57 PM
Kau kot yg cacat sebab ade ramai orang perempuan yg tinggi 150 cm atau 148 cm tapi tak pernah da ...

ko bodoh ke buta? aku tulis lelaki bwh 150cmlah mangkuk.....yg ko pegi sembang psl tinggi perempuan tu pasaipa? perempuan ukuran paras ketinggian dia berbeza dr lelaki... kalau org lelaki bwh 150cm tanak pohon elaun tu dia punya pasallah. aku cuma share info dr kementerian shj...tolonglah jangan tunjuk kebodohan anda di forum terbuka macam ni

CariMalay posted on 24-10-2012 12:36 AM
Dari segi pemakanan, aku takde banyak beza sangat dengan abang aku. Tapi abang aku memang suka  ...

Aku cakap terus-terang, member-member aku yang start merokok sejak awal persekolahan masa sekolah menengah dulu (Form 2, Form 3) kebanyakan bila aku jumper balik..........kebanyakannya bantut dari ketinggian walaupun dalam family dieorang sumer tinggi-tinggi. Mungkin dari penjelasan saintifik, merokok sememangnya merendahkan kadar oksigen yang diangkut oleh darah akibat  kepekatan carbon dioxide yang meresap dari paru-paru ke dalam darah. Sedangkan, proses metabolisme (electron transport chain dan oxidative phosporylation) memerlukan oksigen. Bila 2 proses metabolisme yang paling hujung tu terganggu, MUNGKIN ia turut mempengaruhi metabolisme protein.Apatah lagi, umur tersebut adalah dalam fasa tumbesaran.

Manakala kemungkinan yang kedua lak, ko adalah anak angkat tapi parent tak sampai hati nak bagitau ko.

haha kesian..dahla pendek kena bodoh pulok

Follow Us
wunan88 posted on 24-10-2012 01:59 PM
haha kesian..dahla pendek kena bodoh pulok

Tak kisah lah dia nak cakap aku bodoh. Mungkin ko ni akaun alt nikaido kekeke

nikaido posted on 24-10-2012 01:13 PM
ko bodoh ke buta? aku tulis lelaki bwh 150cmlah mangkuk.....yg ko pegi sembang psl tinggi perempua ...

Marah ke bro? Haha rileks bro jangan nangis sini forum je, takyah nak serius2 sangat k

tarabas1976 posted on 24-10-2012 01:58 PM
Aku cakap terus-terang, member-member aku yang start merokok sejak awal persekolahan masa sekolah  ...

Mungkin lah kot. Sebab dulu aku tak bergaul dengan budak2 sebaya aku, jadi aku terdedah dengan aktiviti2 negatif yg boleh jejaskan kesihatan.  Mungkin budak2 sebaya aku dulu kurang terdedah dengan aktiviti sampah masyarakat, jadi sebab tu diorang tinggi. Yg tinggi macam aku ade jugak, tapi tak ramai.

Kalau nak kata aku anak angkat tu mungkin tidak kot, sebab suara aku dengan suara abang aku memang sama. Kalau cakap dalam telpon tu orang sampai tak kenal suara aku atau abang aku. Muka pun ada iras2 dia, terutama bulu kening dengan bentuk muka. Genetik badan kurus.

Tapi tak mustahil jugak aku ni cacat tumbesaran, betul tak? Tuhan bagi aku kurang hormon masa dalam perut ibu aku.

CariMalay posted on 24-10-2012 03:23 PM
Tak kisah lah dia nak cakap aku bodoh. Mungkin ko ni akaun alt nikaido kekeke

hahaha aku gurau jek.jgn mara

Info tambahan utk TT: Orang kerdil merujuk kepada keadaan fizikal seseorang yang hanya boleh mencecah ketinggian maksimum sekitar 4 kaki 8 inci bagi lelaki dan 4 kaki 6 inci bagi perempuan...kredit to kosmo..kang kena lg..

retnoel posted on 24-10-2012 05:16 PM
Info tambahan utk TT: Orang kerdil merujuk kepada keadaan fizikal seseorang yang hanya boleh menceca ...

Ok Thanks sebab share info boleh menambahkan ilmu pengetahuan.

Bila aku dah kahwin nanti aku akan jaga pemakanan anak2 aku dan cara diorang bersosial supaya tak jadi macam aku menyesal seumur hidup

wunan88 posted on 24-10-2012 05:05 PM
hahaha aku gurau jek.jgn mara

Takde hal. Masalah kecik jer.

kawan i ade tinggi dalam 162 giteww... muka dia iras2 macam afiq muiz dlm cerita aisheteru tu... rendah tp cute.. suka pandang muka dia..

CariMalay posted on 24-10-2012 05:47 PM
Ok Thanks sebab share info boleh menambahkan ilmu pengetahuan.  

Bila aku dah kahwin  ...

yup betul..ketinggian bukan faktor genetik..ia adalah masalah tumbesaran yang tidak normal akibat daripada pengambilan makanan yang tidak seimbang dalam diet seharian..so lepas ni kena make sure anak2 tt mkn mknan yg seimbang..

CariMalay replied at 19-10-2012 10:08 AM
Pompuan wat apa. Kalau pompuan pendek takde hal. Kalau jadi lelaki, baru ko tau nanti.

Tggi aku tu... Ok je hidup... Dh kawen, anak pun 2...kerja pun ok..