CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: azimpahang

SEBAB-SEBAB KENAPA KORANG TAK PERLU ADA PS3/X360

console mmg best...tapi game pc tetap di hati...hehe...

tajuk thread ini cute ehe..ps4 dan xbox720 tahun ini keluar
aku inagt sudah launch..jum beli..ohya..sekarang aku cuma
main xbox360..ps3 dah tak main tukar angin dulu ehe

aku cuma setuju bab X360 sahaja .. PS3 tu kurang setuju

memang ada banyak game yg kat X360 - boleh dimain kat PC .. tapi ada sesetengah orang yg takde PC (mcm aku ) & prefer main game kat console sahaja - PC tu untuk tujuan kerja .. +kalau bebetul nak jadikan PC tu sebagai gaming PC - tetap kena aa melabur sikit (at least graphic card) .. sebab kalau semata2 beli PC yg set acer, set dell tu tanpa upgrade/customize, memang agak terbatuk2 sikit aa nak main game (kecuali solitaire, freecell & minesweeper )

tapi kalau cakap pasal gaming - aku prefer console aa .. esp handheld console (mcm nintendo ds/psp) .. sbb boleh dibawak ke sana ke mari dalam poket sajork .. nak layan game kat laptop memang takleh aa .. sbb dok fikir2 - kalau laptop aku rosak sbb melayan game - camne aku nak buat kerja? +harga laptop pun bukannya murah .. pastu kalau terbawak2 dengan perasaan bila main game - kalau rasa2 nak baling console tu, boleh je baling (baling kat bantal je aa tapinya ) .. tapi nak baling laptop? nak baling PC? pffffttt .. +controlwise, memang console better than pc imho .. +kalau pc, kena main duduk je kat meja+kerusi .. kalau console tu boleh tibai main kat mana2 pun, dalam posisi apapun

memang diakui - kalau game console, memang mahal (kalau yg ori) .. tak semua mampu beli game ori .. ada game console yg boleh didownload jugak .. game PC pun sama .. tapi bukan semua orang kot 'pandai' nak download2, ataupun ada ketabahan untuk mendownload, ataupun bergantung kepada broadband apa yg meke guna - kalau ada quota tu, memang agak berkira2 aa jugak nak download kan

tapi aku tak nafikan yg hobi ni (gaming) memang perlukan banyak duit .. tapi tu bergantung+terpulang pada masing2 .. ada duit, beli .. takde duit, dok diam2 .. +aku paling elegik sekali dengan orang yg nak jadi morality police bila masuk bab2 gaming ni - contoh : "daripada ko beli game, baik ko simpan duit nak pergi haji" .. macam .. "eeeeeeeeeeeeh?"

mungkin pembelian game ori yg mahal2 tu akan rasa best kalau aa kat malaysia ni ada kedai macam gamestop - yg kita boleh tolak balik game2 ori tu ataupun trade in dengan game lain/baru .. tak banyak kedai kat malaysia ni yg kita boleh tolak/trade balik game ori tu semua ..

ni semua preference masing .. +kemampuan masing2 .. bukan aa aku kata kalau main game kat PC tu maknanya tak mampu beli console .. tapi tu aa .. orang yg gemar PC, go ahead main kat PC .. yg gemar console, beli+main je aa kat console .. yg suka dua2, takde sapa larang pun .. tapi jangan tinggal solat + jangan lupa simpan duit sikit untuk pegi haji .. ahahaha

naen posted on 21-3-2013 03:36 PM
aku cuma setuju bab X360 sahaja .. PS3 tu kurang setuju

memang ada banyak game yg kat X360  ...

SETUJU
haha aku kalau bula lappy or pc mmg ingat keje je.

senang je  nk main game2 ni suma, pkai emulator...segala jenis game dri ps1 ke ps3 smua boleh main kt pc....game ISO bleh donlod je

aku lagi prefer pc....malas nak beli ps3/xbox walaupon banyak member hasut...wakakaka...

Follow Us
Adik aku beli ps3 kumpul duit belanja sekolah sbb nak beli game dia yg mahal2 belake tu.

jgfjhdjhg posted on 27-2-2013 11:17 AM
bagi aku game pc or game console .aku lebih stim main game console dri pc.coz pc aku rasa cm tak pua ...

camne nak main online ps3?bole ajar tak

Rugi beli consol sebab cepat panas . Nak-nak kena main dalam 3 - 4jam je. Kalau lebih dari 4 jam, jadi panas.

PC ne kita boleh kontrol sket kepanasan dia. Hahah..Aku suka pc gaming. Coz beli pc game pirate rm5 , kita install then boleh buang je pc game tu.  Kan ada teknik  untuk men pc game without cd? Or gi cc, torrent pc game yang kita nak tu.

Lagipun ps3/xbox360 modded punya kena update. Kalau tersilap update, brick controller tu. And one more thing, nak update xbox 360 kat kedai  punyalah mahal ..Kehkehkeh.

And yang paling '' best'' sekali pasal ps3/xbox 360 ori ni. Ko kena guna cd untuk main game. Takde cd, takble main even kau dah install game tu dalam ps3/xbox360. Satu lagi kalau laser rosak, itu satu hal. Lepas baiki, rosak lagi. PS3 akan buat masalah lepas setahun. Sony warranty setahun je kan?

Kalau banding ngan pc, pc takkan ada masalah laser or reading disc error punya sebab pc kan ko boleh main pirate game tanpa cd game  ko tu. But pastikan masa nak beli pc  for gaming  tu, pilih spec yang baik-baik. Or kalau ko pandai pasang- cabut komponen  pc , ko  boleh build your own  pc. Tapi aku tak setuju bab laptop for gaming. Sebab laptop for gaming mahal nak MAMPOS. 3-5K. While pc lak, kalau kau boleh dpt dalam 2 ribu gitu.

And even though laptop gaming ko guna cooler bawah dia. TETAP AKAN PANAS.

TAPI PC? Tak panas kalau untuk gaming. Guna inner cooler? Then warm je  suhu pc ko( Depend core pc ko)

Tapi lain orang lain taste dia. Ada suka besar, gemuk, kurus dan berisi. Ada suka masin, manis, tawar dan pahit.
Ada juga suka consol, pc or psp.

Tapi pada sape yang guna pc untuk kerjalah, baik korang ambik consol or handheld. So tak timbul masalah perasaan risau masa main game. Tapi kalau ko main pc game like 2-3 kali in a week, apa salahnya kan?
Melainkan ko main pc game 24 jam tanpa henti . 24/7. Memang akan mampos terbakarlah pc ko tu kan?

Alaa, pc gaming boleh guna joystick apa? KAHKAHKAH..

Better handheld. Tak panas, tak akan hancur lebur sebab ko tak payah guna cooler untuk handheld device ni.

Kesimpulannya...

''  Beli  konsol bukan untuk main game je , tapi ia melibatkan poket korang untuk tanggung  sesebuah konsol tu ''

So kalau korang ne miskin or sederhana tapi teringin nak memiliki ps3 yang tak ori(modded) , baik tak yah beli le...
Kalau nak main ps3, kena siap sedia untuk duit game ps3. Ko nak ''sunting'' ps3, ko kena sediakan duit untuk '' sara'' ps3 ne..ehehhe..Betul aku cakap.

Bayangkan, ps3  pirategames - rm10 keping. But dah   nama pirate cd game, i'm sure  cd pirate game tu  takleh dipakai berulang-ulang kali.
Eleeh, kalau download pun ps3 isos, rasa macam nak maki je, rasa macam nak maki je kerana jenuh tunggu siapnya download game ps3 tu. Besarlah size dia. =_=. Melainkan ko pakai unlimited internet.

Jadi kalau nak jadikan gaming sebagai hobby anda, tolong check poket anda untuk  '' sara ''   konsol/handheld anda.

Sekian. Terima Kasut.
Last edited by Pasyang on 7-12-2013 04:37 PM

Rate

1

12
Return to list New