CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {4}Ustaz realiti TV terkenal tunjuk warna sebenar !

btw, haku rasa lah kan, dia ni dah mula diresapi pahaman Syiah lah, sunni sunni semua tu mana ada buat bebende macam nih...,

mixed posted on 16-11-2012 11:04 AM
owh camtu ke

kaedahnya kerja dgn petrolemeum mmg ada split indentiti ke ??

byk sgt sedut volatile chemical yg ada dlm minyak tu kut smp weng..

hurm. aq rasa ada juga ustaz2 lama yg mengaji lg baik dari imam muda. banyak org guna title imam muda utk pengaruhi masyarakat sorry to said lah, kat facebook tu ramai imam muda yg tak masuk program imam muda? tp promote produk sendiri. nak marketkan diri sendiri. gila glamour seyh. walhal panas baran. kaki pukul. aq dh blacklist jek imam  muda kaki kencing cm tu. pandai ckp agama tp diri sendiri carca marba

ustaz dah bengang kot family mertua asyik ngikis rete dia.. betol la x boleh dgr cite sblh pihak je

cayunk posted on 16-11-2012 07:00 AM
imam muda kot ni..
keje kt sykt petroleum terkenal negara- petronas la tu..
bini org pahang...

dlm program Imam muda ada rasanya calon ni

AdamBillionaire posted on 16-11-2012 11:17 AM
hurm. aq rasa ada juga ustaz2 lama yg mengaji lg baik dari imam muda. banyak org guna title imam mud ...

mintak fesbuk 'imam muda' tu...

Follow Us
noor2 posted on 16-11-2012 08:01 AM
asal nama ustaz je..atau ustazah...atau lobai...atau haji...semua ingat perfect? baik?

asal tak p ...

noor2. imam muda ni public figure kut. duta agama kenalah fikir matang sebelum buat apa2 tindakan alangkah imam surau pun kena gosip ini kan imam segera masuk tv imam muda bukan idola aq. meka ni kebanyakan ckp tak serupa bikin. nasihat sana sini. tp realitinye jauh api dari panggang   ada seyh imam muda kt facebook tak masuk program imam muda.  promote diri sendiri. jual barang utk marketkan diri geli seyh aq  org akan anggap imam kalau pandai ckp agama. that's why org boleh klon jd imam muda. lainlah kalau penyanyi? kalau tak pandai menyanyi? cmne nak klon jd penyanyi muda kan? nilah masalah sekarang. org suka jual agama utk kepentingan sendiri

ustaz pun manusia gak.. maybe dia teraniaya tu yg ugut.. sape2 pun akan tensen kalau kena tipu.. takkan nak amithabe sepanjang masa..

edee_91 posted on 16-11-2012 11:22 AM
mintak fesbuk 'imam muda' tu...

ko cari jek imam muda yg IM internet marketing jual produk2 keagamaan dia buat fan page banyak like. setahu aq lah dia tak de pun masuk program imam muda. hanya lepasan sekolah agama dan belajar ilmu jurus chakura mcm naruto tu utk merawat org tp setahu aq pulak? dia tak pernah buat rawatan dia jual  madu je. org yg buat rawatan biasanye tukang ubat tradisional dan ustaz yg mahir pasal ilmu agama imam muda yg tak masuk program imam muda ni setahu aq lah ckp dentam dentum je. aq taknak lah buka aib org. org sekeliling yg dh kenal dia mmglah kenal. bg aq dalam berniaga tak boleh jual agama tgk org cina berniaga? ada dia jual confunisme?? haha. aq tgk meka berniaga sungguh2. lepas tu. untung besar. tak salah deh nasihatkan org dgn ilmu agama tp persepsi aq dia hanya naikkan kredibiliti melalui status imam muda dan promote produk jualan dia. tu jeklah aq tau.

AdamBillionaire posted on 16-11-2012 11:35 AM
ko cari jek imam muda yg IM internet marketing jual produk2 keagamaan dia buat fan page ban ...

aku setuju dgn ko...
nak berniaga tu ikut apa yg sunah RAsul buat..dgn sendiri org akaan terpikat dan boleh relate akhlak ko dgn ISlam..tak yah degang degung sembang itu ini especially kalau benda2 tu ko tak amalkan pun..

turboturtle posted on 16-11-2012 08:27 AM
Kita pun tak tahu kesahihan cerita ni,wallahu a'lam..

Tp klu org tu betul2 baik, alim, niat dia i ...

elokla drpd rancangn hiburan af, rj lawak, galaksi etc yg kita disogok2kan.

Sorry..

Mamat cam nie mmg takde disiplin dlm kehidupannya..

Kerja kat oil n gas company tapi dapat title ostad??
ilmu bidang chemical engineering ko nak cerita pasal perbandingan mazhab?
Maap.. Dia bukan guru yg sebenar...

Dan kalau org yg betul-betul memahami ilmu, dia takkan sesuka hati nak luah atau bagi hint kat facebook...
Org yg berada di dalam disiplin keilmuannya hanya mengadu kat Tuhan... atau kongsi secara lisan dgn sesiapa.. bukan dlm facebook..
Bab rumahtangga pun dah takde disiplin...

p/s: Aku mmg respek kalau mereka yg tahu lebih sket pasal agama walaupun berkelulusan bidang lain, tapi utk berguru, mintak ampun... tidak sesekali...

ostad pun ada yg pangai cam org biasa...kalo dah emotional...

aku benci yg ngaku ustaz2 neh tp gigehla nk berMLM buat product sendiri bagai....

peachRose posted on 16-11-2012 11:40 AM
aku setuju dgn ko...
nak berniaga tu ikut apa yg sunah RAsul buat..dgn sendiri org akaan terpikat ...

manusia mmg tak sempurna. kalau dh tau tak sempurna tu? tak perlulah jd ustaz memburukkan imej agama islam. cuba ko fikir. kalau imam muda ni duta agama islam. kalaulah malaysia hantar duta mereka ke luar negara dari kalangan mat rempit. mat dadah. kaki clubbing? pe pendangan org luar negara terhadap malaysia? burukkan? dh tu carilah imam muda yg niat ikhlas nk ssampaikan agama meka semua ni gila glamour je

ustaz azlan ni satu U ngan aku dlu...nmpk baik jer. xtau la semenjak da masuk TB nih jadi len lak...

Ini kah?? tapi popular ke?

http://mstar.com.my/hiburan/ceri ... p;sec=mstar_hiburan

Keempat-empatnya mempunyai latar profesion yang berbeza di mana Fakhrul merupakan seorang imam di Masjid Al-Munawarrah, Seksyen 27, Shah Alam, Azlan (jurutera Petronas), Ali (guru Kafa) dan Mujahid (pelajar).

Isteri berat melepaskan Azlan

Mohd Azlan Zulkarnain (Azlan), 25, agak bertuah apabila terus diterima memasuki program tersebut setelah kali pertama menyertai sesi ujibakat yang dilakukan di Kuala Lumpur.
Azlan.

Bagaimanapun, dia yang telah mendirikan rumah tangga kira-kira dua bulan lalu menghadapi cabaran untuk berpisah sementara dengan isterinya.

“Isteri saya bimbang sekiranya saya dikenali ramai selepas ini dan berubah perangai. Namun, dia akhirnya mengizinkan saya menyertai program ini setelah merasakan penyertaan saya merupakan sesuatu perjuangan dan dakwah ke jalan Allah.

“Selain itu, saya turut bersemangat untuk menyertai program ini setelah mendapat sokongan daripada keluarga walaupun saya sebenarnya seorang yang pemalu dan pendiam,” ujarnya yang memiliki Ijazah Sarjana Muda Kejuruteraan Mekanikal dari Universiti Teknologi Petronas.

kalau board satu lagi tu memang cepat dpt jawapan

nyampahnyaaaaaaaaa

orang agama ni penuh hipokrit