CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6956|Reply: 47

Berkorban walaupon sakit :(

(tajuk drama sangat. hehe)

Hi...
Saya ni dah 2 kali ex-boyfriend tunang senyap2...apelah nasib...

First time jadi kesan tak teruk sgt...maybe sbb hbgn tu baru berapa bulan...wkt tu muda lagi, umur 21...arini nangis puas2 esok okay dah.

Yg latest ni baru je jadi tahun ni...bercinta bertahun2...tgh happy2 tiba2 dpt tau dia bertunang. Yg ni mmg rasa down abis la...terkejut sgt...siap pernah sebut nak kawen semua...didn't expect that he would do this to me...

Tapi bila family dia dan tunang dia sekeras2nya nak jauhkan saya dgn ex rasa annoying plak...dah sah2 la saya takde pape dgn dia lagi but it seems like they hate me so much. Diorang pon sebenarnya dah tau mcm mana saya boleh involve dlm masalah ni tapi masing2 buat saya ni mcm pesalah. Nampak no tel saya dkt bil terus saya yg kena sound abis-abisan....pompuan gatal la...pompuan taktau malu la. Itupon 2 min je call. Logically, takkan la ex saya sengaja nak sakitkan hati tunang dia kan...?

Actually apa yg diorang taktau adalah my ex pernah ckp nak tinggalkan tunang dia tapi saya tak bagi... Kalau dia tinggalkan tunang dia, lagi benci la family dia dekat saya...

Saya tahan utk tak cerita hal ni kat diorang...tapi hati plak sakit menahan makian masing2 seolah2 saya yg plan nak merosakkan hbgn org lain... tak expect pon wkt kenal dgn dia saya akan lalu benda2 mcm ni...mmg salah ex saya pon sbb dia tak terus terang dari awal...

Kadang2 rasa mcm diri ni kuat...tapi hakikatnya tak...lagi2 bila tau diorang nak dkt berkahwin dah...
Saya memerlukan kata2 semangat...sedihnya...

Thanks.  

Bertabah la TT. Aku rasa hang sorg yang kuat.
Banyakkan senyum & gelak, insyaallah slowly hidup akan ceria! Psl Xbf & famili dia tu cuba ignore. Sebabnya hang takboleh control action depa tu.

org yang xrasa dia kuatlah
org yg kuat.
relaxlah
lelaki mmg bodoh

nape ur number still ade on his bill? kata dah ex kan? so, si ex masih thegeh2 kat tt. so? so? so? next time, dont pick up the phone. caner dorang sound kat tt? dorang call? then, dont pick up the phone.

dorang nk kwin, u hv 2 move on, ok. nak melalak ape gunanya? nk sedih utk ape? dahle. bknnye bcerai suami isteri. so pliz dont waste ur time 4 someone who's x worth it. what he does is x longer in ur interest. u cant control what he does, but u can control what u do. so do sthing yg akan make u happy. mcm gi mkn lasagna kat klcc

cuba caru aktiviti/hobi baru...
busy2 sikit..., so takde la asyik fikir pasal ex tu...
atau bersosial dgn kawan2, i means, cari kawan hobi yang sama...
So takde la hati tu tertumpu pada perkara tu sahaja..

Kalau tukar nombor tu perkara mudah, tukar je..

Innrukia posted on 17-11-2012 07:49 AM
Bertabah la TT. Aku rasa hang sorg yang kuat.
Banyakkan senyum & gelak, insyaallah slowly hidup aka ...

senyum dan gelak mmg byk, tapi luka dlm hati tu mcm susah nak control sket. adoiiii....

thanks anyway

Follow Us
otakotak posted on 17-11-2012 07:50 AM
org yg kuat.
relaxlah

yes, certain lelaki suka memperbodohkan org perempuan.

missus_meow posted on 17-11-2012 09:03 AM
nape ur number still ade on his bill? kata dah ex kan? so, si ex masih thegeh2 kat tt. so? so? so? n ...

Terhegeh2 tu tak la...maybe dia ada rasa bersalah kot...seriously i tatau ape dia fikir...

Call nak ckp benda penting... it just 2 freaking minutes tapi diorg punya paranoid tu lain mcm. I mmg tak pernah jwb call diorg...cuma hadap pm kat fb dgn sms jela. Setakat ni fb dah blocked.

Do something happy tu dah biasa sgt...tapi dtg masa2 tertentu tiba2 teringat plak.
Lagi2 skrg musim hujan, sayu plak rasa.

Wakiwaki posted on 17-11-2012 09:11 AM
cuba caru aktiviti/hobi baru...
busy2 sikit..., so takde la asyik fikir pasal ex tu...
atau bersos ...

Selalunya tak fikir sgt pon...maybe lately saya stress kot...
Bila stress mula la ingat benda2 yg sedih2...

Thanks

org yg kuat.
relaxlah

yaa...tepat skali

org yg kuat.
relaxlah

yess..i loikeee..

rasa nk bold jer yg last sentence tu tp nnti ada lak yg mrh nnti...hehhe..bkn semua yer tp ada sebahagian kecilnya yg bodoh.....

lasagnaklcc posted on 17-11-2012 10:27 AM
Terhegeh2 tu tak la...maybe dia ada rasa bersalah kot...seriously i tatau ape dia fikir...

Call ...

baguslah tt dah block ... kalo x jd, delete ja tros so xde rasa tempted ... xyahlah pk ape yg dia pk, buang ms ... kalo nk bsedih2 ... baik tgk dvd yg sedu sedan sambil mkn popcorn ke, kerepek ke ...

JoanJett posted on 17-11-2012 04:14 PM
dah bercinta bertahun2 pun x berani nak bagitau family dah ada someone n x nak bertunang?
well, ma ...

Sebenarnya wkt dia kenal dgn i dia dah ada gf pon... blh nyorok sbb long distance. Bertunang pon atas kehendak dia...tapi lepas bertunang blh plak sedih2 dkt i... tak patut betol perangai tamak mcm ni

Lelaki tu insyaAllah kendian2... Takut jadi rebound relationship plak.

Thanks...

missus_meow posted on 17-11-2012 05:53 PM
baguslah tt dah block ... kalo x jd, delete ja tros so xde rasa tempted ... xyahlah pk ape yg dia  ...

Lately byk tgk wayang sorg2... Nak ilang stress punya psl

awk dh taw dia ada gf ms kenal dgn awk?
erm..amek masa gak la tok lupakan sidia..
cari aktiviti yg boleh wat awk lupa
atau wat benda yg dh lama teringin nk wat..
cth amek class menjahit ke
ptg g joging...biar mlm sng tdo..xde la dok pk sgt

lil_sparky posted on 17-11-2012 07:42 PM
awk dh taw dia ada gf ms kenal dgn awk?
erm..amek masa gak la tok lupakan sidia..
cari aktiviti yg ...

Wkt kenal dia ckp dia single...tau psl wujudnya perempuan lain pon lepas dia bertunang tu...

Saya pon rasa mmg sgt amik masa..
Dah buat2 busy sebenarnya tapi mlm2 tido blh terjaga teringat pastu tersedih...

Lasagna......

sampai bila nak jaga hati orang?....sapa nak jaga hati kita kalau kita sendiri tanak jaga?....
hakak dulu pun mcm lasagna....."Tak pe lah....Allah maha melihat, Allah maha mengetahui"....
Iya, Allah memang maha mengetahui tapi orang sekeliling kita tu yang buta & tuli.....  Sebab tu kita perlu celikkan mata mata diorang....
Kita di hukum oleh orang sekeliling....

Diorang tak tau cerita sebenar....
kalau hakak jadi lasagna, akak cakap je kat family dia siapa yang cari siapa.....
Anak lelaki dia cari lasagna ke atau lasagna yang cari anak lelaki dia?....kenapa  nak marah lasagna sbb pada lasagna anak lelaki diaorang dah jadi sejarah.....
Mcm tu gak pada tunang dia kalau dia maki-maki lasagna.....terangkan apa yang tunang dia cakapkan kat lasagna......bukan bermaksud nak memutuskan hubungan diorang tapi lasagna perlu mempertahankan harga diri dari di maki & di tuduh yang bukan-bukan....

kenapa lasagna  sanggup terima je apa yang diorang kata?....orang mcm tu kalau tak di sedarkan, memang takkan sedar-sedar diri...... Last edited by jazaa on 17-11-2012 08:02 PM

lasagnaklcc posted on 17-11-2012 07:29 PM
Lately byk tgk wayang sorg2... Nak ilang stress punya psl

if it works 4 u ... y not. apelah cite yg best now ni ...

xyahlah tersedih ... x bbaloi. meow lbh siankan bkl wife dia tu ... if only she knows what a loser he is. good riddance 2 stinky rubbish. anggap jer lah tt tlh diselamatkan dr lelaki penipu.

jazaa posted on 17-11-2012 08:00 PM
Lasagna......

sampai bila nak jaga hati orang?....sapa nak jaga hati kita kalau kita sendiri tana ...

Kak jazaa...

Actually pernah jgk bagitau kat tunang dia...tapi that girl ckp saya ni dugaan utk menguji hbgn diorang...terus assume yg minah ni in denial kekdahnya...

Tapi saya ada cerita lebih kurg kat akak ex saya...so far akak dia faham and mintak maaf...padahal sblm tu dia jgk yg sound2 saya lepas tunang ex saya mengadu...

Kdg2 saya pon rasa mcm baik sgt...tapi fikirkan diorg pon dah nak kawen...preparation byk dah buat...tak sampai hati plak...

ko mampu & kuat utk tempuhi semua ni... Insya-Allah..