CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11104|Reply: 68

Apa yg Korang Nak Ada Kat Malaysia ni ?

1. better public transportation
- aku teringin nak naik trem, nak gi oversea tak mampu... bestnyer naik trem, bas pon yang naik ramai warga asing jer..

2. orang kita tak segan2 nak naik basikal
- aku naik basikal pon di pandang serba tak kena, pelik.... pasal ramai orang kita naik moto nak kemana2.. aper standard naik basikal... macam tu pon ada?

3. pasar2 sentiasa bersih selepas selesai tempoh berjualan
- kesian sampah tu ... kalau bersih kan ke bagus? aper yang susah sangat yer...

4. nasib orang2 yang minta sedekah ni diperjuangkan
- bagi dorang proper job, gov cleaner ke, anything as long as dorang dapat gaji yang ckup walaupun tak mewah, kesian hidup dorang ni, kita tgk mereka ni meminta2 tapi cuba di ajak duduk sama, ceritakan kisah hidup, sedih.. tapi kalau warga asing tu nak komen aper pon tak tau.

5. haiwan2 stray
- minta2 ler ade orang kaya raya yang sanggup donate utk "mereka" ni setiap masa....ni salah satu kegunaan duit byk2 dlam bank dari guna tak tentu pasal...  dapat juga saham akhirat atau sekurang2nyer nyaman jer kat dunia ni... macam mana nak menuju negara maju .. sedang kan bab ni pon sangkut... orang kata bab paling cikai..

6. minta hold dulu haji utk orang2 yang dah pernah pergi haji
- ramai sangat yang dah pernah pergi haji nak pergi lagi, yes i know it's totally your own money , tapi ramai yer yang tgh tunggu dalam barisan... kesian dorang...sampai nak berpuluh2 tahun menanti... kalau orang senang takper, boleh gi buat umrah all the time, tapi bayangkan pakcik tua ni simpan duit 40 tahun.. baru nak daftar, dapat pulak 2025.... kot ada lagi kat dunia ni

7. umat2 islam membudayakan solat
- contohnyer, anak2 remaja kita duduk bersidai tepi jalan , masuk waktu solat , ada orang mengajak solat kt masjid ke surau ke rumah ke... dah jadi cam budaya... tapi nak buat camner yang nak mengajak tu pon tak terajar... orang kita payah betol nak solat... nak buat camner yer....

ada nak add lagi?

Rate

1

iols nak ada salji turun kat halaman umah iols

nanti boleh buwat snowman dan tabur muka dia dgn lobak+tomato+timun dan memacam buah-buahan..boleh main perang snowball..boleh main luncur salji...boleh buwat ais kacang sendiri bebila masa yg nak..

mironewQ posted on 21-11-2012 02:24 AM
iols nak ada salji turun kat halaman umah iols

nanti boleh buwat snowman dan tab ...

saya pernah teringin cam tu gak .. tapi difikir2 balik .... nauzubillah........

Saya nak semua budak2 diWAJIBkan dihantar ke sekolah bermula usia 6 tahun.maknanya PRASEKOLAH tu wajib bg semua budak.mcm skg ni,prasekolah di offer engikut syarat2 tertentu.biar murid2 diajar dr awal suasana sekolah.kurikulum sekolah skg dah lain.pastu kat prasekolah tu,dibuat mcm kat overseas.ada kelas2 tertentu:memasak,melukis,bertukang,berkebun.kiranya,budak2 seronok dt sekolah.cikgu plak jgnla cikgu yg sama ajer dr pagi sampai balik.satu subjek contohnyer bertukang,satu cikgu,memasak cikgu lain..kan ramai cikgu menganggur skg?kehkehkeh takle wat?

Rate

1

cintajc posted on 21-11-2012 10:18 AM
Saya nak semua budak2 diWAJIBkan dihantar ke sekolah bermula usia 6 tahun.maknanya PRASEKOLAH tu waj ...

cadangan yang sangat bernas.. dan best...

pekerja warga asing dikurangkan...bagi kerja dan utamakan rakyat sendiri...

Follow Us
sistem kupon macam kat usa.... seronoknyer kalau ada.... benda2 basic jer pon okay mcm kupon utk susu budak.. kurangkan orang mencuri susu utk anak... Last edited by lavendernovella on 21-11-2012 10:36 AM

budak2 sekolah ada access percuma kepada sukan2 yang berprofil tinggi macam golf ke, skuasy ke, tennis ke, sukan litar.... ramai ada bakat ramai ada potensi, masuk bab access katup trus...

rakyat yang takder tanah, dapat tanah hehehehehe

muzium ala2 natural history muzium mcm kat us....

lavendernovella posted on 21-11-2012 10:32 AM
budak2 sekolah ada access percuma kepada sukan2 yang berprofil tinggi macam golf ke, skuasy ke, tenn ...

Yang ni sokong!!!

Setiap daerah wujudkan pusat pembayaran PTPTN.takpo0n ptptn sediakan mesin cash deposit utk bayar pinjaman.takdala kene cas rm2 dr bank.dahla interet 3%.kehkehkeh

Remaja berusia 18 tahun ke bawah tidak dibenarkan berada di tepi pantai,konsert2,shopping mall etc selepas jam 10 mlm.utk mengelakkan gejala sosial,rempit.tangkap ajer mereka.pastu kenakan hukuman pd ibu bapa yg tak jg anak ni.tp kalau bersama ibubapa ke shopping kompleks,kene tunjuk bukti.konsert2 taklehh..hihihihihi

subjek solat... tak lulus .. maka tak dapat sijil upsr, sijil pmr, sijil spm termasuk....sijil diploma, ijazah, master dan phd....

tutup pusat judi , bukak bisnes lain

lavendernovella posted on 21-11-2012 11:14 AM
tutup pusat judi , bukak bisnes lain

disokong

lavendernovella posted on 21-11-2012 11:13 AM
subjek solat... tak lulus .. maka tak dapat sijil upsr, sijil pmr, sijil spm termasuk....sijil diplo ...

membentuk pelajar ilmiah...disokong

aku nak kalau boleh semua rumah warganegara malaysia dibekalkan internet percuma...

KAULAT posted on 21-11-2012 07:39 PM
aku nak kalau boleh semua rumah warganegara malaysia dibekalkan internet percuma...

Ala kaulat....
Tenet murah je....cari le yang mahal sikit....

aku nak kalau blh di sediakan lebih byk tempat yang menyediakan makanan percuma untuk orang miskin.....
Hari tu aku lalu kat masjid kg baru.....
Aku tengok ramai orang dapat makanan dalam bekas polistrin tu....ceria je muka diaorang....

Tersentuh aku tengok....