CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 26308|Reply: 26

mohon bercerai dengan anggota tentera

Salam warga forum cari.....

ada sesiapa tak dari ahli forum yang pernah bercerai dengan suaminya seorang tentera..... sy cuma nk kan pengalaman anda n maklumat bagaimana proses berkenaan.....

seseorang yang berkahwin dgn anggota tentera kena melalu KAGAT.....tp KAGAT mana yg sy nk tuju....

Rate

1

Bukankah askar jugak tertakluk di bawah undang2 syariah? ada prosedure lain ke? kena mintak kebenaran nak bercerai dari pihak atasan ke?

setahu aku, kalau polis/tentera, masa nak kawen aje yang perlukan kebenaran... tapi kalau cerai, rujuk mahkamah syariah sajo...

Kalau nak melalui kagat, mestilah ustaz kagat base suami bekerja kan..jumpa ustaz/ustazah base n diorg blh nasihat ko apa yg patut..

pernah pegi mahkamah syariah tmpt sy tinggal.....mmg dia kata kena pegi berurusan ke KAGAT dulu.....kalau KAGAT dh serah pd Mahkamah Syariah di kwsn tmpt tinngal, baru blh terus kan.......n prnh jg pegi KAGAT....tp diorg ni kebykkan back up anggota diorang.....dia prnh kata kalau boleh sbr byk2 la kak.....diorg mcm ssh nk bg borang permohonan n buka fail ni....

cuma nk tahu prosuder nk berurusan dari KAGAT ke mahkamah biasa mcm mana......ustaz wakil KAGAT yg dok unit suami pun mcm x endahkan je.....sibuk dgn kerja2 lain dlm unit diorang....

baru seminggu nie suami ku telah di tangkap kerana lari dr tugas.....sebulan dia dok mana pun aku x tau.....aku tanya pegi mana??? dok kat mana???? x mau ckp.....

dia mmg jenis kuat menipu....x prnh berubah.....

lepas nie abis la aku n ank2....mgkn start dr bulan Dec nie gaji dia kena tahan..... mcm mana kami ank branak.....

Follow Us
semudah tu ke ko nk mintak cerai?..bape taun da kawen?..x tau ke apa masalah dia?..kiranya skrg ko nk mintak cerai sbb punca pendapatan da xde?..

bkn kira semudah itu.......byk lg masalah nye...luar dan dlm.....dia pn mmg x prnh nk kongsi ngan sy ape2 masalah pun.....

sy pn x nk la bkk aib suami.......

kawin dh 10 thn dh ..... ank2 umur 9, 7 n 5....... nk mohon pun cara baik.....

sejak kawin mmg kerap b'gaduh.....tp sy nie jenis yg survive jgk.... byk urusan rumahtangga sy handle sndri....mcm x de laki la...

sy pun prnh impikan utk b'kekalan ke akhir hayat.....tp dh jadi mcm ni

lps nie mungkin dia kena tahan utk 2/3 thn so x dpt b'hubung/contact...... tinggal pn b'jauhan....

lg pn sy b'urusan dgn org ramai.... sy ada biz sediri (kedai kecik je)....keluar ke mana2 tak prnh nk mntk kebenaran.....tinggal di rumah kedai....customer lelaki keluar masuk...... bak kata alim ulamak....lelaki tidak dibenarkan masuk jika suami x de ... so mcm mana....

ada masa sy nie panas baran.....baran bkn dkt mulut, tp perbuatan.....ada masa x leh kawal..... n mmg prnh dpt rwtn dr psikitrik dek krn sifat panas baran ni....

jadi dr sy selalu b'dosa dgn suami.....lbh baik b'pisah kot... mmg b'cerai tu di murkai ALLAH....tp sy pun takut ngan azab ALLAH jika derhaka ngan suami..... jd lbh baik sy mohon dilepaskan cara baik......
jadi sy x mau aibkan dia jika perkara ni sampai ke mahkamah....

sensitip sku kalu pasal tentera2 neh....teringin oh nak nikah dgn jeneral ke ...leh naik keta plat nama aku tu...hahahhahah, pi shopping ada bodyguard...

sorry TT teroff topic. Saya tak dapat nak bantu sbb tak da info pasal ni, ingatkan terus ke mahkahmah syariah dan ambik borang jah. TT pergi ke pejabat ugama berdekatan dan minta kaunselling dulu kot, cuba dengar apa nasihat pegawai sana. Mungkin dapat membantu menyelesaikan masalah TT.

cuba nssinar buka topik ni kat board "Agensi keselamatan, Polis & Tentera" ...mungkin forumers kat situ leh tolong bg jawapan...

ok tq.....nnt sy try buka kat board lagi satu pula.....

salam....minta tolong pd yg pakar2 dlm forum ni utk alih kan tread sy ke tmpt yg sesuai boleh.....tqvm

Salam,

memang proses perceraian kena melalui  KAGAT. Melalui pasukan  suami puan. Kalau kata  pasukan tidak membantu mungkin tidak. Cuba PM kat saya  pasukan suami puan dan  nombor, pangkat, nama suami  puan. Jika boleh diusahakan  sesuatu, saya akan cuba. Take care.

Rate

1

Zielah posted on 17-12-2012 11:55 AM
Salam,

memang proses perceraian kena melalui  KAGAT. Melalui pasukan  suami puan. Kalau kata  pas ...

salam......

adakah puan seorg anggota tentera dlm unit KAGAT???? kalau dpt membantu saya syukur alhamdulillah.......

siannyaa ....

nssinar posted on 18-12-2012 09:13 PM
salam......

adakah puan seorg anggota tentera dlm unit KAGAT???? kalau dpt membantu saya syukur ...

salam,

pertanyaan tu ada yang betul ada yang tidak. Insyaallah .... saya cuba apa yang saya boleh  bantu PM saya jer. Cakap kat sini tak syok ....take care

Zielah posted on 20-12-2012 11:00 AM
salam,

pertanyaan tu ada yang betul ada yang tidak. Insyaallah .... saya cuba apa yang saya bol ...

salam puan...

dpt tak pm saya.....internet nie masalah la

Salam  Nssinar,
Pm x dapat. Pn boleh ceritakn ur problem kat sini tp butiran suami hanya message jer atau nanti s tengok ke mana nak disalurkn masalah ni. S hanya akan masuk kerja pd awal tahun. X semua askar tu x bertanggungjawab tp yg nak cepuk tu ramai gak, Tabahkn hati tu yer.

Zielah posted on 23-12-2012 06:50 PM
Salam  Nssinar,
Pm x dapat. Pn boleh ceritakn ur problem kat sini tp butiran suami hanya message je ...

salam.....

x dpt yer....nnt sy PM kan balik..... baru abis pantang ker???

12Next
Return to list New