CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ina_na

[Gifts & Stationaries] PROMOSI RUMPAI LAUT 100G GRED 3A VIOLET RM5 DAN GRED 4A GREEN RM10+POS LAJU RM6

Close [Copy link]
cintalara posted on 30-12-2012 01:04 AM
rumpai laut memang tak ada gred. yang membezakan ialah warna ungu dan putih kerana dua proses peng ...

btul tu klau beli direct trus dr sabah mmg lbih murah..berbanding beli di sini..sbb tu kita org order trus dr sabah ...

kirim kawan kat sabah..dia kata org tu jenis jual borong.
so dia tak beli.

Selamat pagi semua...dah beberapa ari tak dtp nak berforum...coz bz kenduri sambt menantu (adik yg kawin)...jd aku bt la cendermata agar2 seaweed...beria2 la aku oder yg segar yg warna purple...bt 1000 bekas dadih tu...ms ml2 org tengok tak tau...dia org ingt agar2 biasa jer...tp bila aku bgtau nie agar2 rumpai laut...rupa2nye org kampung pun dah tau...ktnye benda nie skrg tengah glamour...kene ambik nie...hehehe...

mula2 ada sorg mak saudara tanye kenapa agar ko nie cair skt n rs dia pelik skt...lps tu aku bg tau la nie rumpai laut yg gred aaa(violet) kalo tak tahan gan rasa dia n tak leh makan mcm tu leh campurkan dgn air jus...terus mak saudara aku bgn n ambik air n campurkan gan air jus...n mak saudara n bapak saudara yg lain terus makan agar2 seaweed aku...hehehe mak saudara siap sorok 1 kotak lagi nak bawak blk ke umah dia...

alhamdullillah habis la 1000 tu ingtkan tak de org nakkan...yg paling kelakarnye bukan setakat mak saudara,cousin perempuan n kawan2 adik n adik ipar yg perempuan jer yg suka...atok saudara,bapak saudara n cousin lelaki pun excited suka...katanye benda tuk kecantikkan kan rugi tak ambik n mkn...siap tapau lg...hehehe apa2 pun aku gembira lar...sampaikan kawan2 adik aku yg lawyer,engineer,lecturer,doctor pun siap tapau bwk blk gak...kalo sorg dua tak per la...nie semua tau...pe lagi kalo doctor2 sendiri pun dah mkn...siap adik ipar aku ckp lg...nanti nak dtg umah nak agar2 seaweed nie lgleh...hehehe...aku gembira lar walaupun agak renyah skt semasa membuat n packing nye...tp bl semua org suka...penat pun jd ilang...

md_nana posted on 27-12-2012 11:13 AM
dulu rajen campor ngan sunquick. sekarang ni aku telan jek walau terseksa.

awat terseksa..?? busuk ke mende tu? aishhh,,, cemane nk terai nih

bau dia hanyir skt tu yg warna purple tu...tp bila dah lm2 ok jer rs dia...tuk yg sk msm2 mcm aku mmg sedap jer letak sunquit...hehehe

md_nana posted on 30-12-2012 08:05 PM
kirim kawan kat sabah..dia kata org tu jenis jual borong.
so dia tak beli.

adik saya beli kat pasar, tak perlu borong2 pun. sepupu saya pun balik sabah, beli kat pasar juga. tak perlu borong. kawan kau tu pergi salah tempat tu bah. kat pasar2 biasa pun banyak baahhhh. tak perlu borong2. kalau peniaga tau kauorang tu dari semenanjung, mmg dia jual mahal sikit. diaorang tekan RM15/kilo untuk yg kaler putih. yg kaler ungu (yg seller dok heboh kata gred AAA tu), mahal RM3 dari yang putih. tapi kalau kau minta tlg kawan yg orang local belikan, mesti dapat murah giler2 punyer.

Follow Us
hehehe thn dpn aku nak pegi ke sabah tp lps raya...so leh la pegi beli kat pasar sana...murah2 skt...lgpun adik aku keje sana...mintak pinjam sore dia tuk belikan aku brg...tp sbh nie banyak brg yg best kan...selain rumpai laut dia punya pearl pun cantik...dah siap pulak tu tunggu pakai jer...rantai tgn,cincin,gelang tgn, rantai tangan budak pun comel2...

apa beza rumpai laut kuning n puprle?sebb baya ada terbaca di fb..yg mengatakan purple tuk kesihatan dan kuning tuk kecntikan..betul ke?dan lagi 1,de lah sorang minah nih cakap : dlu dia makan kaler kuning..cantik kulit but gatal pi tukar kaler purple..kulit menjadi kusam dan x bermaya???betul ke??maka baya now dah onthe way mkn kaler puprle plak tue..smlm bru terbaca...tue yg takut nih..
sebelum ni baya makan kaler kuning..kaler kuning dah abis..tukar kepda purple...(pun gtal cm minah tue kan??))

mohon penjelasan kpd otai2 kat sini..

pengalaman aku sepanjang mkn seaweed purple nie ok jer...semakin ok kulit tu lg ada lar...bkn diri sendiri puji tp jumpe kawan ari jumaat ari tu dia kt skrg kulit aku lg ok dr ms ml2 try mkn seaweed...mlh kawan aku pulak yg srh aku trskan mkn seaweed nie coz nak tgk aku mkn mcm mn kesannye...kwn aku pun mkn gak...dah jd semakin jelita dia terkejut aku tgk...

aku rs kesan tindak balas mkn yg warna putih tu santai skt berbanding gan yg purple...coz rs2nye adik aku mkn yg warna putih tu dah 3 bln br dia rs gatal2 mata n mcm bongkar penyakit ktnye...kalo mkn yg warna purple nie dia cpt bertindak bls...jd bersakit2 dl bersenang2 kemudian...nie apa yg aku tau lar...

ina_na posted on 31-12-2012 09:41 AM
Selamat pagi semua...dah beberapa ari tak dtp nak berforum...coz bz kenduri sambt menantu (adik yg k ...
  1. siap tapau lg...hehehe apa2 pun aku gembira lar...sampaikan kawan2 adik aku yg lawyer,engineer,lecturer,doctor pun siap tapau bwk blk gak...kalo sorg dua tak per la...nie semua tau...pe lagi kalo doctor2 sendiri pun dah mkn
Copy the Code
typical org nak berniaga...balik gunakan reputasi yg hebat2 untuk menunjukkan sesuatu itu bagus...bukti yg konkrit ialah kajian

doktor apa???

doktor phd ke??

semua doktor buat tu baik....dan kena ikut ke??

contoh doktor pon ada yg merokok even depa tahu merokok tu bahayakan kesihatan dan cakap kat org bahayakan kesihatan tp dia merokok tu atas faktor diri sendiri ialah doktor pun manusia kan tp bila bekerja dia profesional lah...so disitu ko kena tengok doktor tu makan rumpai sebab apa faktor diri sendiri ke atau atas faktor dia dari kaca mata dia seoarang doktor yg pro...biasanya doktor akan melihat bukti yg sahih dan research saintifik......

l

rumpai laut ni mana ada collagen even ia ada protein...apatah ibu collagen.....jika ada  bagi buktilah.......

ada yg kata 100% pure collagen?? betulkah .....

tp tak ada bukti kajian lagi menunjukkan rumpai ec sabah ada collagen...even fish department sabah saya baca tak ada sebut ia ada collagen..

cintalara posted on 31-12-2012 12:54 PM
adik saya beli kat pasar, tak perlu borong2 pun. sepupu saya pun balik sabah, beli kat pasar juga. ...

dia mmg local sabah. tp aku rase dia pon p slh tempat

cagOO posted on 31-12-2012 11:59 AM
awat terseksa..?? busuk ke mende tu? aishhh,,, cemane nk terai nih

aku pegang satu jek.

nak cantek mmg seksa

cintalara posted on 30-12-2012 01:04 AM
rumpai laut memang tak ada gred. yang membezakan ialah warna ungu dan putih kerana dua proses peng ...

Memang harga yg jual di semenanjung mahal sgt, cam x masuk akal je. Bella beli kat pasar kk 1 kg yg warna purple pun baru rm13, harga sebenar dia letak rm18
Tawar2 harga dpt rm14. Tokey kedai pun ckp x de gred, beza warna sebab beza proses pengeringan je, khasiat sama je...
Biasa la nak beniaga letak la macam2 gred.

md_nana posted on 31-12-2012 07:31 PM
aku pegang satu jek.

nak cantek mmg seksa

ye lerr tp hazab sgt ke mkn mende tuh? .. me baru nk menerai ni

cagOO posted on 31-12-2012 09:08 PM
ye lerr tp hazab sgt ke mkn mende tuh? .. me baru nk menerai ni

tak laa hazab sgt.ko minum ngan air sedap2 laaa...
aku penah minum ngan twister...sedap gile...

Air rendaman pmc kaler ungu tu baunye ya ampun kembang tekak...
sayang nk buang kudap siram kt pokok...hamik ko gebu, ijo berkilat daun pokok bunga..

ai nak try kat mak ai dlu yg kaler pepel....hrap bkesan

pmc bley tak tutup pori2 ek

Saya dah gunakan hampir 2 bulan yg warna purple..so far hasilnya amat ketara..kulit muka dah tak kusam,saya buat mask setiap mlm sblm tido..
dan mkn 2 sudu..paling ketara adalah kulit muka cerah dan pori2 muka dah rata heheheh...