CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: luraziera

[Tempatan] Cubaan merogol oleh budak 13 tahun di SHELL

kat mana ada butiran peribadi budak nih.. nampak gambar je yang lain aku tak sempat nak backloggggggggg

..undang2 mengenai juvana ni dah lapok, sebab karakter bebudak dah banyak berubah selaras dengan perkembangan & perubahan  zaman yang banyak mempengaruhi upbringing seseorang budak...

kalau kesalahan besar macam bunuh, rogol ni sepatutnya hukumannya tidak ada perbezaan antara juvana atau dewasa, sebabnya budak umor 7 tahun pun dah dapat berpikir kesalahan bunuh tu salah, dah tentu mak bapak depa bagitau siang-siang...

even masa aku umoq 7 tahun dulu, perbuatan bunuh binatang pun dah dianggap perbuatan salah (kecuali binatang berbahaya),  sebab mak bapak aku bagitau banyak kali,....

so kesalahan2 besar ni very clear cut & boleh dipahami dengan  jelas oleh budak umoq 7 tahun sekalipun....

pyropura posted on 4-1-2013 05:28 PM
..undang2 mengenai juvana ni dah lapok, sebab karakter bebudak dah banyak berubah selaras dengan p ...

sesetengah manusia tak brape clear...walaupun jadik penasihat pm...masih guna C4...tak berasa bersalah pun...

zamkumis posted on 2-1-2013 03:11 PM
Ini juga menunjukkan bukti betapa minda orang melayu kebanyakannya dangkal pemikiran dan cepat per ...

ko membesar bila?

kalau bawah 90an, dulu lain tau. ko takleh compare zaman ko membesar dulu dan zaman sekarang. banyak beza dari segi sikap, pemikiran, persekitaran, etc.

cuba la jadi cikgu dulu. baru kau tahu betapa dahsyat budak2 tadika, sekolah rendah dan sekolah menengah di zaman sekarang.

dan minta maaf la. selepas menjadi guru di sekolah menengah, aku susah hendak percaya dengan golongan minor. tak kira la betapa inesen baik ayu dan sopan dia kelihatan dalam gambar.

shamsadis posted on 3-1-2013 08:28 AM
hebatnya anya 'menyiasat' dalam2... kan zaman urban liberal dan plural jadi rasanya budak t ...

apa lah pulak anya yang menyiasat sham... yang menyiasat dalam2 dak awang tu haaa.. anya menyiasat awang dalam2 lah pulak tentang penyiasatan dalam2 dia itu....

zamkumis posted on 2-1-2013 02:52 PM
Jangan cepat percaya, kita belum tanya budak lelaki tu, biasanya budak 13 tahun masih bersih fikiran ...

13 tahun takde dah bersih2 fikiran sekarang ni.

ramai dah rosak gara2 kemewahan dan teknologi.

anak kawan aku, baru darjah lima tapi selamba cerita ngan mak dia, dia mimpi main dengan pompuan bogel pehtu dia rasa seronok sangat sampai kuar air (ini ayat anak kawan aku).

dan ada kes budak lelaki umo 11 tahun di sebuah skolah di negeri aku ni, selamba liwat budak umo 9 tahun. siap masukkan botol kaca dan paku lagi di dubur budak 9 tahun itu sampai mangsa terpaksa hospitalized. tapi oleh kerana kes jenayah bawah umo, paling2 pun budak tu dipindahkan sekolah saja la.

Follow Us
@chazey  nk muntah i bc.nauzubillah

harap keadilan untuk dua-dua pihak....dan wajarkah belum pasti bersalah gambar dan malumat didedahkan dan disebarkan......jika salah harap dikenakan tindakan juga......setahu saya  pesalah juvana pun tak boleh didedahkan......kalau budak ini tak bersalah bagaimana dengan masa depannya, dan keluarga dia juga????....so undang2 tetap undang2 salah tetap salah

dan orang dewasa pastikah semuanya betul.....tak tahu menipu???? tak tahu buat cerita juga ke???

so jgnlah ada bias mentaliti hanya fikir budak2 je nakal...mcm org dewasa2 zamakn sekarang ni pun baik2 ke

chazey posted on 4-1-2013 05:19 AM
13 tahun takde dah bersih2 fikiran sekarang ni.

ramai dah rosak gara2 kemewahan dan teknologi.
...

macam tak ikut perkembangan apa berlaku di malaysia hari ini aje laku sesetengah
orang kat sini, selak aje setiap pages kat ci ni memacam cita pasal kelakuan budak bawah umur, liwat merogol, kawin muda belia laki bini tu, tu semua belasan tahun.

me agak kalau anak dorang dirogol budak 13 tahun di sekolah,
mesti dorang simpati dengan perogol tu jugak .
kelakuan jenayah di malaysia meningkat disebabkan
sokongan dari ramai orang sebenarnya.

MissN-ny posted on 4-1-2013 11:35 AM
Aku pun rase mcm ko gak...
Klau aku kat tempat amoi tu pun....
Dgn keadaan trauma n marah....
  1. ku pun rase mcm ko gak...
  2. Klau aku kat tempat amoi tu pun....
  3. Dgn keadaan trauma n marah....
  4. Aku akan buat perkara yang sama....
  5. Walaupun itu salah tapi aku nak org tau yg bdak tu dh wat salah pd aku...
  6. Mgkn bak kate org lain xde saksi sbb benda tu berlaku dlm toilet...
  7. So klau aku jd mangsa keadaan ms tu, mmg ar aku yakin aku xsalah...
  8. So mmg tu lah yang aku lakukan....
  9. Walaupun ms tu ramai akan kate aku salah or wat cite....
Copy the Code
lupakan kes ini..kalau seseorang dalam keadaan sedih trauma boleh buat sesutu yg salah ke?? dan tak rasional??

apa yg akan berlaku jika ia seperti menghidupkan budaya menyebarkan gambar dan cerita ialah nw boleh dikatakan masing2 ada handphone canggih ...Seperti jadi trend pula video KFC, mcd ......so adakah ini budaya yang sehat...tapi jika sudah salah di sisi undang2 menyebarkan gambar dan maklumat itu sudah melampau...mcm video KFC pun ada ke details disebarkan.......

kalau budak itu  terbukti salah adakah bermakna tindakan mendedahkan identiti dan gambar tak salah..tak melanggar akta kanak2...even yg pesalah juvana pun tak boleh didedahkan.....tpi yg terang2 melakukan kesalahan menyebarkan gambar  sungguh ironi sekali menyebar gambar memang salah tanpa kira budak tu bersalah ke tak...so apa beza dengan org yg dikutuk??

Last edited by my^fluffy on 4-1-2013 08:15 PM

faraway1 posted on 4-1-2013 08:00 PM
macam tak ikut perkembangan apa berlaku di malaysia hari ini aje laku sesetengah
orang kat sini,  ...
  1. me agak kalau anak dorang dirogol budak 13 tahun di sekolah,

2. mesti dorang simpati dengan perogol tu jugak .

3. kelakuan jenayah di malaysia meningkat disebabkan

4. sokongan dari ramai orang sebenarnya.
Copy the Code
kalau anak kamu disebarkan gambar dan maklumat even tak ada bukti bersalah bagaimana??? dengan nama dan alamat dan IC....setuju , jenayah di malaysia meningkat sebab masing2  ada ke hormati undang2 bila tertekan , sedih  trauma boleh buat undang2 sendiri ke??? dan tak neutral...ikut suka mana yg dia sokong..belum pasti salah pun dah kata salah.......so adakah kamu sokong tindakan menyebar gambar yg dikatakan salah  under akta kanak2??

chazey posted on 4-1-2013 06:55 PM
ko membesar bila?

kalau bawah 90an, dulu lain tau. ko takleh compare zaman ko membesar dulu dan ...

zaman i skolah  dlu, tak prnah dngar pun kes2 libatkan juvana(pelajar skolah), klau ada pun, boleh bilang dgn jari... during my primary n secondary education, mmg tak berani nak lawan ckgu, klau kena rotan pun, terima je la dgn sepenuh hati....

student nowadays? ckgu marah sikit sal tak siap homework, dah report kt parents and PIBG... idakpun panggil reporter tuk hangatkan cerita tu...... mmg berbeza budak2 sekolah skrg dan dulu

my^fluffy posted on 4-1-2013 06:13 AM
kalau anak kamu disebarkan gambar dan maklumat even tak ada bukti bersalah bagaimana??? dengan nam ...

kan dah bagitau me malas nak melayan orang cam u sebab tak berbaloi no point

faraway1 posted on 4-1-2013 08:16 PM
kan dah bagitau me malas nak melayan orang cam u sebab tak berbaloi no point

so buat apa jawab.....itu bukan menunjukkan kamu bagi respond ke??....

lkick2113 posted on 3-1-2013 02:33 PM
aku teringat cerita malenna lakonan monica beluci, ada budak naik syok dgn dia last2 ayah dia bagi b ...

filem italy kan? setting time world war II klau tak silap...ada part mallena kena pukul dan kene gunting rambut tgh2 org ramai... ingat2 lupa cerita tu...

my^fluffy posted on 4-1-2013 06:18 AM
so buat apa jawab.....itu bukan menunjukkan kamu bagi respond ke??....

sila jangan ganggu me faham

ada faham

faraway1 posted on 4-1-2013 08:20 PM
sila jangan ganggu me faham

ini forum so saya bagi respond lanjutan daripda kenyataan kamu terlebih dahulu...bukan bermakna kamu tak nak jawab atau layan saya ini bermakna saya tak boleh bagi pendapat saya terhadap mana2 posting......

sape cakap budak umo 13 tahun masih bersih dan jernih pikirannya?...hak tuihhh.....
kalau umo 1 tahun 3 bulan ak percayo.....
kat kawasan kejiranan ak budak darjah 4 dah hisap rokok.....gentel2 tetek budak pompuan jiran sebelah umah.....hari2 tengok lucah kat pondok belakang taman.....mak bapak dia tak kesah pon.....ak nak sound lebih2 pon tak boleh jugak...kan diparangnyer ak ...naya....

my^fluffy posted on 4-1-2013 06:23 AM
ini forum so saya bagi respond lanjutan daripda kenyataan kamu terlebih dahulu...bukan bermakna ka ...

layan di pagi yang hening ini

cmf_rambutan posted on 1-1-2013 08:02 PM
gambo niekah......?

Oh my henglish sgt bf victim
Tp case bdk ni sgt shocking, berani betul dia nak rogol tgh2ari rembang.. Kes2 mcm ni la yg boleh abg 13th rogol adik 7 thn etc..nauzubillah.