CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: luraziera

[Tempatan] Cubaan merogol oleh budak 13 tahun di SHELL

edee_91 posted on 7-1-2013 12:12 AM
terkene apenye? im still satisfied rite now.

bercanggah......

kalau berpuas hati kenapa kata undang2 itu tidak relevan dan harus dibubrakan sahaja??

so apakah tindakan kamu...selain bising2 dalam forum sahaja???

Last edited by my^fluffy on 7-1-2013 12:43 AM

my^fluffy posted on 7-1-2013 12:20 AM
opps panjangnya points self defence......faham kalau tak mengaku

saya just reply posting kamu ...

Baik kan hakak reply panjang2. Selalu kalau dgn org2 bijak hakak reply pendek2 je depa dah get it.they will find and get the facts right. Org yg mentally challenge ni mmg kene explain lebih sikit..Kalau x habes facts n quotes di manipulate. uols pon mmg bkn nak dilahirkan bimbo khen..

Hokeh uols, tak leh OT lama2 ni, ko main dgn org lain pulak hokeh. Hakak tamo nanti hakak downgrade level IQ uols. Babai nokharomm.

my^fluffy posted on 7-1-2013 12:39 AM
perlu ke saya melihat dari perpektif kamu seperti kamu kata undang2 itu tak relevan berdasarkan pr ...

eh kite sedang berbincang pasal kerelevenan undang2 minor tu. saya tak paksa kamu ikut cakap saya. tak sepatutnye keluar hujah 'perlu ke saya melihat dari perspektif kamu bla bla bla' segala.
apakah kamu sudah salah paham? saya tak cadangkan undang2 tersebut dibubarkan. saya cuma kata undang2 tu tak releven pada masa kini, dan PATUT dibubarkan. yes, I viewed it based on my perspective. and that's it. it stops right there.
yang saya cadangkan ialah............. kamu pergi wat report pulis pasal amoi tu.

my^fluffy posted on 7-1-2013 12:40 AM
bercanggah......

kalau berpuas hati kenapa kata undang2 itu tidak relevan dan harus dibubraka ...

you dah salah paham lagi kot. aku berpuas hati sebab budak tu dah diadili. pasal undang2 tu takde rase pape sgt pon.

edee_91 posted on 7-1-2013 12:48 AM
eh kite sedang berbincang pasal kerelevenan undang2 minor tu. saya tak paksa kamu ikut cakap saya. ...
h kite sedang berbincang pasal kerelevenan undang2 minor tu. saya tak paksa kamu ikut cakap saya. tak sepatutnye keluar hujah 'perlu ke saya melihat dari perspektif kamu bla bla bla' segala.
apakah kamu sudah salah paham? saya tak cadangkan undang2 tersebut dibubarkan. saya cuma kata undang2 tu tak releven pada masa kini, dan PATUT dibubarkan. yes, I viewed it based on my perspective. and that's it. it stops right there.
yang saya cadangkan ialah............. kamu pergi wat report pulis pasal amoi tu
so kenapa soal???  kenapa fikiran sempit nak dikaitkan dengan sesuatu ??? dan saya pun tak kata kamu paksa saya hehhee so tiada isu salah faham

so sebelum cadangkan pada saya ...apa kata kamu pun ambil apa2 tindakan berikutan kamu kata undang itu tak relevan dan patut dibubarkan...tak kan bising2 saja dalam forum....so jgn pandai hanya bagi cadangan pada org sahaja paraktikkan dulu ya  ...baru saya hormat....

edee_91 posted on 7-1-2013 12:50 AM
you dah salah paham lagi kot. aku berpuas hati sebab budak tu dah diadili. pasal undang2 tu takde  ...

saya merujuk pada undang2 yg kamu kata tak relevan dan patut dibubarkan...so memang kamu tak puas hati kan???

Follow Us
my^fluffy posted on 7-1-2013 12:55 AM
so kenapa soal???  kenapa fikiran sempit nak dikaitkan dengan sesuatu ??? dan saya pun tak kata ka ...

maaf terpakse quote balik your words:
perlu ke saya melihat dari perpektif kamu seperti kamu kata undang2 itu tak relevan berdasarkan pro n kontra dari perspektif kamu???

iols rase uols kene makan kismis.

alamak, terbagi lagi satu cadangan free.

my^fluffy posted on 6-1-2013 11:44 PM
oooh so mcm mana dengan percubaan merogol???

bolehkah guna istilah percubaan merogol jika terbukt ...

...tak perlu pok pek pok pek lar, cuba kalau adik pompuan ko ke atau akak ko ke atau mak ko atau anak pompuan ko kena cubaan merogol oleh budak lelaki umoq 13 tahun tuh....tak kena batang idung sendiri boleh ler pung pang pung pang sana sini

my^fluffy posted on 7-1-2013 12:57 AM
saya merujuk pada undang2 yg kamu kata tak relevan dan patut dibubarkan...so memang kamu tak puas  ...

biler amoi tu kene charge atas pertuduhan mendedahkan muka minor di media, time tu baru akan timbul rase tak puas hati kot. Wa'allhuallam.
so far, aku aman-aman adja konsepnya.

edee_91 posted on 7-1-2013 12:58 AM
alamak, terbagi lagi satu cadangan free.

make sure sebelum cadangkan pada org ko amalkan dulu supaya boleh lihat dari perspektif yg berbeza

MrR nak tanya.
kenapa orang melayu suka merogol & meragut?

hobbi @ kebiasaan turun temurun?

my^fluffy posted on 7-1-2013 01:08 AM
make sure sebelum cadangkan pada org ko amalkan dulu supaya boleh lihat dari perspektif yg berbeza ...

perlu ke saya melihat dari perpektif kamu seperti kamu kata undang2 itu SANGAT relevan berdasarkan pro n pro dari perspektif kamu???

edee_91 posted on 7-1-2013 01:04 AM
biler amoi tu kene charge atas pertuduhan mendedahkan muka minor di media, time tu baru akan timbu ...

Copy the Code
tapi belum kena charge kan?? kamu kata undang2 itu tak releven dan dibubarkan?? adakah ini ikut emosi???...adakah kamu ada bias mentaliti..???.......

edee_91 posted on 7-1-2013 01:10 AM
perlu ke saya melihat dari perpektif kamu seperti kamu kata undang2 itu SANGAT relevan berdasarkan ...

bila masa saya kata undang2 itu sangat relevan??? adakah kamu menilai saya berdasarkan perspektif kamu???

my^fluffy posted on 7-1-2013 01:13 AM
tapi belum kena charge kan?? kamu kata undang2 itu tak releven dan dibubarkan?? adakah ini ikut em ...

bias yang cemana tu? dari perspektif you?
kalau memenangkan mangsa dan mencemuhi pemangsa dikatakan bias, ye saya bias sebegitu.........

my^fluffy posted on 7-1-2013 01:15 AM
bila masa saya kata undang2 itu sangat relevan??? adakah kamu menilai saya berdasarkan perspektif  ...

aik? dok pung pang pung pang sampai berpuluh pages, last2 kamu akui undang2 tersebut tidak releven?

pyropura posted on 7-1-2013 12:59 AM
...tak perlu pok pek pok pek lar, cuba kalau adik pompuan ko ke atau akak ko ke atau mak ko atau ...
  1. tak perlu pok pek pok pek lar, cuba kalau adik pompuan ko ke atau akak ko ke atau mak ko atau anak pompuan ko kena cubaan merogol oleh budak lelaki umoq 13 tahun tuh....tak kena batang idung sendiri boleh ler pung pang pung pang sana sini
Copy the Code
prinsip saya salah tetap salah..keadilan dua2 belah pihak saya dah kata dari awal saya setuju budak ini dikenakan tindakan jika terbukti salah tapi bukan bermakna saya setuju perbuatan menyebarkan gambar dan maklumat kerana itu juga salah di sisi undang bukan???

my^fluffy posted on 7-1-2013 01:18 AM
prinsip saya salah tetap salah..keadilan dua2 belah pihak saya dah kata dari awal saya setuju buda ...

so mai la heret amoi tak basuh berak itu ke muka pengadilan...

edee_91 posted on 7-1-2013 01:17 AM
aik? dok pung pang pung pang sampai berpuluh pages, last2 kamu akui undang2 tersebut tidak releven ...

bila masa saya kata undang tu tak releven dan sangat releven?? saya yg kata atau kamu yg kata hahahhaha