CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

CERITA2 best & kurang best KENDURI KAWEN

Lagi satu umah org kawin ni tempat makcik2 rewang mengeluarkan segala tok nenek barang kemas utk dip ...
syabee Post at 8-2-2012 01:00

makcik lagi..

haha...ini pun satu masaelah jugak. berlaku masa time majlis bertunang aku dolu2. family a ...
housequeen Post at 8-2-2012 01:29

lagi lagi makcik...

Reply 22# lavapanas

Hampir semua kenduri pekida aku pergi..kena suruh nyanyi

kenduri aku berjaya dan tak meninggalkan hutang, alhamdulillah... rahsianya, sepupu, bapak sedara, adik beradik sumernya bagi kerjasama yg sangat tinggi! orang n9 lah katakan!

pengalaman dgen org kaya sombong...
i g kenduri tu ngan my mom ngan kwan2 die yg lain... tgh makan2 datang la flower girl bagi bunga tlur yang agak cantik la... tibe2 mak pengantin ni datang kat meja ktorng amek balik bunga tlur tu .. di bole cakap.. sorry eyh ni untuk vvip... nnt i suruh diorg bg yg lain...

Aku jarang ke kenduri kawin. kadang kadang takut gak, nanti 20 tahun nanti nak kenduri anak , takde orang datang pulak kenduri anak i pulak.

kena rajin gi kenduri lepas nie.

Follow Us
Jemputan yang dihulurkan pada kita untuk menghadiri majlis itu sendiri adalah satu penghormatan buat kita...sesungguhnya orang ingat akan kita...

Do I need to say more?

best kenduri kawen sedara mara sebab boleh kumpul ramai2.....

Pengalaman kenduri kat rumah sendiri,

Persekitaran rumah aku ni jenis kawasan tanah lembut, kebetulan majlis tu musim baru lepas hujan. Maka tanah persekitaran secara fizikalnya tengok keras dan sesuai untuk park kereta, tapi sesapa parking memang terus lekat kat situ.

Hari majlis ja, 3 biji nak kena tolak. Siap ada yang kena tarik pakai lori baru jalan.

kenduri aku berjaya dan tak meninggalkan hutang, alhamdulillah... rahsianya, sepupu, bapak sedara, a ...
wanitajelita Post at 8-2-2012 09:44

apsal kat tmpat aku tak mcm tu pun.... tgk org jgk .. tapi kenduri me senan g bukan apa.. sepupu sorang tu bisnes khemah.. mak cik pulak mak andam.. ekekeke pakcik lak sorang tu terer memasak... huhuhuhu dah safe ...

Penah g weddg, lauk dh abis...hehe padan muka kitorg x dtg awal. Dlm 1 lebih sampai rmh perantin...a ...
mala0n Post at 7-2-2012 09:37

dulu2, kalu saya pegi kenduri ke...atau pon open house ke..atau pon jemputan makan2 je la...kalu pegi2 tu tgk lauk dah hbs, ayam tinggal part tengkok je ...atau pon gulai tinggal kuah je ke....saya macam sangat la kecewa...sampai dalam hati ni terdetik..." orang n nak wat makan sangat, tapi lauk tak cukup.." ....ish2..terok sungguh la saya masa tu...skang ni tidak lagi...kalu kita pegi makan2..tgk lauk dah habis...apa boleh buat..maknanya Allah dah tetapkan itu je lah rezeki kita utk hari tu.......bersyukur la jugak. Alhamdulillah....

ramai jugak kes yg lauk habis kan...

kalu kenduri family suami saya plak, jarang berlaku lauk habis...kebiasaannya lauk terlebih2 sampai membazir.

Sayang tengok nasi satu flusk tu kena buang...bawang2 yg dah siap hiris pon sampai lembek2...sayor2 lagi....nak wat cemaner..oran rewang ni main potoooooooooong je...main kopeeeeeeeeeeekkk je bawang, tak tanya2 dah...last2 membazir...ayam goreng pon terlebih2 sampai lalat pon bertelur....euww...

padahal tu pon dah bagi2 lauk pauk utk tetamu, sedara mara toksah cakap la...tp berlebih jugak....orang kata kenduri kawin kalu masak secara rewang ni boleh jimat....tp yang saya nampak dah jatuh membazir la plak bila jadik macam ni...tp tetamu yg datang mmg puas hati la sebab lauk banyak....

kalu belah family saya...kami cater jer....senang cerita...hehehe....

Post Last Edit by stinger_attack at 8-2-2012 12:27
ade..ade..

pengantin lelaki pengsan kat meja pengantin...sebelum tu ok je..misteri sungguh
lavapanas Post at 7-2-2012 02:00

Apa yang misteri?

Pengantin lelaki probably sufferer of sweet urine....sibuk dengan persiapan serta persalinan pengantin, kehulu kehilir....nak tunggu waktu bersanding...ubat lupa nak makan, perut dibiarkan kosong.....membuat kandungan gula dlm  darah menjadi terlalu rendah......oxygen supply ke otak jadi tersekat.......mata mula nampak double........penning...terus pitam...

Sekian......hehehehehe

Apa yang misteri?

Pengantin lelaki probably sufferer of sweet urine....sibuk dengan persiapan ...
stinger_attack Post at 8-2-2012 12:26

mandai la kau...
itu ex gf dia, cewek indon, sudah main kotor la...

pengalaman yg paling x best bila g kenduri kawin anak  x-boss aku. anak aku tgh tido dan berdokong ngan aku.. oleh kerana penat jalan di tgh panas sbb jauh parking keta, so aku duduk je la mana2 meja yg paling hampir masa aku masuk khemah tempat makan tuh.

rupa2nya tuh salah satu meja vip aku tak tahu pun sbb xde apa2 signboard pun kat meja tuh..hehe. aku, laki aku dan baby aku jer kat meja tuh. pastu ada laa pelayan yg buh nasi kat pinggan kami.. aku rasa cam separuh senduk jer dia bubuh nasi tuh. sikitttt sesgt... pastu ada laa satu couple dato' datin nih dok kat meja kitaorg.. umang aiii.. jeling jer dia kat kitaorg anak beranak.. aku nih konon2 nye wat ramah mulut meng'offer' deme makan..emmm langsung tak dilayan nyaa.. senyum jauh sekali.

pastu tuh aku rasa cam sgt terhinaa laa pulak dok meja tuh. hilang selera aku makan.. pastu aku bagi signal kat laki aku..jom blahh.. ni kenduri kendara org kaya jerkk. sekali lagi kena menapak sambil dokong baby di tgh panas. pastu kitaorg singgah pizza..malantak sampai kenyanggg huh puas hatii xde sape nak hina kami.

pengalaman aku time abg aku kawen, kenduri kat umah pengantin pompuan kat tganu..akad nikah kat dalam umah, pastu bila settle kami adik badik sedara mara yg dtg dr jauh ni diajak bergambar dgn pengantin, siap posing atas pelamin ramai2 lagi, bila dah settle semua keluar kat tpt mkn takde langsung dah mknn, time kitorang dok posing2 tu org kampong semua dah licinnkan laukpauk kenduri tu..saborr jek..

sempat gak le kak aku perli..hantaran mintak smpai ***ribu, takkan makan utk family laki pun tak sediakan..hu

Post Last Edit by Hana at 8-2-2012 13:35

dulu2 aku ada citer2 tak best tapi, semuanya aku dah lupa ..

Akan tetapi, aku nak share lah pengalaman (yang mana ingat) selaku dari rombongan pihak lelaki (aka pergi rumah pengantin perempuan)
orang cakap (orang2 tau), jadi rombongan pihak lelaki nie best sbb akan disambut & dilayan oleh pihak perempuan. tapi, berdasarkan pengalaman aku - TAKDER PUN YANG BEST.

1) Rumah biras.  Takder orang layan kat meja pihak lelaki. air basuh tangan takder. air minum pun takder. agaknya semua orang sebok tang lain kot. pastu, pinggan tak cukup dengan kerusi. Rumah dia nie dah ler jauh. mmg lapar gila la. aku nak hot pun ada gak. dah ler anak meragam.
pastu, takder nasi tambah. kesian laki aku yang nak makan (aku makan dulu sementara laki jaga anak)
aku rasa, meja tak cukup dengan bilangan orang yang ikut rombongan pihak lelaki.
biras aku nie agaknya tak tanya kot kat adik ipar aku, berapa buah kete akan datang. prepare ler siap2. umah ko tu jauh. bukannya sepelaung , semukim dan senegeri. kena bermlm lagi tau kat homestay.

2) Rumah biras lagi satu.
Masa ini utk kenduri akad nikah. pada waktu malam. tak tahu ler apa yang tak kena. tunggu lamaaaaaaaaaaaa sgt utk akad nikah. pastu dah ler tunggu lamaaaaaaaaaa..tok kadi pulak ceramah panjanggggggggg...
oklah..nasib baik duduk kat masjid. bukan kat umah.
pastu, akad nikah dah abis. Pihak perempuan jemput ler makan kat umah.
yang bestnya tu, bila sampai umah pihak perempuan..MEJA PENUH. TAKDER TEMPAT DUDUK NAK MAKAN.
aku pun mmg cakap  - INI JEMPUT MAKAN KE TAK NIE?
geram betul aku.
~ aku mmg tahu, keluarga2 sanak sedara perempuan tgh makan.
kelakar gila aku rasa. jemput orang tapi, takder tempat duduk.
mmg keluarga lelaki terpinga pinga takder ruang nak duduk.
kena tunggu lama sket (tunggu lagi..) ada ruang nak duduk
TAPI, NASIB BAIK ADA KAMBING PANGGANG. takder la nak marah gila sgt.
adik ipar aku ckp, lauk pauk sedap. tapi, aku tak makan - nak rebut tempat punya pasal. aku makan kambing panggang ajek.
banyak pulak tu.
balik umah - muntah uwek..uwekk.. semua kuar balik  (aku mmg mengandung masa tu pun, tapi, lupa diri jap bila tgk kambing panggang)

BEsoknya..bersanding.. KENA TUNGGU lagi..kumpulan kompang lambat sampai.
aku rasa, kenduri biras aku nie asyik kena tunggggggggggggggggggggggguuuuuuuuuuuuuuuu ajer..

Aku jarang ke kenduri kawin. kadang kadang takut gak, nanti 20 tahun nanti nak kenduri anak , takde  ...
gticute Post at 8-2-2012 10:11

kalau nak ramai orang, jemput ajer orang2 porem. sure ramai. lebih2 lagi orang2 FD

i plak time kenduri tu la akan kena sound ngn makcik2 yang mulutnya mengalahkan wartawan gossip dalam melodi..
1."bila nak ada isi"
2."kau ni boleh beranak ka idak nih?"
3."ksian kat laki hang ni...tak dak anak lg..bila hang nak beranak?"
4."jgn makan bnda2 ni semua..hang tu dah la tak subur"
setakat ni i senyum jer.....after dis taktau la apa nak jadi...

weekend baru2 nie ada kenduri kat kampung.
catering.
tak sedap langsung.
nasib baik lapar gila. yela. 3jam dari kl tauuu..sampai2 mmg lapar gila lah.