CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

CERITA2 best & kurang best KENDURI KAWEN

aku suka p kenduri kat kampung-kampung sebab kebanyakkannya diorang masak sendiri (pakatan) so lauk dia mesti sedap..kalau kat kedah aku suka Baling..hehehehe

byk2 tmpt aku gi kenduri kawen area selangor ni kann..
aku n somi sgt frussst bile takleh cedok nasik sendirik.
bile org yg cedok kann...sikit je die buh nasik
bile mintak tambahh...tambah sikiitt jerk.doi.

aku penah jk..sepinggan nasia ku rasa cam tak cukop
aku g tadah pingganke-2, tetibe tak abih laaa plakkk...
tp aku sgt frusst tak buleh senduk sendiri nasik itu.
maklum le kami ni geng2 mkn nasik byk.

aku suka p kenduri kat kampung-kampung sebab kebanyakkannya diorang masak sendiri (pakatan) so lauk  ...
missymia Post at 8-2-2012 13:48

kampung skrg pun dah catering tau. susah nak jumpa orang buat rewang. sabtu lps, aku pi kenduri tak sedap tu, kateringla tu.
keluarga laki aku pun dah buat katering.
katering nie tak sedap kalau jemput ramai orang sebab nak harga murah.
harga murah, mmg takder mutu & quality lauk pauk katering.

keluarga laki aku nie ambik dari sorang katering nie. aku rasa, lauk pauk dia tak sedap.
tapi, ambik jugak sebab dia bagi rm8 sekepala. kalau 1000 orang, baru rm8ribu.

kampung skrg pun dah catering tau. susah nak jumpa orang buat rewang. sabtu lps, aku pi kenduri  ...
Hana Post at 8-2-2012 14:01

Tapi ada jugak katering yang sedap kena pilih la kan..time aku kawin thn lepas pun wat katering gak..sekepala dia ambik rm6.80 (area kedah) tapi masakan dia mmg sedap..ramai orang puji kat parent aku ckp katering ni masak sedap..skang ni kat kedah pun dah jadi rm7 sekepala..kira katering yg aku amik tu murah n sedap la..

Reply 1# True-X

Siannye kite da la datang dari jauh da tentu lapar lepas tu kena alih tempt pulak tu,memang tak patut tuan rumah buat macam tu..

cerita tak best ade la masa knduri kakk saya sendri,saya ni kan tuan rumah nak ambil daging yang digoreng sebab bapak mertua nak pun tak boleh,disorokkan lagi masa saya datang..KEDEKUT betul la tu duit bapak aku la..susahnye kalau tukang masak ni sedara mara..sudahnye yang ambil daging tu jiran saya yang lain,diorg tk berani tegur...

lepas tu yang tak best barang2 kering macam susu,teh,serbuk kari tengh kemas2 nak abis majlis sedra mara duk pakat ambik,saya pernah dengar diorg cakap ala ade banyak lagi ambik je..

tapi masalahnye barang kering semua tukan boleh tahan lama bertahun,nape sibuk ambik hal orang..tak suke betul

Follow Us
masa kecik2, kalau aku tak nak ikot parent pergi kenduri, pasti mak kata "kalau dr skrg tak nak pergi kenduri orang, kenduri kau besok sapa pulak nak datang? beruk?"
sejak hari tu, aku rajin pergi kenduri kahwin. lagipon aku minat tengok pelamin, dan pasangan pengantin yg cantik

Aku pernah pergi kenduri kawen satu relatives ni. Dia tak sanding. Ok la kan.

Tapi masa makan dia nak tayang bideo2 seawal perkenalan dia dengan wife dan segala macam tok nenek. I mean, benda tu privacy la. Perlu ke nak tayang kat semua orang?

Dah la buat majelis kat taman perumahan biasa, waktu tengahari. Kalau nak tengok pun memang tak dapat. Lain la buat kat tempat tertutup macam dalam dewan ke.

aku kalau p kenduri kawin...mesti bet ngan member 100 ringgit berapa tahun dorang kawin..

Tapi ada jugak katering yang sedap kena pilih la kan..time aku kawin thn lepas pun wat katering  ...
missymia Post at 8-2-2012 14:04

rm8 tu kat klang ni....kalau kat klang nie, takdernya dpt rm7

aku penah pegi satu kenduri kawin nie besttttt food sumer sedap dan byk segments....

yg paling best segment air tue ada 10 jenis kauuuu mcm jual byk2 dkt pasar malam tue. ko tunjuk jek nak air aper. air asam boi, air kelapa, air keladi, air soya cincau dll......aku sampai termenung depan brader air tue kejap tatau nak pilih air aper pasal sumernyer nampak sedap2 belaka tp takkan nak minom 10-10 jenis air tue

kalau nak ramai orang, jemput ajer orang2 porem. sure ramai. lebih2 lagi orang2 FD
Hana Post at 8-2-2012 13:42

aku jemput punya kalu forum ni ade lagi lar. nak datang ke tak, tu lain cite. jemput dulu.

banyak2 wedding i pernah pergi....yg palingggggggggg beshhhh, kat marriot p'jaya
bukan sebab foods dia sedap(stended hotel foods)..tapi dia nya ambience, eloborated malay wedding

pilihan lagu2 nya, dr paluan kompang menyambut kami pengantin lama...
rasa perasan cam mempelai....siyesly, semua tetamu senyum simpul...
pencak silat, tarian joget...sound system power, montaj perfect...
memang besh..besh...besh....

ada lagu nie...

paling best p kenduri org arab...

cuci mata tgk sharifah2 ni

Reply 31# hairanaz

Haha, itu la. Ada hikmah x dpt mkn lauk2 tu agaknya...rezeki segitu je :-)

yang selalu member opis aku ni citer kalau pergi rumah orang kawin :-
1). "Kawin bukan main grand tapi makanan utk tetamu tak cukup.....nasi mentah dan ayam pulak dah basi.........
2). Paras rupa pengantin tak berseri macam pengantin lain maka jadi buah mulut lah alkonon nya dah tak ada "dara"...........
3). Kalau majlis tak ramai yang hadir dah pasti tuan rumah banyak musuh.....
4). Dan paling sedih kalau yang benar2 ikhlas tak mahu bersanding di katakan "kolot" atau dikatakan tak ada duit nak buat kenduri kawin............
5) Dan yang paling benci aku dengar "Dia kerja kerani tapi majlis kawin macam artis".....

banyak2 wedding i pernah pergi....yg palingggggggggg beshhhh, kat marriot p'jaya
bukan sebab foods  ...
my-alja Post at 8-2-2012 16:20

ai takder kawan yang kawen hotel. pun sedara.
rasanya baru penah pergi sekali ajek selagi hidup. itu pun sedara bau bau takder bau.

baru2 nie baru dapat jemputan dewan utk kenduri malam. jemputan utk berdua  ajer - suami isteri.
tapi, clash dgn kenduri kat kampung suami. mmg balik kampung ler jawabnya.
yang frustnya.. patutnya kenduri kampung sedap..tapi, kureng pulak.

tapi, kalau tak clash..misti laki aku tolak sebab tak leh bawak anak2.

apsal timbul citer lauk pengantin ni??
aku tak kesah lauk pengantin sedap ke tak sebab pada aku lauk kenduri kawin mmg sedap dapat makan free

aku laparrrr

story panjang sket, pengalaman kenduri adik aku 2 tahun lepas..

adik aku muda 4 tahun dari aku, kawen ngan budak skolah dia sama baya. awalnya perkahwinan ni aku tentang habis2 sebab aku x puas lagi manja ngan dia. dia adik pompuan bongsu. aku sulong. tapi lama2 aku lembut hati, nak2 lepas tunang aku (bf la time tu) jumpa parents aku masa bulan puasa. adik aku kawen lepas raya. diaorang...mmg xder planning btol2..aku dah sound2  dia sepanjang persiapan, aku bagi itu ini semua dia buat sambil lewa. macam tamau kawen je. tapi aku ingat dah kata combine majlis, buat kat dewan utk dua-dua belah jemputan. plus mak pak laki kata xpa sedara dia banyak, keluarga dia tok syed so i guess sekampung tu sepakat la kan, berbanding ngan belah aku ni, mak aku je orang situ, and sedara x banyak. ayah aku lagilah orang luar..so hantam saja lah labu

hari kejadina, hari bersanding. mula2 awal pagi dah buat hal. aku sampai2 je, aku bengang tengok dj yang datang hari tu, gaya macam tomok. pakai baju kotak2, jeans ketat, rambut senget, x reti bercakap. aku pegi kat console, aku marah dia naper dtg majlis macam ni. ngan asek dok err..err..dari tadi. rupanya dia dj terjun. budak yang datang semalam masa setup, derang berkampung dalam dewan tu sampai subuh berkaraoke. sudahnya xleh bangun. mixer pun xder! pakai satu je ngan cd beg x ada. yang ada cuma 3-4 keping cd tah terselit2 mana yang ada.

pengantin masuk, bunyi kompang kan. yeahh rite. bunyi kompang yang play n stop every 15 seconds. sebab guna mp3 pendek so kena manually play. membara btol aku time tu.
sepanjang majlis, kezen aku selang seli jadi mc x bergaji.

part yang paling besh..aku ngan bf aku tengah kelam kabut run event, tiba2 adik pompuan aku lg sorang yang tengah jadi pengapit gamit aku naik atas stage...err pelamin, sambil kipas2 bisik, dia point jari nunnnn di hujung dewan. tau apa??? MEJA BERADAP KOSONG!! yaa KOSONG tanpa PINGGAN DAN LAUK PAUK!! yang ada hanya munger2 cantek..jab lagi pengantin nak tron neh..!!

tau apa bf aku buat? dia p amek lauk ngan nasik senyap2 konon2 dia nak makan, padahal nak pi present kat pengantin satgi..ayah aku pun terkesima tatau nak kata apa. aku cakap kat mak pengantin laki napa jadi camni..dia kata makcik pun x teringat!

dah sudah aku ngan auntie ngan kezen soang berlari drive balik umah angkut semua pinggan mangkuk mak aku dalam lemari..ya allahh...susun dalam beg galas hokayy..aduiyaii..

dah kata sekampung tok sedara2 dia bley tolong kan, guest datang tatau mana nak duduk. coz meja x berkemas. pinggan sana sini atas meja. mak lang aku yang ajak aku and lain2 kutip pinggan2 kotor tu semua buang dalam plastik sampah x semena2 jadi bandaraya. x ke jelek orang tengok, aku angkut pun sorok2 sket sambil tahan geli..pastu baru la malaun2 ni datang buat keje derang. dah nama kenduri family, nak guna kakitangan sendiri, taraf budak2 main2 la wat kerja. dibersembangnya sampai lupa task masing2.

sungguh aku tatau apa punya event laa..aku blame diri aku jugak, sbb aku sebagai event organizer, x firm btol2 ngan derang..ye lah aku ingat dah ni majlis org tua..aku cuma membantu je. g pun event aku buat lain, bukannya majlis kenduri. tapi yang bagusnya, nasik n lauk dia memang superb. semua orang puji and ada yang siap call kata teringat2 lauk ari tu. mmg sedap pownn..fuhh conclusionnya, kenduri lintang pukang sket (kita je la yg rasa and meman yang perasan) tapi sebab perut kenyang, yang lain tu tutup mata jelah..

ni aku sendiri nak kawen bulan 5, harap2 semuanya berjalan lancar..walopon banyak drama ngan family and kawan2 sejak bertunang ni..insyallah aku n tunang akan buat yang terbaik..amin..doakan ye

Rate

1

apsal timbul citer lauk pengantin ni??
aku tak kesah lauk pengantin sedap ke tak sebab pada aku la ...
penmerah Post at 8-2-2012 17:51

kenduri skrg, lauk pauk tak sedap.
kos mahal. pastu nak jemput 1000 orang. misti orang akan ambik rm8 ke bawak sekepala. bila murah, mmg tak sedapla.

aku lagi suka gi majlis bertunang or majlis akad nikah. sebab, sentiasa lauk pauk sedap.
biasanya majlis begini, orangnya sket. jadi, lauk pauk dimasak dgn bahan2 yang cukup.

seingat aku, masa ofismates aku kawen ajer lauk kenduri dia sedap. sebab ada lauk pauk kampung. marvellous betul.
ada masak lemak siput sedut. ada ayam panggang. keli berlada. ulam2 & sambal2. lauk asam rebus keladi. dan ada lain. which aku tak tahu namanya & tak tengok (sebab nampakkkk siput ajerr)
aku rasa mcm gi restaurant makan tengahari. sedap betul.
aku nampak masak lemak siput sedut ajer. itu ajer aku ambik. tak ambik lain dahh..
TAPI..belanja mmg besarlah. walaupun dimasak rewang.

ishh..ishh..2x aku sebut siput sedut..
masa mentah, aku geli nak tengok. kotor betul.