CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sepitsiput

All About SPEKTRA retis

kat mana yek nk cari citer senandung semalam tu...rindu lak nk tgk..... mmg best giler...

TV1 ade ulangan siri Opah...
kul 12tmalam rsanya...
kelakar pun ader tgk lakonan arwah zami, norlia ghani.....

cik_pink posted on 22-2-2013 06:23 PM
dia ni bukan ke dulu lepas brape hari ke minggu ke kawen ngan shariza mahmud pastu dia M.I.A camtu ...

mengikuti jgk kisah nie dulu..
tp ampuuunnnn dah tak ingat jln cite...
apapun kesian la jgk pd ketika tu shariza mahmud...

Sapa ingat, dlu dlm 2000/01 ada kuiz TM kat tv3, orang boleh call masuk kuiz
aku igt pengacara yg pompuan tu dlu Azah Aziz rupanya bukan,
pas kuiz tu dia ada gak berlakon 2,3 drama aku rsa

sapa aaa??

clatiniey79 posted on 6-3-2013 05:22 PM
mengikuti jgk kisah nie dulu..
tp ampuuunnnn dah tak ingat jln cite...
apapun kesian la jgk pd k ...

tulaa...kesian kat shariza la, ditinggalkan tanpa kaba berita.

ms mok skolah menengah dulu ade satu drama bersiri tajuk Apartment 3 D..kalo tak silap kuar tv thn 1996 tp lupe plak cenel mn yg tayang..dlm drama tu nasha aziz jd tomboi..kalo tak silap faizal hussein, nina juren, hairie othman plus 2-3 org lg pelakon yg femes zaman tu blakon skali..ade sesape ingat tak..??

Follow Us
sayang_mulut posted on 15-1-2013 11:30 PM
iols more interested in those yang berkecimpung di dalam drama-drama spektra 1990s

aku pun..!! saat ASTRO tiada, spektra la menjadi hiburan sementara nak tunggu waktu maghrib

mamakoya posted on 6-3-2013 02:56 PM
aku paling ingat :
1. La Usurpadora (pasal kembar sorang jahat sorang baik)
2. Maria Mercedes (a ...

aku cuma tak tgk yg no 3 tu aje, yg lain2 semua tengok. siap hadap nak belajar bahasa sepanyol..~! punya la tak sabar nak tgk muka betty cantek camne, so cari pakai Yahoo *masa tu Yahoo paling leadsera akhir 90-an awal 2000-an.

aku suka sgt suit ketat pink yang la usurpadora pakai tu.. geram aku masa kembar dia nipu lumpuh tapi sebenarnya tak. dan ooohh lakinya amat hensem.. Paulina dok meratip "carlos daniel.. carlos daniell"

haaaa.cakap pasal spektra,drama 90-an nie...nie antara drama dulu2 yang aku hingatttttt la hahaha

1.Arus kehidupan name cter dier..pelakon dia,hilal azman tu la dgn maya matahari tak silap,best gak cter tu smpai aku ponteng pg tusyen.haha.paling ingat,siap nyanyi lagu opening cter tu,anuar zain bila resah.

2. IT cafe lakonan hilal azman,yusni jaafar,maya matahari,zuraini kassim...dlm cter nie,yusni jaafar bukak cyber cafe kat apartment dorang,pastu ade anak maya matahari ,hilal azman..pastu zuraini kassim tu selalu dtg sbb dier pandai repair computer.best gak cter nie..seingat aku name pelakon yg jadi bini hilal azman dlm cter nie,ernie sulastri kot.dah lame tak nmpk dier berlakon.

3.cter Ros Anita lakonan ogy ahmad daud, rashdan baba ngan farisya irwayu yg diorg nie menyamar2,tukar identiti tu,nie cter mmg aku ngan mak aku suke tgk same2.haha

4.pastu cter lakonan zamarul hisyam dgn ernie sulastri kot heroin dier,tak igt ape tajuk dier..dorang nie bercinta,then zamarul nie hilang ingatan sbb eksiden.pastu finally zamarul hisyam nie ingat balik lepas kepala dia terhantuk kat peti ais..scene tu aku paling ingat.hahaha

5.pastu cter salam terakhir lakonan sharifah shahira ngan suami dier ijoy tu,yg ending dier ijoy mati tu,sedih uolls cte tu.hihi

6.pastu ade kan,cter pasal budak2 kolej,siar petang2,pelakon dier anne ngasri.dlm cter tu seingat aku,anne ngasri nie tak cantik,then ade satu hari tu dier nk transform tp mekap cm badut,habis seme kwn2 dier gelakkan dier.aku tak ingat pelakon lain.

7.pastu cter puncak aspirasi lakonan zamarul hisyam

8.mat despatch,lakonan amyza aznan,ijoy...scene kat bengkel je hahaha

Spektra ygmenaikkan nama Dato Eizlan Yusof - "Jaguh-jaguh"... Masa tu me n kenkawan (time tu masih kekanak matrix) terus gila nak badminton...

masa cerita betty tengah top dulu, rasanya ada jugak cerita kat rtm1 ke rtm2...tak ingat dah
jalan cerita macam tu jugak...tapi takdela berspek...dia punya gusi macam kedepan sikit
sape ingat tajuk cerita tu
nak gugel tak tau tajuk

chemote posted on 6-3-2013 03:17 PM
Cite tahun bile tah Budak Bijak - Bell Ngasri berlakon..jadik anak Linda Helmi..

diorang ni dok K ...

1994, kat TV1

tipuware posted on 14-3-2013 04:46 PM
aku pun..!! saat ASTRO tiada, spektra la menjadi hiburan sementara nak tunggu waktu maghrib

Betul tuh! Masa itu mana banyak sinetron Indo macam sekarang ni sampai awal 2000-an.

haha.. teringat memori artis dulu2...

tipuware posted on 14-3-2013 04:51 PM
aku cuma tak tgk yg no 3 tu aje, yg lain2 semua tengok. siap hadap nak belajar bahasa sepanyol..~! ...

paulina tu ade blakon lg ke haa?? thalia tu ade gak nampak buat lagu..betoi ke si thalia tu kakak shakira waka waka eh eh?

September14 posted on 15-1-2013 11:34 PM
yg plg iols ingat drama noraniza idris jd org gaji kena dera ngn maimun mutalib

lpstu citer och ...

ochee, sherrie dan geng2 radio cinta tiga segi tu
drama 'senandung semalam'

ogy dan irwayu plak
jugak cinta 3 segi
drama 'ros anita'

tahun 97'

mati la ai ingat lagi smpai skarang..
penangan drama zaman tuh sanggup tunggu depan tb..

ida88 posted on 16-1-2013 12:13 AM
Mne ilgnye fendi abu bakar..yg blakon cacat tu..igt lg, lukis pki kaki...
Pstu tingat drama badmint ...

ernie sulastri nih selalu jugak pegang watak heroin kan..

watak ala2 nakal2 manja.
sweet tau dia nih..

mamakoya posted on 15-3-2013 08:08 AM
paulina tu ade blakon lg ke haa?? thalia tu ade gak nampak buat lagu..betoi ke si thalia tu kakak  ...

ikut apa aku baca kat wikipedia, Paulina dah tak aktif.. ke yg tak aktif tu kembar dia. pasal Paulina ni real life pun memang ada kembar. Ada satu adengan masa Paulina dan Paola gaduh, real life kembar Paulina amik tempat tu pasal susah nak buat watak pergaduhan tolak menolak yg real  kalau computerize. tapi kembar paulina tu bukan pelakon, dia cuma model.

tipuware posted on 15-3-2013 08:54 AM
ikut apa aku baca kat wikipedia, Paulina dah tak aktif.. ke yg tak aktif tu kembar dia. pasal Paul ...

ooo...time kasih atas pencerahan...rajin ko ulangkaji kat wiki eh!

X larat nk beklog
tapi benang ni sgt2 mengimbau kenangan zaman kecik2 dolu. Sidi oraza punye minik tu sape tah namanya..kakak ke adik tasha aziz..pun dh lama x dgr kabar..