CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sephiroth

Muhammad pendidik unggul?

saya masa umur19 hingga 32...amat perit...tiada duit...minum air...kadang2 tidak makan pun ada...bilik macam sarang kuncing.....tidak pernah saya lupakan DIA ...tidak juga saya meminta-minta...tapi dalam hati saya ...ia nya cabaran utk terus hidup....

skrg bersyukur...hidup senang...tetapi  masih ingatkan DIA...bukan ingat aja...sayang amat sangat dengan DIA...kalau boleh nak  hidup dengan DIA selama-lama nya sebagai malaikat ...kalau itu di izin oleh Pencipta.....Amin

truth, org yg sygkan tuhan DIa, mereka tidak mengiakan atau menidakkan. Kecuali perasaan itu diterbitkan pada perbuatan. Kalau terlalu sygkan Dia, apa yg telah kamu buat untuk Dia.  Lagi, manusia itu hamba, kekal sebagai hamba, DIA itu tuhan, Kekal sebagai TUHAN. Tidak pernah sama dan bercantum antara keduanya. Kamu itu bertempat, tempat kamu dibumi, sedangkan Dia tidak bertempat, diletakkan kamu bertempat agar kamu berfungsi di tempat kamu, berfungsi dengan melaksanakan apa yg disuruhNYA, dimana lagi tempat kamu sekarang kalau bukan dibumi. betul?
"Allah berfirman: "Di bumi itu kamu hidup dan di bumi itu kamu mati, dan dari bumi itu (pula) kamu akan dibangkitkan." Qs7:25

Dan, apakah yang meyakinkan kamu bahawa kamu sekarang hidup senang? tidakkah kamu lupa,kamu itu masih lagi bernyawa? kamu berasa senang dengan sedikit pemberian harta oleh DIA di dunia ini? Setiap yg bernyawa pasti menanggung amanah oleh Nya, walau sekecil2 nyamuk sekalipun. amat rugi dengan harta didunia itu kamu berasa serba cukup dan senang. walau pun kamu berasa syg padanya, hanya perasaan syg semata..
"Ketahuilah! Sesungguhnya manusia benar-benar melampaui batas. Karena dia melihat dirinya serba cukup." Qs 96:6-7

dan..  
"Katakanlah: "Hai Ahli Kitab, kamu tidak dipandang beragama sedikitpun hingga kamu menegakkan ajaran-ajaran Taurat, Injil, dan Al Qur'an yang diturunkan kepadamu dari Tuhanmu". Sesungguhnya apa yang diturunkan kepadamu (Muhammad) dari Tuhanmu akan menambah kedurhakaan dan kekafiran kepada kebanyakan dari mereka; maka janganlah kamu bersedih hati terhadap orang-orang yang kafir itu."Qs5:68

mashimaru83 posted on 17-2-2013 11:31 PM
Ya malaysia boleh bersaing dgn singapura mahu pun negara lain, saya tidak nampak kenapa malaysia ...
Ya malaysia boleh bersaing dgn singapura mahu pun negara lain, saya tidak nampak kenapa malaysia tidak boleh bersaing dgn negara lain. Selain bukan muslim, terdapat juga muslim yg melabur dan membangunkan negara ini. Di samping itu, dlm pembangunan sesebuah negara, saya tidak pernah dengar pakar ekonomi menggunakan skala 'taksub' sebagai faktor kemajuan ekonomi sesebuah negara. Boleh bagi contoh pakar ekonomi yg mengatakan sedemikian?
Saya tidak pasti bagaimana keadaan malaysia tanpa kaum cina dan india, benda ini di luar pengetahuan saya, hanya tuhan sahaja yg tahu.
of course lah  pakar ekonomi tidak kata cara terbuka.....andai kata lah, kalau 30 pekerja mengerjakan sembayang time kerja selama 15 minute ....kamu fikir apa??
Saya lebih berminat utk mengetahui kajian2 yg telah dibuat mengenai solat 5 waktu boleh melemahkan syarikat. Sebenarnya banyak faktor boleh melemahkan syarikat, contohnya banyak menghabiskan masa di laman facebook, selalu ponteng kerja, datang kerja lewat, kekurangan pekerja dan lain-lain. Kenyataan kamu seolah-olah menolak faktor-faktor lain dan terus mengatakan solat 5 waktu adalah punca syarikat menjadi lemah. Disebabkan itulah saya meminta dari kamu kajian2 sebagai bukti kukuh bahawa solat 5 waktu adalah punca syarikat menjadi lemah. Tanpa bukti, saya boleh menganggap apa yg kamu katakan adalah andaian semata-mata.
terpulang pada kamu ...nak percaya atau tidak...saya dulu pernah makan gaji dan saya berkata atas dasar pengalaman.....
....fail byk yg 'in' tapi 'out' sikit...

mashimaru83 posted on 17-2-2013 11:54 PM
Kamu mengatakan bahawa puasa kena ada iklas, kasih sayang dengan Pencipta; berdasarkan kenyataan ...
Kamu mengatakan bahawa puasa kena ada iklas, kasih sayang dengan Pencipta; berdasarkan kenyataan ini, kamu nampaknya belum mempunyai iklas, kasih sayang dengan Pencipta dan disebabkan itu kamu belum bersedia utk berpuasa. Adakah benar?
saya belum sedia lagi dlm isu puasa ini. puasa bagi saya bukan main2...sekali dah puasa...semua kena bersih...

...bukan mcm biskut...puasa  selama 1 bulan dengan perangai baik lepas abis puasa....fitnah orang, buat benda2  tak elok...dan sebagai...apa kah itu nama nya iklas???
atau buat benda negative, sampai puasa tebus  balik pahala???iklas ???

atiqullah posted on 18-2-2013 08:37 AM
truth, org yg sygkan tuhan DIa, mereka tidak mengiakan atau menidakkan. Kecuali perasaan itu dit ...

what  ever lah....
saya bukan malas nak debat tapi elok saya diam ...
kalau kamu dah kenal siapa DIA itu ....kamu akan paham nanti....
of course lah...setiap yg hidup akan mati....harta tak boleh bawa ke kubur  tapi boleh hulurkan kepada yg memerlukan....

what  ever lah....
saya bukan malas nak debat tapi elok saya diam ...
kalau kamu dah kenal siapa DIA itu ....kamu akan paham nanti....
of course lah...setiap yg hidup akan mati....harta tak boleh bawa ke kubur  tapi boleh hulurkan kepada yg memerlukan....

jadi, boleh kamu terangkan apa si DIA tu? siapa?

atiqullah posted on 18-2-2013 01:08 PM
jadi, boleh kamu terangkan apa si DIA tu? siapa?

DIA itu Pencipta alam semesta .....dalam Bible ada macam2 nama...Abba, Jevoah, Father, Elohim dan byk lagi...nama tak penting...janji kita kenal DIA....hubungan dengan DIA, melihat semua  ciptaan yg sungguh  unik .....bukan aja melihat tapi kita kena rasa  unik  ciptaan DIA ini...

dari air kita di  bentuh tangan, kaki, organ2 dalaman, otak , mata utk  melihat dan lain2....sayang betul saya dengan DIA ini...unik sungguh ...
dah situ kita sudah cukup dah kenal siapa DIA ini...bersyukur, kasih , sayang dan setiap kali ingin nak jumpa DIA ini....

Last edited by Truth.8 on 18-2-2013 03:49 PM

Follow Us
jadi, cukup kah kamu dengan hanya berperasaan bgitu? hanya perasaan syg, bagaimana kamu ingin tunjukkan pada Si DIA bahawa kamulah org yg paling sygkan DIA? paling taat pada DIA? Paling menurut si DIA?  

dan, setelah kamu melihat semua kejadian dengan rasa unik, apa yg kamu dapat dari kejadian2 tersebut? setiap yg diciptakan DIA itu tidak terhijab,bahkan kamu boleh melihatnya, budak tadika pun boleh melihatnya, tapi apakah pengajaran dari sebalik kejadian tersebut?
apakah alam ini hanya untuk mencetuskan rasa unik semata2 di hati? apakah tuhan inginkan kita berasa begitu? tidakkah kamu terfikir kamu perlu lakukan sesuatu dengan segala yg telah DIA berikan ini? apa kepentingan alam ini pada manusia? kenapa manusia paling sempurna ciptaanNYA? adakah ini satu ciptaan suka-suka dari DIA?

atiqullah posted on 18-2-2013 04:06 PM
jadi, cukup kah kamu dengan hanya berperasaan bgitu? hanya perasaan syg, bagaimana kamu ingin tunjuk ...

bila dah kenal  DIA......kita sentiasa bersyukur.... sentiasa ingatkan DIA...berdoa , sembayang dan takut dengan DIA  sebab ada larangan yg harus di patuhi.....bila kita sudah ada ciri2 macam ini, maka kita tidak sesat..

berdoa dan sembayang bukan 4 atau 5 kali sehari....memadai 1 atau 2  kali sehari....

bila seorang manusia tidak  kenal DIA,,,,,dia sentiasa dalam kesusahan...walaupun byk duit...hidup tak senang , tak aman, sentiasa bala demi bala...muka akan hilang seri , buncit perut, gelisah, sedih, murung dan mcm-mcm lagi...

bila kita kenal DIA...kita  dpt kawal diri kita dari benda2 negative...bukan 100% tapi sekurang-kurang kita dpt kawal  sedikit sebanyak...

itulah persoalannya, cukupkah sembahyang, xkisahlah, 5 kali sehari ke, 1 kali sehari ke. tapi cukupkah dalam hidup ini hanya sembahyang,?  

ini bukan soal kesusahan, byk duit atau tidak, muka hilang seri atau sebagainya, mnjd persoalannya, sudah kenal, maka cukupkah dengan kenal sahaja? slps tu hnya bersyukur,berdoa berpuluh2 kali sehari, ? cukupkah?  itu sajakah perintahnya ke atas hamba2 nya? kalau macam tu, xpayah ciptakan manusia pun tak mengapa, malaikat pun sudah cukup untuk sentiasa berdoa kpdnya, pokok2 pun sentiasa mengingatinya, batu2, gunung ganang, matahari, tapi kamu tu manusia, apa yg kamu perlu buat setelah kamu katakan kamu kenal DIA? Last edited by atiqullah on 18-2-2013 05:20 PM

Truth.8 posted on 18-2-2013 12:31 PM
of course lah  pakar ekonomi tidak kata cara terbuka.....andai kata lah, kalau 30 pekerja mengerja ...

Truth.8:
of course lah  pakar ekonomi tidak kata cara terbuka.....andai kata lah, kalau 30 pekerja mengerjakan sembayang time kerja selama 15 minute ....kamu fikir apa??
"andai kata lah"... Org boleh membuat bermacam-macam andaian. Tanpa bukti, andaian hanyalah sekadar andaian kosong. Tolong sertakan bukti bagi menyokong andaian anda.

Truth.8:
terpulang pada kamu ...nak percaya atau tidak...saya dulu pernah makan gaji dan saya berkata atas dasar pengalaman.....
....fail byk yg 'in' tapi 'out' sikit...
Saya tidak mempunya masalah utk mempercayai kamu tetapi saya perlukan bukti yg kukuh. Tanpa bukti yg kukuh, andaian kamu hanyalah andaian kosong. Kamu sebagai bukan muslim tetapi membuat satu 'tuduhan' terhadap agama Islam tanpa bukti yg kukuh, bukankah itu tidak adil?

Truth.8 posted on 18-2-2013 04:18 PM
bila dah kenal  DIA......kita sentiasa bersyukur.... sentiasa ingatkan DIA...berdoa , sembayang da ...

Truth.8:
berdoa dan sembayang bukan 4 atau 5 kali sehari....memadai 1 atau 2  kali sehari....
Apakah kriteria yg kamu gunakan utk mengatakan adalah memadai berdoa dan sembahyang 1 atau 2 kali sehari? Bolehkah kamu sertakan bukti utk menyokong kenyataan kamu?

atiqullah posted on 18-2-2013 05:18 PM
itulah persoalannya, cukupkah sembahyang, xkisahlah, 5 kali sehari ke, 1 kali sehari ke. tapi cukupk ...
itulah persoalannya, cukupkah sembahyang, xkisahlah, 5 kali sehari ke, 1 kali sehari ke. tapi cukupkah dalam hidup ini hanya sembahyang,?  

abis itu, apa manusia hendak buat utk kenal Pencipta? sembelih binatang?  puasa sebulan dengan     jaga lidah dan tingkah laku dan lepas dah abis bulan puasa , ulang benda2 negative?

jawab???

ini bukan soal kesusahan, byk duit atau tidak, muka hilang seri atau sebagainya, mnjd persoalannya, sudah kenal, maka cukupkah dengan kenal sahaja? slps tu hnya bersyukur,berdoa berpuluh2 kali sehari, ? cukupkah?  itu sajakah perintahnya ke atas hamba2 nya? kalau macam tu, xpayah ciptakan manusia pun tak mengapa, malaikat pun sudah cukup untuk sentiasa berdoa kpdnya, pokok2 pun sentiasa mengingatinya, batu2, gunung ganang, matahari, tapi kamu tu manusia, apa yg kamu perlu buat setelah kamu katakan kamu kenal DIA?
bila Pencipta kenal dengan naluri seorang manusia, maka DIA akan rahmat orang tersebut dengan macam2 ....hidup sihat,hidup senang, hati sentiasa tenang dan lain2

byk perkara berlaku terhadap saya...satu contoh: hujan lebat, pokok  tumbang tapi yg kena kereta lain yg kereta saya hanya dengan daun2 aja... penyakit dtg tapi hilang sendiri atau tak tahan lama terus sembuh , sentiasa nampak muda  walaupun dah jangkau  umur dan banyak lagi...tak perlu saya tulis sini...

dari pengalam ini lah saya tahu...Pencipta si DIA sayang juga dengan saya...

mashimaru83 posted on 18-2-2013 05:50 PM
"andai kata lah"... Org boleh membuat bermacam-macam andaian. Tanpa bukti, andaian h ...
"andai kata lah"... Org boleh membuat bermacam-macam andaian. Tanpa bukti, andaian hanyalah sekadar andaian kosong. Tolong sertakan bukti bagi menyokong andaian anda.

andaian itu juga ada kebenaran... cuba anda fikir...kalau 20 orang yg pegi sembayang waktu kerja ..contoh pukul 1 tengari dan 430 ptg....fail pula timbul 'in' banyak dan 'out' kurang

Saya tidak mempunya masalah utk mempercayai kamu tetapi saya perlukan bukti yg kukuh. Tanpa bukti yg kukuh, andaian kamu hanyalah andaian kosong. Kamu sebagai bukan muslim tetapi membuat satu 'tuduhan' terhadap agama Islam tanpa bukti yg kukuh, bukankah itu tidak adil?
terpulang ....samada nak percaya atau tidak...
buka mata ...terima realiti...

abis itu, apa manusia hendak buat utk kenal Pencipta? sembelih binatang?  puasa sebulan dengan     jaga lidah dan tingkah laku dan lepas dah abis bulan puasa , ulang benda2 negative?

itu lh , cukup ke dengan buat apa yg kamu nyatakan tu aja? korban, puasa tu? kamu ingat kamu tu barang percuma direka? cubalah kamu buka taurat ,zabur, alquran, tengok balik muhammad, isa,musa, ibrahim, adam, apa diorang tu tak kenal tuhan? diorang lagi kenal tuhan berbanding kamu, tapi apa mereka buat? kalau kamu berbuat selain dari mereka berbuat, maka tuhan apa yg kamu sembah? pernah kamu tahu apa kehendak DIA ke atas kamu? pernah kamu hiraukan?

bila Pencipta kenal dengan naluri seorang manusia, maka DIA akan rahmat orang tersebut dengan macam2 ....hidup sihat,hidup senang, hati sentiasa tenang dan lain2

byk perkara berlaku terhadap saya...satu contoh: hujan lebat, pokok  tumbang tapi yg kena kereta lain yg kereta saya hanya dengan daun2 aja... penyakit dtg tapi hilang sendiri atau tak tahan lama terus sembuh , sentiasa nampak muda  walaupun dah jangkau  umur dan banyak lagi...tak perlu saya tulis sini...

dari pengalam ini lah saya tahu...Pencipta si DIA sayang juga dengan saya...

kamu jgn pelik, orang berlainan agama dengan kamu pun lebih dari itu, mungkin kamu pun tak percaya bila tengok depan2 apa yg mereka2 ni dapat, tapi, sy tak hairan dengan perkara2 sebegitu, iainya boleh jadi ada makhluk lain yg sedang mendekati kamu dengan terjadinya perkara2 pelik, kamu sangkakan itu lah tuhan, tapi kamu hanya BERSANGKA, orang yang kenal tuhannya KENAL BENAR anugerah TUHAN atau SYAITAN, bukan dengan bersangka2 dalam hati "mungkin ini nikmat tuhan" ...

Truth.8 posted on 19-2-2013 01:26 PM
andaian itu juga ada kebenaran... cuba anda fikir...kalau 20 orang yg pegi sembayang waktu kerja ...

Truth.8:
andaian itu juga ada kebenaran... cuba anda fikir...kalau 20 orang yg pegi sembayang waktu kerja ..contoh pukul 1 tengari dan 430 ptg....fail pula timbul 'in' banyak dan 'out' kurang
Jika anda lihat post #159, saya ada menyatakan bahawa antara sebab produktiviti sebuah syarikat menjadi lemah adalah pekerja menghabiskan masa melayari facebook, pekerja ponteng kerja, pekerja datang lewat dan kekurangan pekerja. Persoalannya sekarang, mengapa kamu mengenepikan faktor-faktor ini tetapi memilih sembahyang 5 waktu sebagai faktor utama?

Truth.8:
Ya, saya percaya dan menerima realiti bahawasanya kamu telah melakukan tuduhan kurang adil terhadap agama islam. Sila sertakan bukti jika anda di jalan yg benar.

Truth.8 posted on 19-2-2013 01:26 PM
andaian itu juga ada kebenaran... cuba anda fikir...kalau 20 orang yg pegi sembayang waktu kerja ...

Saya masih lagi belum mendapat jawapan dari kamu mengenai soalan saya:

Soalan di bawah ini adalah berdasarkan post #149 dari kamu:
1) Adakah soal kewajiban itu tidak timbul setelah seseorang mengenali Pencipta?
2) Bukankah kewajiban itu sendiri datangnya dari Pencipta?
3) Mengapa ia tenggelam (tidak timbul) setelah mengenali Pencipta?
4) Bagaimanakah kewajiban boleh membuat manusia taksub dgn agama tanpa mengenali Pencipta sedangkan kewajiban itu sendiri datangnya dari Pencipta?

Soalan di bawah ini pula berdasarkan post #151 dari kamu:
Kamu mengatakan zaman dahulu asyik dengan 'spritually',
1) Apa yg kamu maksudkan asyik dengan 'spiritually'? Adakah mereka sembahyang tanpa makan dan minum?
3) Sila sertakan bukti bahawa zaman dulu begitu asyik dengan 'spiritually'.

Soalan di bawah ini pula berdasarkan post #168 dari kamu:
1) Apakah kriteria yg kamu gunakan utk mengatakan adalah memadai berdoa dan sembahyang 1 atau 2 kali sehari? Bolehkah kamu sertakan bukti utk menyokong kenyataan kamu?

mashimaru83 posted on 19-2-2013 06:25 PM
Saya masih lagi belum mendapat jawapan dari kamu mengenai soalan saya:

Soalan di bawah ini adal ...
1) Adakah soal kewajiban itu tidak timbul setelah seseorang mengenali Pencipta?
2) Bukankah kewajiban itu sendiri datangnya dari Pencipta?
3) Mengapa ia tenggelam (tidak timbul) setelah mengenali Pencipta?
4) Bagaimanakah kewajiban boleh membuat manusia taksub dgn agama tanpa mengenali Pencipta sedangkan kewajiban itu sendiri datangnya dari Pencipta?

Soalan di bawah ini pula berdasarkan post #151 dari kamu:
Kamu mengatakan zaman dahulu asyik dengan 'spritually',
1) Apa yg kamu maksudkan asyik dengan 'spiritually'? Adakah mereka sembahyang tanpa makan dan minum?
3) Sila sertakan bukti bahawa zaman dulu begitu asyik dengan 'spiritually'.

1) Apakah kriteria yg kamu gunakan utk mengatakan adalah memadai berdoa dan sembahyang 1 atau 2 kali sehari? Bolehkah kamu sertakan bukti utk menyokong kenyataan kamu?

1) Adakah soal kewajiban itu tidak timbulsetelah seseorang mengenali Pencipta?
Setelah  saya  mengenaliPencipta, maka lahir kepercayaan.  Kepercayaan , berdoa, sembayan dan baca kitab.

2) Bukankah kewajiban itu sendiri datangnyadari Pencipta?
Ye ker? Cuba huraikan

3) Mengapa ia tenggelam (tidak timbul) setelahmengenali Pencipta?
Tidak tenggelam. Bila sudah ada kepercayaan....maka erat hubungan manusiadgn Pencipta.

4) Bagaimanakah kewajiban boleh membuatmanusia taksub dgn agama tanpa mengenali Pencipta sedangkan kewajiban itusendiri datangnya dari Pencipta?
Taksub  sahaja di  ada-adakan oleh manusia untuk sembah Pencipta.Contohnya, menyembah Tuhan dengan satu arah, berpuasa ikut bulan, membaca ayat2tanpa erti maksud, sembayan berulang-kali. (saya tulis secara general, jgn terasa pula)

Semua ini di hapuskan oleh Yesus     semasa beliau di bumi. Beliau meminta  kita tidak perlu membaca ulang-ulang semasaberdoa , menghadap  satu arah iaitu Baitulmaqis  dan lain.
Yesus membawa “the way of life” bukan agama.

1) Apa yg kamu maksudkan asyik dengan'spiritually'? Adakah mereka sembahyang tanpa makan dan minum?
Asyik dengan spiritually, maksud...waktu kerja membaca doa 3-4  sehari sembayan,  ada yg berada di tempat ibadat satu hari dansebagainya
Spirituality dan keduniaan mesti balance...baru cantik...sebab itu dunia dicipta...

3) Sila sertakan bukti bahawa zaman dulubegitu asyik dengan 'spiritually'.
Orang yg taksub, asyik dengan spirituality...sehingga keduniaan diabaikan...
Sila bace nombor 1 tadi

1) Apakah kriteria yg kamu gunakan utkmengatakan adalah memadai berdoa dan sembahyang 1 atau 2 kali sehari? Bolehkahkamu sertakan bukti utk menyokong kenyataan kamu?
Kalau kita   mempunyai iman dan kepercayaan kuat, maka sehari atau dua hari memadai.....ini  atas kepercayaan saya...Kristan tidak menyembah 3-4 kali sehari...kami  mempunyai kerpercayaan terhadap Pencipta.

Last edited by Truth.8 on 19-2-2013 07:26 PM

Truth.8 posted on 19-2-2013 07:19 PM
1) Adakah soal kewajiban itu tidak timbulsetelah seseorang mengenali Pencipta? Setelah  saya ...

1) Adakah soal kewajiban itu tidak timbulsetelah seseorang mengenali Pencipta?
Truth.8: Setelah  saya  mengenaliPencipta, maka lahir kepercayaan.  Kepercayaan , berdoa, sembayan dan baca kitab.
Masih lagi tidak menjawab soalan saya. (ya atau tidak?)
2) Bukankah kewajiban itu sendiri datangnyadari Pencipta?
Truth.8: Ye ker? Cuba huraikan
Kewajiban yg dimaksudkan ialah seperti sembahyang. Ibadah sembahyang itu datangnya dari Pencipta bukan? Kalau tidak mengapa kita perlu sembahyang pada Pencipta?

3) Mengapa ia tenggelam (tidak timbul) setelahmengenali Pencipta?
Truth.8: Tidak tenggelam. Bila sudah ada kepercayaan....maka erat hubungan manusiadgn Pencipta.
Kenapa anda mengatakan kewajiban tidak timbul (tenggelam) setelah mengenali Pencipta pada post #149?

4) Bagaimanakah kewajiban boleh membuatmanusia taksub dgn agama tanpa mengenali Pencipta sedangkan kewajiban itusendiri datangnya dari Pencipta?
Truth.8: Taksub  sahaja di  ada-adakan oleh manusia untuk sembah Pencipta.Contohnya, menyembah Tuhan dengan satu arah, berpuasa ikut bulan, membaca ayat2tanpa erti maksud, sembayan berulang-kali. (saya tulis secara general, jgn terasa pula)
Kamu memberikan contoh menyembah Tuhan dengan satu arah, berpuasa ikut bulan, dan lain-lain adalah taksub. Buktikan bahawa amalan-amalan ini adalah taksub dari kitab bible.

Truth.8:
Semua ini di hapuskan oleh Yesus     semasa beliau di bumi. Beliau meminta  kita tidak perlu membaca ulang-ulang semasaberdoa , menghadap  satu arah iaitu Baitulmaqis  dan lain.
Yesus membawa “the way of life” bukan agama.
Berikan bukti dari bible atau kitab-kitab kristian yg membuktikan Yesus telah menghapuskan semua itu.

1) Apa yg kamu maksudkan asyik dengan'spiritually'? Adakah mereka sembahyang tanpa makan dan minum?
Truth.8: Asyik dengan spiritually, maksud...waktu kerja membaca doa 3-4  sehari sembayan,  ada yg berada di tempat ibadat satu hari dansebagainya
Spirituality dan keduniaan mesti balance...baru cantik...sebab itu dunia dicipta...
Apakah kriteria utk balance? Doa 3-4 sehari? atau Doa sekali sehari? atau Doa dua kali sehari? Adakah kriteria tersebut terdapat dlm bible? Sila sertakan bukti dari bible.

3) Sila sertakan bukti bahawa zaman dulubegitu asyik dengan 'spiritually'.
Truth.8: Orang yg taksub, asyik dengan spirituality...sehingga keduniaan diabaikan...
Sila bace nombor 1 tadi
Bukankah makan dan minum itu kategori keduniaan? Berikan nama org taksub yg tidak makan dan minum (mengabaikan keduniaan) dan hanya melakukan ibadah spritual.

1) Apakah kriteria yg kamu gunakan utkmengatakan adalah memadai berdoa dan sembahyang 1 atau 2 kali sehari? Bolehkahkamu sertakan bukti utk menyokong kenyataan kamu?
Kalau kita   mempunyai iman dan kepercayaan kuat, maka sehari atau dua hari memadai.....ini  atas kepercayaan saya...Kristan tidak menyembah 3-4 kali sehari...kami  mempunyai kerpercayaan terhadap Pencipta.
Tunjukkan dalam bible yg mengatakan sehari atau dua hari memadai.

mashimaru83 posted on 19-2-2013 06:21 PM
Jika anda lihat post #159, saya ada menyatakan bahawa antara sebab produktiviti sebuah syarikat  ...
Jika anda lihat post #159, saya ada menyatakan bahawa antara sebab produktiviti sebuah syarikat menjadi lemah adalah pekerja menghabiskan masa melayari facebook, pekerja ponteng kerja, pekerja datang lewat dan kekurangan pekerja. Persoalannya sekarang, mengapa kamu mengenepikan faktor-faktor ini tetapi memilih sembahyang 5 waktu sebagai faktor utama?

saya layari face book tapi tidak buang masa...malah promote produk saya....saya tida asyik dengan doa dan sembayang 4 atau 10 kali sehari...

Truth.8:

Ya, saya percaya dan menerima realiti bahawasanya kamu telah melakukan tuduhan kurang adil terhadap agama islam. Sila sertakan bukti jika anda di jalan yg benar.

ye ker? ada kah dlm segala thread saya  di sini tulis secara 'direct' pada muslim  dan islam??
sila tunjukan bukti??

Last edited by Truth.8 on 19-2-2013 08:40 PM

Truth.8 posted on 19-2-2013 08:38 PM
saya layari face book tapi tidak buang masa...malah promote produk saya....saya tida asyik denga ...

Truth.8:
saya layari face book tapi tidak buang masa...malah promote produk saya....saya tida asyik dengan doa dan sembayang 4 atau 10 kali sehari...
Saya tidak bertanya adakah kamu melayari facebook semasa bekerja. Saya bertanya mengapa kamu mengenepikan faktor-faktor yg telah saya beri (pekerja datang lewat, pekerja ponteng kerja, dan lain-lain) tetapi memilih sembahyang 5 waktu sebagai faktor utama?

Truth.8:
ye ker? ada kah dlm segala thread saya  di sini tulis secara 'direct' pada muslim  dan islam??
sila tunjukan bukti??

Nampaknya kamu sudah terlupa. Sila refer post #148 dari kamu:
Truth.8:
muslims yg taksub adalah muslims yg mengamalkan semua dlm ajaran islam....muslims moden tidak begitu....
kamu boleh bandingkan ....
Terdapat jg muslim yg mengamalkan semua dalam ajaran islam tetapi tidak taksub. Bukankah tuduhan kamu tidak adil?