CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Truth.8

Si DIA dan manusia yg beragama

petang tadi aku mimip......memandangkan kurang sihat....saya tido kerana penat ...dalam mimpi itu:

mencari ' saffron" ..tapi semua nya  buatan dari India aku tengah cari buatan dari Iraq.....masa tengah cari.....aku dengar suara memanggil saya " hai  maka tak kenal maka tak cinta"  aku tak layan sebab ingat ada orang nak perli saya...sekali lagi , suara itu memanggil saya "hai  maka tak kenal maka tak cinta"

bila aku pusing belakang dan melihat seorang berpakaian jubah putih ....putih abis....aku dekati pada orang ini....dia tanya saya" buat apa itu"?  saya  jawap " cari saffron"  dia tanya lagi" bagus ke  saffron "  saya jawab" bagus ....bagus lagi kalau ada buatan iraq, campur dengan susu dan minum'  dia senyum lagi ....lepas itu dia terus  hilang.....

muka kurang jelas...tapi senyum....manis sungguh.....

esok hari saya ke tempat yg sama nak cari dia.....tak jumpa ...yg saya jumpa " orang berkulit hitam pekat, jubah putih - perangai kurang elok kerana tutur bahasa kurang sopan- cara duduk sampai tunjuk aurat (kaki peha boleh nampak)

aku tidak tegur  dia sebab perangai yg kurang sopan itu...

lepas bangun dari tido....aku dpt maksud mimpi yg tersirat itu...

saya minta siapa2  boleh teka  maksud mimipi  tersebut?

p/s: orang yg jubah itu: mungkin Malaikat atau si DIA  ... Last edited by Truth.8 on 2-3-2013 06:14 PM

Truth.8 posted on 2-3-2013 12:30 PM
manusia tu dijadikan layaknya Hamba, apabila hamba maka kerja nya patuh, apabila patuh perlu ken ...

kau membenarkan kata2 aku dlm xsedar,  tapi tiada guna kau copy n paste.
Last edited by atiqullah on 4-3-2013 08:49 AM

atiqullah posted on 4-3-2013 08:44 AM

copy n paste??? apa yg copy n paste itu??

Truth.8 posted on 1-3-2013 05:49 PM
ok, setuju...tapi bomb sana dan sini ...macam mana itu??

Bom sana sini, serang negara lain, bunuh orang awam, tipu harga dan timbangan, jual senjata untuk hancurkan manusia, buat dadah.... orang islam ka?

hantukiller posted on 4-3-2013 03:52 PM
Bom sana sini, serang negara lain, bunuh orang awam, tipu harga dan timbangan, jual senjata untuk  ...

abis itu yg bom bangunan  911, hijacked plan, kes terbaru sultan sulu ???
macam mana itu???

hello....sila buka minda sikittttt

Truth.8 posted on 4-3-2013 04:10 PM
abis itu yg bom bangunan  911, hijacked plan, kes terbaru sultan sulu ???
macam mana itu???

911 tu orang islam ka yg buat? sapa yg sahkan???

Sulu tu islam ka?

Yg hantar kapal perang, yg cipta senjata pemusnah, yg merompak hasil bumi negara lain tu islam ka?

Follow Us
hantukiller posted on 4-3-2013 04:20 PM
911 tu orang islam ka yg buat? sapa yg sahkan???

sultan sulu kafir ka?? 911 itu kafir buat ka??? abis..muslims semua baik2????

brother truth.8 saya sudah baca keseluruhan topik ini...saya cukup tersentuh dalam hati, ramai saudara-saudara adik beradik kita yang mengikut Abang Yesus Kristus tidak tahu tentang the way of life...saya rasa topik ini sebagai pengajaran untuk satu kesedaran kepada umat abang Yesus Kristus.

soonhock posted on 6-3-2013 09:05 PM
brother truth.8 saya sudah baca keseluruhan topik ini...saya cukup tersentuh dalam hati, ramai sauda ...
brother truth.8 saya sudah baca keseluruhan topik ini...saya cukup tersentuh dalam hati, ramai saudara-saudara adik beradik kita yang mengikut Abang Yesus Kristus tidak tahu tentang the way of life...saya rasa topik ini sebagai pengajaran untuk satu kesedaran kepada umat abang Yesus Kristus.

Atas nama  si DIA, yg Maha Pencipta segala alam semesta....baca lah dalam Bible awal hingga akhir....tiada perkataan agama....

Yesus datang dan lengkap kan segala kemusykilan yg selalu manusia bertanya-tanya , mereka-reka dan lain...

John 14:6 Jesus answered, "I am the way and the truth and the life ...

Cuba lihat dan baca...adakah Yesus kata  agama(religion)...Tak.
Manusia aja pandai2  membuat agama kerana ada agenda sendiri...agama membuat manusia taksub, suka menilai orang lain dan lain...
saya bagi satu contoh, saya pernah ke Bodhgaya...tempat Buddah dapat 'Enlighment  ..

saya terima PM...tanya "awak dah jadi Buddhist?saya jawab, tak salah kita melawat tempat 2 tersebut sebab mengisi pengalaman....

Saya anggap  Gautam sebagai Guru...mengajar  macam2 nilai moral...

macam cigku sivik....saya juga hormati...jadi , saya ke tempat tersebut utk memberi satu penghormataan   pada Gautam dan mendapat pengalaman....

itu lah ke indahan kalau kita  kenal Si DIA dan Kitab Bible...TIADA Kebencian terhadap insan...

apa2 pun kita ini manusia...masih ada kelemahan....se elok-elok nya....kita banyakan 'spirituality' dengan membaca Bible dan lain...

Last edited by Truth.8 on 6-3-2013 10:34 PM

Semalam aku tengok ultimate journey di astro...

Dalam rancangan tersebut  byk keindahan alam semula jadi saya dapat tengok..semua dtg dari ciptaan si DIA..
Masa saya menonton....saya melihat biri2 dengan bulu yg    tebal  hidup di kawasan yg sejuk dan salji.... sungguh tersentuh hati saya melihat biri2 dengan bulu yg lebat kerana lindungi dari sejuk....

...bukan     itu aja... bila memikir si DIA cipta  dengan ciptaan nya   dengan arkitek yg unik di mana di kawasan yg sejuk...si DIA membuat bulu biri2 tebal  utk ciptaan supaya tahan sejuk...kalau di kawasan tidak sejuk....kulit   tidak tebal ....

Bayangkan lah...betapa  unik dan agun nya si DIA....tapi ada segelintir masih tidak percaya kewujudan si DIA tapi percaya dengan sain dan  black hole...

Adakah sain boleh terangkan macam mana kejadian tersebut ? biri2 dan bintang yg hidup di kawasan sejuk dengan       bulu tebal dan binatang yang hidup di kawasan tanpa sejuk kulit tak tebal supaya boleh di sesuaikan dengan keadaan negara masing2??? Pasti sain dan  orang  yg tidak percaya Tuhan tidak dpt  jawapan ....

Bila mellihat semua keunikan ciptaan dari si DIA..semakin sayang dan cinta terhadap si DIA
Last edited by Truth.8 on 20-3-2013 08:01 PM

perbincangan yang menarik..

mengingatkan aku kepada kelas yang aku pergi; Islam adalah cara hidup (basic) yang telah di ajar oleh Baginda Muhammad s.a.w. Sebab itu kita bukan sekadar mengkaji Al-Quran, tetapi mengkaji juga cara hidup dan tatacara Muhammad s.a.w., kerana baginda sendiri adalah "Al-Quran berjalan". Sebab itu Islam ada cara hidup; bersugi, wudhu', mandi, memakai wangi2an, bergurau dengan isteri/ahli keluarga, menjaga lidah etc etc...

Aku yakin Kristian juga ada cara hidup, dan Kristian juga mengkaji tatacara Jesus, kan?

Truth.8 posted on 28-2-2013 01:03 PM
syok sendiri adalah golongan yang berpakaian alim ...tunjuk2

syok sendiri adalah golongan yg  ...

kamu berbincang tentang agama mana? Bila bab "menutup seluruh badan", kamu macam menghentam Islam.

Kalau kamu nak berbincang tentang Islam, menutup aurat dan kehendak DIA, aku boleh jawab. Tapi kalau kamu bukan menghentam Islam, saya nak biarkan statement kamu ini berlalu.

Kene clarify dulu, nak2 kalau orang macam kau.

Truth.8 posted on 4-3-2013 04:26 PM
sultan sulu kafir ka?? 911 itu kafir buat ka??? abis..muslims semua baik2????

sapa yang cakap muslim semua baik2 tu memang tak tepatlah tu statement dia..

gunblade712 posted on 20-3-2013 04:11 PM
kamu berbincang tentang agama mana? Bila bab "menutup seluruh badan", kamu macam menghentam Islam. ...
kamu berbincang tentang agama mana? Bila bab "menutup seluruh badan", kamu macam menghentam Islam.

Kalau kamu nak berbincang tentang Islam, menutup aurat dan kehendak DIA, aku boleh jawab. Tapi kalau kamu bukan menghentam Islam, saya nak biarkan statement kamu ini berlalu.

Kene clarify dulu, nak2 kalau orang macam kau.

napa? rasa ke? siapa yg makan petai, dia rasa bau kencing nya

gunblade712 posted on 20-3-2013 04:12 PM
sapa yang cakap muslim semua baik2 tu memang tak tepatlah tu statement dia..

maksud? muslims semua baik2 ka??

gunblade712 posted on 20-3-2013 04:10 PM
perbincangan yang menarik..

mengingatkan aku kepada kelas yang aku pergi; Islam adalah cara hidup ...

ye ker ? ada ayat di quran  cara hidup??

dlm Bible   Jesus kata, I am the way, life .....

Truth.8 posted on 20-3-2013 07:59 PM
napa? rasa ke? siapa yg makan petai, dia rasa bau kencing nya

kalau kamu tak merujuk kepada Islam, takpelah. saya tanya je..

Sebab dalam pengetahuan saya yang cetek ini, HANYA SATU SAHAJA AGAMA YANG SERING DIKAITKAN DENGAN ISTILAH 'MENUTUP SELURUH BADAN' IAITU ISLAM. (ini merujuk kpd aurat wanita).

KALAU Truth.8 kata dia TAK MERUJUK KPD ISLAM, maka SAYA CABAR TRUTH.8, DIA RUJUK KPD AGAMA APA?

tapi seperti biasalah, saya yakin Truth.8 takkan jawab soalan ini.. sebab golongan yang cakap belit dan jenis pengecut tak berani bertanggungjawab atas kata2 sendiri memang macam tu...

Truth.8 posted on 20-3-2013 08:00 PM
maksud? muslims semua baik2 ka??

statement simple macam tu pun kamu tak paham? macam mana nak berdebat ini?

mengatakan "semua muslim baik" tu seolah2 mengatakan "semua orang kristian adalah baik"...

Truth.8, kamu setuju apabila aku mengatakan bahawa "semua orang kristian adalah baik" ?

gunblade712 posted on 20-3-2013 09:02 PM
kalau kamu tak merujuk kepada Islam, takpelah. saya tanya je..

Sebab dalam pengetahuan saya yan ...

saya ckp   general...agama membuat orang tutup semua bahagian anggota....mcm cult pula...

senang aja....sikat rambut elok dan kemas...baju tidak dedah sangat ...i think ok lah

Truth.8 posted on 20-3-2013 08:03 PM
ye ker ? ada ayat di quran  cara hidup??

dlm Bible   Jesus kata, I am the way, life .....

Truth.8, kamu refer kepada ayat ini, kan?

Jesus answered, "I am the way and the truth and the life. No one comes to the Father except through me. (John 14:6).

Ini adalah sabda Jesus Christ (atau di kenali sebagai Isa Al-Masih dalam bahasa Arab/Aramaic). betul?

Quran mengatakan Islam itu Ad-Din :

I have perfected for you your religion and completed My favor upon you and have approved for you Islam as religion. (Al-Ma'idah, 3). http://quran.com/5/3

Perkataan Ad-Din ini selalu di terjemah secara kasarnya sebagai "agama". Walaupun ianya boleh di terjemah sebagai "agama", tetapi pengetahuan mendalam di perlu kan untuk memahami maksud perkataan 'ad-din'. Ada banyak terjemahan perkataan "Ad-Din". Sesiapa yang belajar bahasa Arab pasti tahu bahawa Din boleh merujuk kpd kerajaan/kekuasaan, boleh merujuk kpd "tamadun", boleh merujuk kpd fitrah, hutang, dan macam2 lagi.

Scholars of Islam telah pun membincangkan tentang perkataan "Ad-Din" di dalam ayat 3, surah Al-Ma'idah. Ianya bukan sahaja merujuk kpd agama, tetapi cara hidup yang berlandaskan sunnah baginda s.a.w. Baginda s.a.w sendiri menyampaikan kpd kita di dalam hadith yang bermaksud "aku tinggalkan kpd kamu 2 perkara, yang mana jika kamu berpegang kepadanya, nescaya kamu tidak akan sesat sampai bila-bila, iaitu Al-Quran dan Sunnahku".

Al-Quran sendiri memerintahkan kita supaya ta'at dan ikut baginda Muhammad s.a.w.

And We did not send any messenger except to be obeyed by permission of Allah. (An-Nisa', 64). http://quran.com/4/64

Jadi, di dalam Quran dan Sunnah baginda s.a.w, terdapat banyak reference bahawa Islam adalah cara hidup. Oleh sebab itu, kami mengikut cara baginda Muhammad hidup. Kami makan menggunakan tangan kanan sahaja, kami beristinjak menggunakan air dan menggunakan tangan kiri, kami memulakan langkah keluar rumah dengan kaki kanan, kami solat sebagaimana baginda Muhammad s.a.w solat, dan sebagainya.

Perbincangan tatacara hidup ini juga besar; pakar sirah dan pakar hadith harus membezakan antara perbuatan/kata2 baginda yang merujuk kpd baginda sebgai seorang lelaki arab, atau perbuatan/kata2 baginda yang mengajar kita tentang cara hidup. Contohnya, baginda tidak memakan dhab, namun binatang itu halal dan boleh di makan. Jika kamu betul2 belajar tentang Islam, wahai Truth.8, tentu kamu tahu tentang cerita ini.

Skarang, saya nak tanya kamu, wahai Truth.8. Jika betul kamu mengikut way of life seperti mana yang telah di ajar oleh Jesus Christ di dalam Bible (merujuk kpd ayat John 14:6), cara hidup Jesus yang mana yang kamu ikut? Saya tahu, kamu cuma dapat bagi SATU contoh sahaja, iaitu observing Sabbath.

Dan apa lagi "way of life" yang telah Jesus ajar kamu di dalam Bible? Yang ini, harap Truth.8 dapat share dengna kita.