CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

ce sambung lagi en tt, jangan makan kacang je ~ngeh3

mmg seramla...takut kan...sambung la lg TT

sambung la TT..kisah dia ngan alam bunian tu cane lak..

cagOO posted on 5-3-2013 10:38 AM
olololoo tt.. sambung ler sambung lerr.. iols debor nak tau ni

debornyerrr dia..

takutnyerrr kita kalo hijab terbukak..

hijab ni blh ttp jgk k?? klu diorg dh x nk

Follow Us
sebenarnya dr dlu lg akak prnh dgr cite2 mcm ni.... dh pulak tu lbh kurang je jln ceritanya. tp akak bukan la nk kata apa, cuma akak mcm agak kurang percaya je....thats all....jgn terasa tau dik.

pernah dgr kes cmni..  hamba Allah ni leh nmpk benda2 ghaib..

katanya mmg menyusahkan..  sbb makhluk tu byk di sekeliling kita
nak jalan mana2 pun kena hati2 takut terlanggar (makhluk2 tu marah klu dia langgor sbb deme tau dia nampak deme katanya... hehe)

ada sekali tu hamba Alllah tu masuk masjid kg..  dia nmpk ada sekor dok kt alang masjid (masjid kg ala2 surau... ada alang bagai)
makhluk tu tanya dia "nak semayang ke?"  

tp hamba Allah ni dh lali...  dia xheran dh menda2 tu katanya...

sire posted on 5-3-2013 03:49 PM
sebenarnya dr dlu lg akak prnh dgr cite2 mcm ni.... dh pulak tu lbh kurang je jln ceritanya. tp akak ...

hehe..takpe la kak.hak masing2 nak percaya ke tak.awok share ape yg awok tau je...kalo tak nak caye anggap je la ni sbg hiburan.

tp ape2 pun aku sendiri mmg pada asalnye tak berape nak percaya dgn kwn aku ni.dengar boleh tp percaya kene fikir dulu.bukan menidakkan kewujudan ilmu mcm ni tp betul ke tak je cerita ni jadi kat dia.sampai la ada berlaku beberapa perkara yg aku lihat dan dengar sendiri,terutama yg berlaku kat ofis,baru la aku rasa aku boleh percayakan arman ni..heh..

anakbuah mamajiah 2 beradik bolih tgk benda2 ni..
yg abang tu takla teruk sangat..adik perempuan dia teruk sket..
sampai terkencing2 dia ketakutan..tepi tangga ada budak kecikla..
duduk dlm kereta plak..dia nmpk puntianak terbang ikut kereta depanlah..
hantu tercangkung atas lori lah..kesian tgk dia..baru 13 tahun..mak dia kata nak bwk berubat..
yg abang tu..masa buat rondaan kat kg..(byk pencuri..)duduk ngan anak mama kat bawah pokok durian..
suluh sana suluh sini..tersuluhlah benda alah tu kat belakang anak mama..tengah terjelir..tapi muka je..
dia diam2 tarik anak mama dan ajak masuk umah..dia kata dia haus dan letih..
sampai depan pintu rumah..baru dia cerita..tapi dia kuat semangat sket...

Rate

1

Best thead ni.. Keep it up..!!

hoho..dah habis pulak kacang nak makan.aku sambung sikit lg hari ni sebab masa tak mengizinkan..

ada yg bertanya kenapa tak ditutup je hijabnya?ye memang itulah yg difikirkan arman ni..jenuh la dia bertanya dan mencari orang yg boleh membantunya menutup hijab tu.ada 2,3 orang bomoh dah dijumpa tapi semuanya gagal.yg paling best ada sesetengah bomoh tu,tak dan la arman ni nak bercerita panjang tentang hajatnya,dia sendiri membatalkan hasrat tu dan terus balik sambil meninggalkan bomoh2 tadi terpinga2.kenapa?sebab bila je arman ni melangkah masuk ke rumah bomoh tu,teruslah ternampak segala jenis makhluk yg tak berapa elok rupa parasnya menghuni rumah tu bersama2 bomoh tu.ada yg bertenggek atas bahu,duduk atas alang,mengintai dari dapur dan macam2 lagi.maka arman ni pun memang tak cakap banyak,terus blah..

akhirnya 1 hari dia bertemu dgn seorang ustaz yg tak lah popular mana kat kampungnya.beliau pun menceritakan msalahnya tu.ustaz tu pun pada awalnya macam tak percaya jugak dgn cerita si arman ni.memang ustaz tu berilmu tapi belum tentu lagi dia boleh melihat ilmu orang lain..ustaz tu pun tak tau nak tolong mcm mana.cuma dia menyuruh arman prgi ke suatu tempat utk bertemu dgn seorang yg digelar haji madi.insyaallah haji madi boleh membantunya dalam hal ni.dipendekkan cerita dapat jugaklah arman ni mencari orang yg dimaksudkan dan bercerita masalahnya dan siapa yg menyarankan untuk dia mencarinya.maka setelah mendengar apa yg diceritakan oleh arman,haji madi pun mengajak arman keluar rumah.mereka pun turun ke tanah dan haji madi terus menyuruh arman melihat sekeliling ketika itu dan bertanya ada apa yg dia nampak?dengan takut2 dia pun melihat sekeliling dan berkata sambil terketar2..ada lembaga berambut panjang terbang bersama2 1 lembaga kecil di belah kiri mereka..seolah2 lembaga itu terbang bersama anaknya..di hujung belakang rumah kelihatan ada satu makhluk yg kering melidi sedang memerhati mereka.di jalan utama di hadapan rumah haji madi,kelihatan seorang tua sedang berjalan sambil di pinggangnya terselit sebilah pedang bersarungkan emas..rasanya org tu manusia biasa.tp agak pelik kerana dia membawa senjata sebegitu berjalan di dpn org ramai.itulah penerangan arman...

Rate

1

kelebihan  yang istimewa...
bangganya dengan orang terbuka hijabnya dan menggunakan kelebihan tu untuk membantu orang malahan makhluk lain yang memerlukan pertolongan dia...
thumbs up utk kawan TT

continue plis TT dah nak merembes nie..

enciKacang posted on 5-3-2013 04:39 PM
hoho..dah habis pulak kacang nak makan.aku sambung sikit lg hari ni sebab masa tak mengizinkan..

...

alaa....bile nk smbung, tgh syok2 bace ni

jangan ttup lampuuuuuuuuuuuuuooooooooo

pandangan aku, org yg di buka hijab/kasyaf/mata ke 3, adalah org yg bertuah...
sebab bukan semua org yg boleh melihat alam ghaib nie..
terbukanya hijab/kasyaf/mata ke 3 ada berberapa perkara :-

1) anugerah ALLAH pada hambanya yg terpilih..(kasyaf)
2) Ilmu - dipelajari dan diijazahkan (ade cara "baik" dan ade cara "hitam")..
3) ada jinn dlm badan (mata) tak kira la sama ada disihir atau tidak sengaja..
( yg nie best bg perawat2 yg leh tangkap jinn nie, cuba tangkap jin yg duk kat mata  dia tue, niat pada ALLAH kalau "ilmu" tak dapat la tarik(mata ke3)...kalau jinn, org tue dh tak boleh nampk jinn..baru la tau mata ke 3 org tue sebab jinn ka atau ilmu...)
( ade gak kes yg jinn dh cabut, tp still leh nampak pasal jinn tak tutup suis...kehkehkehhh)

nie pengalaman aku mase sekolah dulu2 (aku budak silat dulu2)..
masa tue aku bersekolah di sebuah sekolah teknik di Perak (SMT Seri Iskandar, Bota, Perak)
aku ade mengamalkan zikir2 yg dikhususkan untuk dibuka hijab/mata ke 3.
( jgn risau sebab tak bertentangan dengan ajaran islam)
nak mengamalkan dan menjazamkan mengambil masa skit bergantung pada org dan keizinan ALLAH.(segala yg baik dan buruk dari ALLAH, mohon la pada DIA yg Maha Berkuasa dan Maha Mengetahui)

aku sendiri mengambil masa berbulan2...dlm masa tue pelbagai dugaan yg dihadapi dan mata dh mula boleh nampak skit2..macam lintasan2 hitam..adakala besar dan adakala kecil sebesar kucing, sangat laju.. paling aku tak boleh lupa, masa study mlm (prep) dekat kelas..kelas aku tue ceruk skit kat sebelah hutan bukit.. aku study kat sebelah pintu masuk blah depan,sebelah kiri aku tingkap..aku toleh ke tingkap dan masa tue aku nampak satu sosok bayangan dalam kaca tingkap, laju menghala ke pintu pastu aku nampak lintasan bayangan hitam setinggi corridor banggunan sekolah berlalu laju je..
aku cume leh ckp "wow"..
pastu sambung blk study...kehkehkehhh...sebab dh biase sgt nmpk mcm tue..

last kemuncak ilmu yg aku ambik nie, aku demam seminggu pasal masa aku masuk tandas aku nampak mahkluk berbulu mata merah duk bertinggung dlm toilet..tutup pintu blk terus cabut masuk dorm..agak2nye dia tgh berak kot...tak pasal2 aku cuti seminggu..yela kalau dia tercongok mcm tue mau aku tak demam..kalau dari jauh nmpk dh bayang2 skit2 lama2 jelas lain la citer..aku nie tak suke "suprise.." boleh gugur jantung...masa tue mmg mata aku dh boleh nampak dengan jelas jinn malaun nie..skrg dh tak berapa nk nampak dh, sejak aku dh tak amalkan...ade "on off" la ilmu tue..

kesimpulanya kalau nk tgk mambang2 nie, penuhkan la dulu ilmu didada...cari pendinding diri yg HAQ..

Rate

1

Assalamualaikum TT...
kehkehkehhhh...

lume masuk umah org tak bg salammm.....

isk makan kacang je pon..sambung la lagiiii

mnSK posted on 5-3-2013 07:59 PM
pandangan aku, org yg di buka hijab/kasyaf/mata ke 3, adalah org yg bertuah...
sebab bukan semua or ...

Assalam....nak tanya sikit..yang kata 'nampak' tu camner ek? Nampak depan2 macam kita tengok apa yang depan mata kite tu ker?..