CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

pasuoren posted on 11-3-2013 09:19 AM
ada orang tertentu aje yang memang betul-betul memang boleh nampak..
cuma tahap 'nampak' tu aje ...

ikan kaloi n singa tu apa maknanya

mamajiah posted on 5-3-2013 04:30 PM
anakbuah mamajiah 2 beradik bolih tgk benda2 ni..
yg abang tu takla teruk sangat..adik perempuan di ...

makacih BabeYSHa..bagi mamajiah tacang...

ash pernah dengar tentang seseorang yang terbuka hijabnya sebab dia terlalu bongkak. selalu cakap dalam dunia ni mana ada hantu la, imaginasi terlebih la, blablabla. agaknya ada jin yang geram ngan dia, terus dibuka hijab dia. sejak tu, dia boleh nampak macam2 benda halus. orang ni ialah kawan sekelas adik ash masa belajar kat uitm dulu. antara pengalaman yang diceritakan pada ash ialah:

kisah rombongan ke sri lanka. diorang satu kelas pegi melawat sri lanka. budak ni (lelaki) duduk la kat satu bilik hotel ni dan berkongsi dnegan rakan sekelas sorang lagi. masa dia nak masuk dalam bilik air, dia ternampak seorang perempuan berpakaian lengkap tradisional sri lanka tengah menari tarian india kat dalam tu. masa dia masuk tu, perempuan tu berenti menari sambil jeling kat budak ni. mungkin dia marah sebab budak tu kacau sesi tarian dia. budak ni pun angkut tuala dan pegi mandi kat bilik lain. tinggal roommate dia je yang tak tau apa mandi kat situ

kisah hantu toilet. kat fakulti diorang tu, memang satu benda biasa la kalau student2 akan stay kat studio sampai tengah2 malam siapkan kerja. satu malam ni, budak ni pegi la toilet. masa dia kat dalam toilet tu, dia nampak ada sorang perempuan bersidai kat atas pintu toilet tu dengan rambut berjuntai pastu darah mengalir kat pintu. pompuan tu memang pandang je budak ni dengan pandangan mata yang tajam. budak ni plak takleh ke mana sebab dia pun tengah buat bisnes dalam tu. bila dah selesai, dia buat macam tak reti je pastu bukak pintu tu dan terus keluar tanpa basuh tangan

rasanya benda ni jadi sebab ada jin duduk kat mata dia, macam forumer lain bagitau. skang tak tau apa jadi ngan budak ni. masing2 dah grad dan bawa diri ikut haluan masing2

setelah aku korek2 lagi dari arman,barulah die cerite..rupenye mase die ni lahir dulu,seminggu sebelah matenye ni tak bukak2.risau dah mak bapaknye ingatkan kot bute ke ape..bawak ke klinik pun doktor tak boleh nak cakap ape.katenye tunggu je maybe die akan bukak jugak nanti.kalau tak bukak2 jugak barulah akan jadi kes perubatan.so memang dalam seminggu lepas dilahirkan tu barulah sebelah matenye ni terbuka..mungkin ade sesuatu yg istimewa dengan mate sebelahnye tu..bile aku tanye balik pada die,tak pernah ke ang cuba tutup sebelah mate tu bila ade nampak bende2 pelik tu?dan die pun baru terfikir..tak pernah pulak die buat mcm tu sebelum ni....aaa...maybe lepas ni akan ade cerite pasal ni pulak..

tak sabar nak tunggu kiah tt seterusnya.....sangat la menarik..........

cerita lah lagi tt

saya percaya cerita hijab terbuka ni sebab adik ipar saya boleh nampak benda-benda begini

anak perempuannya yang baru 3 tahun boleh nampak benda serupa

Follow Us
enciKacang posted on 11-3-2013 06:59 PM
setelah aku korek2 lagi dari arman,barulah die cerite..rupenye mase die ni lahir dulu,seminggu sebel ...

haaa update tau yang.. pastu ko tagnama aku.. aku nakt ahu apa keputusan dia. sethu aku pun ada yang mcm tu. dpt sblh mata je

jgn lupa tag nama aku

menarik juga kisah2 dari pengalaman org2 yg ada kebolhean sebegini. mmg kita tak boleh nafikan kewujudan mahluk sebegini.

mengikut cerite arman,mase sekolah dulu,org tak suke kawan dgn die.terutama sekolah rendah..time rehat pun die tak rehat kat kantin.bawak bekal dari rumah dan makan kat tepi koridor.dekat tong sampah katenye.die pun tak tau nape tp mmg org tak suke kawan dgn die.die bersikap agak menyendiri gak la mase tu.dgn masalah mate die tu lg.memang teruk gak la die ni.haii...kesian gak aku dgn kawan aku ni...

mase sekolah menengah pulak die ni pengawas.mase perhimpunan pagi2,die akan ronda la kawasan sekolah tu.pernah 1 hari tu,tengah perhimpunan tu,ade sorang member die ni,pengawas gak la..berlari kat die bagitau ade bende kat koridor belah sane.mamat ni penakut sikit katenye.arman pun pegi la tengok.kot2 budak ponteng perhimpunan ke,isap rokok ke..sampai je kat situ,die nampak ade macam 1 bende seakan2 beruk tapi besar sgt duk mencangkung kat situ.bile bende tu nampak je die,benda tu terus lari dan lompat ke bawah dan terus ghaib..kawan die ni tadi tanye la ape bende tu..die cakap tah la beruk sesat kot.ye la sekolah diorang ni pun sekolah kampung je.kate arman bende tu mungkin hantu raye..

berbalik kepada cerite mase die ni keje kilang dulu.sebelum ni aku pernah cerite yg die nampak ade lembaga melintas jalan ladang sawit dengan keadaan yg sangat ngeri..kali ni pun kes ade bende melintas jalan gak.bezanya kali ni benda tu melinats jalan pekan.kat lampu isyarat.macam biasa la arman dgn motor kapcainye..mase tu ade lori panjang berenti belah kanan die.elok sambil tunggu lampu nak hijau tu,tibe2 katenye ade la natang ape ntah melintas jalan.rupe bende tu pulak.....

macam orang biase.tapi macam takde tulang.tangannye habis macam dilipat2 sampai ke celah kakinye dan kaki die tu pulak pun macam dah patah2.bayangkan bende tu berjalan dengan cara mengcangkung mcm jalan itik tu,tangan die terlipat2 kat kaki die.kepala pun terperosok ke badan.aku pun susah nak bayangkan macam mana fizikal bende tu..tapi boleh la kot..bende tu melintas mase lampu merah.tu yg lawak jugak kate member aku ni.bende tu macam bijak pulak nak melintas time lampu merah.takut gak die kene lenyek dengan lori tu kot..hehe...

macam tu la kisahnye...sebenarnye part yg paling best dlm cerite arman ni ialah cerite mase die berkenalan dan berjumpe dgn jodoh die.bini die sekarang ni la..bagi aku cerite tu sgt2 menarik.mase ni la jugak dah bersangkut2 sikit dengan alam bunian.bukan bini die tu bunian tp ade sangkut dalam cerite le..panjang gak la..aku pun tak tau nak ceritekan mcm mane dan mula dari mana.part ni aku rase maybe ade yg tak kan percaya.arman sendiri ade cakap kat aku,kalau aku atau sape2 tak percaya pun die tk pelik dan tak salahkan orang tu..die memang berat sikit nak cerite kat aku part ni kalo bukan aku desak dan pakse dan rasuah macam2.heh..die sendiri pun antara percaye atau tidak sampai la sekarang..die tak kisah.yg die tau ape yg jadi tu dah menemukan die dgn bini die.memang jodoh die cara macam tu.. Last edited by enciKacang on 12-3-2013 07:19 PM

Rate

1

hest posted on 12-3-2013 02:11 PM
haaa update tau yang.. pastu ko tagnama aku.. aku nakt ahu apa keputusan dia. sethu aku pun ada ya ...

err...macma mane nak tag?hambe org baru tak reti...
aku quote je la ye.hehe..

cer citer pasal jodoh tue.

Cer citer cer citer..

enciKacang posted on 12-3-2013 07:21 PM
err...macma mane nak tag?hambe org baru tak reti...
aku quote je la ye.hehe..

quote pun boleh

kalau  nak seru  ko kuarkan @ pawstu nama aku, contoh @hest kalau nak tahu jadi ke tak.. nanti dia jadi macam ni >> @hest

nama tu tukar warna biru dan ada underline

hest posted on 12-3-2013 10:08 PM
quote pun boleh

ouhh..mcm fb gak la ye?ok tq..hihi..

tag aku jugak yer encikkacang

enciKacang posted on 12-3-2013 07:17 PM
mengikut cerite arman,mase sekolah dulu,org tak suke kawan dgn die.terutama sekolah rendah..time reh ...

ok....x sabo nk tggu citer arman btemu jodohnye itu

ade org kat kg saya, dia pun terbuka hijabnya...bole nampak benda yg kita tak nampak..
dia selalu bercakap sorang2..yer lah kita tak nampak tapi dia nampak ...
dia selalu cerita ade pakcik ni selalu borak ngan dia..tapi kita tak nampak sape yg dia layan borak tu...tapi org kampung anggap dia ni gila..
cian dia..tapi tak tau la kalu dia bebetul gila..rasanya bleh jadi gila org yg ada keistimewaan cam tu..kalu tak kuat semangat...

enciKacang posted on 12-3-2013 07:17 PM
mengikut cerite arman,mase sekolah dulu,org tak suke kawan dgn die.terutama sekolah rendah..time reh ...

Wahh TT, best la baca kisah arman nih..

Mesti seronok kan TT dengar dia bercerita..

Tak sabar nak tahu kisah selanjutnya macamana dia boleh jumpa jodoh dia tu..
Cepat TT, sambung sambung.. Hihi..

Menarik gak citer encik kacang ni......

kecik-kecik selalu nampak lintasan. dah besar ni tak dah. hati dah kotor kot. hoho

wahhh.....ini sudah interesting.

Tadi aku dh siap mengarang citer kesah benar aku pasal opis baru nie, tiba2 aje page jump and terus hilang segala draft yg aku dh type.....mesti kaka baju merah tk mau aku share citer pasal dia dgn korunk......