CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yeepi_33

PTD - Pegawai Tadbir Diplomatik - v.3 -

blacklist 3 taun tu terpakai kt semua jawatan kerajaan dik oiii yg ko dah dapat surat offer utk lapor diri tp tolak...pegawai sains tu pun under SPA gak. aku x p sbb memikirkan pas master pun bule apply lg...tp yg tu sbenanye xde dlm plan aku..aku buat master utk jd pensyarah...tp dah ditakdirkan idup aku ni sebagai ptd, maka dipermudahkan la jalan untuk aku..
cm kawan aku ade ramai yg kontrak ptd ngan jpa dari 2008 lagi. utk diserap kepada jawatan tetap dorang tetap kene pas exam, pac n inteview. ade sorang member opis aku ni..keje die mmg tiptop, exam 4 kali asek pas je..tp aku xtau nape asek failed inteview,nk kate x pandai ckp cm pelik la, baru taun ni dorang dapat lantikan tetap tu pun ngan pelbagai onak dan ranjau.
sorang lagi xpandai buat keje, mmg hampeh tp kitorang pun xtau cmne die bule lepas inteview. tah ape la die goreng panel tu..
so ko jgn confident sgt senang je nk pas inteview tu..aku bukan nk takutkan ko..soal rezeki di tangan Allah..ko mintak la petunjuk dariNya ye..

senahitam posted on 25-5-2013 09:43 AM
blacklist 3 taun tu terpakai kt semua jawatan kerajaan dik oiii yg ko dah dapat surat offer utk lapo ...

senah, dengar kata this year spa nak 100 orang ptd sahaja. betul ke? kalau ye, memang susah le nak pass interview. Only the cream of the crop will pass. All the best to the candidates! kalau tak der PAC terus je ke interview. kalau ada PAC satu lagi ranjau yang perlu ditempuhi. PAC ni pun bukan senang nak lulus.
BTW senah, u batch PTD tahun bila? Masa u dapat PTD, tetap kan?
Last edited by nafizzz on 25-5-2013 10:20 AM

tah la...taun lepas aku dgr dr orang UDPA sendiri kadet 100 orang mei ini kat INTAN Kiara cm sorg kt atas ni gtau..kire 1st batch la...pastu 2 minggu lepas dgr dari officer UM kate dorang yg handle pasni intake bulan sept ni...yg ni may b la group yg baru pas exam ni..aku lum sempat nk korek dari geng aku kt INTAN tu pasal ni..huhu..kalo yg kt bukit kiara ni masak la...hahahaha.dorang agak kejam..

aku batch 2009. 1st batch SPA amik lantikan kontrak, mcm2 syarat untuk lantikan tetap. time tu intake 1000 lbh. byk siri..3 ke 4 tah. kira cm proses tapisan lg la. tp pas KPPA bertukar kitorng ditukar jd lantikan tetap dah..tp kursus2 tu sume wajib utk syarat pengesahan.

time tu pun ade gak yg tolak sbb lantikan kontrak kan..xnak amik risk resign dari keje lame yg dah stabil. kalo x pass tapisan kontrak ni nganga lak..ape2 pun pilihan masing2 la..ptd ni realitinya indah khabar dari rupa je...dibenci oleh skim lain..pandai2 la bawak diri..sedih ok tp bertabah je la.. kalo ko btol2 bule wat keje org x kan pertikaikan. tp ramai gak yg hanya pandai ckp n bg arahan..keje nan hadoo

alalalalalalalala

alalalalalalalala
Last edited by anak_comel on 31-5-2013 03:47 AM

pilihan n keputusan di tgn ko..kalo ko jumpe kaunselor pun dorang xleh buat keputusan utk ko...kesannye ko gak yg akan tanggung sendiri. pk baik2 jgn berharap sgt...kang frust nonggeng lak..keje bkn senang dpt skang ni tambah lak xde experience...all d best tt. aku share takat yg aku tau je

senahitam posted on 25-5-2013 09:43 AM
blacklist 3 taun tu terpakai kt semua jawatan kerajaan dik oiii yg ko dah dapat surat offer utk lapo ...

senah...far nk tanya sikit...ptd ni dia ada di setiap kementrian ek?

tq

Follow Us
a ah ada di setiap kementerian. sume ksu tu ptd..tp kebanyakkan nye buat management n perkara-perkara dasar la..kalo bab2 operasi n teknikal org yg berkelayakan la yg buat, i.e engineer, doktor, cikgu, polis etc. posting byk kt peringkat federal di putrajaya. kalo kt negeri tu ade gak tp x byk.

senahitam posted on 25-5-2013 04:01 PM
a ah ada di setiap kementerian. sume ksu tu ptd..tp kebanyakkan nye buat management n perkara-perkar ...

ooo..terima kasih...

thanks mod.

aku still tak leh brain aku pass the exam. at third attempt.

Still x de confirmation kan samada kne pac ke trus intervies ke? Nebes plak tetiba

salam..
mcm mana boleh tau yg x confirm lagi kena pac ke interview terus. kalau check kat spa8 tu, status urusan:penjadualan assesment center. maknanya kena pac yer.. saya pun mcm x percaya yg boleh lulus sebab biasanya org selalu kata ramai yg x lulus. pastu tuk pac yg fitness tu, mmg lagi la x konfident. ish..ish.. rerama penuh dah dalam perut ni...

alalalalalalalala

alalalalalalalala Last edited by anak_comel on 31-5-2013 03:47 AM

anak_comel posted on 26-5-2013 05:13 PM
hope xde la pac...hope terus interview

Rasanya PAC ada kot. Sukar nak tentukan siapa yang betul2 layak memasuki PTD just based on exam and interview. nak tau juga overall personality, performance, groupwork and leadership quality. Lagipun calon terlalu ramai. kalau tak tapis melalui PAC,  nanti masa jadi kadet ramai pulak yang tak lulus dan tak disahkan jawatan. Kan membazir namanya. Kadet ni one year kan.
Last edited by nafizzz on 27-5-2013 01:53 PM

alalalalalalalala

Last edited by anak_comel on 31-5-2013 03:47 AM

anak_comel posted on 27-5-2013 08:43 PM
kadet ni kena duk asrama ke or ulang alik dr rumah..sbb kalo seseorg calon dah berkahwin mcmana..l ...

Kawan aku yg PTD cakap batch 2013 xde PAC. Diaorg nak ikut sistem lama di mana lepas exam terus pergi interview. Kalau lepas interview baru ditawarkan masuk kadet. Kadet akan dibayar RM2200 sebulan sepanjang jadi kadet di semua INTAN yg terlibat..

Selama setahun kadet akan training polis, bomba, tentera etc.. Kalau buat silap tatatertib ka kena kick out terus. Banyak drama dlm tu.. Dia dulu start 5.30 pagi n habis kul 1 pagi.. No cuti. Ada cuti pun diaorg x bagi keluar n ada rocall..

Amacam geng? Dah macam PALAPES ni..

Yg bujang aku rasa xde masalah.. Kesian pada yg dah beranak pinak.

mhafis posted on 28-5-2013 10:10 AM
Kawan aku yg PTD cakap batch 2013 xde PAC. Diaorg nak ikut sistem lama di mana lepas exam terus pe ...

wow!!really??? Btw nak tanye kenapa tugas PTD ni memerlukan kemasukan yg begitu susah. Adakah bidang tugas seorang PTD tu sangat memerlukan stamina dan latihan yg tinggi? Kalau ya,apa sebenarnya tugas PTD tu selain menggubal dasar sesebuah kementerian tu?

mhafis posted on 28-5-2013 10:10 AM
Kawan aku yg PTD cakap batch 2013 xde PAC. Diaorg nak ikut sistem lama di mana lepas exam terus pe ...

tudia.. training macam PALAPES.. x boleh cuti plak tu. weekend pun x boleh keluar ke, cth nak pi attend lecture master.
So betul la macam yang senah pernah cakap, kemungkinan intake bulan sept ni dan dikendalikan oleh UM.  BTW, let's say intake bulan sept, interview akan diadakan sebelum sept.
Mhafis, boleh tanya kawan PTD u, agak2 interview bulan berapa? Rasanya nak lulus interview pun susah.. sebab dengar kata nak ambil sikit calon saja.
Saya ada baca satu blog ni, dia kata kalau PTD sebelum 2006 memang untung sebab waktu tu perlu dalam 10,000 PTD dan yang diisi cuma aroung 3-4K. So waktu tu senang sikit nak masuk PTD. sekarang ni dah lebih 9K post PTD telah diisi, so sekarang mereka cuma perlu sikit PTD saja lagi. Peluang amatlah tipis..

Last edited by nafizzz on 28-5-2013 12:07 PM

Dlm web SPA bahagian "Senarai Penjadualan Assessment Centre" ada tulis "Calon yang telah lulus / dikecualikan Peperiksaan Memasuki Perkhidmatan jawatan ini akan dijadualkan ke peringkat TEMU DUGA".

Ok now confirm no PAC.

nafizzz posted on 28-5-2013 12:06 PM
tudia.. training macam PALAPES.. x boleh cuti plak tu. weekend pun x boleh keluar ke, cth nak pi a ...

Info yg kawan aku bagi ttg tarikh mula interview aku rasa x valid lah.. Dia cakap start 30 May. Hari ni dah 28 May. Sape sorang pun aku x dengar dapat surat lagi.. So mmg x blh pakai info tu..

mhafis posted on 28-5-2013 12:07 PM
Dlm web SPA bahagian "Senarai Penjadualan Assessment Centre" ada tulis "Calon yang telah lulus / dik ...

TQ for the info.. baru tgk website SPA, betul la.. takder PAC. terus ke peringkat interview..

mhafis posted : Info yg kawan aku bagi ttg tarikh mula interview aku rasa x valid lah.. Dia cakap start 30 May. Hari ni dah 28 May. Sape sorang pun aku x dengar dapat surat lagi.. So mmg x blh pakai info tu..

kalau start 30 may, macam awal sangat.. calon2 mesti belum sedia utk interview.  maybe interview sebelum raya dalam pertengahan jun - julai kot.