CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anwarnuwa

[KOLEKSI]Cerita Hantu Kelakar Seram

alamak guys..aku dah selongkar mmg gambaq tu xder la.. masih dlm usaha mencari.. tp yg aku ingat akk tu pakai cermin mata...maybe org lain kot...

siputsedut posted on 18-4-2013 02:27 PM
dlu ada forumer ni post kisah hantu lawak nk mati  or at least bg iols lawak la... @Joe^Duan

...

sengal tahap gaban

hahaha memang sengal giler......

Guling2 me n mr hubby gelak...

PICes_Boy posted on 18-4-2013 06:41 PM
alamak guys..aku dah selongkar mmg gambaq tu xder la.. masih dlm usaha mencari.. tp yg aku ingat akk ...

anwarnuwa posted on 18-4-2013 09:43 AM
erm...agak musykil gak tu. cube try tanye warden..hehehe.

tapi sekolah tahfiz tu kire sangat b ...

oh ni sek tahfiz berbayar..so xde la dia org kena pi kutip derma..fee aja sebulan rm600.

wardennya garang he he anak dara lagi tu..anak saya pun gerun dgn dia..seknya jauh dlm kawasan kg dan keliling pokok kelapa sawit..
ada gak anak saya mentioned baru ni, dua bdk ni terjaga serentak tgh mlm mcm ada org kejutkan. pastu dua2 tu pakat pi lari kat katil kwn lain share tidur sekatil ha ha.
sek agama biasa ada benda2 mcm ni, dulu sek si abang tu pun saya pernah cite kat thread lain..bersepah2 benda ni..anak saya panggil hantu tenggek, sbb suka menenggek atas coridor. setiap floor ada yg menenggek. dia tgk je bdk2 lalu lalang, bdk2 pun buat bodoh je tgk dia..tebal sungguh iman tu ha ha.

Follow Us
marufie posted on 18-4-2013 11:27 PM
oh ni sek tahfiz berbayar..so xde la dia org kena pi kutip derma..fee aja sebulan rm600.

warde ...

:-) Bukan sekolah agama je.. mana2 bagunan yang besar, tinggi (2 tingkat cukup ler), gelap2.. memang benda2 ni suka, especially sekolah.. lagipun antu2 tu suka menyakat budak2 kut.. org tua pun takut juga... mungkin kalau sekolah agama tu bagi antu2 tu challenging sikit kut...

dlu ada forumer ni post kisah hantu lawak nk mati  or at least bg iols lawak la... @Joe^Duan

...

sebagai perempit tegar cite ni memang menyentuh hati!!! hahahahha

side mirror aku penah patah kat shopping mall tah malaun mana punya keje

k_a_a posted on 19-4-2013 11:17 AM
:-) Bukan sekolah agama je.. mana2 bagunan yang besar, tinggi (2 tingkat cukup ler), gelap2.. mema ...

ada satu ustaz yg ngajar sek tahfiz pernah datang bagi ceramah, dia cite bab baca yassin..byk fadilat yg kita x tau. so dia cite satu hari ada budak tahfiz kena rasuk..so ustad2 ni berdialog la dgn jin ni..jin ni ckp,
kami dah lama nak kacau bdk2 ni tp ada dinding tebal kami x blh masuk.
ustad: kalau ada dinding mcm mana boleh masuk pulak kali ni
jin: hari2 kami cuba nak masuk, terjumpa satu lubang hari ni kat dinding tu apa lagi dpt la masuk
mcm lawak lak jin ha ha
so ustad tu kata kesan baca yassin ni sebenarnya boleh membina dinding / pendinding bagi diri kita dari dirasuk benda2 ni...
jin/setan ni sentiasa cari peluang utk sesatkan umat manusia ni

duri_durians posted on 19-4-2013 11:47 AM
sebagai perempit tegar cite ni memang menyentuh hati!!! hahahahha

side mirror aku penah patah k ...

hehe tumpang simpati..tabahlah..orang ade kete pun aerial redio tu sokmo kene cilok jugak...mari bertabah

mnaa posted on 18-4-2013 06:52 PM
sengal tahap gaban

kann....rindu plak dengan citer antu kelakar seram joe duan yang lain..mana ntah menghilang die ni..

siputsedut posted on 19-4-2013 12:55 PM
hehe tumpang simpati..tabahlah..orang ade kete pun aerial redio tu sokmo kene cilok jugak...mari b ...

kahkahkah aerial radio pun dia sebat.. adoi macam2.. tak mengapa kita bertabah

...

cite sape ni..memang lawak

hhahahahha..... lawak2....msti ckgu..korng lagi...seram time tu....x kisah da sal...anak murid dia..zupppp

bbalik posted on 16-4-2013 04:10 AM
bukan ker kalu dah kluar utan jadi 11 org, coach akan suruh masuk balik utan..
sbb nak 'pulangkan'  ...

yg ni x msuk...akalll.. seramm wei...nak msuk..balik..lau...da tau benda tu ada..

tp betol ker...pernh buat mcm tu

marufie posted on 18-4-2013 11:27 PM

warde ...

giler ah hantu tenggek..da macam kucing da duk kat situ tengok org lalu lalang hahaha

k_a_a posted on 19-4-2013 11:17 AM
:-) Bukan sekolah agama je.. mana2 bagunan yang besar, tinggi (2 tingkat cukup ler), gelap2.. mema ...

ooh..kenapa benda tu suke tempat2 camtu aa? hantu pon ade taste gak kan? haha

DaeBaK posted on 19-4-2013 08:54 PM
hhahahahha..... lawak2....msti ckgu..korng lagi...seram time tu....x kisa ...

haha. lagipon cikgu ak tu muda lagi. time tu dlm 20-23 gak. so kalu dia pon takut hantu kire logik gak la...hahaha

memang org selalu kaitkn citer hantu ni sebagai seram... tapi kalo diingatkn balik, mesti ada gak yang lawak.. lawak x sengaja!!

ni kisah aku sendiri, rasa dah pernah story kat thread mana ntah.. terjadi masa aku form 5 dulu.. time tu boleh dikatakan aku baru pindah masuk umah yang baru siap dibina di kampung abah.. perangai aku ni, aku suka mengepam tayar basikal memlm... konon sejuk la skit... time mengepam la mesti dah kul 9 mlm ke atas (kes bertangguh le ni.. tapi last2 kena pam gak kalo x esok gi sekolah kena jln kaki) dan time tu org lain semua ada dlm umah.. aku je yang terkodek2 mengepam tayar sorg kat porch umah tu..

tgh2 mengepam tu, tetiba rasa mcm ada yg memerhati.. nampak le kelibat baju putih dok mencangkung sembunyi belakang pokok bunga kertas mak aku.. aku tetiba hangin giler... dalam hati aku dok ngomel perangai buruk bebudak laki kampung abah aku yang suka ngendap aku dan adik (perasan lebih time tu )... x puas ati coz baru ptg semlm je kena ligan dgn mak aku, mlm ni dia buat plak lagi perangai buruk tu..  dengan bercekak pinggang, aku dok renung org tu... disebabkn gelap, aku x nampak le rupanya.. cuma nampak rambut kerinting.. aku dok agak mesti ni si nizam sbb dia sorg je bdk laki kmpg tu yg rambut kerinting... aku rasa dlm 5 minit gak le aku dok merenung dia.. last2, org tu bangun dan pusing ke arah jln masuk umah aku.. aku heran tgk apsal nizam ni tinggi sangat, rambut pun panjang dan apa ke jadah dia pakai jubah putih mak dia tu? extreme benar effort dia nak ngendap aku.. dah le cara dia pusing tu nampak pelik... cara jalan pun pelik... smooth aje dan lepas skit dari pokok buluh umah tu, dia terus ilang... heran gak camner dia lari laju sangat sampai aku x nampak dia lari.. lepas dia ilang, aku pun smbg operasi ngepam tayar mcm biasa...aku xde pak report kat mak sbb malas nak panjangkn citer...

kalo tak silap 2-3 mlm lepas tu, baru aku tau rupanya yg mencangkung tu bukan si nizam... rupanya spesies lain!!! kesnya, kebetuln mlm tu aku stay up sampai kul 4 pagi study sambil tgk bintang kat luar umah... tgh2 merenung bintang kat langit tu, aku tetiba perasan ada benda dok terawang2 kat bwh pokok buluh tu... baju putih mcm si nizam pakai dan cara jalan sebijik mcm si nizam jln mcm tu.. cuma dia bukan jln tapi melayang!!! n kali ni, xder rambut kerinting... cuma aku nampak muka seolah tengkorak dan tersenyum sinis... makin lama makin dekat dgn tingkap.. aku pun cabut lari sembunyi bawah selimut!!! ... dan mlm lepas tu, baru aku jumpa balik dgn 'si nizam' tu.. kali ni dia melayang turun dari pokok masa aku gi kluar umah untuk kutip benda yang terjatuh dari tingkap umah aku tu... mmg sah dia le yg aku nampak mencangkung balik pokok bunga kertas mak aku tu.. sebjik rambut n baju tu!!! cuma kali ni aku dpt nampak muka dia je yg sememangnya x hensem lgsg!!! aku cabut lari masuk umah... terus citer kat parents aku yg tgh sedap mkn nasi kat dapur...

rupanya, si rambut kerinting tu mmg sekali sekala dok round keliling umah tgh2 mlm.. mak aku selalu nampak kelibat dia tapi tak pernah citer kat anak2... abah aku pun sama je... ceh!!! tapi bila diingatkan balik, rasa lawak plak aku dok lawan bercekak pinggang dan merenung kat benda tu sampai dia yg lari dulu...

Rate

1