CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anwarnuwa

[KOLEKSI]Cerita Hantu Kelakar Seram

mmg poyo annnn

hahaha.. terbaikla TT.... sib baik aku sempat skroll kebwh dulu... sbb aku dh pnh terkena satu masa dahulu.... skeptikal sikitla bila dgr atau baca citer misteri penjara pudu..... once bitten twice shy gituw...

mau tak terkeluar air mata aku tergolek2 membaca cerita ni dengan penuh kusyuk

aku penah pedajal member tanpa niat mse tgh study dulu.. mse tuh tgh syok study..kekonon nk over nite la study smpi awal pagi.. tengah syok2 study tuh aku g bilik aku jap amek pencil box.. bila aku sampai je kat meja study tuh balik tetiba muka kawan2 aku semua berubah.. cam cuak pn ade..cam pelik pn ade.. cam takut pn ade.. aku tanye la kawan2 aku..apesal korg ni? lain macam je.. diorg kate sejak aku sampai dari gi amek pensil box tadi diorg terbau kapur barus..bau dia kuat gila cam ade depan diorg je..memasing muka dh cam nak nanges. pastu aku cakap la.. laaaa apesal korang cuak..memang ade kapur barus la dalam pensil box aku ni..lebihan wat praktikal mandi jenazah mase kelas agama ari tuh..hahahahahahah

xpasal2 aku kena sumpah seranah ngn kawan2 aku.. aku pn xpaham nape aku simpan kapur barus dlm pensil box keh keh keh

anwarnuwa posted on 26-4-2013 02:47 PM
misteri penjara pudu

SEBAB2 KENAPA PENJARA PUDU DITUTUP??!!

penjara pun dah robohh.. ada lagi tak rete nyer

anwarnuwa posted on 26-4-2013 02:47 PM
misteri penjara pudu

SEBAB2 KENAPA PENJARA PUDU DITUTUP??!!

hahahhaha bleh plak mcm tu ek

Follow Us
jgn main2 dgn hantu kt penjara pudu ni..mcm2 org dah kena gantung kt sana..

Aku pn nk share..
Kolej aku terbengkalai 11 tahun dan mmg angker gilerr
satu mlm ade kejadian histeria berlaku btl2 dkt final..boleh pulak la mase final nk jd menda gini.jd ramai jugak siswi kena histr

Tention aku type pakai hp niiiii grrrrrr!!!!$

Aku tention on9 pakai hp ni!
Berbalik pd cerita histeria tu..
ok,kira ramai jugak la yg kne histeria jd nk x nk mangsa2 ni dibawak ke surau kolej termasuk yg masih terpelihara dan dilindungi ni pn kena g surau gak.tgh dok menjerit deme yg histeria ni,aku,kwn2 aku n lecturer boleh pulak la gurau sape yg nk jd puteri kopek tanpa hirau langsung dekat mangsa2 dan org keliling.kwn aku nk bangun dan...
PRUTTTTTTT
Kawan aku boleh pulak terkentut.semua org kat situ terdiam termasuk yg histeria sampai redha je dikeluarkan oleh ustaz yg ubat tu..sampai salah sorg yg masih dirasuk pn tanya dkt ustaz,senjata apa yg kau guna sampai bergema telinga aku..

Ni aku kne sendiri..masa tu ramai yg balik rumah sbb cuti 3 hari utk kolej.mlm tu aku terpaksa la tido sorang2.tgh dok ralet tgllk movie tetiba ade org ketuk pintu bilik.rupanya junior aku yg dkt dpn pintu.oleh sbb aku amek fashion,maka bilik aku penuh dengan dress n hill milik aku n roomate aku yg amek fashion gak.junior aku ni pn terus masuk n tanya,jom main mekap2 nk?aku x reti nk mekapkan org jd dia pn tawarkan diri nk mekap muka dia sndiri.siap nk pakai dress final aku.aku pn bg la mcm te

Ni aku kne sendiri..masa tu ramai yg balik rumah sbb cuti 3 hari utk kolej.mlm tu aku terpaksa la tido sorang2.tgh dok ralet tgllk movie tetiba ade org ketuk pintu bilik.rupanya junior aku yg dkt dpn pintu.oleh sbb aku amek fashion,maka bilik aku penuh dengan dress n hill milik aku n roomate aku yg amek fashion gak.junior aku ni pn terus masuk n tanya,jom main mekap2 nk?aku x reti nk mekapkan org jd dia pn tawarkan diri nk mekap muka dia sndiri.siap nk pakai dress final aku.aku pn bg la mcm terpukau.dia boleh main catwalk2 n post konon kau tu gisele bunchen.sebab aku ngantok sgt,aku biarkn junior aku feeling2 kat situ.tetiba aku terjaga sbb dgr org pom

Sambungan...
Aku terdengar pompuan ketawa..aku bukak mata nampak pompuan buruk tgh pakai dress aku.aku tgh mamai jd aku x la takot.aku pelik sbb pahal pondan ni makin buruk.bla bla bla rupanya esok tu baru aku tau yg junior aku x dtg pn bilik aku.aku pn tgk dress smlm,bau cam s..l!mse tu jugak aku buang baju tu.jd aku pn berani gak la nk tgk ape yg jd dekst dress aku dkt pembuangan sampah!hilang uolssaa x sampai sejam!aku rasa kn,hantu tu mst dah amek.

epitosman posted on 9-5-2013 12:03 PM
Sambungan...
Aku terdengar pompuan ketawa..aku bukak mata nampak pompuan buruk tgh pakai dress aku. ...

HAHA. Giler punya pontianak ajak main mekap2.. Ni mesti hantu ni peminat setia ko. HAHA.

siputsedut posted on 18-4-2013 02:27 PM
dlu ada forumer ni post kisah hantu lawak nk mati  or at least bg iols lawak la... @Joe^Duan

...

sipukk..memang lawak sengal melampau...

makkenits posted on 22-4-2013 01:40 PM
memang org selalu kaitkn citer hantu ni sebagai seram... tapi kalo diingatkn balik, mesti ada gak ya ...

wah..mesti cikkak tu belawan pandang..last2 dia rasa kalah..
terbaikla @makkenits ...

yenil95 posted on 10-5-2013 09:13 PM
sipukk..memang lawak sengal melampau...

hahhaha rindu abe joe duan dan cerita2 sengal heols

aku ad gk 1 citer...mse tu form 5.perkhemahan badan uniform kat taman pertanian indera mahkota,ktn.thn 98.bile dikenang2 balik,mmg lwk la.

kisahnya mlm tu ad OBH (operasi burung hantu).kitorg ni dipisah2 kn kedudukan.dpn aku mse tu kwn aku.shirah namanya.kedudukan agk jauh gk la.mse tu lak dlm kul 1 pg.bile dh letak tu,aku ni baring2 ler.tmpt aku bes..atas simen jln.tgh2 aku berkhayal,tetiba bunyi org berlari.aku ni debor xyh ckp aa.trus tutup mata!tetiba bunyi tapak kaki benti kt aku.aku mmg x buka la mata.mulut ni segala ayat kuar.ayt lazim pun kuar.

tetiba ad sore,"el,weh el..bukak la mata.aku ni..shirah..."..haram aku nk bukak mata!aku pun ckp "pegi ko setan!!pegi!!!"..si shirah ni pun ckp.."ya allah..aku shirah la el..bgn la weh..."..ntah cmne aku blh terlintas ayt ni,aku pun ckp.."klo ko btul shirah,ko mengucap pastu baca fatihah!klo x..ko mmg setan!"..si shirah ni bantai bce fatihah ngucap lg..bru aku bukak mata.

fuh..mmg btul dia.rupanya dia lari cari org sbb mse dia tgh lepak,tetiba ad babi utan baek pya lalu dpn dia.siap ad anak lg.dia cabut aa..takut ke babi.kitorg lepak situ smpi tertido.sdr2 kul 5 pg,tu pun ckgu yg kejut amik kitorg.ckgu siap sound,weh..ape ni..blh lak lepak berdua..

bile kenang2 balik..mmg gelak je la..

kisah kedua..perkhemahan gak.di pangkor.perkhemahan utk kpli.

aku mse tu x bpe sht.bru ok dr lelah.tp aku nk gak ikut aktiviti jalan dlm utan.bwk lilin sebtg.aku ni fizikal mse tu out la.tp kugagahkan diri.fasi mse tu lecturer aku psn,klo ad ape2, kuatkan semangat.jgn takut..bla..bla..bla..ape psnn dia aku x leh nk pk.

so,mlm tu msukla jln dlm utan.lilin aku mmg aku jge btul.org len dh pdm,aku stil ok nyala.aku mse msuk tu mmg x pk ape dh.janji aku lepas kuar je.tetiba aku rse ad angin mcm org tiup pastu lilin aku pdm.aku ni sbb x bpe ad perasaan,aku blh ckp.."cilaka betul la!yg g tiup lilin aku tu pe hal?!jgn kaco aku blh x?aku ni dhla x sihat!g main jauh2!"..

aku pun trus berjalan smpi lps kuar.lps kuar dr utan,kena kumpul balik.fasi aku pun ckp..bagus sume lps kuar.x sesat.pastu dia pun ckp,tak sgka ad gak org berani ek.lilin padam blh maki hamun antu.berani betul...smbil tu pndg aku..

bru aku tau,rupanya bkn antu yg pdmkn lilin aku,tp fasi aku tu.tp seb bek,balik dr perkhemahan bru aku flat xleh bgn..demam panas...

eerr..kategori dlm cter seram kelaka x ek?

marufie posted on 17-4-2013 11:18 PM
assalam
lama sangat2 tak jenguk sini...tadi ni dok intai benda lain terintai thread ni he he..

Assalamualaikum..

Hahah jgn tak tahu, kebanyakan Darul dan sekolah tahfiz la yang paling bnyk gangguan dan ujian. Bukan setakat rohani malahan fizikal pun seperti kebakaran dll.

Ini kerana merekalah manusia mulia yg dilipih Allah utk menyambung wasilah Rasulullah s.a.w dan menjadi pewaris ulama2 serta pengak syariat di kalangan umat Islam.

Mana mungkin Iblis syaaitan dan sekutunya membiarkan mereka mcm tu je..pasti akan dihalang utk mematahkan semangat mereka.