CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anwarnuwa

[KOLEKSI]Cerita Hantu Kelakar Seram

As salam TT...

Aku pun nak join ceta kt rumah ko nih..

Kisah 1

Kisah ni kisah benar, tapi bukan pengalaman aku dan rakan2 aku... Bukan jugak pengalaman rakan kepada rakan aku.. Cuma aku dapat bila kawan kepada kawan aku forwardkan ceta ni kt aku...

Peristiwa berlaku pada tahun 2002 @ 2002.. Peristiwa yang menimpa seorang wanita bujang yang belum bersuami... (nama pun bujang kan....) Tengah dia sedap2 layan mengacau kuah mee kari sambil menghayati permandangan dari tingkap dapur rumahnya (dok apartment minah nih) tiba-tiba dia jatuh terjelepuk..

Setelah disiasat rope2nya minah nih kerasukan.. Dia mula ketawa mengilai, menangis, merenung, menjeling housematenya dengan jelingan The Rock.. (If u smeel what the rock is cooking........!) Maka housemate minah nih segera memanggil pak ustaz n kakak perempuan yang kerasukan ni tadi...

Bila ustaz dan kakak minah nih sampai, (sapa yang sampai dulu x dapat dipastikan) maka bersoaljawablah pak ustaz nih dengan minah yang kerasukan ni td.. Yang peliknya makhluk yang masuk dalam tubuh minah ni xmau keluar.. Kalu keluar pun dia akan masuk dalam tubuh akak mangsa pulak..

Perkara tu berulang-ulang.. Dialog berterusan tp tiada kata sepakat dicapai.. Akhirnya depa pakat ikat dulu minah yang kerasukan nih.. Pak ustaz yang keletihan dipelawa makan mee kari dahulu... Nak bagi tenaga semula gamaknya... Maklumlah dah berjam2 usaha nak kuarkan jin tapi masih gagal...

Yang lawaknya bila tengah pak ustaz tu makan dia tetap memerhatikan minah yang kerasukan tuh.. Kemudian atas dasar mesra alam pak ustaz ni offer r minah ni mee kari.. Korang tau ape minah tu jawab?

"Aku jin lah bodo....! Aku makan tulang, bukan makan mee kari.....!"

Rate

1

jelbon posted on 11-5-2013 11:38 PM
As salam TT...

ha ha ha lawakz. kalau offer asap mee kari tu dia nak tak?

Pecah perut aku baca cite korang ni tau

kisah ini berlaku tahun 1997..masa tu aku dok kat sabah di daerah sandakan...kisah ni berlaku pada pakcik angkat aku (ada ke gelaran pakcik angka?)

pakcik aku ni pemilik sebuah syarikat balak kat sabah nun..dia selalu la ulang alik dari sndakan ke kota kinabalu (KK) untuk urusan syarikat dia tuh..dijadikan cerita, satu hari tu dia kena ke KK untuk urusan balak dia tu..dia kena gerak dari sandakan agak lewat sebab ada urusan lain di sandakan..selepas bersiap², dia pun gerak le ke KK naik keta 4x4 dia..masa tu cuti sekolah, dia ada ajak aku ikut..memandangkan dekat² nak periksa, so bapak aku tak bagi aku follow..

perjalanan dari sandakan ke KK mengikut jalan darat mengambil masa lebih kurang 6 - 8 jam..jauh oooo..sapa² yang pernah lalu jalan ni memang tau le macam mana sukarnya perjalanan tu dengan jalan yang berlubang² dan berbukit bukau.. dipendekkan cerita, setibanya dia kat ranau, iaitu lebih kurang separuh perjalanan, pakcik aku ni singgah le pekena kopi dulu..dah sego bijik mate, die pun mula gerak ke KK..waktu tu dah agak lewat lebih kurang jam 11mlm..

setelah melepasi kaki gunung kinabalu, keadaan jalan berkabus..ye la kaki gunung tu...memalam pulak tu memang la berkabus...pakcik aku ni teruskan jgk perjalanan walaupun jarak penglihatan hanya beberapa meter jer...tiba² angin tak de, ribut tak de ujan la pulak..hujan tu tak le lebat mana pun katanya..renyai² jer kot...masa dok tengah layan lap kat kaki gunung tu, tetiba dia nampak seorang pakcik tua ni dok jalan kaki sorg² tepi jalan tu...dah le hujan..timbul perasaan kesian lak kat pakcik tu..so pakcik aku ni pun berhenti la keta dia beberapa meter dari pakcik yang dok jalan sensorang tu..

beberapa lama kemudian, sampai la pakcik yang dok jalan kaki tu ke kereta pakcik aku yang berenti tepi jalan..(brapa banyak pakcik de...aku guna atok je la utk pakcik yang jalan kaki tu..) so pakcik aku tanya la atok tu, pakcik nak kemana? kenapa jalan malam2 tengah hujan ni...atok tu jawab baru habis kerja dan nak balik rumah dia kat depan nun...pakcik aku pun pelawa la atok ni naik keta dia...atok ni pun stuju la nak numpang...

dalam perjalanan tu, depa dok sembang2 la..kerja apa, bangsa apa, anak brapa semua la..atok ni pulak peramah orangnya kata pakcik aku...lepas beberapa minit, tiba² perbualan deme ni macam terhenti..tak tau kenapa..dah tak de soalan nak tanya la kot..

dalam tak semena-mena, tiba² pakcik aku tu tengok atok ni mula berpeluh²..pelik, dalam aircond pun boleh berpeluh tu apsal pulak? pakcik aku tak tanya pun, dia diam je bawak keta..dalam dok focus bawa keta tu, dia perasan yang atok ni dah mcm tak selesa..peluh makin menjadi² dan secara tak sengaja pakcik aku perasan ada seakan parut keliling tengkok atok tu..

untuk pengetahuan, di sabah dikatakan ada satu bangsa yang mewarisi ilmu bebalan @ balan² @ penanggal..untuk mengesan orang yang ada ilmu ni, keliling tenkok org itu akan ada parut iaitu parut terpisahnya kepala dengan badan...

so masa tu pakcik aku pulak naik berpeloh2..mcm2 benda bermain kat kepala dia..dalam dok pikir apa nak buat tu, tiba² dia terhidu bau yang amat busuk...kata pakcik aku ni, bau bangkai pun tak busuk macam tu...udah melugai kata org perak..

dah busuk beno, dia buka la tingkap..tp kan hujan masa tu,, pakcik aku tutup balik tingkap dia..tapi bau tu masih ada lagi....dalam tak semena² pakcik aku ni tengok atok kat sebelah dia tu, atok tu memalingkan muka dia ke arah pakcik aku secara perlahan-lahan..bila sampai je dagu dia ngan bahu kanan dia berkedudukan selari, atok tu pun bersuara dengan mata yang kemerah-merahan...

Atok : MAAFKAN PAKCIK NAK..............................................................

<<<<AKCIK TERKENTOT>>>>

Adiya posted on 13-5-2013 10:36 AM
kisah ini berlaku tahun 1997..masa tu aku dok kat sabah di daerah sandakan...kisah ni berlaku pada p ...

hahahaha,ini cita betul ke memain....aku da seram mula2 td,skali ending pecah perut daaa...

wajaman posted on 13-5-2013 12:47 PM
hahahaha,ini cita betul ke memain....aku da seram mula2 td,skali ending pecah perut daaa...

memain je la...tp keadaan n suasana tu aku pernah lalui dulu masa di sabah...so aku olah je crita tu...nak kelakar seram ye tak.....hehehehehe

Follow Us
dengan bersungguh2 membaca, terkena jugak..hihi

As salam TT...

hahha lawak...tau plak jin tu selera die ape

aerolz posted on 9-5-2013 12:39 PM
HAHA.  Giler punya pontianak ajak main mekap2.. Ni mesti hantu ni peminat setia ko. HAHA.
...

iye kot..sbb ade kwn nampak aku yg lagi 1 main catwalk2 dekat studion kiteorg..kelas kn?

Adiya posted on 13-5-2013 10:36 AM
kisah ini berlaku tahun 1997..masa tu aku dok kat sabah di daerah sandakan...kisah ni berlaku pada p ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
kehkehkehkehhhhhh....

kisah kali ni pulak berlaku pada tahun 2002..masa tu aku belajo kat PSP (Politeknik Seberang Perai) di semester 2..waktu ni aku kena dok luar dah..asrama disediakan untuk pelajar&#178; sem 1 ngan org&#178; yang ada jawatan dalam kampus.. aku menyewa ngan kawan aku sebuah rumah kampung berhanpiran poli tu..

satu malam, aku agak bosan dan bercadang nak lepak umah member sekelas aku yang lain..rumah deme ni terletak kat perda kawasan belakang poli tu..lepas makan malam ngan bebudak umah aku, aku pun gerak g flat member aku yang lain...umah deme ni tingkat 4, tingkat paling atas le kat flat tu...

tengah dok lepak&#178; tu, datang pulak group lain yang mana salah sorg dari group tu budak kelas aku jugak..2 org lagi budak kelas lain..geng loji rasanya...dalam umah tu ada 3 org jer dak kelas aku yang lain dak kelas lain so bila dicampur tolak, ada lebih kurang 8 orang..bila dah ramai&#178; tu, jadi la 2 group yang dok buat aktiviti masing&#178;..group sana dok sembang&#178;, group aku lak dok layan tv je..

dok tak lama lepas tu keadaan jadi sunyi jer..masing&#178; dok layan tv..salah seorg budak yang datang tu tertido kat depan tv berhampiran ngan pintu masuk..aku dok melepak tepi beranda umah tu..nak amik angin malam la katakan...dalam dok syok layan tv tu, tau&#178; dengok budak yang tido tadi tu berdengkor...tp dengkoran dia ni ada lain macam sikit..bukan berdengkor tapi seolah&#178; mendengus, alaaaaa macam rimau mendengus tu....makin lama makin kuat..budak2 dalam rumah tu lepas sorg, sorg tegor cara si Z ni bergengkor...cuma kawan2 dia yang datang sekali ngan dia ke rumah tu je buat tak tau jer....

last&#178; aku tak tahan, aku tanya member dia yang 1 kelas ngan aku tu.. "woi cha o, si Z ni blajo ape sampai jadi macam ni?". cha o macam pelik je ngan soalan aku dan dia jawab " hang diam la...tengok je la sat lagi jadi apa..". lepas je si cah o cakap macam tu, si Z mula bangun...kedudukan tido si Z ni sebelom bangun adalah meniarap..kome nak tau macam mana dia bangun???????

sebijik macam harimau...lepas bangun tu, dia merangkat macam harimau dan menghidu2 keliling rumah...aku ngan budak&#178; lain dah naik seram dah..dah le jalan merangkat macam rimau, siap bunyi mendengus lagi sebijik macam rimau...nak lari dah tak boleh, sebab aku dok kat branda umah tu, nak terjun pulak udah le tinggi beno..redho je la apa nak jadi...

lepas puas dia dok menghidu keliling umah tu, si Z ni mula duduk pulak dah...duduk dia ni duduk sila pendekar..paham kot yer??? lepas duduk je, dia bersuara pulak....

Z : Aku mai ni... (gaya orang thai cakap)

2 org member dia yang datang ngan dia tadi terus duduk bersila depan si Z..kita orang yang tak tau apa&#178; ni duduk tempat asal masing&#178; le buat tak tau jer..buat dicakonye jenoh nak menjawab... . skali lagi si Z bersuara..

Z : Aku mai ni...(kali ni secara menengking)

masa ni berterabur semua udah takut...si Cha O suruh kami duduk bersila depan Z..yang mana ada dalam umah tu menurut je arahan Cha o..

Z : Ni tak ghapat ni...(saf tak rapat......)
Cha o : woi dok ghapat&#178; sikit.

kami pun merapatkan saf la...yang lawaknya, si Z ni suruh kami rapat ke dia..yang kami buat, rapatkan diri masing&#178; sampai berlaga bahu..

Z : Ni tak ghapat lagi ni (menengking)
Cha O : Bukan rapat ketepi....rapat ke depan..cepat&#178;
Kami : oooooooo

lepas semuanye dah dok rapat&#178; si Z ni mula la bagi ceramah dia....bla bla bla bla....si cha o ni panggil Z ni tok la pulak masa ni...lantak kome la..aku dah terjebak ni..

lepas dia dok ceramah tu, si tok aka Z ni tanya sorang&#178; samada ada menuntut ilmu&#178; kebatinan ni..sorang&#178; dia tanya...waktu ni aku duduk diantara member aku si Ayo sebelah kanan n si Tajol sebeleh kiri..sampailah giliran si Ayo kena tanya..ayo, aku n tajol budak perak, so si ayo ni loghat perak dia pekat beno...

Z : hang ada blajaq apa?
Ayo sambil berpaling ke sebelah aku n memandang sinis ke aku,

Ayo : Aje punye bodoh manusie ni...same&#178; blajo ngan aku kat poli boleh g tanye aku blajo ape?

Aku n Tajok : HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Aku : bongok, ko kate je tak de blajo ape2...

Ayo : tak de tok, tak de... (sambil buat muke cuak takut kene humban dari tingkat 4)

Hampeh punye Ayo, sampai skarang ni bila ingat, keras perot aku gelak...orang dok takut&#178; kena campak dari tingkat 4 ngan atok tu, dia boleh bodoh&#178;kan atok tu macam tu jer... Last edited by Adiya on 14-5-2013 09:34 AM

Rate

1

Adiya posted on 14-5-2013 08:59 AM
kisah kali ni pulak berlaku pada tahun 2002..masa tu aku belajo kat PSP (Politeknik Seberang Perai)  ...

hilarious..!!

Kisah 2

Waktu ni aku form 5, belajar kt asrama... Dorm aku kalu nak diikutkan dorm yang paling brutal sebab semua geng2 thrasher@Mat thrash, pemain ragbi disumbat disini...

Walaupun begitu, dorm aku ni jarang cari pasal dengan budak junior.. Panggil diorang tengah2 malam suruh urut badan ke, suruh basuh baju ke time hujung minggu.. Pendek kata walaupun muka brutal tapi dalam ati masing2 siap ada taman astakona lagi..

Ahli dorm aku ni kebanyakkannya spesis nokturnal... Kitorang selau berjaga walaupun dah light off hanya untuk dengar lagu thrash.. Xpun makan keropok lekor buatan mak member aku dari tanjung lumpur.. (adik dia yang selalu anto keropok tu cun wooooo....) biasanya kol 2 pagi baru masing tido..

Suatu malam... Ketika aku dah tido di saat yang lain masih berjaga.. (dah light off waktu nih) Tiba2 aku trasa seperti ada sesuatu mencekik ibu jari kaki aku.. Mula2 tu aku sentap2 jer.. Tapi bila dah berkali dicekik aku pun buka mata... Ya Allah! lembaga putih yang tingginya hampir mencapai siling berdiri di hujung kaki aku... Aku blank.. kaget... panik... Tapi aku cuba wat bodo jer.. angkat bantal n tutup kepala... huhuhu...

Bila aku tutup kepala dengan bantal makhluk tu masih dan terus mengacau aku.. Aku pun berkata. "so chai! pegi r kaco orang lain aku nak tido..." Bila aku cakap macam tu makhluk tu ketawa mengekek tapi kontrol2 takut kantoi dengan aku.. Otomatik aku tau yang makhluk tu adalah member aku sendiri... Sebab dia yang selalu sebut perkataan so chai....

Memandangkan operasi nak menakutkan aku gagal.. Makhluk ni beralih ke dorm lain.. Aku pun berusaha untuk kembali menyambung peta asia tenggara yang belum siap... Tiba-tiba.....

Allahu Akbar Allahu Akbar! Allahu Akbar Allahu Akbar!

Ada orang azan siot tengah2 malam tuh... Makhluk 2 ekor tu pun apa lagi lari masuk dorm kitorang n ketawa terkekeh.. Nasib baik r warden x datang.. kalu x kompem kena denda....

epitosman posted on 13-5-2013 03:50 PM
iye kot..sbb ade kwn nampak aku yg lagi 1 main catwalk2 dekat studion kiteorg..kelas kn?

Kawan ko nampak ko yang lagi satu? Dia menyerupai ke? Hantu raya la kott..

Memang kelassssss..

elnor_81 posted on 11-5-2013 02:30 PM
kisah kedua..perkhemahan gak.di pangkor.perkhemahan utk kpli.

aku mse tu x bpe sht.bru ok dr lela ...

..boleh maki hantu lagi..

elnor_81 posted on 11-5-2013 02:19 PM
aku ad gk 1 citer...mse tu form 5.perkhemahan badan uniform kat taman pertanian indera mahkota,ktn.t ...

ehhh....sepertinye saya ade skali mse perkhemahan tu, hehehhh
kaka dr skool mane

epitosman posted on 9-5-2013 11:26 AM
Aku tention on9 pakai hp ni!
Berbalik pd cerita histeria tu..
ok,kira ramai jugak la yg kne hister ...

ini sgt lawak... smpai bergema telinga

As salam TT...

hahaha...

Adiya posted on 14-5-2013 08:59 AM
kisah kali ni pulak berlaku pada tahun 2002..masa tu aku belajo kat PSP (Politeknik Seberang Perai)  ...

hahahahhahhahahaaa... lawakkkk.. nanges aku gelak baca cite ko nie

edoraixora posted on 15-5-2013 03:45 PM
ehhh....sepertinye saya ade skali mse perkhemahan tu, hehehhh
kaka dr skool mane

teknik 1 kuantan..thn 98.hehehe