CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anwarnuwa

[KOLEKSI]Cerita Hantu Kelakar Seram

@Adiya
Oi! Hahahhahaa nak tekencing tahan gelak baca cte awak ni. Hebat si Panjang. Lupa terus dia kakinya patah. Dapat pulak saya imagine dorg lari sprint beramai2.

brookemcqueen posted on 11-7-2013 09:31 AM
@Adiya
Oi! Hahahhahaa nak tekencing tahan gelak baca cte awak ni. Hebat si Panjang. Lupa terus dia  ...

aku dapat tau crita ni esok paginya tak silap aku...masa tu dah nak nangis² dah gelak, dengo cerita n tengok keadaan si Panjang tu...

ainnaza posted on 16-5-2013 03:58 PM
aku ada cerita yang agak seram2 lawak yang pernah aku ngan keluarga aku alami.

masa tu kami sekel ...

aku rase aku tau ni chalet yg mane..ni chalet yg plg hujung kan?
ade swimming pool...

aku pnah tdo situ gk dgn kwn2 mase zaman uni dlu..p trip lepas mid term exam...
kitorg ade gk kne kes ketuk pintu nie..siap bunyi cakar2 lg...

tp aku kalau dh penat n nk tdo..aku tdo jek...
kwn2 aku mlm tuh rmai yg x leh tdo...

Salam..

Saya nak join citer ok x? Tapi ni pengalaman dari arwah ayah masa zaman remaja dulu..

Kisahnya arwah ni dulu masa zaman remaja ala2 nakal gak la. Zaman2 kat kg dulu2 kan mana ada remaja melepak2 main2 gitar ni. Dorang banyak abeskan masa mengaji dan belajar silat. Itu la aktiviti pada waktu malam. So arwah ayah saya pun antara yang belajar silat.
Ok nak dipendekkan cerita, tok guru silat arwah ayah ni memang terkenal la kat kg masa tu. Kalau orang kena santau ke.. sakit ke apa2 sumer kira cari tok guru silat ni la untuk ubatkan. So 1 hari ada sorang ni sakit kena tegur ke apa saya pun da lupa. Jumpa tok guru silat ni pun jampi punya jampi dia kata menda kat dalam hutan tu yg tegur pemuda ni masa tengah noreh getah. So keluarga pesakit diminta menyediakan makanan untuk diberi makan kat hantu kat dalam hutan tu supaya x ngacau orang lagi. Makanannya teramatlah menyelerakan iaitu ayam kg grill ngan pulut kuning.. siap ngan rendang daging lagi. Huhu.. bagi orang kg zaman tu kira dah mewah giler kowt makanan tu. Orang susah katakan.

So, bila keluarga pesakit da sediakan sumernye.. tok guru silat ni pun mengarahkan beberapa orang anak muridnya pergi hantar kat dalam hutan tu. Dia siap bgtau la portnye kat mana nak letak.. siap cara2 ngan prosedur2 masa hantar tu sekali. Orang2 yang terpilih nak menjalankan tugas tu termasuklah arwah ayah saya ngan 2 lagi kawannya. Jadinya malam tu berangkatlah mereka bertiga ke dalam hutan bersama dulang berisi lauk pauk tu. Dia punye bau wa cakap lu.. x menahan.. hihi.. ketiga2 orang ni banyak kali jugak la telan liur.. siap meleleh lagi kowt. Hihi..

Bila da sampai tempat nak letak tu.. kawan arwah ayah yang berdua ni pun siap buat la segala prosedur nak letak tu. Port dia kat bawah pokok. Yang arwah ayah saya ni duduk bersila. Angkat dulang amik bau.. yang kawan berdua ni pelik la. Pastu arwah ayah saya offer la dorang ajak makan. Tapi dorang xnak sebab takut.. siap gigil2 lagi. Siap warning arwah ayah takut nanti jadi apa2. Arwah ayah yang memang sejak dari dalam perjalanan dah aim makanan tu pun makan je makanan tu. Ayam grill sekor tu.. pulut kuning rendang daging.. huhu.. menelan liur yang berdua dok berdiri tengok arwah ayah saya makan sampai licin. Beberapa kali jugak arwah ayah ajak dorang makan sekali.. tapi dorang takut.. bukan xnak kowt.. tapi takut..

Esok paginya heboh la 1 kg sebab dulang makanan yang dihantar malam sebelum tu da licin. Tok guru silat pun siap cakap "owh.. ni penunggu tu da makan la tu. Bagus.. pasni xde la dia nak ngacau orang kg lagi.. " yang arwah ayah saya dengar dok sengih2 terbayang2 kesedapan hidangan semalam. Kawan dia yang dua orang tu x puas hati dok tunggu apa akan jadi kat arwah ayah saya sebab makan makanan hantu tu. Arwah ayah saya cakap rugi woo korang x makan semalam. Sedapppppp.. meleleh lagi air liur kawan2 dia tu. Huhu..

Hari berganti hari.. minggu berganti minggu.. elok sihat walafiat pulak arwah ayah saya ditengok dek kawannya yang berdua tu. Sampai la 1 hari ada sorang lagi penduduk kg yang mengalami masalah hampir serupa dengan pesakit hari tu. Prosedur yang sama pun dijalankan. Arwah ayah saya tersenyum je memikirkan rezeki yang bakal tiba malam tu. Yang kawan berdua tu dok menjeling je dia x puas hati. Disebabkan kejayaan bagi makan hantu tempoh hari.. orang yang sama jugak dipilih oleh tok guru silat untuk menjalankan projek kali ni.

Ok.. kali ni tempat lain pulak nak kena letak. Sebab penunggu lain yang wat hal. So malam tu sekali lagi arwah ayah dan 2 kawannya tu menjalankan misi. Kali ni masa dalam perjalanan lagi  arwah ayah da cakap da betapa sedap aroma hidangan tu. Saja wat geng berdua tu x menahan. Siap dia kata rendang daging tu cukup la segalanya.. santan daging empuk.. ayam grill siap cukup la rasa. Yang berdua tu pun cakap takut nak makan coz takut mudarat kat diri dorang. Arwah ayah saya cakap alamat sental sorang lagi la dia malam ni. Dalam pada tu kepala hotak geng berdua dia tu x benti la dok mikir nak makan ke x rezeki yang di depan mata..

Sesampainya di tempat yang dimaksudkan tu.. macam biasa arwah ayah duduk bersila. Yang berdua kengkonon nak start prosedur menjampi2 nak letak hidangan. Arwah ayah hape lagi tanpa membuang masa terus sental santapan yang lazat tu. Geng berdua tu tanya lagi.. "weh xde apa2 ke kalo makan ni weh?".. arwah ayah yang da penuh mulut dengan makanan tu jawab.. "xde apa la.. dapnyeeee lah.." "yeke xde apa2 ni" "iye..xde apa2.." jawab arwah ayah saya lagi.. huhu.. sedar2 geng berdua tu da sendawa da dengan tulang2 ayam bersepah2 kat situ kekenyangan punye pasal.. malam tu dorang bertiga balik dengan perut yang kenyang..

Esok tu sekali lagi kecoh orang kg kata hantu da kenyang makan hidangan sampai bersepai tulang2 sumer.. tok guru silat pun bukan main konpiden yang hantu da makan hidangan yang dia bagi. Yang arwah ayah saya ngan gengnya tersengih2 menunggu job2 seterusnya.. hihi..

Dorang bertiga la hantu dan penunggu yang kenyang tu.. huhu.. Last edited by mis_kiki on 14-7-2013 01:17 AM

Adiya posted on 15-5-2013 11:05 PM
waktu di sem 1, semua pelajar2 poli diwajibkan untuk duduk di asrama..ni lah kali pertama aku tingga ...

citer ko mmg bez la..hadoi..
tetiba tringat time muda2 dulu dok kondo belakang poli 2..
time balik dari kampong lepas raya,bawak mercun,baling ke bawah dari tgkat 5..jatuh dalam lalang..
x pasal2 terbako abeh lalang2 2..truz pakat cuak..masok umah dok diam2,..

darkrosed posted on 14-7-2013 02:14 AM
citer ko mmg bez la..hadoi..
tetiba tringat time muda2 dulu dok kondo belakang poli 2..
time bal ...

itu semua kenangan beb...menjadikan perjalanan hidup aku lebih berwarna-warni...tp sekarang ni dah lost contact ngan budak² semua...ada pun  2 3 kerat je lagi..yang gila² dulu dah p mana pun tak tau la...

Follow Us
Aku pun nak share jgk la satu story ala2 kelakar seram bdk2 umah sewa adik aku.kejadian ni kt melaka,derang ni bdk2 KYM.bdk2 ni mmg la spesis nakal yahamattss.da mlm2 pun xtau nk tido.

nak jadik cite diorg dpt sorg housemate baru,nama dia Daus.bdk2 umah adik aku ni nama je nakal yahamatss tapi penakut pun boleh tahan.kata je laki,hampeh.bila Daus ni masuk,derang ni terkezut la sbb Daus ni berani gile.daus ni bdk kedah,bdk Kota Sarang Semut so dialek utagha dia mmg la kaw punya.
satu ari tu bdk2 ni bantai nengok cite hantu,x ingat cite antu ape la tapi itu jela hobi derang,mana tak jadik penakut memasing.siap tutup lampu bagai nk bagi effect katanya.ada yg berkelubung2 konon takut bebeno la.sekali si daus ni kua bilik sound, "apa cite yg korang tengok ni?cite antu mcm ni pun ko takut?aku kalau dtg antu mcm ni aku boh pelempang teruih".
bdk2 ni terkesima la sbb ckp besar gila si Daus ni.da la area umah sewa derang tu mcm creepy sikit.silap gaya klau balik kelas mlm mmg ade potensi terserempak cik pon.tapi Daus mcm xde perasaan je.

pastu selang dua tiga umah derang ade la umah bdk2 mekap artis grup tarian.bdk2 ni baik jgk dgn "ahkak2" tu.satu ari tu tah camne diorg dpt rembat wig kaler putih dpd ahkak2 tu.so derang plan arr nk prank si daus ni.konon belagak sgt kan.so si Daus ni x balek lg.derang prank member lain dlu nk tgk kberkesanannya wig tu.
So nk jadik cite member yg volunteer nk jadik "entiti" ni (namanya Yoyo),bungkuslah dirinya dgn cadar putih n pkai wig tu tadi.diorg tutup sume lampu kt umah.yoyo ni bantai berdiri kt dpn umah,kira jln laluan masuk taman tulah cuma time tu da tgh mlm takde kete lalu lalang. slh sorg housemate derang nama angah pura2 la ajak sorg classmate derang tido umah sbb kelas lmbt abes mlm tu.classmate derang ni nama Apan.so Apan membonceng la moto Angah.Yoyo da stand by,elok Angah belok je masuk simpang umah derang, Apan kt blkg da kelam kabut sbb dia nmpk benda putih dpn umah kononnya.
Apan: Ngah Ngah ape tu Ngah?
Angah: Ape?Ape bendanya ko ni kelam kabut Pan?
Apan:Xkan ko x nmpk?Ngah pusing balik Ngah,aku takut Ngah!
Angah: Ape yg ko nmpk?Aku x nmpk ape2 pun (si Angah time tu da nak putus segala urat menggelakkan Apan) Kuang hajau bdk2 nih.
Last2 kantoi jgk sbb masing2 dah x tahan ketawa.

Tak lama pastu derang dpt signal Daus ni da otw balik.Sume tutup lampu n duduk dlm bilik.Tinggalkn Yoyo je kt ruang tamu.elok je Daus masuk dia terus sound.
"Ko jgn nk mengada2 la Yoyo.Baik ko bukak rambut palsu tu da mcm bapok siam x laku aku tgk.ko ingat cantik sgt la tu?sekali aku boh pelempang baru padan.korang memain la kang dtg betul2 kang baru ko tau.

terus zupp masing2 bukak suis lampu.masing2 dlm ati siap ckp oii mak si Daus ni bkn kosong nih.selamba badak je lps2 ckp psl benda2 mistik nih.yg buat derang ni pasti psl si daus ni ade something sbb dia salu sound klau bdk2 ni bukak2 topik psl antu. "Jgn pandai2 bukak cite kalau tak tau.Jgn seru2 kang dia mai betoi2,payah".

Adoii sakit perut tora gelak bce story2 kt cni..dh mcm org gile dh tora gelak sorg2..

sangkancil posted on 15-7-2013 12:01 PM
Aku pun nak share jgk la satu story ala2 kelakar seram bdk2 umah sewa adik aku.kejadian ni kt melaka ...

tere gile si daus tuh blh tau
kalo aku mau terpensan kene prank rope itu

Adush.. kelakar giller la thread ni. Tergelak2 aku baca :lol

mylmor posted on 11-7-2013 10:59 AM
aku rase aku tau ni chalet yg mane..ni chalet yg plg hujung kan?
ade swimming pool...

aah yeee...chalet paling hujung yang ada swimming pool tuh...agaknye mmg style main ketuk2 pintu kot....rajin plak tu nk g ketuk malam2...

ainnaza posted on 17-7-2013 01:07 PM
aah yeee...chalet paling hujung yang ada swimming pool tuh...agaknye mmg style main ketuk2 pintu k ...

tuh la..mengacau jek ketuk mlm2..memule kitorg dh cuak dh takut org jabatan agama..sbb dgn dlm bilik aku...ade nyah sorg...kitorg 1 bilik ade 4 pompuan, sorg nyah...sbb trip ktorg tuh..8 pompuan..sorg nyah....risau gak le klu tertangkap dgn nyah..x rela tauuuuuuuu

pastuh dh lame pastuh kwn aku bukak pintu..tgk x de org...aku mase tuh dh x lrt..ye la..pg tuh xm..a nite before x tdo sbb study...so aku pedulikan jek..amik bantal, tarik selimut..tdo..
nyah dgn 3 org pompuan tuh x leh tdo sbb takut...

kisah pokok kekabu...

Rumah ohsemm ni kampung kat dalam KL. Zaman dulu; kat depan rumah (seberang jalan) ada kolam-kolam kecik sisa tinggalan lombong, tapak2 rumah setinggan & semak samun. Kat sini jugak banyak pokok mangga, kelapa & pokok pandan. In between pokok2 tu ada satu pokok kekabu yang sangat besar.

Lepas tu dulu (80an -90an) memang ramai drug addict tegar yang berkali2 graduate dari pusat serenti. Dorang ni satu group yang besar (sebabnya semuanya membesar kat kawasan ni bersama2 dari kawasan ni dibuka). Port dorang ni menghisap adalah seberang jalan depan rumah, kat celah2 pokok pandan. Nak ke port dorang ni kena melintas pokok kekabu tu dulu.
Time melepaskan gian tu memang tak mengikut masa, 24/7. Kekadang tengah malam pun boleh aje. Riuh rendah jugak mat2 pet ni.

Pertengahan 90an, kumpulan ni makin mengecil sebab makin ramai yang di jemput Illahi. Tapi masih ramai yang sihat & salah satunya Abg Ut, jiran ohsemmm. Satu hari Abg Ut & few members nak melepas gian kat port biasa tapi  masa ni polis asyik keluar masuk meround kat area situ. Jenuh dorang tahan gian. Then bila dah lewat malam bila dah clear, dorang pun together2 lah nak ke port. Dorang ni ada perangai pelik sikit, ada yang suka pakai spender je time menghisap.

Bila sampai kat area pokok kekabu, salah sorang ahli group ni memandang ke arah atas pokok kekabu & tiba2 menjerit sambil menunjuk ke arah atas. Abang Ut & yang lain pun ikut pandang sama. Rupa2nya dari atas pokok tu, segerombolan mata merah berumbai2 tengah terbang ke arah dorang.

Memasing tak tunggu lagi, bertemparan lari & ada yang berlari dengan spender aje, siap start motor lari balik rumah, lupa kejap gian yang melanda. Abg Ut pun sama...taubat nak menghisap kat situ, seram katanya.

Rate

1

ohsemmm posted on 19-7-2013 10:13 AM
kisah pokok kekabu...

Rumah ohsemm ni kampung kat dalam KL. Zaman dulu; kat depan rumah (seberang ...

terus insaf gitu.....ade baiknye jugak ye

ohsemmm posted on 19-7-2013 10:13 AM
kisah pokok kekabu...

Rumah ohsemm ni kampung kat dalam KL. Zaman dulu; kat depan rumah (seberang ...

pokok kekabu slalu kene kait ngan antu kan...

edoraixora posted on 19-7-2013 10:40 AM
terus insaf gitu.....ade baiknye jugak ye

Tak jugak, lebih kurang sejam lepas kejadian tu dorang semua gather balik untuk melampiaskan niat. Hantu gian dalam diri dorang tu lagi kuat dari hantu mata merah tu.

Selain kejadian pokok kekabu ni, pernah jugak dorang nampak buaya merangkak2 kat jalan....sama jugak masing2 bertepiaran lari tapi tak lama lepas tu gather balik untuk lepas gian.

Tarikan dadah tu lagi kuat dari ketakutan dorang terhadap hantu.

epitosman posted on 9-5-2013 11:26 AM
Aku tention on9 pakai hp ni!
Berbalik pd cerita histeria tu..
ok,kira ramai jugak la yg kne hister ...

Klu aku yg ada kt tmpt kejadian...mesti aku konfius nk takut ke nk gelak....lawak tu...bergema telinga.

tetibe terasa nak share story lah. tp story nie bukan pengalaman sendiri tp pengalaman membe aku masa kecik2 dlu.
al kisah~

kejadian berlaku beberapa tahun lepas di sebuah kampung di pinggir kl yg bernama padang balang. masa tu mmbe aku yat(bukan nama sebenar), membe dia nama roy(bukan nama sebenar jugak daaa) dan beberapa membe nye yang lain meredah hutan(hutan kecik je, bukan hutan tebal tu) utk pulang kerumah kerana hampir masuk waktu maghrib. masa tu da remang2 senja. roy ni jenis yang 3suku sikit tapi masih waras lg.

Ketika sedang berjalan ramai ramai tu, si yat nie terdengar deruan angin dari arah belakang and dengar bunyi benda bergeser dengan daun. yat menoleh kebelakang dan............... dia ternampak jelas depan mata kepala dia, jarak dlm 50 meter dari dorang, seekor penanggal menuju kearah dorang. yat nie tergamam utk beberapa saat merenung bnda alah tu. jelas kelihatan rambut yg mengerbang kebelakang akibat ditiup angin, mata terbeliak merah merenung tajam kerah si yat. makhluk tersebut menyeringai sambil menuju kearah yat, kelihatan juga usus usus makhluk tu, segala jantung, limpa, peparu, usus besar, usus kecik, buah hati eh. apa aku merepek nie? haha. tp tu lah, nampak lah segalagala nya dan yat nie bagitau, dia siap boleh nmpk ada darah merah pekat menitis dari organ dalaman makhluk tu.

selepas beberapa saat yat macam tersedar dan menjerit. membe membe dia pulak toleh blkg n nmpk bnda yg sama. tanpa banyak bual bicara atau senda gurau petang petang, bersepah la budak budak nie lari. dorang lari berpecah, si yat lari straight, roy lari ke arah kanan dayat. alamak. aku x pndai nk terang lah. macam nie lah. dayat lari kedepan arah utara. si roy lari kearah north west, and membe membe yang len sume lari arah lain2. korang leh paham tak? kira mcm peluru shotgun lah. x pegi 1 arah tapi besepah sepah.

tengah lari tu yat dengan ujung mata dia nampak kelibat si roy nie lari lepas tu melompat dan tibe2 hilang. bayang kan korang lari sbb takot, pastu nampak membe korang melompat bile landing terus ilang. yat terus kan larian pecut beliau kerana khuatir ditangkap lembaga tu. tengah berlari tu yat terdengar suara roy menjerit meminta tolong, bila menoleh, yat nampak roy tenggelam separuh badan akibat selut. yg nie aku x sure yat tu ckp apa, selut ke pasir jerlus ke apatah. bile da keluar dari hutan tu, yat pon cari balik membe membe tadi lepas tu pakat bincang sama2 dorang nak masok balik hutan tu untuk cari roy. ye lah, roy kan 3 suku, kang jd pape msti orang kampung salahkan dorang.

bila dorang pegi kat tempat yat last nampak roy, and dorang nampak roy tengah menangis sambil mintak tolong kat situ sebab tak dapat lepas kan diri dari selut tu. sebelum tolong tu sempat gak lah dorang gelak gelak dulu sebab tengok keadaaan roy yang macam tu. hilang lah takut tu sekejap. selepas kejadian semua mangsa disyaki demam terkejut kerana kejadian tersebut.

begitulah cerita seadanya.

Rate

1

aku dah macam kerusi ogawa tau tak ...badan je gegar2 tapi suara tak kuar menahan gelak!!!!! kelakar betol cerita2 kat sini...hahahahahaahahadoi.....congrats uols...u make my day!!!

Bila baca cite klakar seram ni aku teringat cite masa aku study dulu tahun 2005.masa tu aku duduk asrama.aku and the gang memang suke buat assiggment last minit.lagi2 subjek math engenering bab kalklus aduh tbakor otak seh trpaksa la mtk tolong senior ajarkan a.k.a copy paste assigment dia semester yg lepas hehe..
Dipendekkan cerita masa tu aku dan 2 org mber iaitu N dan B.pas siap keje kita org nak balik bilik kat aras 4.bilik senior ni kat ground floor.masa kat aras 1 si B dan N ni nak g toilet so kita org msk la sama2.aku siap dulu dan tggu dorang kat luar.
Masa tgh tunggu tu la aku nmpk ada sorg aci pkai sari putih tgh pegang benda cam balang jalan kat koridor ground floor.aku ni rabun so cpt2 capai spek nak tgk betul ke x.muka tak nmpk sb dia jalan menunduk laju lak tu dia jln.pastu si B dan N ni dtg.B tnye "ko tgk ape tu"aku tnjuk kt dia aci tu.si B ni memg minah blur.dia bole cakap "eh aci tu buat ape mlm2 xreti nak tdo ke?"
Lepas dia tegur kita org tgk aci tu trbang terawang2 menuju kawasn tasik depn asrama.masa tu aku memg da tak snggup nak tunggu.trs bukak lgkh lari lelaju.mlm tu baru la aku tau erti lari tak ckup tnh.
Si B ni plak still nak ckp aci tu terbg la.aku pelik dia ni xde prasaan ke ape.N lari dulu.punye la laju dia pecut da mcm atlit kbgsaan je.takut pnye psl aku lgkah ank tgga 3skaligus.plg power pun 2 ank tgga je mlm tu memg history la nsb baik xtsungkur klu pth gg ni jth saham beb.
Dlm kelm kabut tu smpi jgk kat bilik.mcungap kita org xckup nafas.smpi2 je aku trs duduk brhimpit dgn N.pastu si B dtg duduk bhimpit jgk kat aku dan N.tgk bhimpit tu baru aku perasan si B ni masuk tak tutp pintu.mintk simpg la aku nk pegi tutup.aku tolak dia suh tutup pntu tu.tgh duduk brhimpit tu si B pun tnye"eh memg kita kena duduk cmni smpi pg ke?"."jap ek aku g amik slimut dgn bntl".aku tgk N da tutp muka pkai bntal.bahu dia terhenjut2.aku tak tau dia gelak ke dia ngis dgn pragai B.lurus mcm pembaris B ni.

Last edited by izzarishaiqal on 26-9-2013 12:48 PM

Rate

1