CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 27080|Reply: 11

ketidakpuasan hati dgn salesman water filter brand swi_ _ pro

miamor nak tye kawan2 kat sni..korang mst pernah didatangi salesman or spe2 jela yang datang ketuk pintu kat rumah n bgtau nak bagi penerangan sikit bab2 kesihatan nie kan..

ok, mcm nie..actly bende nie baru je berlaku kat mak miamor awal bulan 4 ari2..tp arini baru miamor tau hal nie.
Mak ade beli water filter nie brand yang dekat atas tue dgn rege rm1988..mhal kan..
n taon nie baru hbss byr bln 2 ari2 kalau xsilap.byr ansuran..water filter nie masih baru lg..sthun lebih n last year baru tukar filter yg dalam tue..

Bile dah habis byr penapis tue, ingatkan dah xd larh spe2 salesman dtg tunjuk mende alah nie lg..rupe2 nye, ade lagi salesman datang.3budak mangkuk nie dtg promote kat mak miamor..(geram nie) ade je 3org mangkuk nie, lelaki semuanye hasut mak miamor beli water filter dari brand yang sme tp miamor xtau ape yang lebihnye kat water filter y dorg promote nie coz miamor xbalik kg lagi n xtengok pun bende2 macamne.Dorang nie datang dari 1company yg sme dgn water filter pertame yg mak beli.

Dorang bermodalkan ayat camni. Makcik, ade bende dlm water filter yg lme2 akan b'karat, bhye utk jantung bagai..aku dah konpius nie, dorg nie aq ghase thap iq bkn larh seorg doctor or org y blh diberi kprcyaan utk ckp bab2 kesihatan..kalau mknan bmyk or lemak, ok la die kate effect jantung...So, mangkuk2 nie pun perdayakan mak aku sampai mak aku beli water filter yang kedua tue..

Masalahnyer yg buat miamor geram sgt, dorang ambk water filter yg pertame, y rege 1988 tue, dorang trade in..dorang ambek dgn harge 1k je..walhal water filter tue baru lagi..n dorg bagi mak water filter y dorg cakap byk kelebihan tue dgn rege 3k..tp 3k ditolak dgn y dorg trade in tue, maka mak kena byr 2k jela.

Tapi, kami adik beradik biler dapat tau benda nie, masing2 macam marah larh..kalau nak suruh beli barang pun, knp nak kena ambek barang y pertama tue..nmpak sgt dorg nak jual semula barang y pertama2 n suh mak miamor tambah hutang lg slme bbrpe tahun..

nie nak tye pendapat n cadangan kawan2, ape patut miamor buat ye..miamor dah search kt tenet tp xjmpe nme company nie..n dah cl telekom jgk mintak no.tel company nie tp xd rekod..miamor just dpt info dr blog2 je..2pun dorg ckp swiss pro nie bgus lah ape..miamor x menafikan bende nie menyaring air. Tapi care salesman nie mjual brg y miamor angin..tolonggg...
kami adik beradik semua krje jauh..xduduk dgn mak..tulungggj bg pendapat..

haaa nenek aku dh terkena ngan org swiss pro ni..
smp terbeli la water filter tu..byar ansur2...sebulan rm50..
mcm ko ckp tu la,ketuk pintu..pastu bg ayat manis,org tua ape la tau sgt kalo ckp bab2 kesihatan ni lg2 kalo dah ade penyakit..senang la kena tipu.....
skang ni water filter tu dh x guna lagi,sbb ada filter yg nk kena tukar..nenek aku x nk tukar sbb mahal..
bln2 tetap bayar jgk walaupun x guna...ofis swiss pro ni dekat ipoh kalo x silap,mmg nk pedajal org betul!!

ejai601 posted on 18-4-2013 02:16 PM
haaa nenek aku dh terkena ngan org swiss pro ni..
smp terbeli la water filter tu..byar ansur2...seb ...

nenek duduk kat negeri mane..
mak miamor kat Johor..
miamor dah dapat no.contact hq die
itu pun stlah puas carik2 kat blog orang pasal swiss pro nie
n kbetulan ade budak nie , die mmg salesman swiss pro n miamor pun mtk no.tel hq die..

blh x ea miamor nak ckp dgn management die, miamor nak barang 1st miamor semula
n nak pulang yg second water filter tue n xnak dah bayar..
miamor dah call tribunal pengguna..n dorg nasihatkan jangan ckp dgn salesman
keje dorg mmg perdayakan orang..geram betoll...

mia_mor posted on 18-4-2013 04:21 PM
nenek duduk kat negeri mane..
mak miamor kat Johor..
miamor dah dapat no.contact hq die

duk kat n9
kalo nk dapat barang yang dl tu..mmg tipis la..
entah2 barang tu dia dah jual blk,bkn nye blh caye company camni..
bgs la kalo dah report kt tribunal tu
biar dorg rasa,keje nk menipu org jer

ejai601 posted on 18-4-2013 04:58 PM
duk kat n9
kalo nk dapat barang yang dl tu..mmg tipis la..
entah2 barang tu dia dah jual blk,bkn ...

miamor pn rase mst dorg dh jual kat org lain water filter first tue.
n packaging cantik2 bukan org tau kan..
mmg nak lesing je muke sekor2 salesman tue..

spe larh lagi kene tipu dgn modus operandi company swiss pro nie..
jom kiter pakat ramai2 buat aduan..

Masa aku nak masok umah bru pun gitu gak... tapi bukan dari jenama SP ni laa... ni dari pelbagai jenama... dah orang dok sibuk nk pindah... nk kemas umah... derang sibuk dtg nk info produk derang... mcm2 laa promote... ckp pasal kesihatan itu ini... ada tu siap amik sample air pastu campurkan dgn cecair ape ntah then air tu bertukar jd merah mcm berkarat.... Phuii!! Tu sumer gimik sains semata...

Selamba suroh beli gak... aku malas nak layan... yer laa tgh sibuk2 nak kemas umah derang menyibuk ajer... smp bini aku pun bising... last2 derang blah... ada tu aku ckp org dulu2 takder pun pkai water filter... sumer pkai air paip pastu masak... ok ajer... penyakit kalu nak kene... kene gak...

Mcm Ex-Gf aku bru2 ni pun sibuk promote kat bini aku water filter... siap nk bg tanpa duit DP... konon nak achieve target jualan dia... pastu ckp water filter tu bagus... bole rawat penyakit... ada yg sakit itu ini biler amalkan air dari water filter tu bole sembuh... tp dlm fb dok updet status masok spital byk kali... sakit itu sakit ini... hmmm... ada sekali tu aku confront dia pasal sakit dia... aku tny naper tak amalkan air water filter tu? Kan bole rawat sakit dia?? terus kelu tak terkata... hahaha!! Kot yer pun agak2 laa... Dgn anak sedara aku amboi berbual... nak pegi Japan laa nak pegi US laa... nnt nak pegi Umrah dok hotel mewah... Fuhh!!! Berbual pun nak besar... adehhh!!

Kalu ikot aku... lg sedap minum air paip yg dimasak ajer... even air yg kat mesin mcm dr sukida tu pun aku x minat... rasa payau ler... Huhu!! Tp terpulang laa... kalu ada duit bole ajer beli aper2 jenis water filter pun... yg penting ada duit sumer bole jadi... kalu dah takder duit tu toksah laa berangan...

Mcm salesman2 ni... jgn di layan sgt... derang mmg attack org2 tua... pasal org2 tua ni biasanyer mudah di perdaya... Jd TT kene try usaha... utk dptkan semula brg lama mmg susah laa... tp usaha utk hapuskan penjualan direct selling mcm ni... Direct selling ni laa kadang2 merosakkan nama baik sesuatu produk tu...

Sbg contoh : Herbalife - Aku dh try mmg bagus tp org yg jual tu paksa aku utk minum and jual... bukan nak kasi aku kurus... jd aku dah ilang rasa kepercayaan kat org2 yg menjual produk ni...

Tu ajer laa yg dpt aku simpulkan... semoga TT berjaya... ^_^
Last edited by medangtamang on 22-4-2013 09:09 PM

Rate

1

Follow Us
miamor mak miamor tuh sah2 kene kencing dgn makhluk 3 ekor tuh..

saja dia jual yg fes tuh.. dah abeh bayor dia kata yg tu tak elok tak bagoih

so dia soh beli yg lain yg lbh mahal.. tp trade in amek murah untung wehh

ntah2 yg tu boleh di jual plak kt macit2 ineseng yg len

dia pun dtg time org muda bekerja.. n approach macit2 yg ineseng..

nsb bek macit ineseng nak brjayalah depa.

nak report depa jenis bukan paksa kita yg rela lpas terpukau dek ayat manis depa

mohoon pesan kt mak miamor tuh.. jgn kasik salesman dtg ke rumah lagik..

ckp dgn mak depa neh menipu duit kta aje..

genchi posted on 23-4-2013 09:26 AM
miamor mak miamor tuh sah2 kene kencing dgn makhluk 3 ekor tuh..

saja dia jual yg fes tuh.. dah a ...

waaa...2larh..skrg nie dok cl2 org2 macam senyap je opicenye xpick up..
xkan smpai top management pon dok ketuk2 pintu umah org kan..

letih miamor..miamor pesan dah kat omak lepas nie nak beli ape2, tnye pendapat anak2..
kalau miamor duduk sebelah umah mak xp la..hari2 boleh tgk ape yg lebih n ape yg kurang..
ini jauh..

tq ea pendapat kawan2 semua..
miamor nak shoot je apek yang datang kutip utang lau miamor ade kat umh nanti..

mia_mor posted on 24-4-2013 09:12 AM
waaa...2larh..skrg nie dok cl2 org2 macam senyap je opicenye xpick up..
xkan smpai top management ...

nmpk sgt menipu.. call tak angkat.. sbb takot kene bambu..
tp sbb mak miamor rela beli so susah gak nak kenakan apek2 tuh

cube tanya mak bape ari bulan depa dtg kutip utang
nnt miamor amek la cuti.. dok umah mak.. dia dtg
haaa kasik sembor baik punya...

mmg jenis bisnes mkn duit punya.. target acik2 jahat neh

bebaru ni, b4 CNY kejiranan ai pona de didatangai salesmen water filter
hat buh luar umah, dekat meter air tuh..

kekdah nye die pujuk suh test power buh dulu filter tuh kat umah kite
takyah bayar apa2. FOC.
dalam seminggu die dtg tuk flushing ka, backwash ka apa kaa
nak tgk tahap kekotoran air umah kite laa...

bile aku tanya...
dlm tuh gune filter apa? material apa?
nak tukar camne?
die tak buleh jawap. itu die kata teknikal masa psg u tanya
ai kata..kalo begitu..u nak jual brg u tak buleh jawap soklan saye
cemana ai nak pecaya sama u?
so ai kata tak payah psg. n tanak..
die gigih gak pujuk FOC kak..kak tanak pon tape.
aku kata tanak n tanak. terus die belah
jiran sebelah ade pasang...dlm seminggu die hangkut balik
tatau psl ape...

lupe daa kompani tuh nama apa

silica_SiO2 posted on 24-4-2013 10:04 AM
bebaru ni, b4 CNY kejiranan ai pona de didatangai salesmen water filter
hat buh luar umah, dekat me ...

tq ea kawan2 bg opinion semua..
miamor cume xnak macik2 lain kena cam mak miamor..
alahai, sian org tua2 kene kelepet dgn budak mude yg nak mentekedarah komisen je..

entah2 umh dorg pon xder water filter kan..duk pumpang mtk org lain beli bagai..
alahai, kawam miamor jual water filter hai-o pun sush nak habis stok..ini senang je budak2 nie dajalkan org tua y innocent..
huuu

kalau dorg datang mse miamor ade, mst miamor gasak tye macam2 kat salesman2..
n miamor nak tau jgk tahap iq dorang gebang cakap soal2 kesihatan bagai kan..

penipu diorang ni..target orang2 tua. area felda2.. penapis air lazada jual rm100.00++ dia jual rm4000++. bayar bulan2 rm100. bayar sampai kesudah..x nak pasang pun dia akan pasang jugak..dari dulu sampai sekarang aktif lagi..