CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Kenapa undi BN?

mmg dalm internet... korg akan rase...pembangkng akan menang kaw2.... aku mula join porem ni since 2003... soo dah 3 kali ngundi dan folo trend kt porem ni...... mmg berapi2 pembangkang yakin akan menang

sampai satu tahap aku ingat lagi GE lepas.. x ingat yg ke 11 atau 12.. ade sorg poremner tuh siap bet kalau BN menang terengganu dia sanggup lari bogel turun bukit... punyer tahap konpiden beliyau... tup tup kalah PAS..... ape lagi kitorg mmg abes abesan suh dia larik bogel.. tp dalm porem jelah....  hahahah

pada yg kate pengundi BN tuh bodog laa tak tau internet laa... aku rase same je ngan pengundi PR... ramai je makcik2 pakcik2 yg selalu lepak surau dengar ceramah politik... mengarut dan fitnah... depa ni banyak tak tau kes potosop2... kes2 fitnah..anak mahathir san miguel.. cincin rosmah.. potosop najib ngan altantunya..... sbb diorg cume dengar je.. tp c bace dan tak siasat...sbb x tau internet...
yg klakarnyer yg muda beliya pon caya mende2 potosop tuh... x caya?!.. cube nengok benang pasal cincin rosmah tuh... hahahah bape ramai yg baru tau... dah kantoi sebar fitnah/ dok kater rosmah salahkan kastam pulak.. (im not rosmah supporter.. but pless laaa fitnah2 ni soo lowww classssssss...) Last edited by True-X on 6-5-2013 09:34 PM

but i must say dat cybertroopers PR mmg active.. termasuk la porem ni..... diorg siap2 PM lagi... x mcm cybertrooper BN.. ...

internet campaign zaman skrg ni sgt penting... generasi skrg malas nak membaca... diorg lebey tertarik dengan info grafik.... mcm potosop from PR..... cepat je org pecaya.....  san miguel anak mahathir... cepat je org pecaya.... sampai jadi ceramah ostad2 di surau dan masjid.... isnt it sad... padahal jelas2 fitnah....

penjelasan melalui artikel yg panjang lebar xde sape nak bace,..... esp young voters... zaman ni zaman fb.. tweeter.. instagram...semua nyer short form,.. semua gambo....

True-X posted on 6-5-2013 09:37 PM
but i must say dat cybertroopers PR mmg active.. termasuk la porem ni..... diorg siap2 PM lagi... x  ...

Ink menunjukkan anak2 muda yg berpelajaran sokong krjn yg tidak rasuah dan menentang krjn yg rasuah.

airiscomei posted on 6-5-2013 11:41 AM
mak aku pangkah dacing untuk parlimen...dan ketika aku tanya ape moif...ni jawaban beliau...mak,pang ...

nampak la jugak BN turap jalan kat depan tu,daripada PKR yg tak nampak apa2 langsung..

gogo2 posted on 6-5-2013 09:49 PM
Ink menunjukkan anak2 muda yg berpelajaran sokong krjn yg tidak rasuah dan menentang krjn yg rasua ...

nope  u r wrong....

kebanyakkan diorg sokong PR.. sbb diorg malas membaca.... diorg lebey pecaya pada infografik.. info ringkas..... fitnah2 PR banyak ringkas dan padat.... inilah generasi FB/TWEETER/IG..... senang nak pecaya mende2 potosop... hehehehhe

org yg dah makan fitnah.. nak jelaskan keadaan punyerla panjang2 menjela2... which is pada aku x berkesan lansung... soo fitnah terus jadi fitnah...

rasuah?.... BN ke PR ke same je..... ...

archilless posted on 6-5-2013 09:02 PM
demokrasi katanya..
tapi kalau tak setuju dgn ideologi diorg.. dikata bodoh dungu etc..

Yang ni banyak kali nampak....tak setuju dipanggil bodoh, tongong etc.

Follow Us
bersedialah untuk segala kenaikan dan peningkatan ..

daiman posted on 6-5-2013 09:50 PM
nampak la jugak BN turap jalan kat depan tu,daripada PKR yg tak nampak apa2 langsung..

aku pon nak sebut.. monsoon drain sebelah umah mak aku tuh pon x bertebas lalangnyer...lame dah wei.. rimau nyorok pon x pasan...

mak aku cakap kalau Bn menang ni sure bersih.... tapi apekan daya..,,, kita demokrasi

org2 tua ni idup depa simple.. diorg nak kawasan umah bersih.... nak kuar g pasar jalan bertar x lobang2.... sampah dari dapur tuh ade tempat buang yg elok.... longkang tak bersumbat.... just a simple thing in life

ni tidak R ni cakap bergegar...mende tuh org tua x paham sgt... tp kalau sampah dan longkang pon x leh urus.... mcmmane nak urus negara..?

munchkin posted on 6-5-2013 09:56 PM
Yang ni banyak kali nampak....tak setuju dipanggil bodoh, tongong etc.

macai PR dah pon suruh aku pegi mamposss...

True-X posted on 6-5-2013 09:55 PM
nope  u r wrong....

kebanyakkan diorg sokong PR.. sbb diorg malas membaca.... diorg lebey pecay ...

NFC bukan fitnah. Mmg berlaku dan Sharizat juga hilang jawatannya.
PKFZ pun dah masuk mahkamah. Apa yg info grafiknya? Semua kebobrokan BN
dpt dibuktikan.

Info grafik ke tak, kalau BN tak kotor, tak mungkin ada bukti.

org2 BN spt kamu suka ckp benda2 tak logik dan takde kaitan.

True-X posted on 6-5-2013 09:59 PM
aku pon nak sebut.. monsoon drain sebelah umah mak aku tuh pon x bertebas lalangnyer...lame dah we ...

Takde bukti infografik aku tak percaya. Cacai BN spt kamu suka sgt menipu

gogo2 posted on 6-5-2013 10:04 PM
NFC bukan fitnah. Mmg berlaku dan Sharizat juga hilang jawatannya.
PKFZ pun dah masuk mahkamah.  ...

orgyg berkaitan dah pon x diturunkan.... x lame lagi kene kick...

mende semua free oleh PR tuh lojik ke?..... kang aku kate ko bodoh nak mamposs... nnt aku setarap same low class level pulak ngan ko... pemikiran di bawah par ..

oleh itu aku akan kate,... democracy.... ok..... respek la org yg kuar mengundi... dah mmg aku rase PR janji asal boleh nak menang aje....

True-X posted on 6-5-2013 10:00 PM
macai PR dah pon suruh aku pegi mamposss...

Astaga...jangan stress...rilek je...biar dia yang stress sorang sorang. Apa ingat panggil org bodoh tongong tolol bagus sangat ke. Macam dia yang bertanding, marahnya tu.

gogo2 posted on 6-5-2013 10:07 PM
Takde bukti infografik aku tak percaya. Cacai BN spt kamu suka sgt menipu

kann... dah kene aku ni menipoo pulak..

dah set2 ko buat fitnah potosp cincin tuh rosmah kumpul duit dari kecik tuh ape?.. fitah yg bijak kan... ramai pecaya tauw.... set2 pemikiran level loww classs makcik2 kt kampung....

True-X posted on 6-5-2013 10:08 PM
orgyg berkaitan dah pon x diturunkan.... x lame lagi kene kick...

mende semua free oleh PR tuh  ...

Makcik lembu kondo tuh asyik berdampingan dgn Najib semalam. Ko jgnlah nak tipu. Ko ingat gua bodoh tahap gaban mcm kamu ke? Klu bodoh sgt, takyahlah menipu ya...buat malu sendiri jer..

munchkin posted on 6-5-2013 10:08 PM
Astaga...jangan stress...rilek je...biar dia yang stress sorang sorang. Apa ingat panggil org bodo ...

padahal dia sendiri bukak topik KENAPE UNDI BN.... dah org jawab,,, dia maki hamun pulak... hahahha

True-X posted on 6-5-2013 10:09 PM
kann... dah kene aku ni menipoo pulak..

dah set2 ko buat fitnah potosp cincin tuh rosmah k ...

Infografik cincin Rosmah tuh mmg lucu... Kakaka... Rosmah plak bagi alasan lagi lucu....

gogo2 posted on 6-5-2013 10:10 PM
Makcik lembu kondo tuh asyik berdampingan dgn Najib semalam. Ko jgnlah nak tipu. Ko ingat gua bodo ...

makcik tuh x bertanding pon.... ape laa pemikiran ko ni....

ko nengok pemimpim UMNO.. bertukar je...   DAP?..... kroni tuh..  nepotism tuh... same la mcm PKR.. PAS pon.. salah satu sebab aku undi BN...... alamakk kene maki lagi laa lepas ni.... hahahhaha.....  TT...  kalau la topik ko ni.. kenape UNDI PR... xde la aku nyatakan pendapat aku kt sini.... heheheheh

gogo2 posted on 6-5-2013 10:12 PM
Infografik cincin Rosmah tuh mmg lucu... Kakaka... Rosmah plak bagi alasan lagi lucu....

lucu... mmg la lucu.... tp ramai pecaya tau... aku tak kate ko laa.. ko kan bijak... tp ramai je macai PR  x bijak mcm ko.....depa ni pecaya dan siap ceramah kt surau tuh.....

soo ko mesti happy dengan fitnah mcm ni kan.. sbb ramai pecaya..... soo cleann katenyerrrr... bukan aku cakap tau.

True-X posted on 6-5-2013 10:10 PM
padahal dia sendiri bukak topik KENAPE UNDI BN.... dah org jawab,,, dia maki hamun pulak... hahahh ...

Ko bknnya jwb mengapa undi BN? Ko lari dari tajuk asal...  Pastu ckp justice tuh bkn keadilan... Jwpan tahap gaban..