CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Kenapa undi BN?

kambeng_masam posted on 7-5-2013 08:07 AM
next Br1m ialah pada tahun yang sama dengan PRU14 nanti...

Brim kan setiap tahun...ke ai salah...

magnus posted on 7-5-2013 03:09 AM
Brim kan setiap tahun...ke ai salah...

u tak salah...itu adalah yang dijanjikan. kita lihatlah nanti perlaksanaannya...hehe...kasi tau awal2 dulu. sebab last time bila BN kata harga petrol tak naik at least sehingga ujung tahun sebelum pru12, tup tup lepas 2-3 bulan pru12 abes terus petrol naik harga.

kambeng_masam posted on 7-5-2013 08:15 AM
u tak salah...itu adalah yang dijanjikan. kita lihatlah nanti perlaksanaannya...hehe...kasi tau aw ...

Ok...kita tunggu dan lihat...

Innrukia posted on 7-5-2013 06:58 AM
BN:
1. Tun Razak > Najib
2. Tun Hussien > Hishamuddin

taupun...
so jgn lah kata BN je korup...
yg byk ditonjolkan pemimpin melayu korup..
masa lim liong sik masih berkuasa...
anak dia yg masa tu masih mid 20's tersenarai antara yg terkaya...
takde lak hu ha masa tu..
akhirnya terbongkar jugak..

TT, kalau mokcik pocit kat kawasan ulu undi BN, apa salahnya? diorang pun ada hak kan? maybe manifesto PR sendiri tak menarik utk mereka? Mungkin mereka lebih nak kan BR1M 1K yg BN akan kasi. Apa salahnya kalau pilihan tu yang lebih dekat pada hati mereka. Please la PR, tolong buat manifesto yang lebih menyeluruh dan jangan salahkan orang kampung pilih BN. diorang ada hak memilih. Semata2 diorang tak pilih PR, kenapa nak persoalkan. Hak undi kan hak masing2.

Bila orang kampung pilih BN, ko suruh diorang fikir masa depan anak2, cucu mereka. tapi kenapa ko buat tak endah bila diorang nak berkongsi cerita tentang pengalaman mereka menentang komunis, jepun semua dulu tu? Tolong la hargai dan hormati pilihan yang diorang dah pilih.

as for me, aku undi dua2 BN. Bukan pasal aku sokong BN, cuma aku tak berkenan dengan manifesto PR. tu sahaja. tapi Parlimen dan DUN aku, akhirnya BN kalah, dapat kat DAP dan PAS. tapi takde la aku maki rakyat sekampung aku, pasal majoiti yang buat keputusan, aku hormat la pilihan mereka. Tapi BN masih pegang kuasa, so aku rasa, OK la, dua2 dapat bahagian masing2. dan aku sebagai rakyat dapat merasai pemerintahan kedua2 parti.

cmf_raudah posted on 6-5-2013 11:58 AM
penjelasan wa undi BN di P125 PUTRAJAYA adalah

ku nan mmg ambil berat warga putrajaya, bila nk ju ...

kawan2 aku kat putrajaya pun cakap benda yang sama cam ko.  Org putrajaya tak terkejut Ku nan masih menyandang jawatan pasal dia buat kerja memang OK. Yang buat2 terkejut Husam kalah, tu orng2 luar Putrajaya yang jadi pemerhati luar.

Follow Us
tipuware posted on 7-5-2013 08:46 AM
kawan2 aku kat putrajaya pun cakap benda yang sama cam ko.  Org putrajaya tak terkejut Ku nan masi ...

yuppp...yg byk dok bercerita tu tak pernah jumpa ku nan kot..apa2 program yg dibuat ku nan x pergi n x campo masyarakat.

smalam ku nan ada buat masjlis doa selamat kat masjid besi. sepatutnya sapa2 yg x puas hati dgn dia bole je jumpa dia semalam. dia takde hal punya. kalau berborak pn aku kau je x guna bahasa formaL. first time wa n asben jumpa ku nan..kita org protokol bagai...skali ku nan jawab..

"macam ni laa...kau buat surat, nanti aku akan sokong permintaan kau n immediately aku sign, bagi pada PA aku tu nama shida..kita org melayu mmg bagus berniaga"

Sebab.... tak mau anak bangsa sendiri duduk di bumi melayu yang bakal tergadai..... tak kira siapa yang memerintah.. bila dah pegang kuasa tetap gila kuasa... cuma kita perlu ingat..perjuangan tok moyang kita menyelamatkan tanah melayu dari penjajah asing.. tapi tak lama lagi..kita ni bakal di jajah oleh bangsa bumi kita sendiri..... fikir2 kan lah.....

Sebab TIADA ANWAR.
Sila tambah dalam pilihan.

kambeng_masam posted on 7-5-2013 08:08 AM
aku pun penyokong PR..tapi aku tak sukalah nak bergalak dengan demo hat nih.

PM dah berjanji nak memperbaiki hubungan dgn org cina lepas BN menang malam semalam...aku punya geram...masih give face pula?.....that is why this perhimpunan akan bagi pulang paku buah keras sama PM...

dkzue posted on 7-5-2013 08:58 AM
Sebab.... tak mau anak bangsa sendiri duduk di bumi melayu yang bakal tergadai..... tak kira siapa y ...

bakal dijajah? Iyer ke? Adakah ini diberitahu oleh puak2 rasis yg tak ikuti agama Islam? Mesti tinggal byk solat nih. Kalau tidak, takkan semangat asabiyyah meluap2. Iyerlah. Semua nih orang haram jadah. Memecah belah perpaduan kaum. Baik mampus org2 rasis seperti ini. Semua dilihat dlm kaca mata yg rasis.

Simunggu posted on 7-5-2013 09:01 AM
PM dah berjanji nak memperbaiki hubungan dgn org cina lepas BN menang malam semalam...aku punya ge ...

eh, Suluk... ko nih nak memecah belah rakyat Msia supaya geng2 ko boleh menyerang Malaysia kan? Nampaknya kamu hampir berjaya. Bersama2 dgn puak asabiyyah yg hilang pedoman Islam, maka kamu dgn jampi serapah kamu bolehlah serang Msia dengan senang.

Ramai puak rasis masih tak sedar yg menyemai perasaan perkauman adalah Suluk dan Indon yg mahu melihat Msia hancur.

org melayu dgn org melayu suka bgado.

alhamdulillah sampai solat orang pun hang nampak....syukurlah...

dkzue posted on 7-5-2013 08:58 AM
Sebab.... tak mau anak bangsa sendiri duduk di bumi melayu yang bakal tergadai..... tak kira siapa y ...

hai kak!
lama tak nampak...

tipuware posted on 7-5-2013 08:43 AM
TT, kalau mokcik pocit kat kawasan ulu undi BN, apa salahnya? diorang pun ada hak kan? maybe manifes ...

sebab mokcik pokcik kat kampung tu melayu felda pprt. kat bandar melayu urban yg dah celik mata bangkit tak mau ditipu dan ditindas.

disebabkan mokcik pokcik melayu felda pprt tu lah, kita berdiri seperti sekarang di bumi mesia. kadang2 sedih kan tengok orang2 tua yg tunggu masa je nak pergi kat kampung tu, mereka tau susah senang jatuh bangun. cam ayah saya cakap, takpe lah, pilihan masing2, korang anak muda dan generasi baru yg akan menghadapi masa depan. mak ayah dah puas dah mengalami jatuh bangun. pandai-pandai lah buat pilihan terbaik.

tapibukanaku posted on 7-5-2013 09:10 AM
hai kak!
lama tak nampak...

Salam...
Ada... ni.. dok tengah merapu kat sini hahahaha....

dkzue posted on 7-5-2013 09:17 AM
Salam...
Ada... ni.. dok tengah merapu kat sini hahahaha....

Salam
Bukan merapu tapi berkongsi pandangan
Cehh..Semalam kerja ke? Ke cuti rehat?

tapibukanaku posted on 7-5-2013 09:14 AM
sebab mokcik pokcik kat kampung tu melayu felda pprt. kat bandar melayu urban yg dah celik mata ba ...

Betul tu....
Mak dan abah akak pun selalu pesan macam tu...
Ingat tak dulu warga selangor yang kerja kerajaan..kena pi BTN... tapi la ni dah dihapuskan....Ada sebabnya...
Suami akak orang Penang..
Kami 5hb.. dari Penang lepas dia ngundi merempit.. terus balik sini untuk akak pulak mengundi..dalam hujan sepanjang jalan... sempat akak sampai tepat jam 3.30 petang lepas bertolak kul 10.30 pagi....Masa menunggu suami akak beratur mengundi... sempat berbual dengan beberapa orang..bangsa cina..depa kata..dia orang akan bersatu hati tak akan jatuhkan penang kat tangan bn.... dan la ni pun orang melayu dah banyak tolong depa untuk menang....sambil gelak2 sinis (dia ingat akak pengundi situ dan sokong depa).. Akak hangguk jer...dan dalam hati akak terfikir betapa teruknya bangsa ni...

Sepanjang 4 hari akak kat sana.. betapa taksubnya... penyokong2 pembangkang.. berarak.. berkibar bendera sepanjang jalan dengan motor dan kereta.... yang tua dan muda tak kira lelaki perempuan pulak... masa kami pi Padang Besar.... berdiri tepi jalan sambil beri bendera dan pamplet .... La ni.. DAP pun dah mula buat tapak kat Johor.... Apapun.... semuanya terletak kat hati dan niat kita sendiri.... tapi ketentuan dari Allah jua... Alhamdulillah... sama2 dapat bahagian memasing... La ni tunjukkan lah perjuangan memasing..bukan nak menunding jari.. nak wat perhimpunan..huru hara segala....Terima hakikat dan perbaiki mana2 yang kurang..... Akak duk Selangor... walau PKR menang.. tapi akak terima dengan hati terbuka...

Haaaaa hahaha.. masih penat merempit.. cuti.... hari ni baru kerja... datang2.... kengkawan kata semalam kerja.. ramai yang kena isi borang cuti..hahaha