CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Kenapa undi BN?

MElayu selalu bodohh dan mudah melatah....adakah org bangsa lain benar benar ikhlas?..they tske whatever they can....tapi tetap bila ada peluang melayu akan dijatuhkan...PRU13 terjawab....melayu dan islam dicompromise dan paling sedih org mrlayu sendiri bg peluang...

tak kisah la  depa nak undi sapa hak memilih hak depa nak wat lagu mana takkan nak paksa or ugut orang pulak kan..dah masing2 percaya dengan apa yang depa percaya so kita pun takleh nak cakap apa..dah bagitau itu ini pun dah kalau memang depa taknak terima dan  tetap berpegang dengan apa yang depa rasakan betul apa blh buat..sama jugalah kalo depa tertanya2 kenapa kita undi PR or bebas ka apa.
macam kat kg2 ni dorang pilih bukan sebab parti pun tapi lebih kepada calon tu sendiri..contoh ada calon PR kat kg laki aku tu adik dia seniri yg kata jangan undi abang dia..sbb abang dia rembat geran tanah mak dia..so dia kata abang dia tu tak sesuai jadi pemimpin..tu adik beradik sendiri yg bawak cerita opkos lah lg org kg percaya.
so hormat sahajalah pilihan mereka.. hanya sebab kita tak setuju dengan pilihan depa tak bermakna pilihan kita tu betul kan

sesapa yg masih ada nenek ke parents yg pernah hidup zaman perang dulu
tanyalah camner pangai derang nih...
bkn takut, tapi pangai China x pernah berubah...
kempen bagai nak rak konon sokong PAS n PKR...
senyap2 sume China support DAP...amazing
Melayu yg mcm lalang pun percaya...
sekarang tak sentap ke tgk DAP menang lagi byk dari PAS n PKR....
pas ni mesti menyalak Menteri Kabinet kurang bangsa dia...
hari ni kat opis muka sekor2 mmg bengang gler...
dah terasa2 kot nak dpt PM bangsa dia...

aku sebenarnya masih blur dan tak paham kenapa BN leh menang...sedangkan ape yang PKR pertahankan adalah demi kebaikan rakyat.....tiada tol,harga minyak x naik,hapuskan PTPTN,air percuma dll....sedangkan benda tu yang sebenarnya rakyat harapkan selaku penyumbang kepada membayar pelbagai jenis cukai(pintu,kerena,personnal dll). Boleh pulak cakap PR racist,kalo undi PR habis semua hak melayu hilang......padahal dalam umno sendiri ada parti cina dan india. pelik dan pelik......kalo nk kata hak melayu hilang aku rasa banyak je yang hilang...contoh paling ketara johor la. Banyak rumah dan tanah terjual ke singaporean padahal itu lah kubu kuat BN......tah la,benda dah jadi kan....Doakan semoga semua manifiesto yang BN war2 kan tu di laksanakan.

BN dan PAS dan PKR bersatu untuk pasti kan manifiesto yang di janjikan terlaksana.

retorik pencacai sour grape.

shiro82 posted on 6-5-2013 12:56 PM
aku sebenarnya masih blur dan tak paham kenapa BN leh menang...sedangkan ape yang PKR pertahankan ad ...

tiada tol, kos pengambilalihan 5 beliyun.

abes tuh duit kwap 29 beliyun di guna beli PLUS kira tang mana? TOL dah tanak kutip.

nak jadi apa duit pelaburan kwsp tu? kira burn? kira halal?

ingat oang len sebodo pencacai penjilat kencingan sebegini rupa?

Follow Us
undi saya berubah sebab saya stress dengan cybertroopers PR yang post macam2 kat FB dn media soasial lain, mode kebencian melampau yang ditunjukkan tu .. hasihhhh .. dari tak berapa suka BN.. jd kesian pulak ..
saya baca juga daripada geng BN .. mood kebencian yg ditunjukkan tu ada tapi tak la over sangat.. dan derang dok post pencapaian instead of post hantam sahaja .. (yang dok hantam tu ada .. tp yg saya jumpa xla seteruk PR punya)

n no .. saya tak baca papagomol tak pernah klik pon blog dia ..
..

aku undi BN sbb aku nakkan PAS stand alone dan berpendirian....

sorry PAS.... aku penyokong ko tp bukan penyokong PR....at least utk kali nih....

sepatutnya ubah persoalan TT tu.... kenapa undi pembangkang ? langsung aku tk paham... baru kena !

sepatutnya ubah persoalan TT tu.... kenapa undi pembangkang ? langsung aku tk paham... baru kena !

tumpanglalu74 posted on 6-5-2013 12:37 PM
Kalo korang adik-bradik sampai 7 keturunan undi PR pon adenye nak jadi billionaire?

Jadi betullah yg aku dengar, penyokong BN ni boleh cepat jadi kaya..sama mcm pemimpin2nya..
Takpe lah, undi PR sekurang - kurangnya kekayaan M'sia masih boleh digunakan dalam jangka masa yg panjang utk generasi akan datang..
Kami takkan termasuk dlm golongan meraung tanah tergadai, tapi hakikatnya yang menggadai , parti keramat sendiri..

MengkuduMasam posted on 6-5-2013 01:14 PM
aku undi BN sbb aku nakkan PAS stand alone dan berpendirian....

sorry PAS.... aku penyokong ko tp ...

yup, sama.. kalau PAS geng sensorang .. kemungkinan besaq saya undi PAS juga

Dear gogo,

I tak mengundi PR kali ini ialah kerana Anwat Ibrahim. I just couldn't make myself pangkah PKR wlwpun calonnya itu org yg baik dan tak hantam bontot mahupun main pelacor hanya kerana bossnya Anwat Ibrahim.

Tapi I tak undi BN jugak kerana BN kasik BR1M dan main tabur duit sana sini. I harap wlwpun jawapan tak kena dgn soalan, TT dpt memahami kenapa masih ramai org lain sanggup undi BN dan tidak PR.

kasmela posted on 6-5-2013 01:36 PM
Dear gogo,

I tak mengundi PR kali ini ialah kerana Anwat Ibrahim. I just couldn't make myself pan ...

tak undi PR sebab Anwar dituduh main buntut walaupun terbukti duit rakyat dibazir oleh BN sehingga hutang negara jadi kritikal?

Aku mmg tidak paham. Sori yer tapi jwpan kamu tak logik

Gini Perumpamaannya

Jika anda seorang Muslim, adakah anda perlu cari negara yang paling kuat Islam sekali untuk duduk?  Kena pilih raja Arab Saudi sebagai pemimpin anda ke?

Jika anda seorang Buddhist, adakah anda perlu cari negara yang paling kuat Buddhism sekali untuk duduk?  Kena pilih Dalai Lama sebagai pemimpin anda ke?

Usah la nak bertekak, calon PM mana yang paling layak sebab mereka pon tak kenal hangpa semua.  Tak tau pon hangpa wujud.

Korang pilih je la calon terdekat masing-masing yang korang ade chan nak bawak makan kat kedai mamak ke..

Bila masing-masing dah pilih, baru kita tally.

Last edited by tumpanglalu74 on 6-5-2013 01:48 PM

gogo2 posted on 6-5-2013 01:44 PM
tak undi PR sebab Anwar dituduh main buntut walaupun terbukti duit rakyat dibazir oleh BN sehingga ...

Tidak lojik pada you, maybe. Tapi itulah sebenarnya yg I dan rakyat marahaen nampak ketika mahu memangkah semalam.

It's a shame. All because of 1 bloody person, Anwat Ibrahim, I tabley undi org yg baik.

fredbok87 posted on 6-5-2013 01:30 PM

undi PR sebabnya byk
- keadilan - kalau BN jadi pembangkang, PR takkan kacau BN dgn polis, MACC dan lain2 badan berkecuali
- kemajuan - tiada pembaziran, contohnya pemutar skru yg dibayar beratus2 ringgit dan kes lembu tinggal dlm kondo
- Islam - negara jadi lebih Islam sebab nilai2 murni diterap dlm pentadbiran spt dilakukan oleh  Lim Guan Eng yg digelar kalipah oleh umngok

dan byk lagi beb

sebab majoriti melayu tolak DAP. takut DAP memerintah negara, hancuslah Islam dan melayu di Malaysia. nak undi PAS n PKR, bersekongkol pulak ngan DAP.

tumpanglalu74 posted on 6-5-2013 01:46 PM
Jika anda seorang Muslim, adakah anda perlu cari negara yang paling kuat Islam sekali untuk duduk?   ...

apa maksud kamu yer?  kalau aku tiap2 hari baca kebobrokan pemimpin BN tabur duit, beli kapal selam dgn harga tinggi, bina jambatan bengkok tak jadi tapi perlu bayar berjuta2 ringgit, kes PKFZ dan NFC.... takkan saya nak undi BN lagi?

mesmerize posted on 6-5-2013 01:50 PM
sebab majoriti melayu tolak DAP. takut DAP memerintah negara, hancuslah Islam dan melayu di Malaysia ...

bukankah PKR + PAS lagi ramai pemerintah Melayu? Apsal DAP plak memerintah negara?

Jadi adakah maksud saudara BN berjaya menakutkan Melayu atau Melayu yg undi BN tak boleh berfikir secara logik?