CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Kenapa undi BN?

Syukur alhamdulillah masih ramai orang Melayu yg bijak mengundi kali ini

Umno/BN perlu berterima kasih kpd pengundi2 Melayu, India serta mereka di Sabah n Sarawak

Tapi Umno/BN jangan lupa bahawa sikap toleransi dan kesabaran mereka yg mengundi calon2 BN ada had nya....

mesmerize posted on 6-5-2013 01:50 PM
sebab majoriti melayu tolak DAP. takut DAP memerintah negara, hancuslah Islam dan melayu di Malaysia ...

kelantan negeri majoriti melayu elok je undi PAS yg bersekongkol dgn DAP n PKR...2/3 lagi.melayu penang elok je islam takde hancur pon

gogo2 posted on 6-5-2013 01:53 PM
bukankah PKR + PAS lagi ramai pemerintah Melayu? Apsal DAP plak memerintah negara?

Jadi adakah ...

habis kalau terjadi mcm situasi skrg,kerusi DAP lagi banyak dimenangi berbanding kerusi PKR n PAS.. tak mustahil kan DAP memerintah negara? undi melayu berpecah pada BN, PKR n PAS n undi cina bersatu mengundi DAP

Sentap Awat?

gogo2 posted on 6-5-2013 01:51 PM
apa maksud kamu yer?  kalau aku tiap2 hari baca kebobrokan pemimpin BN tabur duit, beli kapal selam dgn harga tinggi, bina jambatan bengkok tak jadi tapi perlu bayar berjuta2 ringgit, kes PKFZ dan NFC.... takkan saya nak undi BN lagi?
Sohih sangat ke segale tuduhan yang ko bace tu pon?  Usah nak gullible.

Ini mesti kes tak pronah jumpe calon yang ko undi semalam tu, bace komen aku naik meroyan pulak..

Last edited by tumpanglalu74 on 6-5-2013 01:58 PM

alesandra posted on 6-5-2013 01:56 PM
kelantan negeri majoriti melayu elok je undi PAS yg bersekongkol dgn DAP n PKR...2/3 lagi.melayu p ...

saya bercakap bila DAP memerintah negara.. lain tu kesannya pada melayu islam.. penang tu melayu majoriti ke? kelantan tu melayu islam pegang so takde masalah. let them be.

aku rasa sbb most Malay think PR melatkkan melayu cina india sama rata, and BN meletakkan melayu di atas so makpak kita yg tua tua dan duduk di kg kg akan cross BN sbb melayu di atas. my two cents.

Follow Us
yg sokong PR mostly melayu yg english educated, expose and duduk di bandar, pekan.

mesmerize posted on 6-5-2013 01:59 PM
saya bercakap bila DAP memerintah negara.. lain tu kesannya pada melayu islam.. penang tu melayu m ...

perlembagaan tak mengizinkan bukan melayu menjadi PM.ke ko lepas pandang nizar jadi mb perak...padahal PAS menang kerusi paling sikit ketika itu

sam_survivor posted on 6-5-2013 02:02 PM
yg sokong PR mostly melayu yg english educated, expose and duduk di bandar, pekan.

word!!! melayu jumud je risau tak tentu hala

org undi bn psl kebanyakan bn punya ketua 10 kali ni wat keja betul2 takde potong2 peruntukan tuk mengundi....

toksira posted on 6-5-2013 01:53 PM
Syukur alhamdulillah masih ramai orang Melayu yg bijak mengundi kali ini

Umno/BN perlu berterima  ...

Orang Melayu semasa memandang kertas undi sebelum memangkah mungkin terbayang:-

1. Bidio Anwat Ibrahim dgn pelacor
2. Bidio Saiful dan sumpah laknat di depan Kaabah.
3. Janji Anwat/Rafizi/LKS/Semua pemimpin DAP utk menghapuskan keistimewaan org Melayu
4. Spenda Stopa.

Maklumlah orang2 Melayu ni kan PPRT. Macai2 Anwat boleh lah hina mrk lagi sampai 5 tahun nanti.

alesandra posted on 6-5-2013 02:02 PM
perlembagaan tak mengizinkan bukan melayu menjadi PM.ke ko lepas pandang nizar jadi mb perak...pad ...

kebal la sangat perlembagaan tu?
tak boleh diubah kah?

mesmerize posted on 6-5-2013 02:04 PM
kebal la sangat perlembagaan tu?
tak boleh diubah kah?

kalo tak dapat 2/3 mmg tak boleh ubah.so?

tapi member2 aku yg sama sekolah dulu (aku umur 30an) semua duk sokong BN, sibuk noh borak pasal bangsa melayu vs cina kat whatapps grup, tahulah syg bangsa agama and nak naikkan melayu tapi kena lah ingat negara kita bukan berkisar pasal bangsa dan agam saja, ekonomi dan pendidikan etc kena lah diutamakan juga. duk canang melayu ditindas etc walhal yg menindas tuh bukan puak2 umno and bn juga ke ? contohnya media mainstream yg tak telus. menindas gak kan? isk

alesandra posted on 6-5-2013 02:02 PM
perlembagaan tak mengizinkan bukan melayu menjadi PM.ke ko lepas pandang nizar jadi mb perak...pad ...

Saya rasa dlm perlembagaan TIDAK ADA clause yg menyatakan bahawa PM mesti dari Melayu Islam....

sampai habis election aku still tercari2 video skandal rasuah/salah guna kuasa dan wang oleh PR drp BN, tapi takde. yg ada mostly video seks. walhal punyalah byk PR selongkar kes rasuan BN still BN org vote lagi ..wake up ppl

Saya undi BN di Kota Damansara kerana PR bergaduh berebut kerusi. Dan BN menang di sini.

alesandra posted on 6-5-2013 02:05 PM
kalo tak dapat 2/3 mmg tak boleh ubah.so?

saya rasa tak kuasa nak berdebat dengan kamu. sebab pendapat kita tak sealiran. this is going nowhere. silakan terus melabel kami yg menyokong BN ni melayu ineducated, jumud, bodoh, takutkan perubahan dan sebagainya. saya takde masalah dengan itu sebab saya faham peritnya merasa kekalahan

saya cuma nyatakan pendapat saya saja bila TT tanya kenapa undi BN dan itulah pendapat saya dalam post kat atas tu. jadi kamu teruskan menyokong DAP ye. biarkan saya dan majoriti rakyat menyokong BN buat waktu ini.

sam_survivor posted on 6-5-2013 02:07 PM
tapi member2 aku yg sama sekolah dulu (aku umur 30an) semua duk sokong BN, sibuk noh borak pasal ban ...

Mestilah sikap yg mrk tonjolkan adalah hasil interaksi mrk sundrik dengan persekitaran.

Maybe, cina2 di tempat mrk sgt kiasu atau kurang ajar atau sbb2 lain yg kita tak tau, sebab ianya pengalaman peribadi mrk.

Nak kata mrk bersikap sedemikian sbb tv3 dan utusan, rakyat kan dah tak baca utusan dan tengok tv3.

soebyuk posted on 6-5-2013 12:11 PM
mengikut pendapat aii .... siapa yg sebenarnya yg memartabatkan Islam , peluang sudah d beri .... ki ...

PR pun tak buat huduh. PAS mahu, PKR, DAP tak mahu. So difference dari segi hudud.