CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Kenapa undi BN?

mesmerize posted on 6-5-2013 02:22 PM
yup itu aje. saya tahu dan faham apa yang saya mahukan untuk diri saya, agama saya, bangsa saya, g ...

LIKE

mana tak menang?, dh semo media BN pegang, BN dh kempen burukn PR sejak puluhan tahun lalu..
adil ka gitu?

ini bukan pilihanraya yg adil
ini bukan pertandingan yg adil
cuma bahlol2 bn aja percaya ini satu pertandingn adil
adil kepala habah dorg..

cuba si A kene ikat kaki, si B tidak kena ikat, then dua2 lumba lari 100m, B menang, sorak2, ini pertandingan, rakyat pilih.
palehotak hang..

kalu berkempen pun tak adil,, tak heranla BN bole menang
kalu letak calon seekor babi khinzir dlm PRU pun, pastu diputar media kebaikan babi berkenaan, pastinya memang menangla babi tu dari PR, dh media tu main peranan penting dlm PRU

so, bahlol2 dlm ni masih tak paham rupenye...

cmf_raudah posted on 6-5-2013 11:58 AM
penjelasan wa undi BN di P125 PUTRAJAYA adalah

ku nan mmg ambil berat warga putrajaya, bila nk ju ...

bagus la ku nan gitu..untung dapat wakil rakyat yang betul2 mewakili...tahniah

batmana posted on 6-5-2013 02:35 PM
mana tak menang?, dh semo media BN pegang, BN dh kempen burukn PR sejak puluhan tahun lalu..
adil k ...

indahnya bahasa

mesmerize posted on 6-5-2013 02:30 PM
u are being defensive tapi tak bagitahu pun sebab2 kenapa i should berpaling arah from BN to PR. T ...

apa salahnya confident, nak lawan bertanding kena ade confident.najib pon over condfident dgn mandat 2/3 dan ratiban selangor 24 hrs for a month

harap lepas BN menang nie..
dapat beri pengadilan media buat semua
pastu tak mau la cerita2 sex nie lagi..
kalau selalu sangat...orang pun bukan percaya tapi menyampah..

Follow Us
asudau posted on 6-5-2013 02:35 PM
bagus la ku nan gitu..untung dapat wakil rakyat yang betul2 mewakili...tahniah

alhamdulillahmoga ku nan dipanjangkan umur, sihat dan dpt menjalankan tugas sebagai wakil rakyat dgn jayanyaamin

asudau posted on 6-5-2013 02:37 PM
pastu tak mau la cerita2 sex ni ...

in your dreams bebehnantikan video yg selanjutnya kalo anwar tak slow down lepas neh

cmf_raudah posted on 6-5-2013 02:33 PM
LIKE

mekasih

asudau posted on 6-5-2013 02:37 PM
pastu tak mau la cerita2 sex ni ...

Betul tu. Seelok2nya biarlah bidio atau gambar mcm spende Stopa dan Anwat tu keluar kat metroseks dan di FB sahaja dan bukan kat Utusan dan tb3suku.

If the stuff is good ppl will go looking for it anyway.

mesmerize posted on 6-5-2013 02:39 PM
mekasih

mana yang baik tu sebarkan

mana yg  x elok tu  kita perbaikkan. x perlu kita nk burukkn mana2 parti

yg penting BN menang..selesai tanggungjawab kita. Sekarang giliran depalaaa melunaskan tanggungjawab pula

cmf_raudah posted on 6-5-2013 02:44 PM
mana yang baik tu sebarkan

mana yg  x elok tu  kita perbaikkan. x perlu kita nk burukkn mana2 ...

betul.. saya tak pernah kata BN ni sempurna, mmg teruk juga tapi masih boleh diperbaiki dan diberi peluang.. saya percaya pada BN.. bak kata bidalan melayu manis jangan terus ditelan, pahit jangan terus dibuang... sebab dalam manis tu ada mungkin ada racunnya, dalam pahit tu mungkin ada ubatnya ..

tumpanglalu74 posted on 6-5-2013 12:37 PM
Kalo korang adik-bradik sampai 7 keturunan undi PR pon adenye nak jadi billionaire?

memang lah tak jadi billioner...tapi at least anak cucu aku selamat dibawah kepemimpinan pakatan rakyat........ulama2 besar bernaung dibawah pakatan rakyat.....
seandainya BN laksanakan syiar islam dgn betol...tak rasuah...aku pon akan sokong BN....
tapi awak tau kan BN macamana?
seorang pemimpin negara tidak mampu membuat seorang isteri nya sendiri menutup aurat...macamana tu....

kalikoni posted on 6-5-2013 02:36 PM
indahnya bahasa

Maafkan je lah. Tgh frust tu.

Kalau sebab ikut ayat Inggeris.....Choose the bad than the WORST.... boleyyy???

airiscomei posted on 6-5-2013 02:52 PM
memang lah tak jadi billioner...tapi at least anak cucu aku selamat dibawah kepemimpinan pakatan r ...

Masih lagi nak aurat ke hulu hudud ke hilir.

Bini Lim Kit Siang pun tak pakai tudung, boleh je korang pilih.

mesmerize posted on 6-5-2013 02:51 PM
betul.. saya tak pernah kata BN ni sempurna, mmg teruk juga  tapi masih boleh diperbaiki dan dib ...

sudah lebih 50 tahun. Sumber asli Malaysia hampir habis. Nak bagi peluang sampai bila? Masa Pak Lah diingatkan dpt membersihkan BN. Akhirnya harapan punah juga.

Kesimpulan:-
Dalam kepahitan BN, ada racun yg membunuh kita semua.

....jgn cari pasal dengan saya waktu ni...sepak kang

gogo2 posted on 6-5-2013 01:51 PM
apa maksud kamu yer?  kalau aku tiap2 hari baca kebobrokan pemimpin BN tabur duit, beli kapal sela ...

Hi gogo,

sebenarnya org Melayu, Islam tidak terlalu obses dengan berita duit kapal selam la, duit sini la, dia tu kaya laa dia tu kroni laa...

itu sebab pemikiran org Melayu dengan org Cina lain...kalau cybertrooper red bean army hari2 momokkan duit sana rugi, duit sana billion2...itu bukan menjadi senjata...sebab bg org Islam sape yg dpt duit itu rezeki dia...kalau dia amik secara haram maka dia akan dapat akibatnya nanti...
Orang Islam lebih kepada siapa akan jaga agamanya nanti...itu sebab PAS dengan UMNO bertarung siapa yang boleh membawa Islam ke martabatnya dan mempertahankannya...

Ada jugak org Islam yg lebih liberal...yg lebih memandang jika ada orang kaya, maka dia kena kaya jugak regardless menjual nama Allah sekalipun...

Ini biasa...

jadi bukan sebab LGE bagi duit kat imam, menjelmakan LGE menerima Islam...ia lebih kepada untuk menyemai roh2 islam itu sendiri..

Kenapa aku sokong BN kali ni....last election sokong PR..
- aku baru balik dari europe, dan lihat ekonomi diorang teruk, unemployment rate above 10%.. cost of living naik sebab banyak barang di import...dan kenapa diorang bertambah teruk kerana banyak disubsidi...kerajaan diorang counter balik dengan income tax yg tinggi tapi sekarang unemployment rate semakin tinggi dan gaji pun rendah/potong. Jadi kerajaan dia dah kurang pendapatan....Jadi aku tak nak gamble time economy tak berapa bagus ni semata2 nak test PR whether they can do it or not. Lagi satu banyak sangat subsidi2 yg aku rasa kurang bagus utk implement...cth tak ada tol...bila takde tol kerajaan akan tanggung...jadi bila dah diambil oleh kerajaan kang jadi mcm JKR yg tak effisien.
subsidi pengajian free...pun aku tak setuju sebab bagi aku rakyat kena diterapkan mentaliti berusaha supaya rakyat boleh melalui pelbagai zaman, such as zaman ekonomi teruk...kalau bagi pengajian free, ptptn free maka value ilmu itu sudah tak ada..orang yg belajar pun tak menghargai...lecturer pun tidak menilai ilmu lagi tinggi dan value added kepada ilmu itu.
- PAS inginkan hudud, tapi bagi aku agak tak logik sebab PAS ada 77 kerusi sahaja...mungkin itu ultimate goal dia...tapi strategi tak kena...siapa yang dia harapkan untuk meluluskan di parlimen nanti kalau kerajaan terbentuk...

Jadi aku rasa rakyat sudah memilih....dan semua ada in their mind

rossa_queen posted on 6-5-2013 02:54 PM
Kalau sebab ikut ayat Inggeris.....Choose the bad than the WORST.... boleyyy???

choose the lesser of two evils  <-- bukan yg ni ker?