CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

Kenapa undi BN?

Pasal Itu Je Ke?

airiscomei posted on 6-5-2013 02:52 PM
tapi awak tau kan BN macamana?
seorang pemimpin negara tidak mampu membuat seorang isteri nya sendiri menutup aurat...macamana tu....
Lenkali bila pi kenduri kawen, pandang keliling puas2 pehtu tengok samada sume sedara-mare pompuan awak sume dah pakai tudung ke?  Kalo ye, bagus.  Pehtu bila dah kawen, dapat anak pompuan, tunggu dia besar sikit, tengok dia mau ke dak bertudung.  Pehtu tengok cucu2 pompuan awak pulak.  Kalo ye semuanye, then baru la hang boleh nak pertikaikan orang lain.

Last edited by tumpanglalu74 on 6-5-2013 03:00 PM

mesmerize posted on 6-5-2013 02:51 PM
betul.. saya tak pernah kata BN ni sempurna, mmg teruk juga  tapi masih boleh diperbaiki dan dib ...

agree dgn you. dah sampai matlamat - menang, pasni laksanakan tanggungjawab dan janji.
kita pon sebagai rakyat ada tanggungjawab masing2, tak boleh harap kerajaan 100%.
selalu sgt persoal apa tgjwb kerajaan kpd rakyat, tp kenapa tak persoalkan tngjwb kita ?
simple issue mcm ragut pon salahkan authority, (contoh yg paling senang) apa countermeasure drp indv supaya benda ni tak akan berlaku ? takkan nak tggu tukar kerajaan baru nak implement itu ini?

tumpanglalu74 posted on 6-5-2013 02:59 PM
Lenkali bila pi kenduri kawen, pandang keliling puas2 pehtu tengok samada sume sedara-mare pompuan a ...

astagfirulah....awak ni islam ke bukan?
tang tutup aurat tu hukumnya wajib...dan kita sebagai sesama moslem wajib mengigatkan nya....
najib pemimpin sebuah negara islam...bukan negara republik atau negara lain...NEGARA ISLAM faham tak?
takkan le seorang pemimpin yg kononnya negara islam tapi sibini tak tutup aurat.....
dan alhamdulillah ...anak dara aku tutup aurat...bab jalan2 gi giant pun tutup aurat .....

kasmela posted on 6-5-2013 02:55 PM
Masih lagi nak aurat ke hulu hudud ke hilir.

Bini Lim Kit Siang pun tak pakai tudung, bol ...

kit siang lain woooo......
pesial case dia....

airiscomei posted on 6-5-2013 03:06 PM
kit siang lain woooo......
pesial case dia....

ceh! mana boleh camtu. Standard memilih calon yg sesuai utk tahap keimanan you mesti lah sama.

Mcm mana boleh tahap iman you boleh lain utk calon lain.

The Same Answer

airiscomei posted on 6-5-2013 03:04 PM
astagfirulah....awak ni islam ke bukan?
tang tutup aurat tu hukumnya wajib...dan kita sebagai ses ...

As well, for you.  Tunggu hang bercucu dulu baru ko akan berade di zon selamat untuk mengumpat.

Follow Us
Kerajaan rejim zionis bn mng krna penipuan

mr_oscar posted on 6-5-2013 02:58 PM
Hi gogo,

sebenarnya org Melayu, Islam tidak terlalu obses dengan berita duit kapal selam la, du ...

kan.... sometimes when things are too good... its too good to be true...

semua nak turun... dlm ekonomi... beli satu turun .. satu mesti naik... concept Dd & Ss...
semua nak bersubsidi...sampai pelajaran pun...bile pelajaran itu mudah utk didapati... budak akan mengambil sambil lewa... bkn xleh belajar skang nih.. jd bijak, belajar rajin2... scholar berlambak bleh apply... just need to improve ourself...

bile sesuatu brg tu mudah didapati... tiada nilai lg br itu...

mr_oscar posted on 6-5-2013 02:58 PM
Hi gogo,

sebenarnya org Melayu, Islam tidak terlalu obses dengan berita duit kapal selam la, du ...

Masalahnya bukan tol dan subsidi. Masalahnya negara hilang berbillion RM disebabkan rasuah. Kalau duit rasuah digunakan utk memansuhkan tol dan beri subsidi, tak perlu naik cukai ke hape. Lagipun apalah tol dan subsidi berbanding dgn kerosakan yg dilakukan oleh BN kepada negara sehingga hutang  mencecah tahap kritikal.

Saya rasa otak kamu terlalu singkat. Nampak orang Eropah terus ingat benda2 yg same kat Msia...

gogo2 posted on 6-5-2013 02:56 PM
sudah lebih 50 tahun. Sumber asli Malaysia hampir habis. Nak bagi peluang sampai bila? Masa Pak La ...

dey dah nama sumber asli memana pun bole habis..

lagipun aku malas nak pikirkan tu semua.. tu aku tawakal aje lah pada Allah.. aku mmg tak mampu nak save the world mcm geng2 PR ... aku kecikkan skop pada diri aku aje.. setakat ni apa yang aku nak BN bole bagi..  aku yakin generasi aku pun akan dapat yang sama takpun lagi baik.. so buat pe nak ubah.. kalau aku nak ubah pun mestila aku kena kompiden dengan opposition parties tapi masalahnye aku tak kompiden langsung

tumpanglalu74 posted on 6-5-2013 02:21 PM
Blajo kat England ke?

Ke kat IPTA aje?

Haha, kalau ada mentality gituh susah lah beb.

biaq pi la nak cakap english kat sapa sapa ke , kedai runcit ke apa ke, at least they all learn to speak with confident. aku rasa point yg aku utarakan ialah 'those malay yg guna/faham/expose english in their daily basis' ada lah berbeza dgn those malay yg hanya cakap melayu shj termasuk dlm urusan kerja dan persekitaran eg drama/radio melayu/paper melayu etc.

tahukan ramai lepas university for degree sukar mendapat kerja yg setimpal sbb masa interview kurang fasih berbahasa english bila diminta/ditanya soalan dlm english? ke nak kita deny kan fakta ni lagi?

btw, yes i have a phd in the US and now i teach in ipta. my prev degree is form ipts and ipta. most of my students are malay, little of them speak eloquently. in my class, individual presentation is a must and they must have to speak in english. sebab? aku dah nyatakan perenggan atas. thanks.

mesmerize posted on 6-5-2013 03:22 PM
dey dah nama sumber asli memana pun bole habis..

lagipun aku malas nak pikirkan tu semua.. tu a ...

silap baca Last edited by gogo2 on 6-5-2013 03:30 PM

kasmela posted on 6-5-2013 02:14 PM
Mestilah sikap yg mrk tonjolkan adalah hasil interaksi mrk sundrik dengan persekitaran.

Mayb ...

it could be the reason, tapi kalau nak cakap pasal bangsa lawan bangsa mmg tak habis kalau kita tak pikirkan strategy utk memajukan bangsa sendiri esp dlm pendidikan, perniagaan, etc

gogo2 posted on 6-5-2013 03:26 PM
maksud ko, sumber asli seperti Petroleum tak bole habis?

ko gelakkan diri sendiri yea? kesian..

"dey dah nama sumber asli memana pun bole habis.."

maksudnya sumber asli kat mana2 pun memang boleh habis. terpaksa terangkan. kesian kat orang ada comprehension problem.

mesmerize posted on 6-5-2013 03:28 PM
ko gelakkan diri sendiri yea? kesian..

"dey dah nama sumber asli memana pun bole habis.."

sori... tersilap baca...

kalau boleh habis, maka kenalah simpan wang hasil sumber asli.

Kalau ko taknak pikir benda2 tuh, maka ko tak guna otak yg dikurniakan oleh Allah SWT... maksudnya ko tak jadi org Islam yg berguna..

kan dah malu sendiri. gitu la orang PR. cepat melatah

singajantan posted on 6-5-2013 11:46 AM
aku punya pasal laa nak undi BN ko sibuk naper

gogo2 posted on 6-5-2013 03:32 PM
sori... tersilap baca...

kalau boleh habis, maka kenalah simpan wang hasil sumber asli.

habis ko yakin PR bole buat semua tu? dah la setiap parti berlainan ideologi. perjuangan berbeza tapi duk bersatu bawah PR. nampak sangat ada agenda tersembunyi. mengundang pelbagai masalah je. mana mcm mana nak settle masalah minyak petrol n smpanan wang ko lagi .  tapi aku tak kesah pun... kalau ko yakin silakan mengundi PR. masalahnye majoriti tak yakin. sabar ye gogo

sam_survivor posted on 6-5-2013 03:26 PM
it could be the reason, tapi kalau nak cakap pasal bangsa lawan bangsa mmg tak habis kalau kita ta ...

Maybe they have their strategy. Maybe that's why mrk cakap pasal kelebihan bangsa lain. Just like Chinese bercakap kelebihan bangsa Melayu(or kekurangan bangsa melayu for that matter spt Melayu malas, bodoh dan lain-lain) bila bercakap pasal economic  pie, sosial kontrak dan lain-lain.

x bes2 kate yg undi BN tuh org kampung x tau internet laa...... kalau korg cakap camtuh.. x salah jugak la kalau aku cakap pakcik makcik yg pecaya benar cakap ostad2 segera kt kampung je yg ramai undi pas.. serta bebudak muda yg pecaya benar dengan fitnah..... kan..,,, same TAK,,....,,,

sebenarnyer masing2 ade opinion masing2.... ni bukan jaman makcik2,, pakcik2 dah,,,, ramai je org muda sokong BN tapi diam2.... tp majoriti kawasan urban PR menang sbb DAP... cina ramai kt bandar..... x nampak kaa?

aku professional malay.... aku vote BN....

aku x vote PR sbb
1, DAP-  radikal...sah sah nak bangsa dia je... terang2 racist.. tp org melayu sokong DAP ni bek ati.. x racist katenyer... result GE13 ni pon dah buktikan cina DAP ni racist..... kawasan majoriti cina... hampir semua DAP menang... yg PAS ngan PKR... kureng laa...
2. PAS... kalau pas menang , malaysia mundur.... sibuk halal haram ke hulu kehilir.. padahal pemimpim yg baik sediakan peluang pekerjaan... luaskan ekonomi.... kalau rakyat miskin..islamkah itu?..
3 PKR -  anwar tak relevan lagi... mengarut je banyak....