CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

mnm77

you are NOW the NEXT ' REMBAU ' most wanted

hahahahaa

Comments

wanted yo!  Post time 13-5-2013 02:42 PM

Abangcute posted on 13-5-2013 01:01 PM
Perlukah saya ULANG post kamu yang berbentuk KEKUFURAN untuk mengingatkan diri kamu sebenarnya JAUH dari rahmat Allah?

Saya beriman dengan Allah, dan tentunya saya yaqin dengan Kalam Allah dan Kalam Rasul (Hadith).

Jika saya ulang hadith Nabi menyebabkan dajjal menjadi lebih pengecut, saya akan terus ulang lagi hadith Nabi ni.

Hadith Nabi dah jelas, dajjal itu pendusta.

حدثني ‏ ‏زهير بن حرب ‏ ‏وإسحق بن منصور ‏ ‏قال ‏ ‏إسحق ‏ ‏أخبرنا ‏ ‏و قال ‏ ‏زهير ‏ ‏حدثنا ‏ ‏عبد الرحمن وهو ابن مهدي ‏ ‏عن ‏ ‏مالك ‏ ‏عن ‏ ‏أبي الزناد ‏ ‏عن ‏ ‏الأعرج ‏ ‏عن ‏ ‏أبي هريرة ‏
‏عن النبي ‏ ‏صلى الله عليه وسلم ‏ ‏قال ‏ ‏لا تقوم الساعة حتى يبعث دجالون كذابون قريب من ثلاثين كلهم يزعم أنه رسول الله ‏
‏
Dari Nabi s.a.w., baginda bersabda: Kiamat tidak akan terjadi sebelum dibangkitkan dajjal-dajjal pendusta yang berjumlah sekitar tiga puluh orang, semuanya mengaku bahawa dia adalah utusan (wakil) Allah.
(Sahih Muslim
)

Abangcute posted on 13-5-2013 01:00 PM
Sudah tentu neraka PASTI kediaman kamu di akhirat kelak kerana tidak memahami HAKIKAT sebenar dalam beragama.

Kamu yang mengaku DAJJAL tidak layak menentukan Syurga Neraka. DAJJAL PENDUSTA.

Period!

Wahai mnm777, sesudah kamu melakukan kekufuran, kemudian kamu delete post itu, kemudian kamu tambahkan lagi kekufuran, perlukah saya nyatakan dalil yang MENYERUPAI sikap kamu atau lebih baik kamu DIAM dari berkata-kata?

Saya akan teruskan menyampaikan hadith tentang DAJJAL itu pendusta. Tuduh lah saya delete ka, kafir ka, ia tidak akan mengubah hadith ni:

Dari Nabi s.a.w., baginda bersabda: Kiamat tidak akan terjadi sebelum dibangkitkan dajjal-dajjal pendusta yang berjumlah sekitar tiga puluh orang, semuanya mengaku bahawa dia adalah utusan (wakil) Allah.
(Sahih Muslim
)

Kamu dah macam cacing kepanasan bila saya bawa hadith ni...kamu nak suruh saya delete hadith Nabi yang sahih dengan gertakan-gertakan kamu?

Last edited by mnm77 on 13-5-2013 02:41 PM

Abangcute posted on 13-5-2013 02:42 PM
Jika Allah berbohong kepada manusia, apa kamu nak kata kepadaNya? Penipu juga ka sedangkan SEMUA ilham itu datang dariNya. Sudahkah kamu LUPA siapa Tuhan kamu? Adakah kamu buta mata hati sambil bertanya perkara-perkara yang tidak sepatutnya kamu tanya jika iman kamu TAHAP tahu semata-mata?

Allah tak berbohong, DAJJAL yang BERBOHONG!

Pendusta tak akan berjaya

Kamu ingat apa yang saya tahu SAMA seperti yang kamu tahu? Perlukah saya beri dalil supaya menyedarkan kamu BETAPA buruknya sikap kamu dalam memahami agama dan menerangkan agama? Bukankah saya sudah katakan, jika saya nyatakan DALIL pasti kamu akan terjebak ke dalam lembah kekufuran kerana itulah hakikat yang Allah tetapkan pada diri kamu.

Dalil? Mana dalil yang saya minta? Satu habuk pun tarak! Semua copy paste ayat Al-Quran yang tak berkaitan dengan dalil yang diminta.

Ni dalil yang kamu kena percaya:

(Sahih Muslim
)

Abangcute posted on 13-5-2013 02:54 PM
Adakah Allah nyatakan dajjal yang bernama sipulan bin sipulan itu pendusta? Ada dalilnya? Nama dajjal itu UMUM tak gitu? Lagipun apa yang dajjal dustakan itu TIDAK sama seperti yang kamu sangkakan. Kamu kenal dajjal sangat ke ni sampai keluar hadis dan statement tanpa fikir apa yang kamu tahu amat JAUH dari hakikat kefahaman kebenaran yang sebenar-benarnya. Kamu tidak memahami apa yang kamu sampaikan itu SEKADAR UJIAN bagi diri saya kerana saya LEBIH memahami betapa diri manusia itu sebenarnya BUTA MATA HATI kerana mengabaikan perintah Allah dan Rasul-rasulNya sambil berpaling dari PERKARA PENTING yang terdapat di dalam Al-Quran dan Sunnah. Adakah Allah berkata dajjal bernama sipulan bin sipulan itu berdusta sedangkan hakikatnya yang saya nampak setakat ini pernyataan kamu berbentuk TIDAK MEMAHAMI hakikat apa yang Rasullullah SAW sampaikan itu datang dari Allah. Adakah Allah menyatakan kepada kamu diri saya DAJJAL sedangkan apa yang kamu terangkan itu SEAKAN-AKAN berhukum yang datang dari Tuhan yang kamu SANGAT KENALI? Adakah Allah memberikah wahyu kepada kamu sehingga kamu menyatakan sesuatu yang kamu tidak ketahui?

Apa lagi yang kamu nak pertikai pasal hadith dajjal itu pendusta? Sekalipun tak disebut nama, TETAP kita tahu DAJJAL tu PENDUSTA.

Yang kamu dah mengaku dajjal tu, mengesahkan kamu ni pendusta. Masih tak sedar diri lagi?

Apa yang kamu faham? Boleh kamu huraikan dalam bentuk TAKWIL? Jika tidak mampu, tak perlu kamu nyatakan sesuatu yang kamu sebenarnya TIDAK PERNAH diberi petunjuk bagaimana memahami TAKWIL. Saya tahu apa yang Rasullullah SAW sampaikan. Lagipun ada SEBAB hadis ini dinyatakan dan saya amat memahami dalam erti kata yang sebenar-benarnya walaupun kamu sekadar TAHU untuk menyatakan diri kamu beriman.

Cananglah kamu ni tahu serba serbi. Dakwa tahu Al-Quran tahu Hadith tahu semuanya, tapi PENDUSTA tetap PENDUSTA !!

Takwil lah kamu dengan berbagai-bagai takwil kamu, ia tidak mengubah apa-apa.....pendusta tetap pendusta!

Sila bacakan lagi:

(Sahih Muslim
)

Dan pada hari kiamat kamu akan melihat orang-orang yang berbuat dusta terhadap Allah, mukanya menjadi hitam. Bukankah dalam neraka Jahannam itu ada tempat bagi orang-orang yang menyombongkan diri?
(Surah al-Zumar: ayat 60)

Sesungguhnya yang mengada-adakan pembohongan, hanyalah orang-orang yang tidak beriman kepada ayat-ayat Allah, dan mereka itulah orang-orang pendusta. (Surah al-Nahl: ayat 105)

Last edited by mnm77 on 13-5-2013 04:47 PM

Abangcute posted on 13-5-2013 03:02 PM
Apa yang kamu faham? Adakah kerja kamu BUNUH Dajjal? Atau kamu mahu berlawan dengan akal kamu yang TIDAK MEMAHAMI AGAMA?

Dajjal merupakan pendusta. Kalau saya hidup di zaman Imam Mahdi dan Nabi Isa AS, saya mohon kepada Allah saya di pihak mereka yang merupakan orang yang beriman kepada Allah. Kerja saya bukan bunuh dajjal. Kerja saya sampaikan yang BENAR menerusi Al-Quran dan Sunnah, moga-moga Allah Ampuni dosa-dosa saya dan jadikan saya dari kalangan orang yang berjaya.

Asar di tempat saya..... sekian dulu.

Somebody looks like a machine to me...

maaf mencelah, tp sy lihat hujah saudara abangcute kurang meyakinkan..
sy akui, saudara mungkin memang banyak ilmu, jd keluarkanlah demi kebaikan bersama..

mybe if u can 'truly' answer mnm77 question then u'll leave less doubt about urself~
* tak perlu reply post sy, cuma jawab persoalan perihal 'Dajjal' dan 'dusta' itu shj.. harap boleh, terima kasih~

Follow Us
Abangcute posted on 13-5-2013 05:54 PM
Saya sudahpun menjawab soalan yang dikemukakan dengan jelas dan nyata kerana jika saya MENIPU deng ...

er..sy bukan nak katakan cara penjelasan kamu sangat tak bagus...
tp penerangan2 kamu...bg sy secara individu..adalah tidak 'jelas' dan tidak 'nyata'..

em..bg sy, jika penjelasan yg lebih mudah faham, adalah lebih baik & berkesan..
sy bukanlah insan yg hebat boleh bagi semua org faham,
tp sy lebih girang jika boleh bagi ramai orang faham menggunakan penjelasan yg 'mudah'..tanpa perlu berpanjang2..
harap dipertimbangkan~

Abangcute posted on 12-5-2013 10:55 PM
Ada sesiapa lagi yang nak berbantah kenyataan saya? Tidakkah saya sudah ingatkan saya HEBAT kerana A ...

aku leeeee
hang kata apa pun...aku dah buat dekkkkk jeeee
takkan nak pakai ayat si dajjal kottt
mula2 elok le ayatnya...pastu tungging langgang abis

dont worry si dajjal ooiiiii
tak lama lagi hilanglah pemegang title ist wali dajjal tuuu

Abangcute posted on 13-5-2013 03:02 PM
Mari kita kaji kenyataan kamu :

Dari Nabi s.a.w., baginda bersabda: Kiamat tidak akan terjadi s ...

Apa yang kamu faham? Adakah kerja kamu BUNUH Dajjal? Atau kamu mahu berlawan dengan akal kamu
yang TIDAK MEMAHAMI AGAMA?

KEHKEHKEH
patutnya soalan ni sebaik-baiknya hang tujukan kat aku
aku pun heran laaaaa
pasai pa hang tak tanya aku niiiii

gamaknya hang sendiri dah tau kot jawabnya kannnnn

Abangcute posted on 13-5-2013 09:04 PM
Wahai manusia yang tidak memahami agama. Lebih baik kamu diam sebelum saya arahkan SESUATU mendiam ...

KAHKAHKAH
hang nak arah???
arah jin tong taik pun dah tak leh
tapi aku leh lagi arahkan muka hang celah ketiak aku

aku tanya budak tadika tadi
depa pun kata...............nyamuk mana ada gigi

Abangcute posted on 13-5-2013 09:19 PM
Ada lagi yang kamu nak nyatakan dengan penuh keghairahan dan kehairanan? Kamu pasti ke akan ke syu ...

Ada lagi yang kamu nak nyatakan dengan penuh keghairahan dan kehairanan? Kamu pasti ke akan ke syurga dengan apa yang kamu SUDAH nyatakan sebentar tadi sambil mengikut jejak-jejak golongan munafik TANPA kamu sedari? Pandai juga kamu belajar untuk menjadi BATU API (golongan munafik)?

Apa pun, kamu hanyalah hamba. Saya pun tidak kisah kalau Allah sudah tetapkan kamu seperti mana yang kamu kehendaki kerana tidak mahu memahami agama dalam maksud yang sebenar. Jika nak tambah apa-apa, tanya diri kamu terlebih dahulu. Sudah ke diri kamu beriman kepada Rukun Iman dalam erti kata yang sebenar-benarnya?

bila aku ghairah n hairan
dah muak dah aku berdepan dgn puak2 yg kononnya hebat,camhang gak

ada hati nak gertak kami kat sini pulakkk
nanti aku bawa anak pompuan aku sekali tu
biar hang terkencing kena gertak dia pulak
  maklumlah depa sedang dlm pembersihan jiwa
  sentiasa inginkan BERSIH DAN SUCI
  (opss lupa plak...hang pilih lah dr usia 17 taun hingga 36 taun, yg mana hang berkenan nak digertak)

Abangcute posted on 13-5-2013 09:27 PM
Dialah yang menurunkan kepadamu (wahai Muhammad) Kitab Suci Al-Quran. Sebahagian besar dari Al-Qur ...

Saya seorang yang pakar menyatakan perkara yang samar-samar dan juga perkara yang jelas kerana itu Allah wujudkan saya diatas muka bumi. Jika mahu dibandingkan ahli-ahli ma'rifatullah di seluruh dunia, SAYA antara yang PALING TEPAT dalam menyatakan maksud ma'rifatullah. Apakah kamu terlalu BODOH seperti keldai? Jika saya mahu, sekarang ini kamu serta-merta bertukar menjadi keldai sebenar. Masaalahnya Allah MENASIHATKAN kepada orang yang beriman yang MEMAHAMI ILMUNYA jangan MARAH dengan orang-orang yang TIDAK MAHU kembali kepada agama sambil menjadi batu api kerana tempat tinggal GOLONGAN ini kekal di neraka jahanam.

Ada apa-apa yang nak tambah?

hang pakar?
pakar kelentong memang leeeee
perkataan ZARAH pun tak tau nyamuk pun ada gigi kaaaaa
aku ka jadi kaldai atau
   sekarang ni perangai hang kot sebijik cam kaldai tuuu
   kaldai cam hang nak gertak rimau niiii
   rimau gelak terkekek kekek je niii

hang tak marah kaaaa????
tuuu dok gertak, hina , maki kat sini...tu apa benda tuuu
makrifat penama hang ni...suara jin tanah dr atas pokok nyok...dah hang kata SUARA TUHAN plakkkk

Abangcute posted on 13-5-2013 09:38 PM
Kerana kamu ingkar dan bodoh (disebabkan Allah telah MELEMAHKAN AKAL dan memetrikan hati kamu) tu  ...

doa je lahhh
pasal doa hang tu sampai ke tuhan yg bathil jeee
iaitu hawa nafsu
soooo.......tarak sikit pun aku terasa
maklumlah aku ni dok sembang dgn org gila -yg sekork ni

ni time aku santai2 je laaaaa
nak kasi peluang kat anak2 buah aku plak
  depa tu beria-iya je nak berdepan dgn hang
  lumat hang kena kerjakan nanti
  aku nak sengeh je dr jauh, ok keee??????

Abangcute posted on 13-5-2013 09:42 PM
Saya bagi peluang untuk buktikan APA yang saya boleh buat  terhadap MANUSIA yang INGKAR seperti ka ...

iye kaaa
cari lah binatang yg paling busuk ketiaknya tuuu
pasal hang masih akan dipekap celak ketiak aku
walaupun aku jadi apa sekalipun
ok ke camni

Abangcute posted on 13-5-2013 09:44 PM
boleh kamu nyatakan binatang apa yang kamu mahu jadi (kekal di dunia dan akhirat) supaya JELAS ada ...

heemmm....ayat hang camni
takde pun dalam AL QURAN

dalam kitabusyaitan....ada leeeee
kitabussyaitan di celah ketiak aku leeee

Abangcute posted on 13-5-2013 09:03 PM
Mari dengar dan fahamkan petikan ini sebaik mungkin?

Kamu bagi lah link, sebabnya kamu belum mahir masukkan youtube tu supaya boleh dilihat dari forum ni.

Mohd Nizam Che Ya @Abangcute

Xpyh tunjuk hebat sgt sbb hang mmg x hebat pn
Sembang muleh percaya nan hado...
Forum ni cmtu gk fungsinya tp hang semakin tua maka, rentikan le
Xde pekdah pn hang dok gebang pungpang² gni

Hujah hang x bole pakai pn sbb dok jual ayat² Al-Quran dan hadis nabi s.a.w.
hanya utk tunjuk yg hang ni hebat tersangat² wlpn x...
Maka, yg benar tetap benar dan pendusta kekal berdusta - dh kantoi!
Hang nk kata apa pn org lain kna periksa dlm² kata² hang - palsu lg dusta
nk selit² pulak kehebatan diri yg dh pasti akan binasa tu...

Pendusta yg baca Al-Quran bkn bertambah² keimanannya - lg kuat temberang plk
Apakanamakah ini?

Abangcute posted on 14-5-2013 04:15 PM
Soalan kamu : Hujah hang x bole pakai pn sbb dok jual ayat² Al-Quran dan hadis nabi s.a.w.
h ...
Soalan kamu : Hujah hang x bole pakai pn sbb dok jual ayat² Al-Quran dan hadis nabi s.a.w.
hanya utk tunjuk yg hang ni hebat tersangat² wlpn x...
Jawapan : Sila berikan buktikan saya SEDANG menjual dengan RINGGIT MALAYSIA ketika berforum ayat-ayat Al-Quran? Meroyan rupanya kamu ni. Jika tiada, janganlah pula kamu memfitnah saya secara NYATA di khalayak umum. Bodoh dan Sombong juga kamu ini. Bukankah saya sudah nyatakan AWAL-AWAL kepada sesiapa jua, sememangnya saya seorang yang HEBAT kerana ketetapan Allah ke atas diri saya. Ada masaalah ke pada hati kamu? Jika kamu hebat, takkan hebat menabur fitnah secara NYATA?

Cuba kamu nyatakan, berapa surah yang kamu PERNAH baca SEUMUR HIDUP KAMU dan berapa banyak surah yang berbeza kamu baca dalam sehari? Sudahkah kamu mengulang bacaan KESELURUHAN Al-Quran setiap tahun (minimum)? Jika tiada, tak perlu nyatakan apa-apa ketika berforum kerana saya sudah tahu sejak awal-awal kamu menerangkan ilmu. Tidak layak untuk kamu menyatakan perihal agama jika diri kamu sendiri pun TIDAK PERNAH menunjukkan BAKAT untuk menyatakan KEJUJURAN kerana di dalam menerangkan perihal agama PERLULAH JUJUR barulah boleh DIPERCAYAI akan apa yang dinyatakan.

Tindakan kamu memang JUJUR perihal menerangkan diri orang lain. Soalan mudah, diri kamu sendiri JUJUR ketika berforum ke selama ini? Adakah kamu perlu mengumpan orang lain dengan menyatakan diri orang lain MENDUSTAKAN sambil diri kamu sendiri BERDUSTA tidaklah kamu sedari? Sebenarnya kamu BUTA MATA HATI terhadap apa yang diterangkan di dalam Al-Quran dan Sunnah. Bukankah tanda MUNAFIK adalah apa yang kamu SEDANG TONJOLKAN selama ini ketika berforum? Adakah kamu BODOH dan SOMBONG sehingga tidak memahami perintah Allah dalam maksud yang sebenar-benarnya? Tak takut kalau Allah turunkan laknatnya ke atas diri kamu seperti yang pernah terjadi pada zaman Rasullullah SAW ke atas golongan munafik seperti kamu?
Zaman nabi s.a.w. berjual-beli dlm RM ka sedara?
Untung sgt ke kehebatan hang kt dunia ni (wlpn x hebat ) ???
sbb akhirat nnt kita tau la kedustaan tu abadinya di mana kn...rugi je.

Apa yg saya baca, org lain pn baca
x perlu sedara nk check apa yg saya baca
sbb sedara pn sama dok merangkak/mengensot lg pn
Forum ni bkn pertunjukan realiti mcm kt TV
Sikit² nk tunjuk² sikit² nk tengok²...percaya nan hado!
Kejujuran tu bkn le smpi tahap membuka aib sendiri
ada le batas² yg perlu dijaga...klo sendiri x jaga, siapa lg?

Hang nk menilai org lain ke?
Dh habih ke nilai diri sendiri?
- luangkan lbh byk masa memikirkan diri sendiri dgn Pencipta drpd dok melagho...

p/s: Cermin dh beli ke? Klo belum, CARI yg 1000x lbh besar drpd diri sendiri...bole?

Kenapa reply @Abangcute pada post saya #475 tu dah delete? Moderator atau Abangcute sendiri yang delete?

Kamu kata saya kufur, selepas saya tegur kamu atas sebab youtube kamu tu tak berfungsi?

Saudara @Zackmaster, boleh saudara lihat youtube Abangcute pada post #474? Boleh tolong berikan linknya?

Abangcute posted on 14-5-2013 06:00 PM
Soalan dan jawapan : Zaman sekarang jual Al-Quran guna dinar emas ke? Kamu tinggal di zaman mana n ...

Sbb hang dh byk jual temberang hanya nk tunjuk hebat
- xdak sapa yg beli pn hang x faham²...

Knp nk jeles plk? Hang kn kaki sondol je. Hebat ke?
Forum ka, Fb ka, Youtube ka...kn poyo je suma tu.

Haaa...caner tu?